DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

TANIŞMA

hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 2943. Derece
Sevgili Ahmet Abimiz hepimize yeni ufuklar açtı.Kendisine çok teşekkür ederiz. Fakir öyle düşünüyor diyerek hep mütevazilik gösterdi. bende kendisine bir soru sormak istiyorum. Ne diyelim soru aklın zekatıdır, zekatta fakire verilir. Derindünya gönüllüleri olarak şahsen kendisini ve forum üyelerini tanımıyorum,tanımıyoruz . Antalya da belek civarında bir otel de önümüzdeki bir zaman dilimi içinde (kış ayları daha uygun olur kanaatindeyim)  forum üyeleri ile bir araya gelinse 3-4 günlük bir tanışma tatil kaynaşma proğramı yapılması mümkün mü ? saygılarımla....

Yorumlar

• hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 2943. Derece
    sebebi yok.ortak bir akıl oluşturulabilir.ordaki otellerin fiyatları kış aylarında oldukça düşüktür. seminer ve toplantılar için uygun salonları vardır.....vs..vs...
    Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat sahinmatematik
  • AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 2603. Derece
    Aralık 2016 düzenlendi
    Bu öneri, "Fakir"in hoşuna gitti! Diğer kardeşlerinin, konuya dair düşüncelerini de merak eden Fakir, Sevgili Hakimbeyaz'ın teklifini ayrıntılandırmasının yararlı olacağı kanaatinde. Ve doğal olarak bilmek istiyor, "BİZ KAÇ KİŞİYİZ acaba? Üç beş, Anadolu serdengeçtisi "Turkuvaz Müslüman mi yoksa bu toprağın, gürül gürül ayağa kalkan "Dünyanın En derinine ve ölümüne dalmaya azimli "Antizalim Merhamet Ordularının İsimsiz Neferleri" mi? Burada FAKİR, dervişlik kuralını bozuyor; Derindunya Gönüllüleri ve tüm mazlumlar için selam ve duasında  çok ZENGİN ve cömert davranıyor... Başta Hakimbeyaz olmak üzere, Kutsal  Vatan"ın "Bilim, bilgi, bilgelik ve Aliym'in Bilimine susamış" tüm evlatlarının alnından öpüyor. Önünüz Kıyamet'e kadar açık ve aydınlık olsun, inşallah! 
    Ahmet abimizin teklife sıcak bakması şahsen beni mutlu etti. TATİL TADINDA VE FORMATIN  DA  3-4 günlük bir tanışma ve kaynaşma proğramı olarak düşünmüştüm. Tüm üyelerin de katkılarıyla konu şekillensin isterim. Derindünya nın daha önce böylesi bir proğramı olup olmadığını bilmiyorum. Ahmet abimizin işin organizasyon kısmıyla  uğraşmasını da  şahsen doğru bulmuyorum. Gönüllü olarak diyorum ki Organizasyon için  şahsımı arayıp katılmak isteyenler bana telefon ile ulaşıp isimlerini yazdırsınlar. Aralık sonu  diye düşünüyorum.   Ailesi ile gelmek isteyen gelebilir. Belirli bir sayıya ulaşır ise  Ahmet Abimizi de davet ederiz umarım bizi kırmaz.Tüm forum üyelerinin bu konu ile ilgili ilave edecekleri fikir ve katkıları yanın da telefonlarını  bekliyorum.    Selam ve saygılarımla.......

Abdulhakim AK : 0.532.0127926
    hakimbeyaz80@g.mail.com
    Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat fatihu
    Serdar-i 2023 kardeşim neden Antalya diye sormuş.ona hayatımdan bir anektod ile cevap vermek isterim.Yıllar önce Antalya da bakanlığın bir seminerine katılmıştım.çok lüks bir otel olduğu için bu kadar masrafa ne gerek var diye kendi kendime sorular sormuştum.  bu seminerin daha iptidai bir yerde yapılabileceğini düşünmüştüm.sonra ki yıllarda  da  bir çok seminere katıldım. Türkiye'nin farklı yerlerinden birçok personel buraya eğitime geliyordu.Daha önce buralara şahsen gelmiştim lakin belki de hayatında ilk defa böylesi bir otele gelen vardı. Bende Zaman içerisinde devletin vermek istediği temel mesajın  şu olduğu fikri oluştu.  Devlet aslında aidiyat hissi oluşturuyordu. Bu vatanın her karışı bizimdi   elbette rusu da gelsin almanıda ingilizi de arabı da gelsin ancak kendi vatandaşı da bu lüks otellere gelsin görsün istiyordu.konu hakkında farklı düşünen elbette olacaktı.lakin 250-300 TL gibi bir fiyatla  kış aylarında 3-4 gün buralarda tatil yaparak buralara sahiplenmek kendi vatanının güzelliklerinden istifade etmek AİDİYAT hissini uyandırmak istiyordu belki. 
    Neyse gelelim bizim konumuza ben şunu düşünüyorum. Ahmet Yozgat abimiz ile birebir tanışma imkanı olsun,  yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurulsun, her hafta neden bir video yayınlanmıyor bunlar karşılıklı masaya yatırılsın  ne bileyim Serdar kardeşim millet yılın yorgunluğunu atsın 3-4 gün tatil yapsın diye düşünüyorum. selamlar  saygılar....
    Teşekkür edenler (2)SerdarTopuz_ AhmetYozgat
  • sahinmatematiksahinmatematik Gönderiler: 593. Derece
    eyvallah arkadaşlar çok güzel bir düşünce ben şahsen olumlu bakıyorum. gelmek isteyenler buradan anket tarzında bir çalışma ile katılım sayısı öğrenilse çok iyi olur
    Teşekkür edenler (1)AhmetYozgat
  • gurkanmertguvengurkanmertguven Gönderiler: 723. Derece
     Birinci geleneksel,,
     Olağan Kurul,,
     DD kongresi,, :smile: 
        .....

Bencede yüzyüze görşelim , burdan duyguyu tam yansıtamayabiliyoruz ..

Aylık mı olacak Yıllıkmı olacak ?
    Rutin mi olacak Olağan üstü halde mi toplanacağız?

Watsapp grubu yada Foruma chat bölümü Açalım İletişimin hızlanması için . .

Teşekkür edenler (2)Tevekkül AhmetYozgat

"Cahil Ve Günahkar"       
  • TevekkülTevekkül Gönderiler: 1413. Derece
    tanışma olabilir eğer uygun olursam bende gelmek isterim güzel fikir :d  hatta gurkanmertguven in dediği gibi wtspp grubu açabiliriz
    Teşekkür edenler (2)gurkanmertguven AhmetYozgat
    Sana ağır gelen o bir secde var ya, binlerce secdeden alıp kurtarır seni. 
    -Muhammed İkbal-
    Diğer üye arkadaşlar da yorumları ile zenginlik katarlarsa güzel olur kanatindeyim.  Öyle sanıyorum Ahmet Abimizde belirli bir fikrin oluşmasını bekliyor. Arkadaşlar biz cemaat değiliz tarikat değiliz siyasi parti  hiç değiliz.  Belirli bir duygu ve düşünce içerisinde fikirleri örtüşen ( ne diyordu  Ahmet Yozgat abimiz turkuaz müslümanım ben diyordu )    adalet medeniyetinin birer sağlam tuğlası olabiliriz. Bu duygu ve düşünce içerisinde Ahmet Yozgat abimizden  istifade edebiliriz. Birçok kişinin üzerinde mutabık kaldığı bir tarihte bir otelde buluşalım.Yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurulsun. Koltuğumuzun altına tarih sosyoloji ve felsefe kitapları alıpta Ahmet Yozgat abimizi soru yağmuruna tutmayalım. Tişörtünü şortunu ve terliğini alan gelsin.tatil tadında bir kaynaşma olsun. selamlar saygılar...
  • TEOLIVETEOLIVE Gönderiler: 553. Derece
    Adım Günay Soyadım Bozca. Rumuzumdan ötürü ''Kim bu aymaz'' demeyin :smile:   diyerek bilgilerimi paylaşıyorum. Bozca adadan göçmüş bir yörüğüm. Sasyal medya hesapları uzun zamandır kullanmıyorum sadece youtube üzerinde Küresel düzeni eleştiren bir kaç video kurgum mevcut. Memleket Eskişehir daha önce birçok şehirde ikamet ettim şuan Ankara'da ikamet ediyorum. Yaşım 30. Son 2 haftadır forumu aktif kullanmaya çalışıyorum ve adblock kapalı giriyorum siteye :smile: TANIŞMA başlığı görünce kendimi tanıtmayı aradan çıkarmak istedim. Buluşma organizasyonu mantıklı destekliyorum. Sağlıcakla

Allah'a Emanet
    Teşekkür edenler (3)Tevekkül gurkanmertguven AhmetYozgat
  • fatihufatihu Gönderiler: 52. Derece
    hocam biz bunun ismini tanışma toplantısı dersek daha çok bekleyeceğiz gibi...bunu bir de şöyle düşünürsek?....

@AhmetYozgat Sevgili hocam bazı kritik dönemlerde (mesela: temmuz kalkışması, hollanda krizi, 16nisan) sizden daha çabukça ve daha yoğun nasiplenmek istiyorum(istiyoruz) Çünkü olaylar sıcaklığı çok çabuk geçiyor, hem kendi zihnimizde hem başkalarının zihninde olması gerekenden daha erken algılar oturuyor... Halbuki ...

Bu yoğun dönemlerde siz videolarla uğraşmasanız
    Biz de size ve diğer Derin Dünya sakinlerine en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda bir araya gelebilsek 
    Buluşmalar tanışma amacı yerine böyle bir amaçla gerçekleşse ama zamanla da birbirimizi tanısak
    Buluşmalar grubumuzun olağan seyrinde memleketin kritik dönemlerinde (temmuz kalkışması, referandum, hollanda krizi vs vs vs) gerçekleşmesi hem katılım motivasyonumuzun en yüksek olduğu döneme denk gelse, otomatik birbirimizle hberleşsek
    Bu vatanı seven, bu millete aşık, Allah kelamının hakimiyeti için uğraşan diğer kardeşlerimize nasıl davranmamız gerektiği, gençliğin adabı, dava adabı konularında bir ders ile başlayacak mini zirvelere hemen başlasak? 

Zamanı gelmedi mi hocam? Videolar hoş tamam ama :) ....

Ben tasarlanması, planlanması her aşamasında seve seve büyük bir şerefle görev alırım, etkinlik uzmanıyım zaten, uygun görülürse özel mesajla bilgilerimi de paylaşırım. Diğer kardeşlerimizden daha çok görevi üstlenmye layık olanların  da emrine amadeyim, 

Yeter ki aşıklar gelsin bir araya, cem edelim, çay içelim, aşk tazeleyelim, sonra dönelim aşk ile bir daha... 
    Teşekkür edenler (1)gurkanmertguven
  • seckinceseckince Gönderiler: 3593. Derece
    Nisan 20 düzenlendi
    Çok uzun süreli bir FORUMCU OLARAK tecrubelerimden bu tarz toplantıların olumlu olduğunu düşünmüyorum. Oluşacak olan "Fikir ve Düşünce Platformu"   homojen ve daha yoğun katılımlı olmadan bu kabil toplantılarda başarı yakalamadık biz evvelinde. Bir kaç kişiyi geçmeyen toplanmalar ise maneviyatı bozan ve tahrip eden bir işlev gördü her seferinde. 
    Forum Alanımız'ı  daha düzeyli yürüyen bir Platform haline getirmek bunun kullanımı ile ilgili olacaktır. Forumdaşların her gün Forumumuzu ziyareti ve en az 3-5 yorumla katılımlarının sağlanması hedeflenmelidir. Forum dahilinde saygı ve sevginin oturtulması; edeb çerçevesinin ikaame edilmesi şarttır. Ne olursa olsun yekdiğerine saygısızlığa göz yumulmamalıdır. 
    Toplumsallık böyle olursa amacına ulaşır. Aksi ise beyhude çabalamadır. "Sanal olan"ın gerçekliğe  döndürülmesi sonraları, daha sonraları hatta en sonra  düşünülecek husustur.

Haddim olmayarak.
    Sevgi ile sunuyorum.
    seckince

"seckince-Speare-sevmekesas" Hattı

• SarıçiçekSarıçiçek Gönderiler: 292. Derece
    derin dünya formuna yeni katıldım. Mehmet Sarıçiçek tarih öğretmeniyim 22. Yılı çalışıyorum. Kayseriliyim orada çalışıyorum. Tanışma organizasyonu olursa katılmayı canı gönülden isterim. Saygı ve sevgilerimle hepinizi selamlarım.
  • SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 450Level 4
    Kardeşler, toplantımız yarın sabah Ankara'da katılmak isteyen arkadaşlar yetişebilirlerse bana mesaj yoluyla numaralarını gönderebilirler.
  • gurkanmertguvengurkanmertguven Gönderiler: 723. Derece
    Nisan 23 düzenlendi
    Teşekkür edenler (1)SerdarTopuz_

"Cahil Ve Günahkar"       
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .