DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

Karadan Yeşile dönmeli

KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 2173. Derece

Kardeşler .Ahmet Ağabey geçen gün " Sevgili Kağan... Öfkeyle kırıp dökmeyle işimiz yok bizim, olmamalı. Biz burada entellektüel, düşünen yazan, şiirle haşır neşir, sanat konuşan, edebiyat yapan, dünyayı tanıyan, bilgin ve bilge yani entellektüel bir gurup oluşturmak arzusundayız. Öyle ki gittıği her yerde, daha ilk cümlesinde fark edilen, saygı gören insanlara doğru yolu işaret eden, asla yalan söylemeyen, herkese güven veren bir tipograf, modelimiz olmalı. Kısaca, şu ülkede, 50 tane yüz tane hatta daha çok yazar, çizer dağılsın bu kaynaktan. Onlar her televizyonda konuşsun, her gazetede yazsın, salt hakikati haykırsın, vatan-millet ve ümmet hatta tüm mazlumlar desin, siyaset yapmasın ama siyasete yön versin ve herkese örnek olsun... Arzumuz bu... İnşallah olacak" dedi . Lakin bizler sadece siyaset konuşuyoruz .Tamam dünya derin ama salt siyasetten de oluşmuyor . Bu bağlamda Kardeşinizin düşünceleri ve istekleri şunlar ;

Ramazan geliyor kardeşler buna zihnen ve ruhen hazırlanmak için Tasavvuf köşesi mi oluştursak. Bilgim olsa gönlüm yetse ben yapardım lakin Fakir bu konuda da fakir .Herkes üç beş bir şey bıraksa biraz da güzel şeylerden en güzel şeylerden mi bahsetsek ?

Şairler ve şiirleri için köşe mi açsak en basitinden Mehmet Akif ile Neyzen Tevfik dostluğuna dini bütün biri ile alkolik bir neyzenin dostluğundan mı bahsetsek biraz . Veya şiir yazalım beğendiğimiz şiiri burda paylaşalım bırakalım diğer dostlar da beğensin . Olmaz mı ?

Siyasetten başka bir şey ... Dünyaya ve evrene dair diye bir köşe olsun bir yerde okuduğumuz duyduğumuz ilginç fikirleri paylaşalım .
 Tvler , sokaklar, caddeler, insan heryer siyaset biraz nefes almalık bir bahçe yapalım .

Müzik önerelim, eser önerelim okuduğumuz kitapları yorumlayalım . 

Karada yeşile dönelim yaprağın güzelliğini görüp Hamt edelim .

Hem aramıza siyaset sevmeyenleride katar aileyi büyütürüz .

Başka önerileriniz varsa siyaset dışı iiçin buyrun kardeşler merakla bekliyorum .

Not: Bahçemdeki şeftalı bitlendi bir dünya ilaç kullandım işlemiyor telef oldu çiçekleri komşu ağaçlara da sıçrayacak bir öneriniz varsa lütfen paylaşınız ailecek çok müteessiriz bu konuda .

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .