DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

Forumdaşların Seçim Tahmini

GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 2173. Derece
Kategori Duyurular
İlk tahmin benden:

EVET = %67

HAYIR = %29

KARARSIZ=GEÇERSİZ=V.B= %4
«1

Yorumlar

• ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    58-60 evet. Guney sen supriz ata oynamışın. 3 ayakta yatar o soyleyim
    Teşekkür edenler (1)SerdarTopuz_
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 2173. Derece
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    Ben şoooooook.... bu ne la 51. 57 ile başlayıp 51 e indi acep karanlık elller müdahale edebilirmi sayıma falan. Aklıma bisürü komplo geliyo. Reisin basın acıklaması sonrası yüzündeki ifadeyi gördünüzmü buz kesiyodu. Allah allah hayırdır inşallah dedim. Yani evettir inşallah manasında.
    Sonuç evet mi evet ne fark eder? Gerisi oyun. Hayırlısı olsun. 3 Kasım 2019'a tahminimce taşlar daha iyi oturur. Artık o tarihten sonra da belki de sevgili Ahmet ağabeyimizi ulusal kanallarda pardon başkanlık sistemi olacağı için küresel kanallarda görürüz İnşaAllah :) 
  • yörükyörük Gönderiler: 1283. Derece
    seçimlere müdahele olmuş olabilir ama önemli bir farkla dışardan değil içerden yani devlet tarafından, beklenildiği üzere %60-65 ile evet çıksa idi umudunu kaybeden birilerinin B planına geçmekten başka çaresi kalmazdı, onların B planlarına bizimkilerin çomak sokma operasyonu olabilir en istenilen en ideal seçim sonucu 49-51 çıktı. bu sayede hayırcıları yeni sistemin dışına atmak yerine yeni sistemde onlara bir yer açıldı, onlara umut doğdu. az daha sıkarsak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde erdoğanı devirip yerine X getirebiliriz diyerek yeni sisteme akpartiden daha fazla sarılıp sahip çıkacaklardır :) ters köşe oldular. zannımca operasyon doğu ve batı illeri arasındaki 1 saatlik zaman farkı konması ile o bir saatte yapıldı. muhtemelen kılıçdaroğlu bu konuda bilgilendirilmiştir senin oy %35 biz bunu 49 yapacağız bu kıyağımızıda unutma sesinide çıkarma demişlerdir. dikkat etdiyseniz doğu tarafının seçim sonuçları ilk çıktığında %68-69 lardaydı bir saat sonra bu oran birden on puan aşşağı %59 lara düştü. birkaç gün sonra ortalık durulup kafalardaki sis perdesi kalktıktan sonra hayırcıları yeni sistemi överken göreceğiz şaşırmayın.
    Teşekkür edenler (2)SerdarTopuz_ hakimbeyaz
  • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 2723. Derece
    Seçimlere yapıldığını düşündüğünüz müdahelenin devlet eliyle yapılmış olmasını ihtimal dahilinde görmediğimi belirtmek isterim.Tam tersi Tayyip beyin cumhuriyet sınırlarına çekilme karşılığı kraliçeye verdiği taviz olarak düşünülebilir.
    Bu arada seçim öncesi tahminimiz %53 tü biraz altında çıktı.istatistik ile ilgilenen biri olarak söylemiş olduğunuz yüzde 10 'luk düşüşle ben hiç karşılaşmadım.düşüş hızı baştan itibaren oransal olarak hemen hemen aynıydı yüzde 69 lardan yüzde 56 ya inene kadar . 56 sonrası biraz yavaşladı.Tabi bunu Aa'nın geçmiş olduğu oranlara bakarak söylüyorum.
    Sevgili Yörük kardeş ben bu tip konularda kanıt isterim. Kanıtın var mı? O bir saatlik sat farkında doğu ile batı arasında gidip geldin mi Türkiye'nin? Ciddi anlamda mesnetsiz bir çıkarım seninkisi kanaatimce. Ama şunun altına rahatlıkla imzamı atabilirim ki bu seçimin tek kaybedeni Tayyip Erdoğan'dır. Bu sonuçtan ciddi anlamda ders çıkarmalı, geleceğe artık burnunun da sürtebileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak gitmelidir.
  • yörükyörük Gönderiler: 1283. Derece
    güneykutbu: yanlış düşünüyorsun seçim sonuçları %60 çıksaydı eski hamam eski tas devam etmek zorunda kalınırdı, şimdi ise temizlik yapmak şart oldu. aylardır beklenen fetonun siyasi kanadına yapılacak operasyonun önünde bir engel kalmadı, siyasi temizlik Erdoğanı zayıflatırmı güçlendirirmi, kazanan kesinlikle devlettir. ve kılıçdaroğlu kazandı bu sefer kaybederse gidecekti bu oy oranlarıyla gitmez. Türkiye cephesinden bakınca kaybeden yok kaybedenler dışarda.
    ibrahimsarıkaya: ben seçimlere müdahele oldu demiyorum müdahele varsa bunu devlet yapmıştır diyerek sebeplerini söylüyorum, eğer ben devlet olsaydım müdahele etmek istesem doğu ve batı daki sandıkların açılmaya başlandığı bir saat farkında yapardım demek istedim.
    o söylediğim oy oranları sosyal medyada dolaşan sandıklar açılırken resmi olmayan sonuçlardır.
    %51, %60 lardan daha fazla devletin işine yarar, hayırcı cepheye sandığın yolunu göstermiş başka bir yola sapmalarını engellemiştir. böylesi devlet için daha hayırlıdır.
    tahminime göre sonuçlar %60 civarı çıksaydı seçimde hile var vs. diyerek halkı sokağa çekmek isteyenlerin planları vardı. % 49-51 oranlara göre hile var deseler bile çoğunluğu inandıramazlar.

• kuzeylikuzeyli Gönderiler: 52. Derece
    Sonucun böyle yarıya yakın bir oranda çıkması gerçekten çok hayırlı olacaktır. Öte yandan MHP kanadından oy gelmeyeceğini etrafımdan hissediyor, ancak inanmak istemiyordum. Son anda değişeceğini ümit ediyordum. Son günlerde yapılan bir açıklama her şeyi değiştirdi. Bir kripto mesajdı yada değildi. Eyalet tartışmasının bir köşe yazısı üzerinden MHP lideri tarafından sözlü olarak bir TV programında gündeme getirmesi her şeyi altüst etti. Bana göre kıl payı bir oranla galibiyet sonucunu oluşturdu. Aslında MHP liderinin evvelinde AKP kanadı ile bir istişare sonrası bu açıklamayı yapması/ yapmaması çok yerinde olacaktı. "Her işte bir hayır vardır" diyelim ve geri çekilelim. En sevdiğim,etkilendiğim ifade ise R.T Erdoğan'ın sonuçların açıklanması sonrası yaptığı ilk açıklamadaki bir ifade idi.

Mealen;
    Bundan sonra Cumhurbaşkanı adayı bir fikir,bir ideoloji vs. arkasına sığınarak halkın karşısına çıkmayacak." Ben hangi icraati,hangi yatırımı,hangi politikayı yapacağım?" sorularının cevaplarını halkına ikna etmeye,anlatmaya çalışacak.

Bu bütün ideolojiler gölgesindeki halkı yeniden uyandıracaktır. Yüzyıllardır neredeyse bunların hipnozu altında kalmış  halkı, Allah'ın izni,inayeti ve keremi ile bu sistem  uyandıracaktır.  Tekrar ediyorum ki bunların peşinde koşarak yada bunları önceliğe alarak çok enerjimizi tükettik. Bir dua daha ederek bu yazımı sonlandırayım;

Allah'ım her taraftan, sağ soldan, dinden dinsizlikten bize yanaşan şeytanı bu sistemle bize yanaştırma, yanaştırmayacak ilim yapmayı, ilim yaymayı bize nasip et ve bize izin ver....

Selam ve dua ile...
    51 ile 49'un en önemli avantajından bahsediyorsunuz. Doğru haklısınız da sonuçta hayır cephesinin de yönetime yani ülkeye entegre olması lazım evet ama bu sonuç zaten 7 haziran seçimlerinde de vardı ki. O gün sadece bahçeli hep var diye koalisyonda olmadı bugün ise hep yok gözükmüş gibi yaptı ve MHP seçmeniyle aynı potada yer aldı. Sevgili kuzey ben mhp'lilerin evet diyeninin de dün hayır dediğine inanıyorum. En azından mhp'liyim deyipte hayır diyen tahminimce %65 75 bandında. Bahçeli konusuna gelirsek eğer bu adam bence iki yüzlünün teki. Menfaati nere ise o orada. Şu dakikadan itibaren Ak partinin yaptığı mecburi ortaklıkta bahçeliye kurtarmaz. Kurtarmamalı da çünkü Türk Devlet ismine ters bu adamın yaptıkları. Hani Ahmet ağabeyin ileride Türk Sosyoloji derslerine konu olabilecek sevdiğim sözü var ya: "Bizler tek katmanlı düşünüyoruz." Yani özetle Halis mulis özümüz de bir sözümüz de birdir bizim. Bu bahçelinin düşünce ve uygulama tarzı ismine yakışmadığı için, onu kurtaracak olan da bitmiştir şimdiden tahminimce. Selam ve dua ile 
  • esenesen Gönderiler: 322. Derece
    Nisan 17 düzenlendi
      Referandum sonuçlarını genel seçim gibi değerlendirmemek gerek. 'Hayır' olan düzeni vadediyor, 'Evet' ise çoğuna göre kapalı kutu. Değişime cesaret etmek zordur. 'Evet' ciddi ikna ister; işin başında herkes 'Hayırcı'dır aslında tabi ve de potansiyel 'Evetçi'. Önemli olan bu potansiyeli ne kadar yakalabildiğinizdir. Zordur bir 'Evet'.  Ben bu yüzden sonuçların çok yakın çıkacağını düşünüyordum. Öyle de oldu. Tabi Erdoğan faktörü burada en önemli rolü oynamakta. Çünkü başlı başına kendisi Evet için en önemli ikna nedenidir. 
      Bahçeli konusuna gelecek olursak ben burada güneykutbuna katılmıyorum. Bahçeli geçmişte yanlışlar yapmış olabilir ama son ve en önemli tercihini gerçekleri görerek ve devletin bekasını gözeterek; belki de kendi siyasi hayatını bitirmek uğruna yapmıştır. İlerde büyük Türkiye dönüşümünün önemli oyuncularından olarak hatırlanmalı...
      Son olarak büyük Türkiye dönüşümünün kaderini belirleyen en önemli kitlenin de doğudaki Kürt kardeşlerimiz olduğunu düşünüyorum. Zira bu referandum onlar için daha farklı bir anlam ifade etmekteydi. Devletin en önemli zaferi oradaki halkı kazanmasıdır. Büyük Türkiye hedeflerimiz tabiki oradaki kardeşlerimiz olmadan olmazdı..
    Selam ve dualarımla...
    Teşekkür edenler (1)GüneyKutbu
  • Murat_Öztürk29Murat_Öztürk29 Gönderiler: 132. Derece
    Arkadaslar bu işte de bi Hayır var diyenlerdenim. .Eğer 60 üzeri çıksa idi temizlik yapma işi sıkıntı cikarirdi. .Seçim kazanmış bi kadro görevden alınmaz. Ama kaybeden i görevden alırsın çünkü karşında 1.0 yenik durur.bu is reisi tatmin etmezsede eline bulunmaz bir firsat veriyor. Suda bir gerçek Türkiye de tek başına 50 üzeri oy alacak tek birisi suan var. Tayyip Erdoğan. .muhalefet kendine bir adam bulsun derim.selamlar
    Hoşgeldin sevgili murat aramıza.
    Tayyip beyin temizliğe başlaması için evvela niyet etmesi lazım.Niyet ettim ALLAH'ım senin rızan için ... Burada duruyoruz.Rızasının dışında hareket ettiğini düşündüğü herşeyi herkesi çöpe atacağız. Yüzde 40'ı gitti.Devam ediyoruz . ALLAH'ım senin rızan için  abdest almaya. Önce ellerimizdeki kirleri temizleyeceğiz.Elleriyle hırsızlık yapanlar ve ellerini zulme karşı dur demek için kaldırmayanlar dahil. Yüzde 10 daha gitti.(oranı az bulmayın ilk giden yüzde kırkın içindekilerin tamamını da buna katabilirsiniz).Devam ediyoruz...
    Ağzımızdaki kirleri temizleyeceğiz.Yalan söyleyen yahut doğru bildiğini söyleyemeyen , mikail gibi ağzı bozuk olup hala uyarılara rağmen düzeltmeyen (anladı o),dilini kılıç gibi kullanarak insanları rencide eden kim varsa tamamını koyabiliriz buraya. Yüzde 10 daha gitti.Devam ediyoruz.Burnumuzu  temizleyeceğiz. Allah'ın vaad ettiği cennetin kokusunu dünya nimetlerinin kokularına tercih eden, kardeşi kokusuz ot yerken kendisi mis kokulu et yiyen, kardeşi tuvaletini yaptığı yerde pis kokular içerisinde uyurken banyolarında bile pahalı parfüm kokuları sıkan.yüzde 10 daha gitti. Siz devam edin artık yolumuz bu .Abdestsiz namaz, namazsız adam olmaz.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .