DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Siyaset Klavuzu

fatihufatihu Gönderiler: 6
Bir kıssa anlatılır...
Mürid hizmet eri olmak üzere hocasına teslim olur, uzun yıllar öğrencisinden pek memnun olan mürşid eğitiminin bitmek üzere olduğunu ve daha iyi hizmet etmesi için siyaset ilmini de ona öğretmeyi ve bir sene daha kalmasını teklif eder, mürid siyasetin onu günahlara sürükleyebileceğini ve mümkünse muafiyet ister. Mürşidi tamam der ve yolcu eder.

Mürid yolda bir camiye girer, girer ki ne görsün... İmam işkembeden sallıyor, cemaat cehalete sürükleniyor, bir telaş ile cemaate seslenir, işin aslını anlatır, bu imam şöyle cahildir böyle kötülük içindedir, bundan derhal kurtulun der. İmam anlar durumu ve tehlikeyi hissedince cemaate müridi kötüler... Murid yaka paça kovulur ve hocasını hatırlar... Geri döner ve siyaset ilmi için müracaat eder mürşide. Mürşidi siyaset ilmini de tastamam eder ve tekrar gönderir.

Yol yine döner dolaşır o köye düşer sonraları, mürid görür ki, durum aynı, vehamet ise daha vahim. Bu defa mürid der ki;
Ey cemaat sizin karşınızda öyle bir Allah dostu irfan sahibi var ki; her kim ki onun sakalından bir kıl edinse cennete girer vs. Cemaat hurra imamın sakallarını tek tek yolar.


Herkes farklı hisse çıkarır kıssadan fakirin öğrencisi şunları çıkarır...
* Ülkemizde vatan hainlerine kananlar bu cemaat gibidir, onlara kaldıramayacağı hakikatleri kafalarına zorla sokmaya çalışmak nafile çabadır.
* Biz siyaseti iyi bildiğimiz zaman, sesimizi yükselterek, şiddete başvururak değil, ince numaralarla küfre galip gelebiliriz. Öyle değil mi dostlar !? Haklı olmamıza rağmen seslerimiz kısık değil mi? Her kendimizi açıklamaya çalışırken kendimizden geçtiğimiz için değil mi bu sessizliğimiz? Doğru kişiyı anlayamayıp hep yanlış kişilere anlattığımızdan değil mi tenezzül etmemelerimiz? 
* @AhmetYozgat hoca bize o bahsi geçen bir yıllık eğitimi iste el-Aliym den. Bize öyle bir eğitim iste ki, kapısından nifak giremeyen bir okulumuz olsun, orda birbirimize karşı çok naif olalım, Allah rızası için muhabbet halinde olalım ve hiç kalp kırılmasın, Hz. Osman (ra) edebinden nasip olsun ki, öyle birbirimize değer verelim, değer verildikçe korkup hamd ile geri dönelim. Sonra küfüre karşı çetin oluruz, 

Bu yazdıklarım hayal değil. Bunlar kabul olup olmadığını bilemeyecegimiz dualar...

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .