DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

TÜRKİYE/RUSYA: KARTLAR YENİDEN DAĞITILIYOR

derindunyaderindunya Gönderiler: 295
DerinDunya Ailesi : DerinDunya.com | TarihTurk.com
Teşekkür edenler (4)Azer byserdar ARS Ömer

Yorumlar

 • byserdarbyserdar Gönderiler: 39
  Ağzınıza , Aklınıza sağlık hocam. Tek kelimeyle HARİKA 
 • ÖmerÖmer Gönderiler: 163
  ABD, Suriye işgali için Rusya'yı ikna etmek istiyor. Bunun için ilk hamle "Kuzey Kore" oldu.

  Kuzey Kore'nin Rusya için önemi nedir?
  Bütün nükleer enerji çalışmalarını Rus Devleti, Kuzey Kore üstünden yapıyor. ABD, Çin'e ambargo dayatması yaparak kendilerini Kuzey Kore'ye karşı hamle yapmaları için ikna etti.
  Rusya iki koldan sıkışmış durumda. Esad'ın inmesine ya ikna olacak ya da Çin-ABD bloğunun ittifakıyla Asya'yı kaybedecek..

  Dünya Savaşı Pasifikte yaşanabilir.Hedef Hindistan'ı kontrol etmek. ''Toryum Kaynakları'' Bunun için Çin ve Kuzey Kore'nin devreden çıkmasını istiyorlar. İngiltere ve Rusya bu iki devlet üstünden Asya'da nüfuz elde ediyor..ABD ve Vatikan pastadan pay almak için bu iki devletin işinin bitirip, masada bende varım demek istiyor.

  Bir diğer hedef ise Orta Doğu'da..Burda ''Balkan Savaşları'' gibi bölgesel savaşlar hedefleniyor. Esad indirildikten sonra sıra İran'a gelecek. Fakat bu süre zarfında Musul-Kerkük ve Erbil hattı üstünden Barzanistan'ı Türkiye'ye bağlamak istiyorlar. Hedef Türkiye'deki ''Toryum rezervleri'' İran'ı bölecekler..İran'daki kürtleri Güney Doğu'ya yani Türkiye'ye göç ettirecekler. Türkiye İran sınırına beton duvar örmeye başladı.
  İstila sonrası iç karışıklık ve Yapıştır-Böl taktiği...


Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .