DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

YST: GNOSTİZM (ŞEYTANA İMAN EDENLER)

SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 451
Mart 2016 düzenlendi Kategori Dünya Tarihi
Başlıca yahudilikte, hristiyanlıkta, kathar ve şii mezhebi Yezidilikte yer bulmuş bir inanış. Bu gnostik inanış ve içinde getirdiği reenkarnasyon, bazı peygamberleri kabul etmemek gibi görüşler temelinde şeytana iman etme olan bir inanıştır. Bugün dünyayı yönetenler, temel amacı dünyayı dinsizleştirmek ve tek el yönetimi olanlar. Bugünkü İslam aleminin mücadelesinde bahsedilen bu savaş hak ile batılın savaşıdır kelamımın tam karşılığında batıl kavramını oluşturan mensuplar ve yöneticileride denilebilir. Ben bu konunun en temel, en can alıcı nokta olduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar bilinenler tartışılanlar anlatılanlar bir tarafa bu görüş bu inanışın kökü öğrenilmeden bu yola çıkmanın çok eksiklik içerisinde olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı buradan hem bilmeyenlerin araştırması anladıklarını anlatmasını, bilenlerin bildiklerini anlatmasını özellikle Ahmet hocamında bu konu hakkında düşünce ve fikirlerini yinelemesini rica ediyorum. Zira bu konu hakkındaki "sızıntı dini" adlı vidyonunda tekrar tekrar dinlenmesi çok şey kazandırıyor. Şimdiden tüm derindünya ailesine teşekkür ediyorum.

Yorumlar

• Bgrgrgn67Bgrgrgn67 Gönderiler: 139
    Bu konu benim,tüm Müslüman alemi ve bence kendini Peygamberimiz'in(s.a.v.) ümmeti olarak gören herkes için çok önemli bir konu... Gnostizm adı ile ilk defa duyuyorum ama şeytana iman etmenin neticelerini zaten bilmeyen mümin yoktur bence. 
    Konu hak ve batıl savaşı olduğunda nefsin var olduğu andan itibaren bu savaş başlamıştır ve belki de kıyamete kadar ya da Rabbim İslamı dünyaya hakim kıldığı gün bitecektir belki de o gün kıyametin habercisi olur. Bize daha iyi örnek olabilmesi için Peygamber efendimizin(s.a.v) verdiği mücadele de hak ve batılın savaşının mücadelesidir. Öyle ki Ebu Cehil Allah'ın varlığına inanan ancak Peygaber Efendimizin (s.a.v) peygamberliğine inanmıyordu. Ancak Allah'a inanan birinin imanının tam olabilmesi için o güne dek gelmiş bütün Peygamberlere iman etmesi gerektiğini de bilmesi gertiğini kabullenemiyordu ve sonuç olarak Peygamber Efendimiz'e (s.a.v.) türlü türlü itiraflar,hakaretler yağdırıyor eziyet ediyordu. Ancak Ebu Cehil'in hesaba katamadığı İlahi bir güç vardı. O da Peygamber Efendimiz'in önce tedbir sonra tevekkül sözünü yerine getirmesiyle Yüce Yaradanın tüm kudretiyle İmana ve İslama sahip çıkmasıyla inananları inanmayanlara üstün kılmasıydı... 
    Sözü daha fazla uzatmaya gerek yok bu sadece bir örnekti.. Örnekten yola çıkarak benim sözüm odur ki ; Eğer takva yönünde İslama dört kolumuzla sarılmaya çalışan insanlar ve toplum olabilirsek '' Oyun bozanların en hayırlısının '' gücünü kalbimizde hissedebilirsek, bu Vatan ümmetin ve İslamın sadık bekçileri ve yeryüzünde İslamı hakim kılmaya vesile toplum olacaktır İnşaAllah. 
    Rabbim her işin içinde gizlenen hayrı görebilmeyi ve bu ümmeti korusun. Dinimizi,Vatanımızı,Milletimizi,Bayrağımızı,,Ümmeti ve Türk milletini muzaffer bekçi olarak vesile kılsın İnşaAllah. 
    Selametle.. 
    Teşekkür edenler (2)nevres SerdarTopuz_
  • MünzeviMünzevi Gönderiler: 13
    Küfür tek millettir. 
    Sebebi malum 
  • SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 451
    Eylül 2016 düzenlendi
  • yörükyörük Gönderiler: 240
    bence bunun kaynağı şeytan sapık inançlar falan değil direk Allah ın öyle murad etmesinden kaynaklanıyor. Kuranı kerim de harut ile marut meleklerinin bahsinde geçen olayı hatırlarsak, bu iki melek insanlara büyü sihir vs. kötü işleri öğretmek için dünyaya gönderilmiş Kuran a göre bu iki melek o sihri öğrenmek isteyenleri uyarmadan öğretmiyormuş. şöyle düşünüyorum biz dünyaya imtihan için geldik iyi ve kötü nün karşısındaki tercihimize göre imtihan sonuçlanacak eğer dünyada kötü olan birşey olmasaydı bu imtihan anlamsız olurdu o yüzden kötü şer olan şeyler Allah tarafından dünyaya indirildi ki dünya imtihanı adaletli olsun. hani şu matrix filmindeki kırmızı yada mavi hapı tercih etme meselesine benziyor. bu işin ilahi boyutu olsa gerek dünyevi boyutunda harut ile marut adlı iki melek şer olan işleri babil de dünyaya öğretip yayıyor. bu ismine gnoztisiszm yada her ne isim takdığımızın önemi olmayan görüşteki insanlar eski babil devletini tekrar kurmak istediklerini düşünüyorum. bu ortadoğudaki kavganın arkasındaki fikri temelin petrol güç vs. olmayıp babil devletinin kurulmasını amaç ettikleri kanaatindeyim.
    Teşekkür edenler (1)SerdarTopuz_
  • yörükyörük Gönderiler: 240
    bgrgn67 ebu cehili anlatırken aklıma doğruluğunu teyit etmediğim bir şeyi hatırladım, Kuranı kerimde ebu cehilden bahsediyor onun cehennemliklerden olduğundan söz ediyormuş işin ilginci bu ayet geldikten 11 sene sonra ebu cehil ölmüş. adam Kuranı yanlış çıkarmak için bile islama geçmemiş. eğer böyleyse burda bir sır olsa gerek.
    Teşekkür edenler (2)KağanDemir SerdarTopuz_
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .