DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

AY: Bölge TÜRK EKOLÜNE mi Kayıyor: Almanya, İran, Yunanistan Hatta Rusya vs...

AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 308
Aralık 2016 düzenlendi Kategori DERİNDUNYA MEKTUPLARI
Sevgili isocan'ın, bizi güldüren samimiyet ve kardeşlik yüklü; " La o başlık ilgi çekmek içindi." cümlesiyle başlayan önerisi üzerine aklıma gelen bir şey var: Fakir, zaman içinde yazmayı tasarladığım ya da video yapma düşüncesiyle aklıma gelen fikirleri, birer başlık hâlinde, başucumda duran kâğıda yazarım.  Ve ardından da; "Allah'ım! Hususu Sen biliyorsun... Bunu aklıma düşürdüğüne göre, konuyu, ilahi plânda şahsıma verilmiş bir görev addeder ve konuşma ve yazmaya hazırlık yapmak isterim... O hâlde bu konudaki donanımımı artır ve en hakiki argümanları ilham et yüreğime!" diye dua ederim. Bu mevzudan olmak üzere diyor ki konunun uzmanları: "Bir problem içinde bunalıyorsanız, yatma duasının ardından o hususu bir soru şeklinde aklınızdan geçirin hatta dillendirin. O andan itibaren, siz uyursunuz lakin beyniniz uyumaz. Sorduğunuz soruyu ya da soruları, ekran arkasında işlemeye devam eder. Tıpkı bilgisayar misali... (Bu arada, Kollektif Bilinç etiketiyle yaptığımız bir çalışmamız vardı; bi göz atın lütfen! Makale miydi video muydu, unuttum...) 
Şimdi gelelim aklıma inen düşünceye: Buraya, başucu kâğıdıma not aldığım başlıkların bir kısmını yazacağım. Ola ki ilginizi çeker. Ve birini alır başlık yapar, üzerinde konuşursunuz. Hem de forumumuz konu sıkıntısı çekmemiş olur. Bu arada biz ve değerli ziyaretçilerimiz, mümtaz  fikirlerinizden istifade etmiş oluruz. Ne dersiniz? Hatta isterseniz o hususlarda yeni tartışma sütunları da açabiliriz, size zahmet olmasın diye...
Teşekkür edenler (4)ISO-CANTümennevresSerkan_1907FB
İşte ilk konumuz: Bölge TÜRK EKOLÜNE mi Kayıyor: Almanya, İran, Yunanistan Hatta Rusya vs... 
Bakalım, neler inecek aklımıza?
Teşekkür edenler (3)nevres ilbeyiilingi Azer

Yorumlar

 • TümenTümen Gönderiler: 117
  Almanya'da Türklere bir sempati ve nefret söz konusu. Sempatinin nedenlerini sayalım : Birincisi Türklerin Almanya'nın işçi gücüyle büyük güç olmasını sağlamasıdır. Eğer Türkler olmasa idi şuan ki Almanya yoktu ! Almanya'daki ilk nesil eğitimsiz ve tabiri caizse özür dileyerek söylüyorum oraya para kazanmak için giden cahillerdi. Ancak 3. nesil ve sonrası tamamen okumuş nesildir. Bir diğer neden ise Türklerin bölgede hovardalık yapmamasıdır. Buralar bizim sayemizde oldu bize toprak verin gibi söylemlerde bulunmamış Almanya'ya karşı bir tutum içerisinde bulunmamışlardı. Ve daha pek çok neden sayabiliriz. Almanya'da Türklerin çok başarıları var. Nefretin nedeni ise Türklerin başka bir ırktan olması, Türklerin Müslüman olması ve Türk gençlerinin Alman gençleri dövmesidir :smiley: Gerçekten Krauzberg'de ki Neo-Naziler hala yedikleri dayağın acısını çıkarabilmiş değil. Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde Türk ekolüne bir kayıştan söz edebiliriz. Yalnız bu kayış partiler ve ideoloji bazında değil. Ekonomik ve askeri işbirlikleridir. Türkiye Somali ve Katar'da askeri üs kuruyor. Özellikle FNSS, Yonca-Onuk ve Aselsan firmaları Körfez'de çok güçlü durumda. Bu bakımdan bundan 9 sene sonra Türkiye Ortadoğu, Kızıldeniz ve Basra'da büyük bir güç olacak. TRT Haber'de bir Pakistan'lı General vardı. Karısı Türk'tü ve çok iyi Türkçe konuşuyordu. Ayrıca Harp Akademisi'nde eğitim almıştı. Bir gün olur da Genel Kurmay Başkanı olursa işte o zaman Türkiye'nin gücüne güç katabiliriz. Yine Orta Asya ve Rusya'nın Türk bölgelerinde Türkiye'den bir umut ve beklenti var. Eğer bizimkiler Sibirya'ya MİT ajanları yerleştirerek hem halkı isyana hazırlayıp hemde herkese 15-20 çocuk yaptırarak ve gerekirse paralarını karşılayarak ve silahlandırarak bölgede Rus varlığına son verirse ( iç savaş değil ) Rusların sadece 1-2 gün dayanabileceğini düşünüyorum. Yunanistan'da Türkiye'ye kayış var. Zira ekonomileri çöktü ve Türkiye girmeye kalksa 1 hafta bile dayanamazlar. Bu yüzden Türkiye ile araları iyi. Çipras İzmir'e geldiğinde sağolsun biraz trollük yaptı ama bu yaptığı tüm dünyaya bir mesaj olan AKP millet vekiline müteşekkiriz :) Bizim o gün yaptığımız adeta Amerikalılıktır. Bakalım diğer kardeşlerimiz beynine ne inecek ?
  Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat nevres
 • nevresnevres Gönderiler: 473
  Bahsedilen ülkelerin Türk ekolüne kaymaları ancak kültürel ve ekonomik bir alanda olabilir.Kültürel olarak hepsiyle yakın bağlarımız var.Her ne kadar yunanistanla savaşmış olsakta çoğunlukla acılar unutuldu.Siyasi anlamda ise Almanya ile bir yakınlaşma var ama bu daha çok Alman ekolüne kayma gibi duruyor.
  Teşekkür edenler (2)Tümen AhmetYozgat
 • AzerAzer Gönderiler: 632
  peyqanber efendimiz Muhamet.s.a.s turk dilini oyrenin cunki kiyamete kadar turk devleti var olucak ve hakim olucak,,demis 1900 yilin  yani 20 ci asira girildiyinde bir karar alindi zahiren uykuya girilmis gibi gorunub ama dort bir tarafa dagilmak ve bu gunler ucun dusunulmus bir planiydi bugun rusya ordusu polisi ve.s. 100 de 45 % fazlasi asli turk ve musliman olanlardan olusuyor.iran zaten odusu polisi 60% turk ve arab.kurt olusuyor.yunanlara ise osmanli devrinen sizilmis.almanya 2050 ye kadar tuk dili alman dilinen cok kulanilacak ve turk asili baskanlar gelse hic sasirmayin bugun almanyada olan bazi turk kokenli isimlerin turkiye karsi durus sergilemeleri bence uzde olandir ama maksat tamamen baskadir,cok seyler akila geliyorda ama herseyin bir vakti vardir,batililar yahudiler hep turkler yanliz savasci olunur diye bizlere propaqanda yuruduler icimizdeki konfort asiklari tarafinan cunki turkun akili oldugunu bilmesin ve dusunmesin diye,  ALLAH gorev verdiyi milete iman ve korkusuzluk hisiyle yanasi faydali akilda verir,kafirlerin hesaba katmadigi,ALLAH oyunlarin en buyukunu ve hayirlisini kurandir,bugun rusya ordusunun basinda olan insan kimdir? iran askerleri ve bazi geniraleri kimdir? almanlarin iclerine sizmis insanlar kimdir? ve.s. ALLAH Abdulhamit hana rahmet eylesin 
  Teşekkür edenler (1)gereksiz95
 • ilbeyiilingiilbeyiilingi Gönderiler: 1
  Bu baslik ilk etapta bana dusunsel bir cagrisim yapti. Siyaset bilimi oncelikle pozitif bir bir bilim degil ve jendine has dinamikleri var. matematik gibi kurallara kaidelere oturtulabilinir mi? Gelecekte belki ama şu an pek mümkün görünmüyor bana. Ve gelin türkiyeye bakalım, türkiyede siyaset ilmine bir zanaatçi gibi yaklaşan doğal bir yetenek olan Recep Tayyip Erdoğan var. Türkiyede siyaseti çıkardığı seviye yükseklerde bence ve başarısı da gözardı edilebilecek gibi değil, nitekim bu batının gözünden kaçmış değil. Ve bu durum batnın bir kısmını kör bir karşıtlıga itmişken, bir kesim ise çözümleyip yeniden üretmek amacıyla gözünü bizim ülkenin siyasetine dikmiş durumda. Fakat bu batılı göz yüzyıllardır yaptıgı gibi önce ufak parçalara ayırıp inceleyip detaylandırıp kendi ülkelerinde yeniden modellendirme derdinde, ancak işler plandıkları kadar kolay olmayacak gibi. Cünki bu gözün 'heisenberg belirsizlik ilkesi' gibi büyük bir derdi var. Bu batılı göz baktıgı resmi küçük piksellere ayırıp inceledikçe iş karmaşıklaşıyor, bütünü yakalamak güçleşiyor. Bütünü görmek için uzaktan bakmaya calıştıklarında ise resim hepten bulanıklaşıyor, anlaması güç hale geliyor. Adeta gözleri var görmüyorlar, Allahualem. Fakat yine de pes etmiş değiller. Olsun, soruyorum size arkadaşlar; kendi doğal topragında yetişmiş tamamen doğal şeftayliyle, ortaya cıkaracagı kimyasal yan ürünleri dahi hesaplamayadıgınız GDO'lu şeftali hiç bir olur mu?
 • SarıçiçekSarıçiçek Gönderiler: 34
  Hava durumu, iklimi etkileyemez, her zaman iklimin kontrolündedir. Yani yazın kar yağsa da tutmaz. Siyaset alemi hava durumu gibi kültürel alemde iklim gibi. Türkiye'deki kültürel gelişmeler​, Türk ekolünü yeşertti. Elbette bunun siyasi yansımaları da oluyor.Türk siyaseti, Türk ikliminin etkisine girdiği gibi Tüm dünya da, Türk ikliminin etkisine girecektir. Bu güzelliğe şeytanirracimden(Rex deus) başka hayran olmayan çıkmaz. O, da zaten ezeli düşmanımız.
  Teşekkür edenler (2)ilbeyiilingi Azer
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .