DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

BARNABAS İNCİLİ

ARSARS Gönderiler: 19
Yüce kitabımız Kuran-i Kerim de müşaahade edemediğimiz bazı konuları hadis kitaplarında ararız da, onda da bir süphe ile yaklaşırız ki, acaba bu doğru hadis mi diye... Nitekim, her mümin, peygamberlerin Kitaplarına tam anlamı ile inanmak zorun da da, hadisler işin içine girince, aynı sünnet gibi (yapmak zorunda olmadığı gibi), inanmak zorunda hissetmiyor nedense... Mehdi ve Mesih konusu, diğer dinlerde inanç meselesi olmuşken bizim dinimizin kaburgasında yerini almaz. Hem Mehdicilik İran Şiacılığın ideolajisi olması münasebeteyli pek çok sünni Müslüman şüphe ile yaklaşmaktadır. Ben de bunlardan birisiyim ama, çok da ilgimi çekmiyor değil.. Zira, ben de bu mübarek insanın askerlerinden olmak isterim. Devletimin, milletimin, ümmetimin, ve de sinimin bekasını dilemekteyim... Bu yüzden araştırıyor ve acaba Mehdi ve Mesih gelecek mi diyorum. Tabi ki tan gelip yatıp, onları beklemiyorum.. Yukarda saydığım ideallerim için her kes gibi ben de bir şeyler yapmaya çalışıyorum.(Ahmet Abimiz kadar olmasa da)..
Konumuz ile ilgili olarak Ahmet Abime bir şey soracağım.. Aşağıdaki linkde de göreceğiniz üzere Barnabas İncili olarak lanse edilen ve Türkçe maili bulunan bir adres buldum ve hepsini okumam bir tam günümü aldı... İçeriğine baktığım zaman, bizim Müslüman inancına ters düşen bir yorum ve olay bulamadım(sadece, 9 kat gök den bahsediyor, biz bunu 7 kat olarak biliyoruz.). Hem de en önemlisi, Peygamber Efendimiz S.A.V. i ismini de zikrederek bir kaç yerde müjdelemektedir. Ahmet Abimiz, derin bilgilerinize güvenerek, bunun Barnabas ın gerçek yazmaları olup olmadığı ile ilgili yardımcı olur musunuz, lütfen. Allah a emanet olun kardeşlerim.
http://www.barnabas-incili.com/incil/barnabas/11/

Teşekkür edenler (3)AhmetYozgat SerdarTopuz_ Azer
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .