DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Kavimlerin Sinema Savaşları

KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
Mart 2017 düzenlendi Kategori Gazeteler, TV Programları ve Dizileri
Safarad Yükselişinin Hollywood Etkisi

Bilindiği üzere dizi film endüstrisi şimdiye kadar hep Küreselcilerin elinde olmuştur .ABD'nin el değiştirmesiyle yeni şöförler Hollywooda da giriyor hemde ne giriş!

. Aşkenaz-Stuart-tapınakçı-küreselci-vs kardeşler(ben sağ taraf diyorum bunlara) şimdiye kadar kendilerini anlatan çok güzel eserler verdiler Matrix, Piyanist, bütün marvel yapımları ve yüzbinlercesi gibi .Karşı tarafta bu süre zarfında boş durmadı tabi .Safarad-Hannower-saksonlar-Vindsorlar'da(sol taraf) kendi çaplarında bir kaç yüz film yaptılar .Lakin işin zengin tarafı yani küreselciler bu sektörde onlardan 10-0 öndeydi ta ki Trump kaptanlı otobüs o sektöre girene kadar .
Safardlar tarih boyunca sembolizmci olup arayışalarını fizikten ziyade metafizik üzerine yapmışlar .Hindistandan çıkmayan Tibettin karanlık köşelerinde gezenler semboller üzerinde  kendilerini çok geliştirmişler .Bu gelişmeyi Hitler Almanyasında bariz bir şekilde gördük .Bu gelişmeler yaptıkları filmlere de yansıtıyorlar .Küreselci gibi suniminal mesaj yerine direk mesaj veriyor semboller üzerinden.

Not: Bu kısım spoiler içerebilir .

 Taboo diye bir dizi; Tom Hardy gibi son iki-üç senenin en populer ismini oynatan sol taraf dizide direk Kraliçeyle ve Stuardlarla savaşıyor.Stuard hanedanlığını aynı tarihteki yerine yani Doğu Hindistan Ticaret Company sahibi olarak gösteriliyor. Savaşta Amerikadaki bir arazi üzerinden yürüyor .Dizide  ABD ajanlarıyla Kraliçe casusları arasındaki istihbarat oyunlarınada yer veriliyor . Dizi de geçen sembolizmden bahsetmiyorum bile direk doğu kökenli ayinler yapılıyor bir yandan kızılderililerle bağlantı kuruluyor .Sağ tarafın afrika kökenli kölelere yaptıklarını bile anlatıyor..Bas rol sarışın çok zeki çok kuvvetli ve tabi büyü erbabı ..Herşey beklendiği gibi mesaj ise çok net kardeşlerim .Savaş kazanıldıktan sonrada Amerikaya yolculuk başlıyor. Bir göz atmanızı tavsiye ederim .

  Bir diğer yapım ise Assasins Creed, mason yapımı bir oyunu filme çevirim. kıvırıp masonlara kitledikleri yapım olarak arşivlerde yerini alan yapım gerçekten son zamanların en iyi filmidir bu kardeşinizin gözünde .Candan yürekten sevdiğimiz Ahmet ağabey sayesinde filmi kitap gibi okuma imkanı buldum . Sizinde filmi izlemek yerine kitap gibi okuyacağınızdan eminim . Bir göz atın derim . Filme gelince tapınakçıların itinayla doğrandığı daha çok doğranacağını anlatıyor . Filmde Yahudi yapımı bir elma var . Bu elma sayesinde insanları yönetebiliyor ve iradelerini kırabiliyorlar ..Bu kutsal elmanın Endülüsten yani Safaradın Safarad olduğu yerden günümüze gelene kadarki  yolculuğu anlatılıyor . Çok yazıp çızdığımiz yalnızca Yahudinin sahip olduğuna kanaat getirdiğimiz saklı bilgi ordaki kutsal elma üzerinden somutlaştırılıp karşımıza sunuluyor .Arap Yahudi Espanyol Engizisyonu Tapınakçılar ve bu gizli asasin topluluğu arasında geçen bu film geçmişle günümüz arasında git-gel üzerinden ilerliyor .Görsel efectlere yağdırılan paranın hakkını verirken günümüzde sağ tarafın ne kadar zengin, ne kadar güçlü ve köklü olduğunu şeyirciye aşılıyor . Son olarak da onlar kötü biz iyilerdeniz ve artık bizler burdayız diyerek filmi bitiriyor sol taraf aklı .

Birbirini her alanda rakip gören beş bin yıldır savaşan sağ ve sol taraflar artık bu endüstride de savaşacağını belli etti .Biri sağ iken biri sol ise zaten bu kaçınılmaz olacaktı .Felsefede bile çelişen bu ikili biri rasyonelistken diğeri karşıtı amprizmi benimsemiş biri ak derken diğeri kara demişti .Biri rasyonel bir şekilde çözüm ararken diğeri kutsal kaseyi, ahit sandığnıı, kader mızrağını aradı .Bir taraf atoma para yatırırken Hitler parasını Fransanın 10kmlik mağralarında kutsal kaseyi aramaya Tibette sırra erişmeye, sandık için ordan oraya dolanmaya para harcamıştı .Sonuç olarak ABD atomu atarken Hitler Almanyası bütün parasını hayallere yatırarak savaşıkaybetti  . 

Not :Bazı Almanlar bu kayıp kutsalların savaşın sonunda bulunduğunu ve kutuplardaki gizi üslerde saklandığını iddia ediyor .İşin WİNDSOR ve HANNOWER tarafı kayıp olanı buzun içinden çıkarıp o güce erişmiş olabilir mi ? Bu yükselişin arakasında o olabilir mi ?
Son savaşıda yine Rasyonel taraf kazacak mıdır ? Yoksa Hitlerin sözde mirası onları kurtaracak mıdır ? bilinmez ama sinema afişlerinde bu konuları daha çok göreceğimiz kesin .

Allah'a Emanet olun kardeşlerim 

Yorumlar

 • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
  Gözüme takılan bir diğer yapım Brimstone baştan aşağı gönderme dolu bir yapım .Spoiler uyarımı yaptıktan sonra kısaca anlatmak istiyorum filmi .Hikaye Amerikaya yeni gelen Hollandalı alımlı Almanımsı bayanın ve sarışın kızının yeni eşi Amerikalı bir Rahip tarafından her manada sömürülmesini ve işkence edilmesini konu alıyor . Rahip dini kuralları kullanarak ana kıza yapmadığını bırakmıyor .Sarışınlara eziyet eden bir demokrat görünce bu başlığa not düşeyim dedim .

  Ayrıca rahibin kilsedeki şu vaazları dikkat çekiyor " Sahte peygamberlere dikkat edin .. Onlar size koyun kılığında gelirler. Ama içlerinde , aç birer kurtturlar . " 
  " İnsanlar cehennemi dayanılmaz yapan şeyin alevler olduğunu sanırlar . Fakat ; bu değildir. Cehennem , sevginin yokluğudur " 

  Senarist Filmin sonunda seyirciye kahrolsun Amerikan demokratlar dedirtiyor . Piskolojikdram ve gerilim türündenki filmin yapımcı koltuklarında ise  Almanlar Hollandalılar ve İngilizler yer alıyor .
  Not: Filmi izlemek için sağlam bir piskoloji şart çünkü çok sinir bozucu sahneler mevcut
   saygılarımla .
  Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat Sekar
 • nevresnevres Gönderiler: 495
  İzleyeceğim teşekkürler 
 • AlcuTeginAlcuTegin Gönderiler: 18
  Tapınakçılar ve masonlar Ayrı mı yani bildiğim kadarıyla assasins creedin oyununda tapınakçı kaleleri masonik sembollerle dolu ama sadece tapınakçı kaleleri yani oyunda tapınakçıların masonlar olduğunu ve assasinlerin tapınakçılarla yani masonlarla savaştığını gösteriyorlar diye biliyorum yoksa bizim mason ve tapınakçıyı aynı görmemizi sağlayıp aralarındaki kavgayı mı gizlemeye çalışıyorlar 
  Her şeyin yanlış olduğu yerde her şey mübahtır
  Gökkuşağının bittiğe yere doğru...
 • zetkinlikzetkinlik Gönderiler: 5
  Teşekkürler bilgiler için
  Kendine Bir Etkinlik Bul! - ZEtkinlik.com
 • zetkinlikzetkinlik Gönderiler: 5
  Teşekkürler
  Kendine Bir Etkinlik Bul! - ZEtkinlik.com
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .