DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

GENEL MAKSATLI HELİKOPTER IHALESI

ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2973. Derece
Arkadaşlar, kardeşler forumdaki tartışmalar hakkında görüşlerinizi, itirazlarınızı, farklı fikirlerinizi bildirin ki forum daha şenlikli ve yararlı olsun. Okuyan çok oluyo ama yorum ve fikir yazan sayısı az. Sizde fikir ve görüşlerinizi bildirirseniz daha şenlikli olur kanaatindeyim. Herkese selamlar.
derindunya

Yorumlar

• Bgrgrgn67Bgrgrgn67 Gönderiler: 1393. Derece
    Bir elin nesi var iki elin sesi var...
    Teşekkür edenler (1)Ferhat Kayman
  • TümenTümen Gönderiler: 1153. Derece
    Her helikopterin bir maksadı olur. Ağır yük, saldırı gibi. Saldırı için ATAK helikopterimiz var. Ağır yük için CH-47 Chinook alacağız. Peki S-70'ler neye yarayacak ? Bakın işe yaramaz demiyorum ama birden fazla görev yüklenen araçlar iyi performans veremiyor. Eğer genel maksat halikopterimiz olacaksa Eurocopter Cougar tarzı olmalıdır. Bu helikopterlerde toplumsal müdahale, yangın, arama - kurtarma, sağlık gibi envai çeşit alanda kullanılabilir. Ayrıca Kara Havacılar yenilenmeye gittikçe S-70'e sadece bölgeden çıkarılması gereken askerleri kurtarma ve çatışma bölgesinden uzaklara askeri birlik sevkiyatı gibi alanlarda kullanılır. Tabi birde askerler şehit olursa onları almaya gelirler. Yapacakları da basit. Helikopter bölgeye gelecek. Bölgede düşman unsur varsa yaylım ateşi açacak. Askerler alınacak ve bölgeden hızlıca çıkılacak ve düşman unsurun müdahale edemeyeceği bölgelere gelene kadar yaylım ateşi devam edecek ve MUTLU SON :)
    Teşekkür edenler (1)ISO-CAN
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2973. Derece
    Mart 2016 düzenlendi
    :# :# La o başlık ilgi çekmek içindi. Maksat millet okuyo okuyo gidiyo kimse iki cümle yazmıyor, Bi iki laf etsin herkes ki şenlik olur arada atışırız belki hararetli iyi oluyo. Sen bilirsin onu...... Tümen askeriyeyle bi bağlantın varmı yoksa sende benim gibi askeri teknoloji ve askeriye hayranı mısın
    Teşekkür edenler (2)Tümen AhmetYozgat
    Mart 2016 düzenlendi
    ISO-CAN dedi:
    :# :# La o başlık ilgi çekmek içindi. Maksat millet okuyo okuyo gidiyo kimse iki cümle yazmıyor, Bi iki laf etsin herkes ki şenlik olur arada atışırız belki hararetli iyi oluyo. Sen bilirsin onu...... Tümen askeriyeyle bi bağlantın varmı yoksa sende benim gibi askeri teknoloji ve askeriye hayranı mısın
    Kusura bakma :smiley:  Hem bağlantım var hemde askeri teknoloji ve askeriye hayranıyım :smile: İsmimden belli olmuyor mu ? :smiley: 
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 2173. Derece
    Ben dediydim astsubay mısın diye ama TÜMEN kardeş subayım diyor acep .
    Askeriyeyle bağlantım var derken arkadaşlarım var orada :) Soruyu yanlış anlamışım kusura bakma.
  • AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 2853. Derece
    Sevgili isocan'ın, bizi güldüren samimiyet ve kardeşlik yüklü; " La o başlık ilgi çekmek içindi." cümlesiyle başlayan önerisi üzerine aklıma gelen bir şey var: Fakir, zaman içinde yazmayı tasarladığım ya da video yapma düşüncesiyle aklıma gelen fikirleri, birer başlık hâlinde, başucumda duran kâğıda yazarım.  Ve ardından da; "Allah'ım! Hususu Sen biliyorsun... Bunu aklıma düşürdüğüne göre, konuyu, ilahi plânda şahsıma verilmiş bir görev addeder ve konuşma ve yazmaya hazırlık yapmak isterim... O hâlde bu konudaki donanımımı artır ve en hakiki argümanları ilham et yüreğime!" diye dua ederim. Bu mevzudan olmak üzere diyor ki konunun uzmanları: "Bir problem içinde bunalıyorsanız, yatma duasının ardından o hususu bir soru şeklinde aklınızdan geçirin hatta dillendirin. O andan itibaren, siz uyursunuz lakin beyniniz uyumaz. Sorduğunuz soruyu ya da soruları, ekran arkasında işlemeye devam eder. Tıpkı bilgisayar misali... (Bu arada, Kollektif Bilinç etiketiyle yaptığımız bir çalışmamız vardı; bi göz atın lütfen! Makale miydi video muydu, unuttum...)
    Şimdi gelelim aklıma inen düşünceye: Buraya, başucu kâğıdıma not aldığım başlıkların bir kısmını yazacağım. Ola ki ilginizi çeker. Ve birini alır başlık yapar, üzerinde konuşursunuz. Hem de forumumuz konu sıkıntısı çekmemiş olur. Bu arada biz ve değerli ziyaretçilerimiz, mümtaz  fikirlerinizden istifade etmiş oluruz. Ne dersiniz? Hatta isterseniz o hususlarda yeni tartışma sütunları da açabiliriz, size zahmet olmasın diye...
    Teşekkür edenler (4)ISO-CAN Tümen nevres Serkan_1907FB
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .