DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

Hazar-kırımçak-Kırım hanı-Ahmet Tevfik Paşa

GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 2173. Derece
Selamun aleyküm dostlar bugün ilginç bir bilgi okudum. Sizinde ilginizi çekeceğini düşündüğümden buraya yazayım dedim.  Efenim bilgi mealen: "osmanlı imparatorluğunda vezirin üstü, padişahın altı bir konumda bulunmak suretiyle devlette görev alan bir makam varmış ve bu makama altını çizerek söylüyorum ÖRFE GÖRE Kırım hani giraylar oturuyormuş. Hatta Ahmet Tevfik Paşa'nın da bu giray hanedanını mensup olduğu aktarılıyor.

Kim bu giraylar? Acaba Sevgili Ahmet agabeyimizin daha öncede bahsettiği kırımçaklarla bir ilgisi olabilir miydi? Bunların kökü Musevi olan hazar Türklerinden mi geliyor? Geçenlerde bir iddia atıldı doğru yanlış bilemiyoruz Türk siyasetinde kırım kökenlilerin yeri çok farklı gibisinden. Sanırsam Ahmet ağabeyin kırımçak videosuna bir dönüş yapmalıyım siz değerli forumdaşların yorumlarını da bekliyorum.

Bilgiyi Selman kayabaşı'nın hanedan adlı kitabından aldım isteyen araştırabilir.
Teşekkür edenler (1)nevres

Yorumlar

• AlcuTeginAlcuTegin Gönderiler: 182. Derece
    Açıkçası o videoyu izlediğimde biraz üzülmüştüm nede olsa profil fotoğrafımdan da anlayacağınz üzere Kırım Hanlığına bir düşkünlüğüm var özellikle İslam Giray Han'a ama böyle bir şey olması çok mantıklı zaten bir zamandan sonra Yahudi kanı taşıyan herkes yahudilerle hizmet etmeye başladı ve Girayların da buna alet olması olağan bir şey fakat benim için biraz üzücü 
    Her şeyin yanlış olduğu yerde her şey mübahtır
    Gökkuşağının bittiğe yere doğru...
  • SekarSekar Gönderiler: 192. Derece
    Mayıs 6 düzenlendi
    Kırım denince nedense ilk aklıma gelen sözcükler; Sevastopol, Odesa, Gobels , Breslav ,Osmanlı - Rus savasları,
    dış borç. Tabi aslı Osmanlı'ya çok pahalıya patlamış ittifaklar.. (İngiltere - Fransa -Osmanlı ) ve(Osmanlı - Almanya)

Konuyu nereden nereye getirdim Hay Allah .) 
    Bu arada Sevastopol marşını da dinleyesim geldi..
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 2173. Derece
    Yahudi kanı derken neyi kast ettin ben onu anlamadım.
  • AlcuTeginAlcuTegin Gönderiler: 182. Derece
    Hani diyoruz ya Girayların soyu musevi hazar Türklerinden geliyor diye Hazar Türkleri öylesine musevi olmadı aralarında bir kültürel ve ırksal ilişki oldu zaten şuanki israil topraklarında ki aşkenazi yahıdileri hazar Türklerinin kanını taşıyor
    Her şeyin yanlış olduğu yerde her şey mübahtır
    Gökkuşağının bittiğe yere doğru...
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 2173. Derece
    İyi de böyle bir şey genetik olarak imkansız. Bizde kan babadan geçer, aslında herkes için öyle de,  yahudilerde anneden de geçtiğini kabul ettikleri için dediğin onlar için doğru olabilir lakin bizim için asla.
    Teşekkür edenler (1)AlcuTegin
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .