DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

Yandaş Medya, Doğan. Medya, Okyanus Medyası

Siyaset programları vatandaşları doğru bilgilendirmiyor zannımca. Siyasi pozisyonları itibarıyla ayrışan toplumun arasına daha da set çekiyor. Hatta ve hatta bu benim iddiamdır, AKP'ye propagandalık yapan yayın organları AKP'ye büyük zarar veriyor. Gerçekleşen olaylarda hükümetin sessiz kalmasıyla bu daha da su yüzüne çıkıyor. Sizin düşünceleriniz nedir ?
Teşekkür edenler (2)Ferhat Kayman kaptanreis10

Yorumlar

• TümenTümen Gönderiler: 1153. Derece
    Havuz Medyası da yandaş değil mi ? :smiley: Beyler bir şeye yanlış derken yanlış yapan herkesi söyleyin ki objektif olalım. Şimdi burada Havuz'u yazıp Okyanus'u yazmamak yada Okyanus'u yazıp Havuz'u yazmamak ayıp olur. Siyaset Programları yanlış bilgilendiriyor halkı doğrudur. ABD'deki medya bence iyi bir örnek ( taraflılığı dışında ) adamlar propaganda için sinema çekiyor, belgesel yapıyor. Haberleri de teker teker okuyup çıkıyor. Siz eğer milletin düşünmesini engelleyen yorumculara inanmaya mecbur bırakırsanız elbette toplum ayrışır. Terörle Mücadele, Tarih gibi konularda bilgilenelim ama bu tartışma programları ile olmaz. Örneğin İlber Hoca'nın yaptığı programlar diğerlerine örnek olarak verilebilir. He siyaset konusunda da tartışma yapılsın ama bu birbirine suç atarak değil sadece vaatlerinizi söylersiniz diğerlerinin vaatlerinin eksikliklerini söylersiniz olur biter. Bu noktada Türkiye'de ideoloji bitirilse iyi olur. Mesela CHP aklınca RTE'nin propagandasını kullanarak 2035 Hedefleri ortaya koydu. Ömer Çelik dedi ki yapamazlar. Peki neden yapamazlar ? Çünkü Ömer Çelik öyle dedi :) Oysa Ömer Çelik bu bizden alınmış / kopyalanmış ve samimi değil deseydi hiç sesimi çıkarmazdım. Daha çok şey değişecek Türkiye'de :) Medya'yı doğru kullanalım ( devlet olarak ) uymayan devletleri uyarmayalım uyan devletleri de uymamaya zorlayalım :smiley: 
    Teşekkür edenler (1)AhmetYozgat
  • Bgrgrgn67Bgrgrgn67 Gönderiler: 1393. Derece
    Yarın seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz adlı anket sonuçlarına göre ;
    AKP %55,12... CHP %23,85... MHP %10,6.... HDP % 8,48... DİĞER %1,95...
    Bu şu demek oluyor : '' Onlar konuşur,Ak parti yapar '' sözünün ne kadar doğru bir söz olduğunun doğrulanışı oluyor. 
    Akp 1 Kasın seçimleri öncesi verdiği vaatlerin %65'ini, meclise gönderilen torba yasasında 3 aylık vaatlerin %100'ünü gerçekleştirdi. Yani güzel kardeşlerin kimse salak değil bu ülkede. Paralelciler,İngilizciler,Almancılar vs AK-İTLER,AK-KOYUNLAR gibi terimlerle Akp'ye oy verenlere hakaret ettikçe kendi içlerindeki insanlar da tiksinir oldu onlardan ve gerçeği daha net görür hale geldiler. Terörün sadece Akp'nin değil tüm Dünya'nın sorunu olduğunu anladılar ve ülke için en hayırlı olanı seçtiler. Allah bu aziz millete,ümmete zeval vermesin İnşaAllah.
    Mart 2016 düzenlendi
    Bende ampulleri parlatıyorum güzel kardeşim :) Kimseye yazdığın hakaretlerden bir tanesini bile söylemedim. Ayrıca ben sana AKP vaatlerini yerine getirmiyor da demedim. Şuan konumuz da bu değil zaten. Konumuz medya ;) Medya'yı doğru bir şekilde ve etkili kullanmalıyız. Mesela Yedi Güzel Adam filmi. Dönemi anlatan iyi bir film ama sürekli solcuları kötüleyip sağcıları parlatıyordu. Solcular " Yankee Go Home ! " derken Sağcılar " Komünistler Moskova'ya " diyordu. Mesela bundan bahsetmemişler. Yanlış anlama solcu da değilim şucu bucu değilim ben. Hiç bir tarafta değilim. Benim medyada savunduğum olay objektif propagandadır. Bu benim oluşturduğum bir medya doktrinidir diyebilirim sana :) Mesela terörle mücadele ile ilgili film çekeceğiz. Şimdi buradan halkı hırslandıracak bir film çıkması gerekiyor. Ya kahramanlık destanı yazacaksın yada acındırma ! Bu durumda biz ikisini de seçeceğiz. Kendimizi yüceltirken diğer tarafı kötüleyeceğiz ama dozunda . Bu durumda yapacağımız arkadaşları öldürülen bir askerin ırkçılığı ile ilgili bir film çekilebilir. Bu böyle uzar gider. 
    Benim sözüm sana değil zaten  :) Senin yorumunun altına yaptığım için öyle anlamış olabilirsin yanlış anlama. Daha 7 Hazirana kadar ben de Akp'ye oy vermemiştim ama hakaret de etmemiştim. Üstüne çekmen için değil gerçekler bunlar olduğu için öyle yazdım. Uzantısı dışarıda olan medyaların çoğu aşırı sert bir şekilde eleştirdikleri için Akp ve RTE'yi halk da belli bir şeyden sonra bunlar suçluyor ama ülke kalkınmaya başladı Allah Allah bu işte terslik var deyip yönünü Akp'ye çevirmiş olabilir. Anket sonuçları da zaten bunu gösteriyor. 
    Ayrıca yazdıklarına da sonuna kadar katılıyorum. Evet, her şey dozunda olmalı ve damga vurabilmeli!
    Teşekkür edenler (1)Tümen
    Bu arada senin adın Kürşad Turan mı ?
    Kusura Bakma mesajını yanlış anlamışım :) Hayır adım Kürşad Turan değil. Nereden çıkardın ? :smiley: 

Aynı resimde aynı tarz yorum yapan birini gördüm youtube'da belki tevafuk olmuştur diye sorayım dedim :)

• MünzeviMünzevi Gönderiler: 132. Derece
    Siyaset,medya,ticaret rant kapısıdır. Onlarda işinde insanlar. Yüce idealler yada millete fayda için yapmadıkları aşikar bu işleri. Herkes kendi ekmek kapısında. Onlar siyasetin kendilerine biçtiği rolü oynuyorlar. Siyasi partiler gibi parçalanmış olmaları normal. Medya bağımsız olamayacak kadar değerli bir silahtır. Ve yapıcılığı  hedeflemez. İdeali reyting olanın neyini konuşalım.  Medyadır ne yapsa reyting ve para uğrunadır der geçerim.Hele bu iktidara yakın bir medya kuruluşu ise sızdırma yazarlar,dönekler,hainlerin takke takmışı içlerindedir. Arının göz nuru balın kaderi sinektir. 
  • kaptanreis10kaptanreis10 Gönderiler: 9
    Arkadaşlar yandaş medya diye bir şey yoktur. herşey çıkar ilişkisidir. Medya sektöründe çok para vardır. Patronlar rüzgar nereden eserse yönünü oraya çevirir. Dava mava hikaye. Paranın girdiği yerde dava olmaz. Erdoğan'ın arkasında halk var diye çoğu yandaş gözüken medya Erdoğan'a destek veriyor. Erdoğan biraz güç kaybetsin ilk olarak yakınındakiler Erdoğan'ı yok eder. bugün Erdoğan'ı yalayan herkes bu işi para için yapıyor. Dindarız diyenlerin çoğu para için Erdoğan'ın yanında. Burada Erdoğan'ın bir suçu yok. Bizim halkımızın malesef son zamanlarda popüler kültürün vermiş olduğu etki ile para için yapmayacağı maymunluk kalmadı. Maymun olduk. Aramızdan 15 Temmuz'da 250 tane yiğit nasıl çıktı buna hayret ediyorum. Geçen bir akpli gazeteci şarkıcıların bir gecede aldığı 150 bin lirayı eleştirmiş. Şarkıcıların bir gecede aldığının 10 da 1 ni beyfendi bir ayda kazanıyormuş. Yani ayda 15bin lira kazanıyor. Bende senin 1 ayda kazandığını biz bir yılda kazanıyoruz dedim. Bana şükür et yazmış. Şerefsiz sen neden şükretmiyorsunda bana gelince şükret diyorsun. Biz aldığımız nefes için bile şükretmeye çalışıyoruz çok şükür. Anlatmak istediğim bunların hepsi para için akpli. Bu akpye özgü değil. Türkiye'de sistem bu malesef. Alt tabaka ezilsin ama şükretsin. Üst tabaka yoğurdun kaynağını yesin ama bu ona yetmesin. Doyumsuz o.çocukları
  • AbdülAbdül Gönderiler: 62. Derece
    Buda başka bir medya
    THEATRICAL ENTERTAIN-
    MENT IN MOSCOW
    THE LATEST ANNOUNCEMENTS.
    London, October 4.
    It is announced from Moscow, capital
    .if Central Knssia, that the Moscow
    Theatre has engaged sijrteen odalisques
    from Abdul-Hamid's harem to appear
    in operetta on the 7th.
    The management is also said to have
    secured the Ben-ices of four Eunuchs.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .