DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

Genel Mücadelenin Çerçevesi

Ali_DAli_D Gönderiler: 11. Derece
Merhaba hocam ve tüm derindünyacılar!

İlk mesajımla sizi selamlarken, kafama takılan bir konuyu da öneri olarak sunmak istedim.

Ben Derindünya videoları ile ilk tanıştığım zamanlarda, takriben 1.5 sene önce, videolardan genel edindiğim izlenim, dünyadaki esas mücadelenin İngiliz ve Alman ekolleri arasında olduğuydu. Ki hocamız da bu isimleri sık sık zikrediyordu videolarda.

Şimdi ise 3 sarışın kadın tabiriyle İngiliz kraliçesi ile Alman şansolyesi aynı ittifak içinde sayılıyor ki, 1 sene içinde böyle bir değişim nasıl olabiliyor, benim kafam almadı. Belki de kaçırdığım bir yer vardı, bilemiyorum.

Bu nedenle Dünyadaki mücadelenin ana hatlarını, safları anlatan bir video kaydı kafalardaki soruları izale etmek için faydalı olacaktır diye düşünüyorum. 

Selamlar, saygılar
Teşekkür edenler (1)nevres

Yorumlar

• nevresnevres Gönderiler: 2653. Derece
    Dünya yeniden şekilleniyor.Her millet kendi çıkarını gözlüyor.Bunun içinde ne dostluklar ne de düşmanlıklar baki kalıyor.2. Dünya savaşından 6 yıl sonra Paris Anlaşması imzalanıyor ve Avrupa Birliğine ilk adım atılıyor.Taraflar ise başta Almanlar ve Fransızlar.Milyonlarca kişiyi öldürmüş düşmanları Almanlarla birlik kuranlar çıkarları icin yeniden birleşmiş çok mu?Zaten dikkat ettiyseniz siyasette çok çabuk değişiyor.Türkiyede bile 2 senede 3. seçime gidiyoruz.Sen bir daha videoları izlersen aradaki boşluğu anlarsın inşallah.Selamlar ve saygilar bizden.
    Teşekkür edenler (1)AhmetYozgat
  • AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 2603. Derece
    Sevgili Ali_D... "Merhaba hocam ve tüm derindünyacılar!" diye başladığın mesajına karşılık evvela hoş geldin; baş-göz üstüne geldin Derindünya fidanlığına... Burası senin yerin ve kardeşlerinin arasındasın. Bu mana da he konudaki özgün fikrini yazabilir, tartışır, iddianı sürdürürsün. Bu arada anlatılanlardan, kafana takılan her şeyi de sorma hakkına sahipsin doğal olarak. Tıpkı şimdi olduğu gibi. Ancak fakirden bekleme bu sefer karşılığı. Çünkü ben de Sevgili Nevres'in dediklerine dilim döner ancak. Eksik varsa, diğer kardeşlerimiz tarafından tamamlanacaktır zaten. Zira derindunyanın gelenegi bu. Elimden bir şey gelmez. Sevgilerimle 
    Teşekkür edenler (1)nevres
  • sirkainatisirkainati Gönderiler: 192. Derece
    Bu çerçeveyi herkes kendince çizse ve ortaya koysa çok farklı noktalar ortaya çıkacaktır. Bence denenmesi gereken şey budur.
  • gereksiz95gereksiz95 Gönderiler: 92. Derece
    hacılar peki 3. sarışın kadın kim? nedense aklıma kurtlar vadisi pusudaki margaret geliyor. cevap verirseniz sevinirim.
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 3343. Derece
    Gereksiz bi soru olmuş kardes. .bunlar milli sarışın değil. .
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .