DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

OSMANOĞULLARI GERÇEĞİ

24

Yorumlar

• BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 197
    Mehmet Akif Sancaktar abicim... Estağfirullah. Ben teşekkür ederim. Başarı Allah'tan. Rabbim hepimizin zihnini açsın ve doğruyu buldursun, eğriden kurtarsın.
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
    Mayıs 7 düzenlendi
    Sabah sabah bundan daha iyi zihin açan bir yazı görmedim sevgili Hakan Ceran. Amerikan abiliği düşüncene katılmadığımı belirterek iki yazı için de teşekkür ediyorum.
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
  • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
    BiKarınca Yaptığın yorum tamamen şizofrenik uydurulmuş özel bir tarih =).Gerçek tarihle hiç bir alakası yok.Siz burada kendi tarihinizle yaşamaya devam edin.Hele birde Enver paşa ile ilgili söylediğin şeyler baştan aşağıya palavra.Öyle Vikipedi den kopyala yapıştır yapmakla olmuyor.Ki sizin zihniyet onuda kapadı oda ayrı dava.Hiç boşuna kıçınızı yırtmayın,tarihi değiştirmeniz mümkün değil.Mustafa Kemal bu ülkenin kurucusudur.Osmanoğullarınında % 100 ü kerhanecidir.%70 i Baba-Ana evlat katilidir.Çoğuda içkici müptezeldir.Bunlar hakikat kabul etsenizde etmesenizde malesef böyle.
  • Mehmet Akif SancaktarMehmet Akif Sancaktar Gönderiler: 140
    YikaG dedi:
    BiKarınca Yaptığın yorum tamamen şizofrenik uydurulmuş özel bir tarih =).Gerçek tarihle hiç bir alakası yok.Siz burada kendi tarihinizle yaşamaya devam edin.Hele birde Enver paşa ile ilgili söylediğin şeyler baştan aşağıya palavra.Öyle Vikipedi den kopyala yapıştır yapmakla olmuyor.Ki sizin zihniyet onuda kapadı oda ayrı dava.Hiç boşuna kıçınızı yırtmayın,tarihi değiştirmeniz mümkün değil.Mustafa Kemal bu ülkenin kurucusudur.Osmanoğullarınında % 100 ü kerhanecidir.%70 i Baba-Ana evlat katilidir.Çoğuda içkici müptezeldir.Bunlar hakikat kabul etsenizde etmesenizde malesef böyle.
    YikaG. Senin tartışmaya açık olmayan tek taraflı sabit fikirlerini bu platformda eritebiliriz. Sabırla ilgenirim hiç sorun değil. Üzüldüğüm şey, senin gibi aklını kullanmayı reddeden insanların sadece kendi söylediklerini gerçek kabul etmesi ve eleştirilere dayanamayıp hakaretlere başvurması. Sonuç ne olur ki. Gün yüzü görmemiş küfürlerde üretebiliriz senin için. İstediğin bu mu. Yoksa üslubuna çeki düzen vererek yapılan yorumlara ve sorulara cevap verebilecekmisin. 
  • AlcuTeginAlcuTegin Gönderiler: 18
    YikaG dediklerin biraz mantıklı geliyordu ta ki hakaret edene kadar bu güne kadar gördüğüm üzere düşüncesini savunmak için hakarete başvuranların fikirlerinde bazı yanlışlıklar oluyor uslubunu düzeltmeni öneririm onun dışında herkes fikrini özgürce dile getirebiliyor zaten. Saygılarımla. 
    Her şeyin yanlış olduğu yerde her şey mübahtır
    Gökkuşağının bittiğe yere doğru...
  • AzerAzer Gönderiler: 548
    kardesder bu tartisma artik azmaga gidiyor sonladirsak iyi olurdu benim fikrimce,osmanlisida bizimdir cumburyetide bizimdir 17 imparatorlukda bizim olucak,ALLAHIN emanetine sahib cikib isimize bakalim,faydali konusalim ve oyrenelim
    Teşekkür edenler (1)AlcuTegin
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 369
    Mayıs 7 düzenlendi
    Sevgili YıkaG seni sevdik küfür etmeden fikirlerini bizimle paylaş. Bundan memnuniyet duyarız. Sorularıma da cevap vermedin ama Bikarınca kardeşimiz sağolsun imdadıma yetişti. Bu forum YİĞİTlerin formu nede olsa herkes birgün KARATOPRAK  olacak.
    Bikarıncanın tarihi şizofrenik uydurulmuş tarih ise bize gerçek tarihi anlat da engin bilgilerinden istifade edelim. Ha yok lise tarih kitabından okuyacaksan biz o kitabı okuyalı yirmiyedi yıl oldu.
    SELAMLAR.

Abdulhakim AK. 
    Teşekkür edenler (2)nevres AlcuTegin
    hakimbeyaz  görüşlerin için teşekkür ederim.Seni tenzih ederim ama,buradaki çoğu arkadaş lise kitaplarını bile okumadan yorum yapıyor bunu bil.Hele ki BiKarınca  adlı arkadaşın yazdıklarına hem çok güldüm,hemde çok içerledim.Çünkü bukadar cahil olmamamız lazım.Hepiniz benim kardeşimsiniz.Daha fazla okumalısınız.Örneğin BiKarınca  adlı kardeşin enver paşayla ilgili yazdığı şeyler hepsi safsata.1.dünya savaşından okadar uzun bahsetmişki ancak içinde çok çok az doğru var.Hatta okadar çarpık ve taraflı bir bakış açısı ki,Değil 1.Dünya savaşı dünya savaş tarihinin en acı olaylarından biri Sarıkamış cephesini konuşmamış bile.Buradan bile zihniyetini anlamanız gerekir.Ama sizde onunla aynı zihniyette olduğunuz için çok görmüyorum.90 bin asker donarak 20 binide hastalıktan şehit olmuştur.Baş sorumlusuda enver ve Hafız hakkı paşadır.Mustafa Kemal Filistini asla tek kurşun atmadan terketmemiştir.Bu da palavradır.Aksine Savunma savaşı istemiş olan Mustafa Kemale destek vermeyen alman lejyonları savaşın inglizler lehine sonuçlanmasına sebep olmuşlardır.O savaşta İngilizlerin silah teknolojisi bizden çok üstündü.Ancak herleye rağmen Mustafa Kemal liderliğinde ordu düşmanı halep te dahi tutmayı başarmıştır.Acaba Filistinden çekilen hatta satan,Mustafa Kemalmidir,Yoksa Vahdettin ve 2.Abdülhamitmidir.İsrailli yahudilere o yıllardan itibaren toprak vermeye başlandı.Bu dönemde 2. Abdülhamit dönemiydi.Yahudi sarrafın 150 yıllık belgesi bile açıklandı.Ayrıca yine aynı şahıs demişki,Mustafa Kemal vahdettinle birlikte ingilizlere yakınlaştı.Yani ingiliz köpeği oldu demiş.Burada hem Vahdettine haksızlık yapıyor BiKarınca adlı arkadaş hemde Atatürke.Çünkü ikiside İngilize bu ülkeyi satmak istemedi.Vahdettin Sevr antlaşmasıda olsa Türkiye özgür bir devlet olsun dedi.Mustafa Kemalde Misak-ı Milliyi işaret etti.Yani ikiside bağımsızlık istedi.Sadece, Vahdettin cesur değildi hepsi okadar.Enver paşayla Atatürk birbirini seviyordu mu demiş öyle bişey demiş bide =).Yahu safsata diyorum ya size.Enver paşayla Atatürk birbirinden nefret ederdi.Yazdığı mektuplar var.Enverin.Atatürkü hep geri hizmette tutmuştur.Her türlü kötülüğü yapmıştır yazsam çok uzun kaçar.Ama ona rağmen Allah çok büyük işte,Atatürk muzaffer oldu.Kendisi Türki Cumhuriyetlere giderken neyse öldü diyim bari.Yani  BiKarınca  kardeşin yazdığı şeylerin % 90 ı safsata.Tarihle ilimle zerre alakası yok.% 10 da kronolojik doğruları var.Ancak onların içinde de yanlışlar var.Osmanlı 1. Dünya savaşında ne aldı ne verdi demiş.=) Gülermisin ağlarmısın.Osmanlı 1. Dünya savaşında sadece Çanakkalede muzaffer bir başarı yakaladı.Ona da zafer demek çok doğru değil.Bakın kardeşlerim benim buradaki herkese saygım baki.Ancak karşımdaki insanında bana saygısı olması lazım.
    Buda benim sizlere son yazımdı Hepinizi Allaha emanet ederim.Gerçek tarih ancak okumakla öğrenilir.İnşallah daha çok okursunuz.Eyw.
    Teşekkür edenler (3)BiKarınca Azer hakimbeyaz
  • enobasienobasi Gönderiler: 1
    Vahdettin, Atatürk e Samsun'a çıkması için izin vermişti. Osmanlı benim fikrimce yıkılmamış tır feshetmiştir. Hatta konuşmalarının kayıtlarını bir yerden dinlemiştim sende biraz araştırma ile bulabilirsin.
  • SarıçiçekSarıçiçek Gönderiler: 30
    YikaG senin dediğin doğru bile olsa insanın ecdadını küçümsemesi aşağılaması doğru değil. İnsanlık veya hayırlı evlatlık affedersiniz babası pezevenk annesi orospu bile olsa onları reddetmek sokağa atmak değil. Onlara sahip çıkıp yanlışlıktan kurtarmak. Osmanlı da Osmanoğulları da bizim. Hiç bir millet geçmişini küçümseyerek yükselmez. Hatalarından ders çıkarmalıdır. Senin kadar olmasak da bizde tarihçiyiz. Tarihi yalamış yutmuşsun maşallah. Birde kimsenin derdi Atatürk'ü kötülemek falan değil. Tarihte büyük imparatorluklar kurmuş  imparatorların çocukları uşaklık yaparak mutlu olamaz onu göstermeye çalışıyoruz. 
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 369
    Sevgili YikaG kardeşimiz ısrarlarımıza rağmen galiba bizi terketti. . Oysa gönül isterdi ki bizimle kalsın ve çok katmanlı düşünmeyi öğrensin isterdim lakin çabuk pes etti.  Kendisine hayatında başarılar diliyoruz.
    hakimbeyaz gitmedim kardeş.Sadece bu başlığın altına yorum yapmayacağım.Ben yazacaklarımı yazdım zaten.Artık siz yorum yapacaksınız ? Zamanla farklı bakış açılarına katlanmayı,eleştiriye açık olmayı öğreneceksiniz.Bugünlerde Atatürk e yapılanlar ortada.Hakaret üstüne hakaret .Tarihçi olmayan,safsatalarla insanıarın beynini bulamaya çalışan şerefsizler tv lerde olmadık hakaretlerde bulunuyor.Burada da böyle tipler var.Bu kişileri susturmak için geldim.Sitenin kurucusu istemediği taktirde ayrılmam !
  • Mehmet Akif SancaktarMehmet Akif Sancaktar Gönderiler: 140
    “Atatürk’ü koruma kanunu kaldırıldığında millet aslına dönecek, aslına dönmenin karşısında en büyük engel bu kanundur. Dünyada kanunla korunan başka kim var? Kendi milletine karşı korunan adam kahraman olur mu? Adamınıza güveniyorsanız kaldırın bu kanunu, konuşalım!”

Kadir Mısıroğlu
    Teşekkür edenler (1)percin
  • fatihdyrfatihdyr Gönderiler: 105
    Atatürk'ü koruma kanunu Kişisellikten çok onun devleti kuran kişi olmasından kaynaklanır.Yani Atatürk devleti kurmuş ve ona yapılan bir hakaret onun kurduğu devlete yapılan bir hakaret niteliğinde ele alınmaktadır. Bugün C.başkanına biri sövdüğünde içeri giriyorsa o kişi Erdoğan olduğundan değil ülkeyi temsil eden kişi olduğundandır..

Bir de lütfen fesli dondurmacı amcanın cümleleriyle burayı karıştırmayalım..Adam şeyh Saide mucahit,,kuran meali yaptıran Atatürk'e zındık diyor..Hatta bir keresinde Bu ülkeyi Atatürk idare edeceğine İngiliz alsa daha iyiydi deme gafletine bile düşmüş bir şahıstır kendileri...O günlerin Fetösü olan Şeyh Said hilafet isterken aslında kimin ekmeğine yağ sürdüğünü kimse farketmiyordu belki ama devlet farkediyordu..O günlerde hilafet makamı kimin elinde ve güdümündeyse (İngiliz) bir de oralara bakmak gerek tabi..Yoksa hilafet gitti demek sadece içinde masum duygular barındıran anadolu insanını ülkesine düşman etmekten öteye taşımamıştır.Biz de bu yanlışa düşmeyelim lütfen..

Gelelim Atatürk'ün meal yapma hikayesine:Anadolu insanı Türkçe konuşan Türkçe anlayan ve artık üniter yapıda olan bir devletin vatandaşlarıdır.Adeta kendi Papalık düzenini kurmuş şeylerin düzenini bozmak amaçlı olarak,halkın kendi dinini anlayarak yaşaması için Elmalılı Hamdi Yazır'a meal yapması için emir vermiştir.Üstelik bu meal hala kullanılmaktadır..Şimdi bunda art niyet arayanlar sadece ellerindeki imtiyazı kaybetme içgüdüsüyle hareket edenlerdir.

Hala Atatürk bu memleketin kötülüğünü istiyordu diyorsanız ,o zaman siz, dondurmacının oyununa gelmiş turist gibi yalayacağınız dondurmayı hayal edin durun kardeşler....
    Teşekkür edenler (1)Karatoprak_ygt
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .