DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Derin dünya sözlük

fatihdyrfatihdyr Gönderiler: 105
Ahmet abinin çektiği videolarda ve yapılan yorumlarda derin dünyaya yabancı olan insanlar için o kadar değişik kelime ve kelime öbekleri var ki bence artık sitenin bir kenarına sözlük de eklenmeli..bazen biz de şaşırıyoruz yani..takıldıkça sözlükten bakılabilir pekala...
Teşekkür edenler (3)hakimbeyaz AhmetYozgat ARS
«1

Yorumlar

• hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 335
    Bu fikri önemsiyor ve destekliyorum. da nasıl olacak ?
  • Yafesin_TorunuYafesin_Torunu Gönderiler: 80
    Herkesin bir jargonu olduğu gibi ahmet abininde kendine has bir üslupu var, araştırırken öğrenmek bence en iyi öğrenme yollarından birisi. buraya yazmayalım demiyorum hay hay yazalım ama anlamını araştırdıktan sonra yazalım mesela ilk örneği benden üstadın çokça kullandığı hoşuma giden periferi sözünün anlamı şöyle: ''merkez dışındaki diğer ülkeler ya da vb'' örneğin Türkiye ve periferisi derken türkiye merkezde ve o merkez dışındaki anlatıcının kastına göre değişen ülkeler topluluğu demektir.
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 256
    ahmet yozgatı az önce dinledim ne sözlüğü ya anlaşılıyor işte
  • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 291
    Guneyliler anlayışlı oluyor biraz ancak kuzeyliler zor anlıyor saygı duymak lazım dini kutup kardeş?
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 335
    Şubat 9 düzenlendi
    Yok yok ben fikrimden vazgeçtim. sözlük mözlük olmasın neden mi dinleyici yada yeni giren birisi videoları dinlemeden bodoslama dalmasın. merak etsin. araştırsın dinledikçe de araştırdıkça da diğer videolarda  bu kavramların  anlamına ulaşacaktır zaten.
    Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat ARS
  • fatihdyrfatihdyr Gönderiler: 105
    Şubat 10 düzenlendi
    aslında evet haklısınız..sözlükten bakarak yorum yazan arkadaşlar olabilir.üstelik kendine ''yıllardır izliyorum videoları'' süsü de verebilir..konuyu tam idrak edemeden balıklama yorumlar da hiç hoş olmuyor zaten,görüyoruz bir çok yorumda..

Ama amacımız daha çok insana ulaşmaksa bu risk alınabilir kanaatimce..Çünkü aksi halde biraz kriptolu örgüt havası veriyoruz..Hatta biraz da çocukça bir bencillik..

• TevekkülTevekkül Gönderiler: 141
    nadiren anlamıyorum ahmet abiyi bence sözlük eklemeye gerek yok :d 
    Sana ağır gelen o bir secde var ya, binlerce secdeden alıp kurtarır seni. 
    -Muhammed İkbal-
  • AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 285
    Nisan 28 düzenlendi
    Kardeşlerim... Kolay ağlayan biriyim. Günde birkaç sefer hüngür hüngür ağlayan, olabildiğince gözleri yaşaran bir Ahmetyozgattan söz edebilirim size. Ve elbette gülüyorum da. Lakin şu son günlerde fakiri en çok güldüren bir tarif oldu: Sevgili Fatihdyr! Allah da seni güldürsün, inşallah! Diyorsun ya yukarıda; ".... biraz kriptolu örgüt havası veriyoruz..." Hakikaten öyle bir kapalı kutuda mıyız, öz kardeşlerle beraber!? Eğer öyle isek, her ne kadar tarif fakiri güldürmüşse de... Pek gülünülecek gibi de değil. Derindunya, milyonları aşmış izlenme oranıyla hala gizemli ve ezoteryal bir yapı gibi duruyorsa, durum vahim demektir. Zira amaçlarımızdan biri deo tür, içine kapalı ve gizli saklı idealler peşinde koşan "Sır Oluşumları"na karşı mücadele ve onların ideallerini deşifre etmek değil mi? Ki evet... O halde " biraz kriptolu örgüt havası..." vermeyelim. Herkesin girip çıktığı, fikrini serbestçe ilan ettiği, ve ahmetyozgat'ıda eleştirdiği bir sanal mekan olsun Forum... Ve bir topluluk olmyalım ama birileri dışarıdan bakınca öyle görmek durumunda kalmışsa desin ki;  "Derindunya şemsiyesi altında toplananlar, ülkenin en bağımsız, başına buyruk, öndersiz vatan-millet ve ümmet aşığı serdengeçtileri... Yalın kat ve samimi, hiçbir çıkar gözetmeyen, ihlaslı müminler... Yani sırtınızı yaslayabileceğiniz sağlam Anadolu uşakları..." Bunun dışında hiçbir şey... Bu nedenle kardeşlerimizden ricamız, kendilerini bir çok unvanlarının yanında "Derindunya kardeşi ya da gönüllüsü" sayıyorlarsa millet, ümmet ve devletlerinin tarafı olsunlar sadece... Başka hiç bir oluşumun değil.... 
    Sevgi ve selamlarımla...
    Teşekkür edenler (4)hakimbeyaz esen ARS Azer
  • esenesen Gönderiler: 32
       Benim de videolarla ilgili bir önerim var. Özellikle dünya ve dinle ilgili çalışmalara ingilizce altyazı eklense acaba anadili Türkçe olmayan kardeşlerimize ulaşmada başarılı olur muyuz? Ben bunun eksikliğini görüştüğüm yabancı arkadaşlarıma kanaldan bahsederken hissediyorum. Ne yazık ki Türkçe bilmedikleri için bu bilgi havuzundan faydalanamıyorlar.
      Tabi bu sadece bir öneri. Forumdaki kardeşlerimiz ne düşünür, Ahmet abinin takdiri ne olur, merak ediyorum. Tabi kanalın bu konudaki imkanları nedir, neler yapılabilir buda ayrı bir konu...
     Selam ve dularımla...

Valla yazmakta kötü bi niyetim yoktu hatta kötü niyetli birilerinin böyle düşünebileceğini farz ederek o cümleyi yazdım..Biraz da esprili olsun falan diyerek....farklı bir jargon merak uyandırıyor..aynı zamanda ''ne ayak'' dedirtiyor ilk dinleyen insanlarda...Hatta yalan olmasın bir arkadaşa tavsiye etmiştim,bu cevabı aldım ''ne ayaksın olum sen'' diye.
    Neyse onca zaman sonra bazı kelimeleri hatırlayamıyorum tekrar geçince,iş güç tatil gezme derken unutuluyor. o yüzden bu sözlük fikri aklıma gelmişti..
    Teşekkür edenler (1)AhmetYozgat
    Eveeeeeeeet gelelim o karşı atak yapanlara...noldu? hayırdır?sözlük mözlük diyenler? neyse 

ibrahim arkadaşın arama motoru önerisi benim tam da demek istediğim şeydi aslında..o söyledi madem helal olsun..hani derler ya'' şerefsizim benim aklıma gelmişti'' diye..işte öyle bişey..
  • SekarSekar Gönderiler: 19
    Yabancı dil eklemesi çok güzel bir fikir, alt yazı ile videoların ulaşacağı kitleler artar böylelikle çok sesli bir oluşuma doğru yol almış oluruz. Hatta işitme engelli kardeşlerimiz için ileri ki dönemlerde çalışmalar yapılabilir. 
  • AzerAzer Gönderiler: 424
    ingilisce alt yazili iyi fikir birde rusca olsa o dahada iyi olurdu,
  • AzerAzer Gönderiler: 424
    Nisan 28 düzenlendi
    cunki bir cecen..... bir batilidan hayirlidi,benim fikrimce.saygilar
    Teşekkür edenler (1)fatihdyr
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .