DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

hurafeler deki gerçeklik

yörükyörük Gönderiler: 266
Kategori Diğer
geçen sene annem eski eşyaların içinden yüzerlik otundan yapılma çoğumuzun bildiği süs eşyası olarak bildiğimiz şeyden buluyor bahçeye atıyor onun tohumlarından bitki çıkıyor. bitkiyi gördüm bu ne dedim olayı anlattı yüzerliğin ne işe yaradığını sordum nazara iyi geldiğini kötülükleri evden uzak tuttuğunu atalarından duyduklarını anlattı, çocukluğumu hatırladım bu eşyadan bulunmayan ev yoktu eskilerin bildiği bizim unuttuğumuz birşey olmalı diyerek yüzeysel olarak googl a sordum sağlık açısından birçok faydası olan bir bitkiymiş asıl dikkat çeken şey dmt(ruh molekülü) dedikleri şeyle bağlantısından bahsediyordu masallarla gerçekler harman olmuş bir yığın bilgi var işin içinden çıkamadım. bitkinin tohumlarından topladım çayını yapıp içtim birşeyler değişti kafamı yastığa koyar koymaz rüya görmeye başlıyorum. bu otta birşeyler var. bilgisi olan varmı?

Yorumlar

 • yörükyörük Gönderiler: 266
  yüzerlik değil üzerlik otu yanlış yazmışım
 • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 298
  Ocak 2017 düzenlendi
  Evet eskilerden bi gelenek. Anadoluda halen yaygın ama şehirlerde pek bilinmez. Nazara iyiy geldiği söylenir. Evin yaşlıları önemli ni günde aile toplandığı zaman bu ortam bozulmasın diye evde dumanını tüttürürdü. Düğünlerde bayramlarda nerde kalabalık olsa bu gelenek uygulanır.bilimsel bi önemi varmı bilemem ama manen iyi geliyor.  Burdada faydalarını say say bitirememiş valla. Biz sadece dumanından istifade ediyoduk bileydik yerdikte içerdikte yaw
 • yörükyörük Gönderiler: 266
  son günlerde rüya aleminde yaşıyorum dizi film gibi oldu, ama etkisi gün geçtikçe azalıyor çok rüya görmekte iyi değilmiş uyanınca birkaç saat ruh gibi oluyorsun sanki iki dünya arasında geçiş yapmakta zorlanıyorsun.
 • yörükyörük Gönderiler: 266
  üzerliğin çayını yapıp içmeyin, evde bulundurun, buharını koklayın ama içmeyin. normalden fazla dmt salgılama başka bir boyuttan kötü birşeyle irtibata geçmeni sağlıyor, o da gönülsüz gönülsüz kendini gösteriyor bi dünya işim gücüm vardı senle uğraşamam havalarında. bu konuda uyarılar vardı dinlemedim tabi her türk gibi :) gerçekmiş. zihinsel olarak berraklaştırdığı da doğru. bazı tarikatlar tütün içine katıp içiyorlarmış onu denemedim. buharı da çok güzel nefes açıyor.
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  abi simdi ben uzeriyden cay duzeldib icsem nolucak? :)
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .