DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

Ahmet Yozgat'tan, Mısırlı Samir'e ABD Seçim Mektubu

AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 2603. Derece
Kasım 2016 düzenlendi Kategori DERİNDUNYA MAKALELERİ

Bir süreden beri, alemden uzak kaldık. Bu durum karşısında, kardeşlerimiz endişelenmiş olmalı ki başta Sevgili Aydın olmak üzere, gençlerim durum sorgulaması yaptılar. Şükür, endişelenecek bir vaziyet bulunmamakta. 

Bu süre zarfında evden uzaktaydık ve başka şehirleri kapsayan bir seyahatteydik. Derindunya’nın profesyonelliğinin artırılması ile ilgili olarak bir dizi görüşmeler yaptık. Sonuç olumlu olacak inşallah! 

Gelelim bugünün soru ve cevabına. Konumuz ABD Seçimleri ve Türkiye… 

Hususu Mısırlı gazeteci dostum Magdy Samir’e borçluyuz. Sevgili Samir, bizi aradı. Ülkesinde yaptığı bir çalışmasından söz etti. Ve çalışmanın Türkiye ile ilgili bölümü için birkaç soru sordu. 

Dedi ki: “Ahmet merhaba... Şu an, ABD seçimleri hakkında bir rapor hazırlıyorum. Musaade ederseniz size iki soru sormayı istiyorum. Bir: Sizce ABD seçimlerin sonuçlarının Türkiye'de olası etkileri ne olacak? İki: AKP Hükümetine göre hangisi daha iyi olacak (Trump ya da Kilinton)? Ve niye?" 

Sevgili Samir... Son ABD Seçimleri,, sıradan bir seçim değil. Ya da bu iki parti arasında yapılan bir başkan belirleme işi sayılmamalı. Bu seçim, ABD'nin tarihinde ikinci... Birincisi; "KUZEY-GÜNEY SAVAŞI" şeklinde kendisini göstermişti. Arada bir de Kenndy’i başkan yapan seçim vardı, 

1960’ların başında. WASP’ik Sistem, İrlandalıların o çıkışını “Korsan” saydı ve izin vermedi. Olan Başkan Kennedy’ye oldu; İrlandalı başkan hatayı canıyla ödedi.  

Kuzey Güney savaşı gibi “Kennedy çıkışı” da İngiltere'nin iki etnik unsurundan, ANGLOSAKSONLAR ile KELTLER arasındaydı. Daha doğrusu "Derin Anglterra (Biz ona İngiltere diyoruz)" ile "Derin İrlanda"lıların ABD'ye sahip olma mücadelesiydi.

Savaşı, Anglterra'nın etnisitesi olan Anglosaksonların devletçiği (Yani Vindsorlarım Majeste”si kazandı ve ülkenin bidayetinde ve derinliklerde kurulmuş olan WASP sistemi korundu. Zannediyorum, bu seçimlerde de öyle olacak ihtimal!

Bu sistemin yani WASPİZM'in partisi Cumhuriyetçi Parti olarak siyaset yapmaya başlamıştı öylece devam etti. DERİN İRLANDALILAR ise Demokrat Parti'de toplaştılar. Ve iki taraf, demokratik rejim içinde mücadele hususunda anlaşarak yollarına devam ettiler. Yani 4+4=8 “Centilmenlik  Formülü” ile iktidar oldular.. Ancak "muktedir olan" her zaman Cumhuriyetçiler oldu. Demokratlar "Co-Starring" olarak vaziyeti idare ettiler. Çünkü böyle buyurmuştu "Majeste!" Bu seçimde de öyle olacak gibi duruyor. 

Bugünkü seçimlerde sıra,  formül antlaşmasının gereği olarak Cumhuriyetçi Turump'un kazanmasındaydı. Lakin formül mutabakatı sonlandırıldı. Zira Derin İrlandalılar yeni bir Amerika’nın yani "AngloSakson Amerikası"nı yıkıp "İrlanda Amerikası"nı kurmanın kararını ve savaşını verecekler. 

Bu nedenle günümüz seçimlerinde saflar değişti. Daha evvel Türkiye, hep Demokratların safında olurdu. Bu seçimde karşısında olmak durumundalar. (Fetöcüler, daha evvel ta baştan beri Cumhuriyetçiydiler; bu seçimde Demokratlarla aynı safta kol kola)... 

Buna benzer, bir başka durum ise: Daha evvelinde, KÜRESELCİ YAHUDİLER, hep Cumhuriyetçilerden görünürdü; bu sefer karşısındalar... Sevgili Samir’in sorduğu; "AKP Hükümetine göre, hangisi daha iyi olacak (Trump yada Kilinton)? Ve niye?" cümlesinin cevabı, bir üst tümcemizde verilmiş oldu. 

Türkiye'nin, bu seçimdeki yeri, ehveni şer olarak Cumhuriyetçi Trump. Zira Derin İrlandacı Clington'un kazanması halinde, Ortadoğu'daki mevcut savaş hali sürecek. Ve Bir yere varıp TÜRKİYE-ABD karşı karşıya gelecek.

(Buradan bir Türk, Amerikan merkezli bir dünya harbi çıkar mı? Evet çıka bilir.)  Bu konuyu atlıyoruz. 

Yok eğer... Seçimi Cumhuriyetçi Trump kazanırsa iki şey olur: Bir aynı hal devam ettirilir. Geçiyoruz bunu...

İki; devam ettirilmez.  Burada duruyoruz çünkü gelecek günler açısından, bu hususun analizini önemli buluyoruz.

Devamı durumunda mevcut Ortadoğu halinin sürdürülmesi veya sürdürülmemesinin kararını Türk Alman ilişkilerinin vaziyeti belirleyecektir kanaatindeyiz. Türk Alman (Ya da AB) ilişkisinde Türkiye'nin elindeki en güçlü koz SURİYELİ (Misafirlerimiz) Mülteciler olarak hazır beklemekte.. Ankara, bu "SİLAH"ı kullanarak Ortadoğu'nun geleceğinde en büyük taraf olarak planlarını yapmış durumda.

Bu noktada Mısır'la ilgili bir öngörüyü de kayda geçelim: Mısır, idaresi, şu anda en tedirgin günlerini yaşamakta.  Eğer Trumplu Cumhuriyetçiler kazanırsa, Kahire Rabia meydanı hareketlenecek ve "Hakiki Mısır Baharı ya da Mısırlıların 15 Temmuz'u"nu göreceğiz inşallah! 

Devam edelim: Eğer Trumplu Cumhuriyetçiler kazanırsa, İsrail, ölüm yatışına başlayacak. Çünkü ilk defa bu seçimde Küreselciler, Cumhuriyetçilerin yanında değil karşısında saf tuttular; İngiltere ile ortaklıkları bozuldu ve yeni bir ata oynamaya başladılar. Anlaşılan o ki çok şans görmüyorlar ki kendilerine yeni bir ortak arayışına da girmiş durumdalar. İsrail'in yeni ortak namzeti Türkiye... 

Onun için Siyonistler hayatı milliyelerinde ilk kez özür dileyen ve ceza ödeyen bir İsrail olarak varlar karşımızda. Türkiye onların bu tavrını biliyor, tanıyor ve planını o anlamda yapıyor. 

Hülasa... Trump'un kazanması Türkiye'nin istikbali şekillendirmede çok işine yarayacak. Cumhuriyetçiler kazanırsa bu durum, öyle sanmaktayım ki Türkiye'nin işine yarayacak. Türkiye'nin işine yarayan her şey, Ortadoğulular ve ümmetin yararına olacaktır. Ortadoğunun  yararı, mazlum  insanlık dünyasının rahat bir nefes almasının ve yeni bir alemin kuruluşunun stratının İstanbul'dan veriliş olacak. 

Hep söz ediyoruz ya... 17. İmparatorluk ve ona bağlı olarak Süleymanların İlim ve Adalet Medeniyeti diye... Şükür! Ona o kadar yakınız ki... İnanıyoruz ve zafer bizim olacak. Her şeyin aslını ancak Aliym olan bilir. Selamlarım ve dualarımla sevgili Samir. 

Yorumlar

• Bgrgrgn67Bgrgrgn67 Gönderiler: 1393. Derece
    Kim seçilirse seçilsin,kim karşımızda ve kim yanımızda olursa olsun sığındığımız tek kapı Allah'ın adaletidir.
    15 Temmuz gecesi Türk Milleti Kutlu Dirilişin ilk tokatını hainlere atmıştır! Bu tokatın sesi Türk Milleti önderliğindeki İslam Ümmetinin tamamen uyanışına vesile olacaktır İnşAllah! 
    Teşekkür edenler (4)Ferhat Kayman Tevekkül esen Malatyali
  • Ferhat KaymanFerhat Kayman Gönderiler: 892. Derece
    Kasım 2016 düzenlendi
         Avrupa'da yaşanan çekişmelerin sonucu olarak Derin Almanyadan dayak yiyen kraliçenin güney kolu. Nato Askerlerini ve Pakt'ı elinden kaptırdılar. Fetöizmin Mimarları küreselci tayfa ağır bir yenilgi almış oldu. Wasp sistemi olduğu sürece hangi başkan gelirse gelsin merkezin aldığı kararları tek birimde işlenen deriin süper gücümüz demokratlar-cumhuriyetçiler arasında senatoda neredeyse eşit şekilde temsil edilmeye devam edeceklerdir. Mevzu son sözü söyleyebilecek yetkiyi elde etmek. Birde merak ediyorum ağabey farklı dönemlerde ihtiyaç hasıl oldukça Rusya-OrtaAsyadaki Halkımız ve Türkiye olarak bizde nasıl bir sistem vardır? Avrupa'nın çekişmeleri ABD'ye direkt olarak yansıyor. Bizde de sanırım Kengeş meclisi dediğimiz topluluk KAFKASYA üzerinden bir koltuk paylaşım veya sırası gözetiliyor diye anlıyorum. Yoksa aynı dönemde toplumların hepten yakın ilişkiler kurup, güçlü bir şekilde irade ortaya koyabilmeleri için Bozok Boyundan gelen 2 Önderin paralel zaman çizgisinde, kritik noktalarda göreve getirilmesi şans değildir gibime geliyor! Dugin'in seçim öncesinde ülkemize gelmesi Avrasya Projesinin yeniden ele alınacağının sinyallerinden biridir diye düşünüyorum..                                              Onların karanlık planları varsa Gücü Her Şeye Kadir Yüce ALLAH'ın oyunlarını bozacak ezeli projeleri olduğundan emin olabilirler.
    Teşekkür edenler (4)AhmetYozgat Tevekkül esen Malatyali
      Her Şeyin Doğrusunu ALİYM OLAN ALLAH(c.c) BİLİR!
  • TevekkülTevekkül Gönderiler: 1413. Derece
    her daim hazırız Ahmet abi yaradan tamam derse tamam devam derse devam gideceğimiz yeri asla unutmadan elimzden geleni yapmalıyız lazımsa bir ben bende fedaiyim :) kefaretiniz olayım :) herşey ALLAH'ın dini için işte bu din insanların kalblerini bir araya getirecek olan yegane dindir müslüman vatanını sever seccadesi bayrağıdır gerçek şu ki bizler yalnızca ALLAH'ın mülkünde birer kiracılarız ve komşular olarak birbirimiize girmiş bulunmaktayız kavga büyük birbirimizin evinde hak idda ediyoruz bir taraf halkıyken diğer taraf haksız biz haklıyız çünkü ALLAH mülkünün kiracı olarak bize açılması için anahtarı bize uzatmış bulunmakta bizler ise sadece almalıyız tek yapmamız gereken almak...

oyy ne derin düşündüm öyle bir an aklıma dirilişteki ilim öğrenmiş bamsı geldi :D olsun yaradan derin düşünmemizi istiyor :)
    Teşekkür edenler (2)esen BiKarınca
    Sana ağır gelen o bir secde var ya, binlerce secdeden alıp kurtarır seni. 
    -Muhammed İkbal-
  • AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 2603. Derece
    Kasım 2016 düzenlendi
    Eveti Sevgili Twvekkül'üm... "Yüce Yaradan, (tefekkür mesabesinde çok ama çok) derin düşünmemizi istiyor!" ve "Bizler, Yüce ALLAH'ın mülkünde birer kiracılarız." Ama O, "(Anadolu yani dünyanın kalbi olan) mülkünün kiracıları olarak, buraları, (daha kimbilir nereler?) bize açmış; anahtarı elimize uzatmış!" Şükür! O halde, ölümüne koruyacağız emanet mülkü, inşallah!
    Unutmayalım ki! 15 Temmuz, bir "kefen dağıtım töreni"ydi. Birileri acele etti ve kefenini alır almaz giydi  hemen giydi ve ve hayırlısıyla gittiler. Uğurlar ola o kardeşlere.
    Şu an Anadolu'muzda "İki metrelik kefenim bile yok; şimdi ne yapacağım ben?!" diyen kimse kalmadı inşallah. Hepsininki sırtında...
    O halde, bekliyoruz: Son Haçlı Seferinin GAYRETULLAH'a dokunmasını.
    O da bugün, yarın!
    Şimdiden gazamız mübarek, şehadetimiz hayırlı olsun benim sevgili kardeşim ve tüm kardeşlerim.
    Amin amin amin.............
    Teşekkür edenler (4)Bgrgrgn67 esen Tevekkül BiKarınca
  • esenesen Gönderiler: 322. Derece
    Kasım 2016 düzenlendi
    Hocam küreselci yahudiler de safını demokratlar olarak belirlemişken, hillarye hiçbir yardım esirgenmemiş maddi manevi her türlü algı operasyonları yapılmış ve trumpla ilgili  kötü adam  imajı çizilmişken seçimleri nasıl oldu da trump kazandı. Acaba işin arkasında başka bir şey aramalı mıyız? Hatırlarsanız FBI seçimlere çok az kala hillaryle ilgili bir soruşturma açtı. O zamana kadar hillaryi trumpın 8-10 puan önünde kesin kazanacak gözüyle bakılıyordu. Fakat ne olduysa ondan sonra oldu. Bu durumun hillarye bir miktar oy kaybettirdiği söylendi. Ulusal güvenliği ilgilendiren maillerden bahsedildi. Onbinlerce maili FBI incelemeye aldı. Fakat seçimlere 24 saat kala FBI herhangi bir suç teşkil eden bulguya ulaşamadığını açıkladı. Burada aklımı kurcalayan sorular, FBI bu soruşturmayı seçimlere bu kadar az süre kala neden açtı? Bu kadar kısa sürede bahsedilen onbinlerce mail nasıl incelendi? Burada wasplar FBI eliyle demokrat kanadına bir darbe yapmış olabilir mi acaba? Derinlerde iki amerika arasında bir anlaşma yapılıp soruşturma geri çekilip karşılığında hillary mağlubiyeti kabul etmiş olabilir mi? Yada bu FBI olayı tesadüfi ve bu kadar üstünde durulmaması gereken bir durum muydu?

Bu arada forumda yaptığım ilk yorumum, Ahmet abi seni dikkatle takip ediyorum ve çalışmalarının devamını diliyorum. Selam ve dua ile...
    Teşekkür edenler (2)FenomenKUARK AhmetYozgat
  • TevekkülTevekkül Gönderiler: 1413. Derece
    Amin Ahmet abi ben bi başlık açtım Türkye de medreseler hayalim diye senden yorum istiyorum bu konuda fikirlerini merak ediyorum hemde çok... :)
    Teşekkür edenler (1)AhmetYozgat
    Sana ağır gelen o bir secde var ya, binlerce secdeden alıp kurtarır seni. 
    -Muhammed İkbal-
  • esenesen Gönderiler: 322. Derece
      Clintonlarla ilgili medyaya yansıyan son gelişmelere bakıldığında, clintonın maillerinde suç teşkil eden dosyalar önceki yorumumda söylediğim gibi ulusal güvenlik meselesi değil , ahlaksızlıklığın dibine vurulan pedofili skandalları anlaşılan. Pizzagate'in  düzenlediği organizasyonlarına katılan clintonlar ve lolita ekspresle uçuşlar yapan bill clinton bu skandallarla ilgili medyaya yansıyan en ciddi iddialar arasında. Burada şunu sorabiliriz arkadaşlar; madem clintondan istenen alındı ve başkanlıktan çekildi o zaman neden bunlar medyaya şu an sızıyor? Burda benim fikrim şudur; trumpın pazarlık sonucu seçimleri kazanmasını hazmedemeyen küreselci yahudiler, soros eliyle sokakları alev alev yakmaya başladılar. Ben trumpı devirme niyeti taşıdıklarını düşünmüyorum, onlar da bir pazarlık niyetindeler. Seçimleri kaybetseler de trumpı istedikleri noktaya getirmeye çalışıyorlar. Bu yüzdendir abddeki bu sokak olayları. İşte bu konuda taviz vermek istemeyen cumhuriyetçilerin yaptığı karşı hamleyi de basına sızdırılan cilintonların skandalları olarak görüyorum. Derinlerde savaş devam etcek gibi küreselciler kolay pes etmeyecek, bakalım görelim...
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 2943. Derece
    bunların derdi kaos ve terör. nerde nasıl olduğu önemli değil. ırzıgırık namıssızların. 
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .