DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

OSMANOĞULLARI GERÇEĞİ

13

Yorumlar

• KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 2173. Derece
    Kimse kimseye sövmesin sen Osmanlıya sövebiliyorsan oda Atatürke söver. Onu kinıyorsan kendinide kına o zaman. Sen Osmanlıya yada dine yada ideolojiye söversen elbet sana da söven çıkar. Şehide söven nefes alıyor bu memlekette onlara laf yok Ataya sövünce mevzu oldu. Sövene söverler. Sövme sövdürtme!!!
    Yiğit adam atasına sövmez
    Söverse Yiğit karatoprak olur. 
    Teşekkür edenler (3)Azer Sekar piedra
  • AzerAzer Gönderiler: 3443. Derece
    ata turk iyi bir insan olmusdur bunu kimse inkar edemez,sorun ata turk adinan istifade eden ingilis vatikan kopeyi inonudur bunu hickimse unutmasin,ata turkun arab kralina yazdigi mektubu okuyun goruceksiniz nasil bir insan oldugu,osman ogularida nasil insanlar olmus onuda dunya biliyor,kenc tarihci arkadasda yanlisini anlamisdir bu tartismani uzatmagin ne yeridi nede bir faydasi vardir bizlere faydali birseylerden konusalim oyrenelim olan olmus olen olmusdur,onumuzdeki sorunlarda konusub bilgilerimizi paylasmamiz faydalidi benim zanimca,sayglar
    Teşekkür edenler (1)KağanDemir
  • Mehmet Akif SancaktarMehmet Akif Sancaktar Gönderiler: 1323. Derece
    fatihdyr dedi:
    Atatürk'ü koruma kanunu Kişisellikten çok onun devleti kuran kişi olmasından kaynaklanır.Yani Atatürk devleti kurmuş ve ona yapılan bir hakaret onun kurduğu devlete yapılan bir hakaret niteliğinde ele alınmaktadır. Bugün C.başkanına biri sövdüğünde içeri giriyorsa o kişi Erdoğan olduğundan değil ülkeyi temsil eden kişi olduğundandır..

Bir de lütfen fesli dondurmacı amcanın cümleleriyle burayı karıştırmayalım..Adam şeyh Saide mucahit,,kuran meali yaptıran Atatürk'e zındık diyor..Hatta bir keresinde Bu ülkeyi Atatürk idare edeceğine İngiliz alsa daha iyiydi deme gafletine bile düşmüş bir şahıstır kendileri...O günlerin Fetösü olan Şeyh Said hilafet isterken aslında kimin ekmeğine yağ sürdüğünü kimse farketmiyordu belki ama devlet farkediyordu..O günlerde hilafet makamı kimin elinde ve güdümündeyse (İngiliz) bir de oralara bakmak gerek tabi..Yoksa hilafet gitti demek sadece içinde masum duygular barındıran anadolu insanını ülkesine düşman etmekten öteye taşımamıştır.Biz de bu yanlışa düşmeyelim lütfen..

Gelelim Atatürk'ün meal yapma hikayesine:Anadolu insanı Türkçe konuşan Türkçe anlayan ve artık üniter yapıda olan bir devletin vatandaşlarıdır.Adeta kendi Papalık düzenini kurmuş şeylerin düzenini bozmak amaçlı olarak,halkın kendi dinini anlayarak yaşaması için Elmalılı Hamdi Yazır'a meal yapması için emir vermiştir.Üstelik bu meal hala kullanılmaktadır..Şimdi bunda art niyet arayanlar sadece ellerindeki imtiyazı kaybetme içgüdüsüyle hareket edenlerdir.

Hala Atatürk bu memleketin kötülüğünü istiyordu diyorsanız ,o zaman siz, dondurmacının oyununa gelmiş turist gibi yalayacağınız dondurmayı hayal edin durun kardeşler....
    Fatih kardeşim Atatürk'le ilgili konusabiliriz bir gün inşallah. Fesli dondurmacı ifadesi hoş değil. Kişiyi görünüşüyle... neyse söylediği sözü mantıksız buluyorsak tartisalim. Sorduğu soruları mantıklı buldum ve altına imzamı atarım. Bir kişiyi bu kadar yüceltmeyi temelden reddeden biri olarak sormaya devam edeceğim. Biz çok sayıda devlet kurduk. Hiçbirinde böyle bir uygulamaya rastlanmadi. Devleti temsil ediyor olması insanüstü sıfata erdirmemeli hiç kimseyi. Eleştirilere açık olmadan ilerleyemeyiz. Ezber yerine sorgulamayı tercih ediyorum. İhtiyacımız olan düşünmek üretmek.
    Teşekkür edenler (1)Sekar
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 1683. Derece
    "Atatürk'ü koruma kanunu" kişiseldir. Devletin kurucusu olduğundan değildir. Bu kanun Mustafa Kemal'i putlaştırmıştır. Ona böylece uluhiyet vasfı yüklenmiştir. Birileri konuşulması gereken şeyler var ama 5816 sayılı kanuna takılıyorum diyorsa ortada bir sorun vardır. Hele bu ülkede Kemalizm gibi bir zihniyetsizlik, ahlaksızlık, edepsizlik, vatansızlık ve bağnazlık varken...

Fesli dondurmacı amca dediğin şahsın iddialarına; tarihçiler cevap vermelidir. Vermek zorundadır. Hem de belgeleri ile. Zira verilmeyen her cevap Mısıroğlu'nun söylediklerini doğru kabul etmektir. Cevap derken gerçek cevap verilmesi lazım. Profesör ünvanının arkasına sığınıp sorulan on sorunun dokuzuna "amaaam canım" , "noulmuş yeani" diye ukala ukala cevap veren tarihçilerin olduğu bir ülkede Mısıroğlu her zaman kabul görür. Burada görev tarihçilere düşmektedir.

Doğru olan kısım ise kim olursa olsun hakaret etmek doğru değildir; adam toprak olmuş gitmiş. Ama icraatleri tartışılmalıdır. Tartışılırken elbette tarihçiler halkı bilgilendirmelidir. Amaann canım diye cevap olur mu yahu? İşte Kemalizm zihniyeti adama böyle cevap verdirir. Adam gibi neyse konuş; konuş ki bilsin bu millet!

Bugün Erdoğanı koruma kanunu da yoktur. Erdoğanı eleştirmek de serbesttir. Yanlış olan hakarettir. Mustafa Kemal'de doğrusuyla yanlışıyla bu millete mâl olmuş bir adamdır. Konuşulmalıdır... Hakaret olmaması kaydıyla...

Lakin; Mustafa Kemal bizi birleştirici bir unsur olamaz. Bu milletin asla atası değildir. Diğer liderler gibi. Mektep kitaplarında da Mustafa Kemal'in Türklerin atası ve kurtarıcısı olduğu yönündeki propagandası kaldırılmalıdır. Türkiye'yi kurtaran Anadolu ve Rumeli Mücahit'leridir. Halkın bizatihi kendisidir. O halde hâk sahibine iade edilmelidir. Bu kesinlikle Mustafa Kemal'e olan saygıyı artırır. Bu halka ait bir vasfı ölmüş bir adama zorla verirsen; bu halk da belli bir noktadan sonra patlar...

Biz Oğuz'un evlatları bidayette de Hazreti Adem'in çocuklarıyız. Bizi birleştiren önce ümmettir, sonra millettir... Şahıslar gelip geçicidir. Burada Azerin nasihatını dinlemekte fayda var. Bu konu bugün milletimiz için fitnedir. KıyaG adlı şahısta burayı provoke etmek ve kutuplaştırmak için gelmiş olabilir...
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • YikaGYikaG Gönderiler: 833. Derece
    Cevap vermeyeceğimi söyledim.Ancak maksatlı yorumlarınız,cevap vermemi elzem hale getirdi.Mehmet Akif Sancaktar kardeş senden başlayayım.Atatürkü koruma kanunu kalksın millet aslına dönecek demişsin.Adnan Menderesin siyasi kariyerinde yaptığı en önemli doğrulardan biri bu kanunu getirmesi.Çünkü sizin gibi kişilerin çıkacağını tahmin etmişti.Ancak şunu da bil şu anda Atatürk ü koruma kanunu daha doğrusu var da hükmü yok.Tam aksine Osmanlıyı,Osmanoğullarını ve Erdoğanı koruma kanunu var.Erdoğana hakaretten 4 yıl hapis cezası verenler paşaya hakarette susuyorlar.Ayrıca Gazi nin korunma kanununa ihtiyacıda yok zaten.Biz onu gönlümüzde koruyup kollayacağız.Sizin gibi ihanet içinde olmayacağız.Kadir mısırlıoğlu müptezel bir adamdır.Kendisi,içerde işkenceler gördüğü için Atatürke hakaretler ediyor.Kuyruk acısı vardır.Tıpkı rıza nur denen,karısının ölümüne sebep olmuş şizofren gibi.Çünkü oda Atatürk ona siyasetten el çektirdiği için kin ve nefret duyardı.
    KağanDemir  adlı şahıs gelelim sana.soyadımı büyük harfle yazacaksın KARATOPRAK diye tamamı =) sana vereceğim tek cevap bu.
    Bir diğer arkadaş Azer adlı şahıs,tarihçi arkadaşta yanlışını anlamıştır diyor.TEKRAR SÖYLÜYORUM BEN SÖYLEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM ZERRE PİŞMAN DEĞİLİM!!.KERHANE=HAREM LAFIMDA DAHİL OLMAK ÜZERE,HEPSİ BİLİNEN GERÇEKLER VE HEPSİ BELGELİDİR ARKADAŞLAR.
    Mehmet Akif Sancaktar  için ise söylenecek çok fazla bir şey yok zaten kendisi Kadir Mısıroğlu denen tarihçi müsvettisinin yalaka takımından sanırım.
    YUKARDA YAZDIKLARIM BU ARKADAŞLARA CEVABIMDIR !! SİZLERDEN RİCAM ŞUDUR.YAZDIKLARIMI TABİKİ ELEŞTİREBİLİRSİNİZ.ANCAK BELGESİZ VE TARİHE DAYANMAYAN ŞEYLER YAZARAK BU BAŞLIĞI KİRLETMEYİN.VE BANA YENİ SÖZ HAKKI KULLANDIRTMAYIN.YANİ BENİM HAKKIMDA DEĞİL,BAŞLIK HAKKINDA KONUŞUN.YA DA TARİHİ SORULAR SORUN BUNLARI CEVAPLAMAKTAN MEMNUNİYET DUYARIM.
                                              ATATÜRKE KÜFÜR HEM SUÇTUR HEMDE GÜNAHTIR !!
    Gelelim ilmi cevabıma.Arkadaşlar Gazi Mustafa Kemale hakaret,aslında Türkiye Cumhuriyetine hakarettir.Aslında Türklüğe hakarettir.Aslında İslamiyete hakarettir.Neden ; 1-Türkiye cumhuriyetinin kurucusuna ve C.başkanına hakaret vatanına hakaretle eş değerdir.2-Ne Mutlu Türküm Diyen ve Milliyetçiliğin en büyük sembolü olan Atatürk e hakaret Türklüğe hakaret demektir.3-Bugün ezanlarımız okunuyorsa,dinimizi yaşıyorsak aziz şehitlerimize,gazilerimize,Ve Mustafa Kemale borçuyuz.1960 darbeside üç beş tane adamın Atatürk heykellerini parçalaması ve küfürlerinden olmuştur.Yani siz Atatürke küfür ederek,aslında Akp ye zarar veriyorsunuz.Dinimize zarar veriyorsunuz.Atatürk e hakaret sizi cennete sokmayacak.Hakiki bir müslüman,hakiki bir Türk,Hakiki bir Türkiye vatandaşı ona küfür etmez ancak dua eder,saygıyla anar.Ömrü savaş meydanlarında geçen bir liderdir Atatürk ;
    1-Trablusgarp 1911-1912 
    2-Balkan savaşları 1912-1913
    3-Çanakkale savaşları 1915-1916
    4-Kafkasya cephesi 1916-1917
    5-Sina ve Filistin Cephesi 1917-1918
    6-Milli mücadele dönemi 1919-1923
    Atatürke küfür eden şerefsizler,bu millet için ne yaptınız bu güne kadar.Ömrü cephelerde geçmiş bir adama revamıdır bu.Şeyh sunusi kurtuluş dönemi şeyhlerinden biridir bir rüya görür,Peygamber efendimiz rüyasında şeyh sunusi ye sol elini uzatır.Kendisi derki Ya Resulallah niçin sağ elinizi uzatmadınız; Peygamber efendimiz sav şöyle der ; sağ elim şu anda zor durumda olan ümmetimde ve onun zabitindedir.Bu lafın gerçeği bu araştırdım.Sanırım Mustafa Kemal kasdedilmiştir.Gazi nin ölümün döşeğinde Ve aleykumselam dediği bilinen bir gerçektir.Cebinde kuran taşıttığı,İslamiyete yaptığı katkılar kur an tevsirleri vs vs vs..İşte o yüzden Atatürke sahip çıkmalıyız.En çokda benim ehl-i müslim gerçek müslüman olan kardeşlerim sahip çıkmalı.
    Uyanık olalım bizi birbirimize düşürmek istiyorlar,Sağ-sol kavgası çıkarmak istiyorlar.Bu sözleri söyleyenlerin hepsi fetöcü.Yakında görürsünüz.Atatürkçüleri kışkırtıp Kemalist darbe istiyorlar.

LÜTFEN HEP BİRLİKTE ATATÜRK E SAHİP ÇIKALIM,HEP BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE OLALIM !!
    NOT: Her daim sorularınıza cevap vericem büyük bir memnuniyetle.Ancak,benim şahsıma 

veya konuyla alakası olmayıp bana bir söz söyleyen olursa da Allaha havale edicem !!! EYWW..
  • Mehmet Akif SancaktarMehmet Akif Sancaktar Gönderiler: 1323. Derece
    Yıka son sözüm: ÇÜÜÜÜŞŞŞŞ!!!
  • SekarSekar Gönderiler: 192. Derece
    Değerli arkadaşlar, 
    - Osmanoğulları Gerçeği başlığı ile açılan konunun an itibari ile ,

LÜTFEN HEP BİRLİKTE ATATÜRK E SAHİP ÇIKALIM,HEP BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE OLALIM !!

sloganına dönüşerek, aslında insanların nasıl uzlaşamadıklarını bir konu üzerinde tartışırken (affınıza sığınarak)
    birbirlerine nasıl laf giydirdiklerine endişeyle ve üzülerek şahit oldum. 
    Tarih sahnesinde yer almış kişilerin, toplumlar nezlin de sevilip sevilmediklerinden daha çok,  yerilip ,yaftalanıp hakarete uğradıklarını ve bunun sonucunda kitlelerin ayrıştığını hatta çatıştıklarını biliyoruz.

Burada oluşturduğumuz ortama katılan,  fikirlerini saygı çerçevesinde sunan ve savunan bireyler olarak;
    Kimsenin kimseye konu yada konular üzerinden, kendi doğrusunu kabul ettirmeye, tartışmaya açık konular üzerinden de hiç bir şekilde Ben Bilirim! tarzında yaklaşımlarla şahısların düşüncelerini sabote etmeye hakkı yoktur.

Tarihe iz bırakmış şahsiyetlerin de doğruları olduğu gibi yanlışları da vardır.
    Kutuplaşan kitlelerin bir tezi savunurken başvurdukları yollardan biriside, karşı kutbun tarihini ve bu tarih içerisinde yer alan karakterlerin yanlışlarını baz alarak yaklaşmasıdır.

Doğal olarak sonuçları da aynen bu konuda olduğu gibi ortaya çıkmakta..
    Ayrıca,
    Bir zümreye göstermekten imtina ettiğimiz saygıyı kendimiz için isteyemeyiz. Kurduğumuz cümlelerde işte bu sebep ile daha dikkatli ve usturuplu olmalıyız.

Admin arkadaşıma, artık maksadını aşmış konuya bir son vermesini öneriyorum.
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca KağanDemir
    Ayrıca,Beddiüzman ile ilgili bir olayı anlatayım,Kendisi Cumhuriyet döneminde,Atatürkle çok ciddi tartışmalara girmiş,Cumhuriyete karşı olan,dini değerlerin zayıflamasına karşı olan ve Atatürke aşırı muhalif olmuş bir şahsiyettir.Hatta kavga etmeye bile cürret etmiştir.Ancak korumalar gelip onu uzaklaştırmıştır.Kendisi Atatürk ü öldürmeyi düşünmüştür.Ancak bir rüya gördü,o gördüğü rüyadan sonra vaz geçti.Atatürk öldürülecemicek bir liderdi.O dönemde,İngilizler her yerde cirit atıyordu.Bir tanesi de öldüremedi.Bunları bir düşünmeniz lazım.

Son olarak söyleyeceğim şey,gerekirse bu başlığı silerim.Siliniyorsa eğer bilmiorum.Yeter ki birbirimizi kırmayalım.Birlik olalım.Ancak gerçekleri öğrenelim de.Başlığı silmek istememin sebebi korku değil,sizleri kırmak istemem.Belli ki buradaki kişiler bunları duymaya hazır değil.Sitenin sahibi isterse silebilirim.Siliniyorsa eğer bilmiyorum...
  • SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 450Level 4
    Kardeşler Osmanlı İmparatorluğu'da benim, Türkiye Cumhuriyeti'de benim. Osmanoğulları'da benim, Mustafa Kemal'de benim. Beni sevmeyebilirsiniz, ama saygı duymak durumundasınız. Şimdi sizlerden bu konuyu burada kapatmanızı istiyorum ki, tartışılan konu tarih(imiz) olmaktan çıkmış adeta kahvehane muhabbetine dönmüştür. Kimsenin de birbirini ikna edecek durumu gözükmediği gibi, kimsenin de ortak noktalarımızdan birinde buluşma gayreti de yok gibidir! Şimdi gelin bu yorum bu konunun son cümlesi olsun, bunu şahsımı sayanlara iletiyorum! Tüm kardeşlerimize de düşüncelerinden ve bilgilerinden dolayı DerinDünya olarak teşekkür ediyorum. Son olarak @AhmetYozgat  ağabeyden de başlık sahibinin de istemesi üzerine yazıyı yayından kaldırmasını istiyorum. Bundan sonraki paylaşımlarınızda daha edebi ve daha EDEPLİ olabilmeniz arzusu ile... Selam ve dua ile...
    Teşekkür edenler (3)YikaG Azer ibrahimsarikaya
    Serdar bey,silinmesine onayım vardır.Gereğinin yapılmasını arz ederim.Ancak her padişah,Bir Yavuz,Bir kanuni,Bir Fatih değildi.Okumak ve öğrenmek gerekir.Hepsi bizim değerimizdir.HEP BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN!!
  • oguzoguz Gönderiler: 202. Derece
    Mayıs 11 düzenlendi
    Once duzgun oku yikaG. BiKarinca kardesimiz enver pasa kemal pasayi seviyor dememis tam tersi sevmedigini hatta guvenilir degil ihanet edebilir dusuncesiyle onu cepheden uzak tutmaya calismistir diyor.senin gibiler diyecegim cunku yorum sayfaallarinda youtube sayfalarinda universite kose baslarinda hep ayni agizla konusan cok insan var ortak noktalari hakaret asagilama ayni dusuncede olmayani hakir gorme .kaf dagindaki burnunu indir de bu corbada tuzun olsun .ben ve bu forum gerek osmanli gerek ataturk gerek dinler gerek soylar gerek irklar gerek ak parti gerek islamin yanlis uygulamalari gerek dunyadaki bizi ve gelecegimizi etkileyecek en ucra mevzular olsun her konuda edepli ve edebi olarak konusup gecmisi rafine etmek gelecegimize yol cizmektir.osmanogullarinin %100u kerhaneci %60 ickici muptezel seklindeki lagim kokan ifadeni sana iade ediyorum .bu insafsizligini bizim mahalleden hani su bidon kafali gobegini kasiyan anadolu mahallesinden pek haz etmeyen ilber ortayli bile yapmadi sen kimsin hangi bilgi dagarciginla boyle edepsizce ifadeler kuruyorsun ustune de piskince saygi bekliyorsun .simdi duz mantik gidelim icki icmek bu kadar fena isse en iyi muptezel senin yere goge sigdiramadigin ataturkun en iyisi sirozdan gitti onada saay lutfen.kerhaneci olmak bu kadar fena isse gittigi heer il ilcede kendine kiz ayarlanan bir baloda 17 yasindaki kiza sarkacak kadar isi sirazeden cikartan ataturkunden basla liste tutmaya.ataturku sevmiyorum zorunda da degilim ha a nefret te etmiyorum hani ölmus gitmis adam dusman olmam neye yarar .engin tarih bilginle cevap verirseniz memnun olurum.1 ataturk un su ingiliz gazeteciye ingiliz valisi olayim mealindeki roportaji iddiasi var aciklar misiniz (odatv agziyla olmasin zaten okudum)2 ataturk islama hizmet etti meal yazdirdi gibi soylemleriniz var (imamhatip i de senin zihniyetindeki insanlar acti.amac baskaydi anlayacagin.tabi kendi tuzaklarina dustuler) o halde neden bizzat nutukta biz gokten indigi sanilan dogmalarla degil pozitif bilimin isinginda yol alacagiz mealine yakin bir ifadesi vardir.(ataturk orada bidatlere sahte seyhlerin uygulamalarina kastetti demeyesin tatmin edici degil)3.silah nedense cogunu tirpanladi en son ismet inonu bile zor kurtuldu.4.su hepimizin sayip sovdugu mondros mutarekesinde imzasi olan rauf orbay nasil yakin arkadasi olur ve kurtulus savasi ve sonrasinda yaninda bulunur.5 suriye filistin cephesindeki mevzulara saibeli durumlara girmeye gerek yok.biir insanin omrunun cephelerde gecmesi dogru insan guvenilir insan olmasi icin yeterli degil .enver pasayida sevmem ekleyim.kazim karabekir pasaya da olmem yani ancak kazim karabekir pasa ataturke oranla daha yumusak bir gecis arzu ediyordu inkilaplar mevzuunda.6eski tarih kitaplarinda neden ataturk samsuna kirik dokuk bir gemiyle gizlice gitti yalani yazildi.7 ataturke hakaret olmasin erdogana da ahmet necdet sezere de ama elestiri olmali yaw biz bunu diyoruz.bizim gercek tarih hakkinda bildiklerimiz emeklemek bile degil
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 2953. Derece
    Mayıs 11 düzenlendi
    Sevgili YıkaG kardeşim. Sana hep sevgi ile yaklaştık yaklaşacağız. Lakin sende şunu anla ki bu platform senin bildiğin platformlardan değil. Burada sesimizi çıkarmayız ama yeri geldiğinde uyarmasını da biliriz. Senin bu Atatürk severliğin, Padişah düşmanlığın yada tam tersi her ne ise şu anda  hiç bir önemi yok  yada bediüzzaman sevgin yada düşmanlığın  her ne ise dediğim gibi hiç bir önemi YOK. Kısacası senin savunduğun fikri müktesebatın bile içeriğini bilmiyorum bakmıyorum bakmam da.

Güzel kardeşim ABD ortadoğuya  çöreklenmiş sınırımızda 100.000 kişilik PYD ordusu kurma sevdasına düşmüş ortalık toz duman olmuş. Bizim birlikte olup bir araya gelmemiz ve ülke olarak tek vücut olma zamanımızdır. sen ve senin gibi fikir üreten kişiler birtakım gerçekleri göremese de gören gözler var.

O nedenle şu toz duman içinde Atatürk de bizim Padişah ta bizim Bediüzzaman da bizim. Ülkenin sinir uclarıyla oynamayın. Amacınız nedir bilemem?   nesin, kimsin bilemem?   ama bu platformda yapmak istediğin birtakım olaylara da forum üyesi olarak izin vermem, veremem.
    Seni bir kardeşin olarak uyarıyorum. Ülkemizin  etrafındaki oluşumlara yek vücut  müdahale etmesi gerektiği bir dönemde saçma salak fikirlerle insanları germeyin. Şu anda bizim sıkılı bir yumruk olup bütünleşmemiz gereken zamandır. Bizimle tartışacaksan ABD nin ve ortadoğunun geleceği özellikle suriyede ki durumu konuş.ABD ye karşı ne yapılması gerektiğini konuş. Ülkedeki insanların iç huzurunu  insicamını bozacak tartışmaların ne yeri nede zamanı.
    Ha illaki sosyal medyada ortalığı karıştırıp kafa yapacaksan görevin bu ise yanlış yere tezgah açtın.

Buradan tüm forum üyesi kardeşlerime de bir çağrı yapmak istiyorum. LÜTFEN toplumun sinir uçlarına dokunan,birliğimizi, dirliğimizi bozacak  fetö uzantılı olma ihtimali yüksek  yazı ve yorumlara  müdahil olmayın. Fikirde beyan etmeyin. Bunlar basit konular.  Seviyemizi düşürmektedir. Bizler çok katmanlı düşünmeyi öğrenen insanlarız. Bunlara alet olmayın. Ayni şekilde metanetinizi koruyun. sosyal olaylara karşıda uyanık olun.

Selam ve saygılar.

Teşekkür edenler (2)KağanDemir Azer
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    Yaw yıka g misin nesin kaç gndür yazmayacam yazmayacam diyorum olmuyor. Ortada ne ataturk, ne osmanlı kavgası varken çıktın geldin, hiç sırası ve lüzumu yokken atatürk kavgası çıkardın. Sen bırak atayı dedeyide dünyada ne oluyo, ne olacak ondan haber ver. Abd pyd ye silah vermeyi kanuna bağladı bak, artık gözümüze soka soka açıktan verecek napacaz bi yol deyiverde bizde anayak yaw. Yoksa gündemi, bu kadar arkadaşın işini gücünü boşa meşgul etme. Biz bu konuları merak ediyoruz şuan atayı dedeyi değil......
  • AzerAzer Gönderiler: 3443. Derece
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .