DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Fetö-William PEN ve Quäker tarikatı

ALiM_BEY69ALiM_BEY69 Gönderiler: 11
Selamun aleyküm,
Lafı uzatmadan direk konuya giriş yapmayı faydalı buluyorum..

Sevgili arkadaşlar,
Fetö kimdir örgüt nereden geldi hedefleri nelerdir halleri davranışları kimlere benziyor amaçları nedir kimlere hizmet ediyorlar ve neden fetö Pensilvanya'da???

Tüm soruları cevap vermem muhtemelen mümkün degil ama kendimce ateşe su taşıyan karınca misalı ve bu karınca aklım ila bende biraz araştırmalar yaptım. Ve şu bilgilere ulaştım.

Herkezin bildiği gibi fetö Pensilvanya'da.
Amaçları güya hizmet.
Bayraklarına dinler arası diyalog yazmişlar.
Uğraştıkları işler ticaret.
Ve dünyadaki tüm devletler ve hükümetler ile işbirliği.

Pekki tarihe baktığımızda aynı bu özellikleri taşıyan başka bir kişi örgüt veya tarikat varmıydı.

Benim araştırmalarıma göre fetönün Pensilvanya'da olması aslaaaaa tesadüf değildir.

Zira Pensilvanynın kurucusu VE Quäker TARİKATI LİDERLERİNDEN BİRİSİ Willam PEN dir.

Pekki Quäkerler kimdir amaçlari nelerdi kime hizmet ederdiler?
Bu konuları karşılaştirdigimizda çok benzerlikler göreceğiz.

QuäkerLerin hedefleri şunlardır:
Tüm dinler arasi diyalog bunun için 1600 ve 1700 yıllar arasında bir çok ülkelere elçi gönderdi Quäkerler.
Örneğin Osmanlı devletine ve Vatikan'a. (Vatikan Elçilerin kafasını keserek geri göndermiştir)

Elçi göndermelerinin hedefinde ise şu sonuçu beklıyodular.

Diyalog ila sözde barış ve huzur bundan dolayı ise daha çok üretim ve ticaret.
Ve dünyadaki tüm ülkeler ile işbirliği
Buna Osmanlı be Çin dahilidi.
Ayrıca Avrupa kıtasında bir nevi Avrupa birliği oluşturmak.

Bu hedeflerine varmak için tek yol PEN İÇİN gerçek temel hiristiyanlıktan geçmekteydi yani incilin ilk versiyonun uygulayıp yaşamak..

Bana öyle geliyorki...

Fetö QuäkerLerin Türkiye şubesi
William pennin yapamadıklarını ve hayallerini üstlenmiş Hadda William PEN sollamiş boynuz kulagı geçer misali.

Lütfen bu william PEN Quakerlerin
Ve fetöcülerin bağlantıları bir araştirin derim.

Selam ve saygılarımla.
Teşekkür edenler (1)BiKarınca

Yorumlar

• misafirmisafir Gönderiler: 193
    Birbirlerinden kopya çekmesi gayet doğal.
  • nevresnevres Gönderiler: 309
    Bu dinlerin karıştırılmasının biraz daha amatörünü ekber şah diye bir herif hindistanda yapmış 1600'lü senelerde.Feto konusunda daha çok moon tarikatına bakılmalı, ikisi aynı dönemlerde kurulmuş ve devleti ele geçirmeye çalışmış.
    Ekber Şah dönemi, amatörce olduğunu düşünmüyorum.
  • nevresnevres Gönderiler: 309
    Yalan söylemeyeyim çok bilgim yok.İngilizlerin Hindistana girmeden önce operasyon çekmiş olma ihtimali yüksek.
  • yörükyörük Gönderiler: 213
    feto yu biyerlerle bağlantılamaya çalışacaksak fazla öteye bakmaya gerek yok kendi tarihimize bakmak kafi, googla feyzullah efendi diye yazın adamın hayatını feto nun ki ile karşılaştırın, dur ben bulup koplayıyayım şuraya.

Feyzullah Efendi kimdir? ''Fetullah Gülen'' gibi Erzurum'da doğdu.(27 Nisan 1639).. Bazı tarihi kaynaklara göre Fetullah Gülen'le aynı günde doğduğu söyleniyor.. Asıl adı Mehmedi idi. Erzurum müftüsü Seyyid Mehmed Efendi ile Şerife Hatun’un oğludur. ''Fetullah Gülen'in'' babasına da Erzurum müftüsü diyorlardı… Gülen’in kitaplarında kullandığı ‘M. Fethullah Gülen’ isminin önünde yazan ‘M.’ harfinin ne anlama geldiğini merak ediyoruz.Acaba Fetullah'ın da asıl adı Mehmet mi? Feyzullah Efendi o dönem Seyyid lakabını da almıştı.Fetullah Gülen'e de CİA'ya çalışan hocası ''Seyyid'' ve ''Molla'' isimlerini de takmıştı..Bu kadar tesadüf normal mi ? Daha bitmedi! Daha neler var neler… Feyzullah Efendi'nin büyük oğlunun ismi ne? ''FETULLAH'' Oğlu ile beraber Edirne'ye yolculuk yapıyorlar..1959'da ise Fetullah Gülen Edirne'ye gidiyor..Bunlarda mı tesadüf! Feyzullah Efendi,Fetullah Gülen gibi Erzurum'da medrese eğitimini aldı. F.Gülen ve Feyzullah Efendi yani aynı medreseden eğitim aldı.F.Gülen'in medrese dersi aldığı tarih 1957i'di.O medreseyi Vatikan 1610 yılında sızdırdığı hocalarla ele geçirmişti.Osmanlı'yı o medrese üstünden yıktılar.Aynı oyunu 1950'de başlattılar.Aynı yerde! Kimse bahsetmez!.Mustafa Kemal;medreselere çok sızma olduğu için ''Laiklik'' bahanesi ile kapatmaya çalıştı.Fakat yer altına çekildiler.Faaliyetlere devam ettiler.. Feyzullah Efendi; Padişah imamı olan Vanı Efendi'nin daveti ile 1662 yılında İstanbul'a gitti.Fetullah'ın İstanbul'a gidişi 1962'dir..(1 yıl sonra Erzurum'a döndü.) Buda tesadüf!..Saray'a sızan bazı grupların baskısıyla şehzadelere hocalık yapması için Saray'a atandırıldı.Şehzadeleri nasıl yetiştirdiği de soru işareti!. Süleymaniye Darülhadis Medresesi'ne hoca oldu.Süleymaniye camiisinde vaaz verdi. Fetullah Gülen'in meşhur ağlamalı vaaz konuşması hangi Camii'de idi? ''Süleymaniye Camii'' değil mi ? Buda Tesadüf!.. Feyzullah Efendi şehzadelere hocalık yapmaya devam etmekte iken 1686'de Rumeli Kazaskeri oldu.En güçlü olduğu dönem ise II.Mustafa zamanı idi.Nasıl yükseldiği konusunda ayrıntılı bilgi vermek isterdim, fakat çok kısa özet geçmek istiyorum. Feyzullah Efendi II.Süleyman’ın tahta çıkışından hemen sonra 14 Şubat 1688'de Mehmet Efendi'nin görevden alınması üzerine şeyhülislam oldu. Mehmet Efendi'yi azletme yolunu açan Ordu'daki İbrahim Çelebi Paşa idi.Haksız ulufe dağıttığı iftirasına maruz kalmıştı.Feyzullah Efendi'nin Şeyhüsliam olması bir operasyon neticesindedir.Belgrad cephesinden dönen kapıkulu askerleri bazı cuntacı grup liderleri tarafından gaza getirilip isyan ettiler. II.Süleyman'ın tahttan indirilmesini istediler. Saray'a bağlı ayrı bir kapıkulu askeri grubu"Sançağ-ı şerif" çıkararak, isyanı bastırdı.Fakat bastırma hareketini başlatmak için Saraya çağırılan Feyzullah Efendi saraya gitmedi.Feyzullah Efendi Yunanistan'a mı kaçtı yoksa?!! Kendi gücüne o kadar çok güveniyor ki isyan bastırıldıktan sonra Saray'a gitti..Feyzullah Efendi görevinden azledilmişti.Fakat ilginç olan bir durum var.Feyzullah Efendi'nin kendi gücüne güvenme nedeni ise hem ordudaki cuntadan destek alması hemde önceki şeyhüsliam'ın taşıdığı Mührü-Hümayunu darbeden 1 gün önce şeyhülislamın odasından çalmış olmasıydı.Mührü alan Şeyhüsliam oluyordu.Divan toplantısında görevinden alındığına haberdar olmamış gibi şeyhülislam mevkinde oturdu.Darbe'nin sanırım başarılı olacağından emin gibiydi.. II.MUSTAFA'NIN TAHTA ÇIKIŞI! Yeni padişah Devlet'i Edirne'den yönetmek istiyordu.Bu sebeble İstanbul'dan Edirne'ye taşındı.Aslında mesele İstanbul'da Yeniçeri Ocağının kendisini baskı altında tutması ile ilgiliydi.Fakat kendisini koruyan askerlerde cuntacı çıkmıştı.Edirne'de bile kontrolü kaybetti. II.Mustafa,Feyzullah Efendi'nin nasıl biri olduğunu bile bile kendisini Devlet'in en önemli makamlarından Şeyhülislam makamına geri getirdi.Askerin baskısı yoğundu. Feyzullah Efendi Osmanlı Devleti'nin en güçlü devlet adamı haline geldi. Feyzullah Efendi Devleti yönetmeye başladı.!!.. Burdan tarihçilere sesleniyorum..Osmanlı Tarihi'ndeki hainlikleri son 100 yıldan değil,son 350 yıldan anlatmaya başlayın..Padişah II.Mustafa, ajan olduğu ispatlanmış bir ismi devletin en önemli makamına getirmek zorunda kalmış!!..Osmanlı'da Askeriye cuntacıların eline düşmüş..Şeyhülislamlar Ajan!!..Daha bitmedi!.. Bundan sonra yazacaklarımı tek tek iyi okuyun… 1699 Karlofça Anlaşması ile Osmanlı Devleti büyük toprak kaybına uğradı.Osmanlı Avrupa'da oluşan ittifaka kaybetti.Neden kaybetti? Feyzullah Efendi Ordu'da yapılacak tüm yenileşme hareketlerini ''Batı''dan teknoloji alımı yapıyorsunuz diye iptal etti. Sahte ''Fetva'' yayımladı..Bu yapılacak adımlar ''caiz'' değil dedi.. Ordu'nun Teknolojık Gücü Avrupa'dan geri kaldı..Savaşlar kaybedilmeye başlandı…1656'dan 1789'a kadar Osmanlı'da Ordu'da yenileşme hareketleri diye bir tez yazılsa bir tarihçi ne yazabilir? 8 yıl süren büyük savaşlar neticesinde Osmanlı Devleti durmadan toprak kaybetti.Devlet içinde Feyzullah Efendi'ye karşı büyük bir isyan hareketi başlatıldı.Devlet yönetimindeki başarısızlık Feyzullah Efendi'ye ait denildi. İsyan'a aslında II.Mustafa 'da destek veriyor.Padişah ülkeyi bir hocanın eline kaptırmış.Kendi ülkesinde olan isyana destek veriyor..Düşünebiliyor musunuz? Fakat burada ilginç olan bir şey var..İsyan'ı başlatan kişiler aslında Vatikan'ın sızdırdığı kadrolarmış..II.Mustafa'yı kandırmışlar! fakat doğru olmayan bir şey var.II.Mustafa bu işin onların tezgahladığını biliyor.Fakat Devletin de planını biliyor.Oyuna geldiğini onlara hissettirip isyanı destekledi.!.(Fidan+Akar'ın) oyunu gibi; Feyzullah Efendi'nin hedefi gerçek bir isyan ile hem gerçekten kendisine isyan edenleri temizleyecek hemde II.Mustafa'yı tahttan indirecekti..Fakat isyan sonunda sadece Feyzullah Efendi'nin ekibi tasfiye edildi.Akıncılar Ocağı ve Yeniçeri içindeki bir grubun saf değiştirmesi Osmanlı'yı yıkımdan kurtardı.İsyanı başlatan Vatikan,kaybeden ise yine Vatikan! Şimdi gelelim büyük tesadüfe!!.. İsyanın başladığı tarih:15 TEMMUZ 1703 İsyan'ı planlayan:Feyzullah Efendi.. İsyanı gerçekleştiren:Ordudaki cuntalar.. 15 Temmuz 2016'ya benziyor.. İstanbul'da toplanan bir yeniçeri ordusu önce İstanbul'u kontrol altına aldı. 9 Ağustos'ta Edirne'ye doğru yola çıktı. Edirne Vakası adıyla ayaklanmanın sonucunda 22 Ağustos günü II. Mustafa tahttan indirildi yerine Feyzullah Efendi'nin öğrencisi olan III. Ahmed tahta geçirildi.''22 Ağustos'' tarihine dikkat edelim.. Ek olarak darbeden sonra ilginç bir gelişme yaşandı..Feyzullah Efendi'yi korumaya çalışan yeni padişah bir anda saf değiştirdi,Feyzullah Efendi'yi sürgün edip balkan taraflarına yolladı.Yönetimden uzaklaştırdı.Bu büyük operasyonu akıncılar ocağı yürüttü.Aynı operasyonu yönetenler yeniçeriden bir sürü kelle aldı.Osmanlı'nın ömrü 300 yıl daha uzamış oldu.. Yeni Padişah demek ki devlet içinde başka güçlerin devreye girmesiyle Devlet Üstü İrade'ye biat etti..!! Feyzullah Efendi hak ettiği bir son yaşamıştır.. İşkence ile yerlerde sürüklenerek öldürüldü..Yaşadığı son 4 yılın her günü kırbaçlandığı söyleniyor..Bazı kaynaklara göre de işkence sonunda ''idam'' edildiği belirtiliyor.. Bir gerçek daha var ki Feyzullah Efendi'nin naaşını papazlara taşıtmışlardı… Fetullah'ın naaşını da Papazlar taşıyacak..Unutmayın!!.. Not:Bazı ajan gelenekçiler bugün Feyzullah Efendi'yi hain görmüyor..Fetullah Gülen Teröristi ülkenin başına geçseydi,200 yıl sonra yazılan tarihte Feto'yu terörist görmeyeceklerdi.. **Mert Adaş**
    Teşekkür edenler (2)hakimbeyaz BiKarınca
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 527
    Güzel bir analiz
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
    Perinçek'in analizleri analizden çok mevzi kazanma için yapar.
    Yörük bu makale için araştırma yaptınmı?
    Fetö örgütüne benzerlikleri nelerdir?
    Bizlere analiz yaparsan öğreniriz.
    misafir. feyzullah efendi diye googla sorun dedim feto ile yan yana koyun, hazır konulmuşunu buldum kafa yormayın diye.
    Yörük! Diyiyorum ki araştırma yaptın mı? Sen hazır makale var diyiyorsun.
    Dünya makalelerle dolu !
    misafir araştırmadan kastın tarihteki şahıslar tarihler isimler olaylar ise yaptım tutuyor, yok sen yazarı soruyosan onu bilmem at izi it izine karışmış. ayrıca ben olumlu yada olumsuz birşey sölesem bana itibarmı edeceksin hiç sorgulamadan? bilipte bilmezden geldiğin birşeylermi var? bilgiye ulaşmak bu kadar kolayken sorgulayan insanların kümeleştiği yerde şaşırtıyorsun. illaki ben yapamam okumak sonuca ulaşmak zoruma gidiyor diyorsan bi ara madde madde yazmaya çalışırım.
    Araştırdınmı diye sordum sadece . İsteyen istediğini yazıp çizip paylaşım yapmakta hür!
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .