DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Mektup25: Katolix ve Koptix Planları

AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 308

Tuncay Bora dedi ki: “Ahmet abi… Seni ilgi ve heyecanla takip ediyorum. Dünyanın başkenti İstanbul makalenizden anladığıma göre Müslüman ve de Hıristiyan dünyasının, İstanbul dan asla vazgeçmeyecekleri ayan beyan! Bu şehri her iki kamp da gizli başkent yaptıklarına göre… Batı kanadının, bize olan nefretleri gün be gün artmakta. Hatta Boğaza nazır, kırmızı yalıların sahiplerinin çoğunun yabancı olması da mesleye işaret etmekte. Peki Ahmet abi! Mısırlı Sisi’ile onu sarayında ağırlayan “Sarışın Adam” ne konuşmuş olabilir. Patlamadan sonra Mısır’da üç ay olağanüstü hal ilan edildi. Bu melun uşaklarının, Mısır için planları ne olabilir? Zaten Müslüman Kardeşler terörist ilan edilmişti. Onlar için endişelenmekteyim. Bu arada, biliyorsun, Mısır ekonomisi çok kötü… S.Arabistan alacağına mukabil, bir miktar toprak aldı. Batılılar, Sisi taşıyla kaç kuş vurdular? Selam ve de selametle Ahmet abi..." 

***

Sevgili Tuncay... BİR: 23 May 2016 Papa Franciscus ve El-Ezher Şeyhi Tayyib, Uluslararası Barış Konferansı düzenlenmesi konusunda anlaştı.

İKİ:  24 Mar 2017 - Avrupa Birliği'nin temellerinin atıldığı Roma Antlaşması'nın 60. yıldönümü töreni için İtalya’da bulunan AB liderleri, Vatikan'da Papa Francesco ile görüştü.

ÜÇ: Abdulfettah el-Sisi, 3 Nisan günü Amerika Birleşik Devletleri'ni ziyaret etti... 

DÖRT: 9 Nisan 2017’de Mısır'ın Tanta ve İskenderiye kentlerinde bulunan iki Kıpti kilisesinde patlamalar meydana geldi; elliye yakın Hristiyan öldü.

 Sevgili Tuncay görüldüğü gibi iş vardı Kıpti Patlamasına dayandı. Yani konu çok derin ve geleceğe yönelik. Bu konuda iki kayıt yapacağım. Ve iki derin Plandan söz edeceğiz inşallah: KATOLX Planı ve KOPTX Planı... Dua ette en kısa zamanda yayınlama imkanı bulalım ve sır deşifre olsun inşallah... Ondan önce verilen ipuçlarından yola çıkarak ne düşünürsün bu konuda? Selamlarımla… 

****

Yorumlar

 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 327
  Ahmet abi çok acele etme bu makaleye de şu katmanlı düşünebilme yetisi adına bir şeyler çıkarabilecek miyiz kendimizi bir test edelim .Zİra biraz kafa yormak lazım.Sevgilerimle.
 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 327
  Cia eliyle dünya genelinde fetöcüler kullanılarak oluşturulmaya çalışan ılımlı islam modeline karşı ,vatikanın yeni bir projesi mi var hocam? Malum 2011 yılı mısırdaki kıptı hristiyanlara karşı yapılan saldırı sonrası mısır ile ilişkiler papa tarafından dondurulmuştu. Bu donuk dönemde işi domine eden fetöcüler 15 temmuz sonrası kızağa çekilince ortada kalan proje yeniden papa tarafından sahiplenildi mi?.Trump'ın araya girmesini engellemek amaçlı da yeni bir saldırı planlandı ve hayata geçirilerek sisiye göz dağı verildi karşılığında 50 kıpti can verdi?Ama asıl plan sizin yazacaklarınız. Yeni bin yılın projesi.
 • AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 308
  Sevgili İbrahim.... Tahminin doğru... Papa sadece siyasi çalışmıyor. Dünya dininin kurgulayanı da olmuş durumda. Hristiyanlar dahil, her dinin "müceddidi" olmayı kafaya koymuş durumda. Fakir birkaç ayrıntıyla senin tahminine ayar vereceğim sadece... Yakında inşallah! 
 • HakanKutalmisogluHakanKutalmisoglu Gönderiler: 20
  şimdi bu planları biraz daha açma zamanı. hocam o zaman gelmedimi?
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .