DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Mektup: DerinForumu Canlandırma Kampanyası

AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 285

Sevgili kardeşlerimiz… Gördüğünüz ya da anlamış olduğunuz gibi Forum.derindunya da bir kampanya başlatmış durumdayız. Bunun adını “Derin Forumu Canlandırma Ortak eylemi” olarak koyabiliriz.

Doğal olarak DerinForumumuz kendi döngüsü içerisinde bir işlev yerine getirmekte. Lakin bunu yeterli görmediğimizi hemen belirtmek isteriz.  Son zamanlardaki görünen cansızlaşmadan yola çıkarak başlattığımız kampanyada mektuplar öncelikli yer işgal edecek. Şimdiye kadar değişik platformlarda;  gerek Facebook gerek Tvitter ve gerekse şahsi e-mail adresimizde zaman zaman kardeşlerimizin sorularına cevap vermekteydik.  Bundan sonra bu tür cevapları,  sorusu Her hangi kanaldan gelirse gelsin  öncelikle Forum üzerinden vermeyi tasarlıyoruz, Böylece, platformdaki  kümeleştirmeyi arttırmak niyetindeyiz.  Bu manada, vaktimizin elverdiği nispette, cevaplamayı da ihmal etmemek niyetiyle sizlerden gelecek soruları beklediğimizi de söyleyelim.

Bir başka isteğim ise:   başlattığımız bu çağımızı karşılıksız bırakmamanız. Siz de etrafınızda, bir küçük “DerinForum tanıtımı” yaparsanız çok memnun olacağımızı belirtelim.

Başlangıçta Forumu değişik konuları işleyen, yeni fikirlere ve yeni yorumları açık bir platform olarak düşünmüştük. Niyetimiz, DerinDünyada ve diğer kanallarımız da bizimle tanışık olan kardeşlerimizin buluşup karşılıklı görüşeceği bir harman olsun istemiştik. Neticede öyle de oldu. Burada buluşan kardeşlerimiz, artık birbirleriyle abi-kardeş şeklinde sohbet etmeye başladılar. Ancak bu sayının yeterli olduğu kanaatinde değiliz. Bu nedenle Fakir, Forumda vakit geçirmek ve sorularınıza buradan cevap vermek niyetindeyiz. Bu kararla Forum ziyaretçilerinin sayısının artacağına ve Forum ailesinin kalabalıklaşacağına dair bir inanç taşımaktayız.  İnşallah yanılmayız….

Sadece bu değil. Forumu her akşam, vakit geçirilecek bir ortam haline getirmek için siyasetin dışındaki konulara da yer vereceğimizi söylemek isteriz.

Kendi  şiirlerimizi ve hikayelerimize de burada yayınlıyarak bir edebiyat ortamı da oluşturmak düşüncesindeyiz. Bu manada siz de şiirlerinizi ve hikayelerinizi burada görücüye çıkartabilir hatta varsa romanlarınızı günbegün tefrika edebilirsiniz.  

Bunun dışında tarihle ilgili konuları da bu platformda işlemek niyetindeyiz.  Dediğimiz gibi böylece istiyoruz ki hem Forum ailesini genişletelim; hem de akşamları, vakit geçirilebilecek geniş bir alan oluşturalım. Alanın oluşması,  bizim  tek başımıza becerebilecek biz bir iş değil. İlla siz de olacaksınız.  

Zaten siz, konu başlıkları açarak veya açılmış başlıklara yorumlar ekleyerek üzerinize düşeni yapmaktasınız.  Allah razı olsun! Bunun dışında,  sizden istediğimiz; kendi kanallarınızda Forumun adresini paylaşarak; arkadaşlarımızı ve dostlarımızı davet etmeniz olacak. Buna olan inancımızın da eksiksiz olduğunu söylemeden geçemeyiz.

Bununla birlikte “DerinDünya Yazarları” projemiz devam etmekte.  Kardeşlerimizin makalelerinden seçtiklerimizi, çeşitli dergilerde yayınlamak üzere mütevazı bir faaliyet içerisindeyiz. Bu faaliyetimizi, önümüzdeki zaman içerisinde gazetelere doğru yaygınlaştırmak niyetini de içimizde saklı tutuyoruz. İnşallah kapılar açılacak ve bu platformlardan, Türkiye'nin yeni yazarları çıkacak arzumuz dualarımızın içinde önemli bir yer tutmakta.

Bu manada, Sevgili  Serdar Topuz, Abdülhakim Ak, Kaan Demir ve Kerim Said’in yazıları medyada yer almaya başladı.  En son olarak, Kerim Said'in “Yazıcıoğlu Suikasti ve Sonrası” yazısı, Haber Ajanda dergisinde yayınlandı.  Kendisini kutlayarak buradan haber vermiş olalım ve diyelim ki: Haber Ajanda dergisine ulaşır, adresinizi verirseniz, sizlere yazınızın yayınlandığı sayıdan  gönderilecek.

Bu minvalde ne olmak üzere gerek, Forum Ailesi içerisinden, gerek DerinDünya Gönüllüleri arasında ve gerekse bizi henüz tanımayan ancak eli kalem tutan kardeşlerimizi buraya davet etmeniz bizi sevindirecektir.

Fakirin bu çabasını karşılıksız bırakmayacağınızı umuyor ve kampanyamıza omuz vermenize inanıyoruz.  

Son bir not olarak:  Bu arada sizlere yeni müjdelerimizin de olacağının ilk cümlesini Fakirden duymuş olun. Konu Sevgili Serdar’da... Hazırlıklarımız tamamlandığında kendisi sürpriz konularla ilgili açıklamayı da kendisi yapacak…  Allah utandırmasın diyelim…

Selam ve dualarımla beraber…

«1

Yorumlar

• SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 451
    Bizde bir arzumuzu bir kez daha yenileyelim o vakit. Sevgili derindünya ailesi, bildiğiniz gibi forum'a üye olurken çoğunluğumuz gerçek isim kullanmaktan kaçtık. Ancak gelinen noktada aramızda abi-kardeş seviyesinde ilişkisi olmayan yok denecek kadar. Ahmet ağabeyin çıtlattığı yeni çalışmamız için mutlaka ve mutlaka gerçek isimleriniz gerekmekte aksi takdirde çalışmalara ziyadesiyle katkı sağlayamamanız söz konusu. Bu konuda forum kullanıcı adınızı değiştiremiyorsunuz lakin yardım niteliğinde bir önerim var. Eğer ayarlar kısmından varsa facebook veya twitter adresinizden bağlan seçeneğini kullanırsanız o ortamda kullandığınız muhtemelen gerçek isminiz forum'a kaydedilecektir ve artık o isimle devam edeceksiniz. Kendilerini takma isimleriyle tanıdığımız üyelerimiz bu işlemi gerçekleştirdikten sonra yine ayarlar kısmından imza bölümüne şuan kullandıkları takma adlarını not ederlerse bu forum açısındanda çok faydalı olacak ve işimizi rahatlatacaktır. Eğer sıkıntı çeken olursa elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Mail: srdrtpz27@gmail.com
    Teşekkür edenler (4)AhmetYozgat ibrahimsarikaya ISO-CAN ARS
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 297
    Bu forumdaki yavaşlama hakkında bişey söylemek istiyorum ama yanlış anlaşılmasın lütfen. Forum baya bi süredir hep nasıl desem seviye olarak baya bi yukarılarda. Ben açıldığından beri takipteyim ama son 5-6 aydır yorum yazamıyorum. Neden derseniz bariz ezik kalıyorum konulara. Ben bir küçük esnafım gelen gidene burdan az çok öğrendiklerimi anlatmaya çalışıyorum kendimce. Arkadaşlara müşterilere falan dinletiyorum vidyoları. Fakat konuları siz en üst perdeden konuşuyorsunuz sıradan bizler anlamakta baya zorlanıyoruz. Hele ilk defa dinleyen direk şunu diyo aga bu neyi anlatıyo. Bende zaten kendim zar zor azıcık anladığım şeyleri anlatmaya çalışıyorum. Hepimizde ahmet abi seviyesinde değiliz malum, onun içinde konuyu tartışanlar hep belirli kişiler. Yani forumdaki seviye yükseldikçe bu olması kaçınılmaz bi şeydi. Bu duruma bi çare bulunamaz mı acaba. 
  • fatihdyrfatihdyr Gönderiler: 105
    Mart 28 düzenlendi
    Abicim ben biliyorum nasıl canlanır da..da'sı var.Bence muhalif görüşün fikri olmazsa ya da herkes aynı doğrultuda düşünürse sinerji olmuyor.Misal sen bir video paylaştın Altına kısa bir muhalif yazı paylaşsak.emin olun tartışma alevlenir.Eee biz bize olduğumuz için de yangın büyümeden kontrol altına alınabilir diye düşünüyorum.Peki o muhalifi nerden bulacaz dersen..Zamanında farklı görüşlerdeki arkadaşlarla çok oturup kalktığım için onların düşünce tarzlarını,nelerden endişe ettiklerini biraz algılayabiliyorum..Müsadenle ben gönüllü olabilirim, kavgasız güzelce atışalım arkadaşlarla..çok fazla like gelmez bana ama olsun  :#
    İsterseniz bir tane pilot deneme yapabiliriz.. o:) >:)

Teşekkür edenler (3)ISO-CAN AhmetYozgat ARS
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 256
    benim bir naçizane önerim olacaktı. youtube'da ki 'bozok ruhu ile Dünya Türkleri Neden Sevmez' adlı videolar facebook gibi sosyal mecralarda daha çok insana ulaşırsa buranın da kitlesinin artacağına inancım var.
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 335
    Mart 28 düzenlendi
    Sevgili ISO-CAN a katılmakla birlikte Gündemi mi yakalayamıyoruz  acaba ?
    Teşekkür edenler (2)ISO-CAN AhmetYozgat
  • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 291
    @serdartpz facebook ve twitter kullanıcısı olmayanlar için bir öneri var mı?
    @ISO-CAN türk insanına has bir durum var ortada başkalarının bilmediği bir konuda onları uyandırma adına iyi niyetli ve samimi bir şekilde bilgi paylaşımı.Burada bence dikkatlerini çekecekleri düşündüğümüz konu ile ilgili bilgilendirmeyi yaptıktan sonra yeni derin dünya dostlarının sitede gezmelerini sağlamak senin yaptığın gibi amaç olmalı. Yakın zamanda başlatılan sözlük çalışması ile bilgiye aç arkadaşlar bundan istifade ederek kendilerini geliştirebilirler. Bunu bir eğitim olarak düşünürsek bir daha ilk okuldayız bu bakımdan anlamamamız normal. ileride daha iyi anlayacağımızı düşünüyorum. Ama sana katılmadan geçemiyorum . Anlamakta zorlandığımız çok şey var ama alışkınız biz senelerdir okuyarak anlamadığımız ,anlamadığımız için yaşamakta güçlük çektiğimiz Kur'an örneği duruyor önümüzde.Allah murad ettikten sonra cahile de anlatır anlatacağını.
    @fatihdyr canlanma , canlandırma konusunda su ve ateş kavramlarını ön plana çıkaracak olursak senin üstlenmiş olduğun ateş kavramına suyu üstlenerek karşılık verebilirim.
    @GüneyKutbu Kitlenin artması bir tarafa bizim gerçekten burayı yorumları ve önerileri ile ayakta tutup bir proje haline getirecek fikir sahiplerine ihtiyacımız var. Bunun için mevcut forumdaşların katılımlarına ihtiyacımız var.Aktif olarak kullanabilsek forumu çok daha farklı yerlere evrileceğini düşünüyorum .
    @hakimbeyaz Ahmet abi yoğun ama bize gündemi her akşam haber tadında yorumlasa uçacağız sanırım.Ya da bir ekip bunu üstlense . Haberleri okuyoruz sonra buradan onları desteklemeye çalışıyoruz ama gündem malum yoğun olduğu için arada bazı detayları kaçırıyoruz.Yapılmaya çalışılan haber sitesi derin dünya bu ihtiyacı ortadan kaldırabilir. Gündemi takip eder hatta gündem oluşturur. 

Mart 29 düzenlendi
    Sevgili İbrahim söylemek istediğimi biraz açayım. Bizim BİLGİ ye değil BİLGELİĞE ihtiyacımız var. Sabahtan akşama kadar sosyal medyadan haberleri oku dur. Bu birşey katmıyor. Hergün olmaz lakin gündemi de kaçırmadan BİLGE adam Ahmet Abimizin yorumları ve konuya bakış açısı bizleri farklı dünyaya götürüyor zaten. ha bunun dışında bizlerin hararetli  birşeyler tartışmasına da gerek var mı ? Mesala Serdar Topuz kardeşimiz saatlerce özene bezene klavyenin başında öğrendiğimiz haberleri tekrar yazacağına bir makale tadında yazı yaz da onu okuyalım kardeşim. Yada haberlerini yine yaz da bizi de makalelerinden mahrum etme.Bilemiyorum belki bana tepki gösterecektir, ben içimdekileri söyleyim de gayrısını kendi düşünsün.
    ISO-CAN kardeşim olaya ne güzel parmak basmış. Sevgili Ahmet Abimizin tevazu gösterip bizimkisi büyüklere masallar diyerek anlattığı bilgilerin hepsi İnternette var. İsteyen olayı ve tarihleri araştırabilir. Olayların masal değil hepsinin gerçek olduğunu göreceksiniz.(Benim yaptığım gibi.) Ama göremiyoruz işte, o bilgiyi okuyamıyoruz. Bilgide sıkıntı yok sorun Bilgelikte. Yoksa bizim sıkıntımız Bilgeliğe mi soyunmak.Evet bana göre aynen öyle. çözüm:
    Arkadaşlar formu sadece Bilgelik olarak kullanmayalım. Forum sahipleri bana kızmış ta olabilir bilemiyorum ama benim oğlum oldu onun ismi için bile sizlerden görüş istedim. Biz forumda herhangi bir bilgi yi tartışalım.korkmadan çekinmeden içimizden geldiğince dilimizin döndüğünce fikir beyan edelim bütün bunların sonucunda konu hakkında Bilgeliğe ulaşmaya çalışalım. derim. 
    Alın size konu Fetönün donları kilotları peçeteleri sakızları havalarda uçuşuyor. Bunun sebebi nedir? Başka yerlerde de bunlar varmıdır? bu ve benzeri davranışların psikolojik sebebleri neler olabilir. Bununla ilgili duyduğunuz gördüğünüz olaylar var mıdır ? Bu davranışı sergileyen bireylerin sizce haklı sebepleri neler olabilir.? Bu ve benzeri davranışlar  inanç sistemlerinde neden var ? bu inanç sistemi islamiyet veya yahudilik veya hristiyanlık olabilir. Peki bunun zararı var mıdır ? varsa nedir ? yoksa bunların zararı yokmudur.? Bunlar birer ritüelmidir ? Herkes fikrini bildiğini söylesin de bilgeliğe ulaşalım.
    Selamlar saygılar...... 
    Teşekkür edenler (3)ISO-CAN ibrahimsarikaya AhmetYozgat
  • fatihdyrfatihdyr Gönderiler: 105
    İnsan sevdiği birine hatıra kalsın diye saçını, bir elbisesini bırakabilir.Ona bakıp bakıp aklına hediyeyi aldığı kişiyi getirir..Bu fetöcü de olsa aynı,peygamber de olsa aynı, sevgilin de olsa aynı..Bazen ölen bir yakının elbisesi dağıtılır, hem sadaka niyetine hem de hatıra .....Bu bence güzel bir gelenek...

Sonuçta fetöcüler de bu memlekette yetişmiş insanlar.örfü geleneği biliyorlar..Sırf fetöcüler yaptı diye buhoş geleneğe çamur atmamak gerek..!!!
    Teşekkür edenler (1)AhmetYozgat
    Mart 30 düzenlendi
    o vakit gelenek kötü değil yapanlar mı kötü demek istiyorsun ?

Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat fatihdyr
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 297
    Gelenek güzel olabilir ama bunu dini amaca yönlendirince işin rengi değişiyo. Bizde kimin hatırası saklanır tabiki resurullah sav. Bi zaman sonra iş o boyutlara taşınıyo duyuyorsunuzdur sizde bu tarz şeyler. Ben şeyhinin abdest suyunu içen mürid duydum. İş başka boyuta geçti sen o şeyh de tarikat lideri de neyse onu peygamberle birmi tutuyorsun ki bu tarz şeyler yapıyosun ki o bile bunu yapan kişiye kızmış bidaha bunu yapma diye belirtmiş ona. Biz ayarı kaçırıyoruz biraz.
  • SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 451
    Arkadaşlar bir durun da, canlandırmaya katkıda bulunun. Fetö nerden çıktı, konu nereye döndü?
    Peygamberin sünnetine saygı göstermeyip sadece farzlarla yetinen ancak sakalı şerifini görünce duygulanıp ağlayan insan ,ALLAH (c.c.) emirlerine saygı göstermeyip farzları terk ederek cumadan cumaya  namaza giden
    ancak ölen annesinin ardından onun elbiselerine sarılarak ağlayan insan . Doğanın düzenine  karşı gelip para hırsıyla ağaç çiçek ne varsa yakıp yıkıp inşaat yapan ancak sevgilisine gönderdiği çiçeğe bakıp bakıp duygulanan insan . 
    İnsanı konuşuyorsak yaratıcıya kulak vermek şart kimse ben 4 gün uyumadan durabilirim diyebilir mi? yada su içmeden yaşayabileceğini iddia eden? Bunlar yaratıcının kanunları biz aslında basit birer kuluz bunun farkında olarak ilahi vahye muhatap olmak şart. ALLAH bize ne diyor onun bizim için öngördüğü kanunlar ne . Yukarıda yazdıklarımızın hiç biri ne kuranda ne sünnette var .Cahiliye dönemi araplarının dedikleri gibi bizim atalarımızın dini bu.Yok böyle bin din.Tek din var oda islam . hakkını vererek teslim olarak yaşayabilene.Gerisi küçüklere masallar.

Bu arada fetö dediğimiz adamlar senelerdir bir şey uğruna çalışıp uğraş veriyorlardı bir şey bina etmeye çalışıyorlardı onlar bunları yaparken biz neler yapıyorduk? Bu soruları kendimize sormadan edeceğimiz küfürlerde anlamsız.Ben söyleyeyim sizin yerinize. kızlarla geziyorduk kimimiz kumar kimimiz alkol kimimiz ise uyuşturucu batağındaydı.Kimisi nargile tüttürüyor kimiside dünya hırsıyla mal toplamaya devam ediyordu.Çocuklarımızı televizyonun sihirli mesajları içerisine bırakmış bizlerde sosyal medyanın tılsımlı derinliklerinde vakit geçiriyorduk.Böyle olmuyormuş bunu öğrendik herhalde.Çok çalışmak lazım çok.
    Teşekkür edenler (1)ISO-CAN
  • Mehmet Akif SancaktarMehmet Akif Sancaktar Gönderiler: 135
    'Canlandırmak' ol derse oluverir nihayet.

Konulara tartışmalara katılmayı kastederek foruma hareket kazandırmaya çaba göstermek. İnşallah elimizden geleni yapacağız.

Her gün uğrayıp birkaç başlığı ve icerigi görebilmek için kendi zaman planımla mücadele ediyorum. Birkaç satır dahi olsa yazmak gerek ve ihmal ediyorum. Tartismalara daha sık katılacağım. Kardeşlerime söz veriyorum.

"Günde en az 1 defa" reçetesi ile son kullanma tarihime kadar burdayım inşallah. Esselam aleyküm
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .