DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Forumdaşların Seçim Tahmini

2»

Yorumlar

• ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 291
    Bırakalım akıl vermeyi kendimizi düzeltelim .Herkes kendi kapısının önünü temizlese Tayyip beye yapacak iş kalmaz.Herkes adaletli olsa hakime hüküm kalmaz.Herkes adam olsa neyse...
  • kuzeylikuzeyli Gönderiler: 5
    Temizlik diye düşünürken , oylardan negatif trendin görülmesi, bakılması elbette istenen ve gözlenmesi gereken bir tepki olmalı. Gezi kalkışmalarının olmasında daha ortalık yeni yeni soğurken, hiç unutmuyorum TRT'de bir yorum programında rahmetli Mahir KAYNAK'ın kızı Deniz Ülkü ARIBOĞAN'ın dikkat çektiği çok güzel bir nokta olmuştu. O zamandan beri unutmam ve hep önemsiyorum. Evet...Demesine göre (bu zamandan artık hesap edersek) 15  yıl...Onlar iktidara geldiğinde bile bir can dünyaya geldiğinde bugün 15 yaşında, ergenliğinde olan biri de bugün 30 yaşlarına geldi ve başka bir iktidar,İktidardan da başka imaj olarak Erdoğan'dan başkasını görmedi. Bunun nasıl bir reaksiyon olabileceğini kendim yaşadığım için çok iyi biliyordum ve bu anlamda sözü ilk Deniz Ülkü ARIBOĞAN'dan duyunca gayet iyi anladım ve dikkat çektiği noktadan dolayı kendimi kaybederek bir "Helal olsun" u ekran karşısında gayr-i ihtiyari çekmiştim. 
    İşte bu nokta çok önemli...Buna mutlaka bu iktidar önemli vermeli...Burayı tutan parti bundan sonrası için temellerini şimdiden atmış olur ve devamını getirir diyorum. 

Atlanan diğer nokta ise eğitim oldu. Artık ne yapıp edip şu işe adam gibi sarılmalı artık...Kaybettiğimiz 15 sene ne demek? Lütfen herkes bunun önemini ve büyüklüğünü bir hayal etsin. Tam 15 sene... Altı artı 15 eşittir 21....Evet bugün zihniyet olarak farklı,seçici, memleket için faydalı bir anlayışta 21'inde bir genç olacaktı. Burada hak verdiğim yerler de elbette hükümete var...Oraya  nasıl gelebildikleri, nasıl 9 sene Batı'nın sessiz tutulduklarını daha iyi anlıyorum. Çırak, kalfa, usta sözlerini Erdoğan'ın unutmayalım. Kim bilir bürokraside  bu yıllarda ne sancılar yaşanıyordu. Bir de üstüne 15 Temmuz...

Velhasıl kelam üst paragrafta dile getirdiğim konunun çok önemli olduğunu bundan sonrası için dile getirmemim elzem olduğunu düşünüyorum.

Selam ve dua ile...
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .