DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

OSMANOĞULLARI GERÇEĞİ

124»

Yorumlar

• YikaGYikaG Gönderiler: 813. Derece
    Arkadaşlar güzel bir tartışma oldu aslında.Ancak,bazı arkadaşlar başlığı çarpıttı.Konuyu başka noktalara getirdi.Hala o arkadaşlar aynı amaca hizmet edip,fetöcü bilmem ne muhabbeti yapıolar benim için.Tehlikeli sularda yüzmeyin uyarıyorum.Ben Kemalist,Atatürkçü bir kişiyim ve sapına kadar vatan evladıyım.Artık Osmanoğullarını bitirdik.Sokak kavgasına döndüğü için, sorularınıza cevap bile vermeyeceğim.
    Lakin,Abd pyd ile ilgili düşüncemi sormuşsunuz.Bu ülkede,Fetö de Retö de aynı zihniyettir.Arasındaki tek fark,Fetö ihaneti,Retö hizmeti seçmiştir.Ki yaptığı hizmetlerde de eleştirecek çok yön var.Fetöyü nasıl Erdoğan büyüttüyse,Pyd nin o bölgede güçlü olmasıda akpnin eseridir.Işıd e destek verdiler,Pyd komutanlarını Türkiyede tedavi ettiler,Kandili geçtim,ANKARA da kürt paçavrasını göndere diktiler.Sizler burada vatan millet edebiyatı yapacağınıza,ciyak ciyak bağıracağınıza,evet e vermeseydiniz ya.Ozaman samimimiyetinize inanırdım.Evet e vererek B.O.P ne hizmet ettiniz.Hatta Erbakan ın bile vasiyetini çiğnediniz.Gazi Mustafa Kemalinde aynı şekilde.Elin gavuru Abd, pyd ye yardım etmiş banane o elin gavuru.Sen Türkiye olarak yardım ettin büyüttün.Akp,acilen kendi içini tıpkı sizin gibi,aşırı radikal islamcılardan boşaltmalı,Çünkü onların çoğu hem Atatürk düşmanı,hemde Fetöcü ve şeriatçı.Görüşlerim bunlar.Farklı başlık açılmalı tabiki.Burada tartışılmaz.!
  • AzerAzer Gönderiler: 3153. Derece
    zahirde gorduklerin dogrudur,ama gerisini sen anlamazsin cunki bir insana fanatlik yapan isin aslini anlamaz fanatikliy ucuruma saygi ise derine aparar insani,sen diyen olsun FINISH 
    Teşekkür edenler (2)KağanDemir nevres
    Yanlışlarıyla,Doğrularıyla,Hatalarıyla,Sevaplarıyla Anadolu Selçuklusuda,Osmanlısı da,Türkiye Cumhuriyetide ve bütün Türk-islam devletleride hepsi bizimdir.Mustafa Kemalide diğer tüm osmanlı padişahlarıda.Sizlere dostluk elimi uzatıyorum.Aşağıdaki linkte İzmir marşının mehter marşı versiyonu bulunuyor.İşte bu marş bizim birleşmemize yeter!

• cemil_yanikcemil_yanik Gönderiler: 62. Derece
    Bismillahirrahmanirrahim. Selamün Aleyküm. Tek cümle yazacağım. Bu yazı FİTNE"dir, uzak durun. Saygılarımla
    Teşekkür edenler (4)BiKarınca Azer KağanDemir nevres
  • SekarSekar Gönderiler: 192. Derece
    Y.K. (YiKaG)  uzattığın dostluk elini memnuniyetle sıkacaktım ki  lakin,

Retö dediğin kişi Erdoğan ise, Kendisi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhurbaşkanı, Allah'ın izni ile yakın gelecekte de itin kopuğun laflarına, uğraşlarına ve hainliklerine rağmen Başkanı olacaktır.

Bu ülkenin SEÇİLMİŞ Cumhurbaşkanı'na, kendi içinde beslediğin nefret yada memnuniyetsizliği alenen ve bir takım sıfatlarla bu platformda yazamazsın! Basit olarak içinde bulunduğun ve kurallarını kabul ederek dahil olduğun Forum kuralları bu münasebetsizliğe izin vermez. 

Referandum da oy  veren şahıslar bağlamında nasıl ki, bu bir tercih ve vicdan meselesidir, insanlar kendi fikir inanç ve izmleri üzerine tercih yaparak isteklerini dile getirmişlerdir.
    Hiç kimse sadece kendi düşünce ve tezinin  doğru olduğunu düşünerek diğer yurttaşların yaptığı seçimi karalayamaz! Bu insanlara dil uzatamaz! Bu her iki taraf için de geçerlidir!
    Her cemiyetin içerisinde yer alan bireylerin kendi öz hayat felsefeleri,inançları kısacası bireyi birey yapan her olgu mevcuttur.
    Bizler birbirimize yaşamsal anlamda benzeşsek te,  düşünsel anlamda zıtlaşırız.
    Bu farklılıklar toplamı bizi insan yapar.
     Bu zıtlaşma hayatın her safhasında farklı şekillerde kendini belli eder ve ortaya bir sürtüşme - kutuplaşma çıkarır.
    Rekabet doğar bu rekabetin getirisi olarak hayat şartları bile iyi yada kötü bir hal alır.
    Vatansever - Hain - Liberal gibi kavramlarda bu şekilde ortaya çıkar.

YikaG dedi:

Sizler burada vatan millet edebiyatı yapacağınıza,ciyak ciyak bağıracağınıza,evet e vermeseydiniz ya.Ozaman samimimiyetinize inanırdım.Evet e vererek B.O.P ne hizmet ettiniz.Hatta Erbakan ın bile vasiyetini çiğnediniz.Gazi Mustafa Kemalinde aynı şekilde.
    Olağan bir biçimde söze başlayıp sonrasında, üstte alıntıladığım talihsiz metnin sahibinin çiğ'liği, uzattığı elin aslında iki ucu ***lu bir değnekten ibaret olduğunu gösterdi.
    Burada bulunan biz insanlar, yani Allah'ın kulları kendi hayat felsefemiz ve çizgimiz üzerine bir yol üzerindeyiz.
    Gazi Mustafa Kemal'in vasiyeti, basiretsizlik, ihanet ve entrika üretmek bu millete sadece eşşek heykeli yapmaktan mı ibaret? 
    Günü geldiğinde kimin Atatürk'ü istismar ettiği anlaşılacak ve her ne hak ediyorsa onu da yaşayacaktır.
    Türk milleti zekidir!

YikaG dedi:
    .Akp,acilen kendi içini tıpkı sizin gibi,aşırı radikal islamcılardan boşaltmalı,Çünkü onların çoğu hem Atatürk düşmanı,hemde Fetöcü ve şeriatçı.Görüşlerim bunlar.Farklı başlık açılmalı tabiki.Burada tartışılmaz.!
    Ak partinin içindeki kişilerin kusuru aşırı İslamcı olmaları yada bir kısmının paralel ile bağlantılı olmaları ise ;
    Gazi Mustafa Kemal'in posterleri  ve İslam kokan Şanlı Türk bayrağı ile teröristlerle kol kola yürüyen kemiksizlerin 
    Vatana ihanet ile yargılanmaları gerekmez mi?
    Tıpkı bizim gibi aşırı radikal İslamcıların arasında ne işin var YiKa?
    Müslüman mahallesinde neden salyangoz satıyorsun, be Allahsız! demezler mi adama?
    Kendi isminin yazım kurallarına göre yazılmadığını düşünerek ve yine kendin bu Cumhuriyetin SEÇİLMİŞ Reisine
    istediğin gibi döşerken burada ki şahıslara neden ukalalık taslıyorsun?
    Bana senin art niyetten uzak ve dostane bir kişilik olduğun yalanını yutturamazsın YiKa.
    Burada bulunan insanların iyi niyetini ve sabrını suistimal ederek bir yere varamazsın yoldaş.
    Bizim için şahsiyetler gelir geçer, yaptıkları baki kalır O' şahsiyetlere verdiğimiz değer onların vatanına,milletine,ümmetine yaptıkları ile doğru orantılıdır.
    İşte bu yüzden bizler için, ne Alparslan'lar ne Fatih'ler nede Mustafa'lar ölür.
    Madde ile yaşayan  madde bağımlısı olur, zerre maneviyat sahibi olan bir insan haya eder, iki düşünür bir yazar.
    Sanırım buraya iştirak etmenden dolayı tek kazanan -DERİN DÜNYA KAVRAMLARI sözlüğü oldu..

Mayıs 13 düzenlendi
    Sizlerin eleştiriye tahammülü kalmamış.Sizler daha sübyan ve küçüksünüz herhalde.Size uzattığım dostluk elini geri alıyorum.Siz burada monolog yapmaya çok alışmışsınız.Size göre Erdoğan tapılacak bir adam,bana göre eleştirilecek bir adam.Bu başlığı çarpıtanda,bu ülkeye en büyük zararı veren de yine sizin zihniyetinizdir.Siz bu ülkede 1960 darbesinin yapılmasına sebep olan zihniyetsiniz.Atatürk heykellerini yıkıp,Atatürk e hakaret eden aşırı radikal islamcılar yüzünden,adnan menderes idam edilmiştir.Fatih Camiinde yaşasın şerait diye bağıran ''Kaplancılar' adlı radikal örgüt ve sağcıların Atatürk e küfürleri yüzünden bu ülkede 28 şubat olmuştur.Refah partisi etkilenmiştir ve tabiiki erbakan.Yani siz kendi kendinize zarar veren,kendi liderlerinize zarar veren zihniyetsiniz.Sizin gibi gafil adamlar burada tarihçilik taslayıp,üç kuruş zekalarıyla beni eleştiremez.Bugün Fetö ile Radikal islam iç içe geçmiştir.Bu ülkenin %20 si aşırı radikalcillerdir.Yani mavi marmara kafası,şerait kafası,ışıd kafası,fetö kafasındaki adamlardır.Bunlarında % 90 ı akp seçmenidir.% 10 u saadete veriyor.Bu insanları,yani sizleri merkeze çekmek tüm Türkiyenin kazanacağı bir olay olacaktır.Atatürk e küfür etmeniz,bize hiç birşey kaybettirmez.Size kaybetirir.Geçmişte olduğu gibi iktidarı kaybedersiniz.Geçmişte olduğu gibi.Gerçekler sizi acıtıyor bunu biliorum.Ancak burada farklı seslerin olması ve sizlerinde bunlara tahammül edip,saygı çerçevesinde cevap vermeniz sizleri yüceltir.Siz Osmanoğullarına tapmış insanlar topluluğusunuz.Halbu ki gerçekler öyle değil.Hiç bir padişah,Fatih,Yavuz ve kanuni gibi değildi.Sizin düşündüğünüz gibi hepsi,eline kur'an alıp sabahtan akşama kadar kur'an okuyor değilllerdi.Ya da o dönemin Osmanlı halkıda öyle aşırı şeriatçı ve dine bütün insanlar değildi.Aynı bu zaman gibi düşünün.Benim anlatmak istediklerim bunlardı.Siz kininize yenik düştünüz.Benim burada ortalığı karıştırmak gibi bir niyetim yok.Gerçekten tarihçiyim.Ve gerçekten sizleri aydınlatmak için geldim.
    EĞER İSTEMİYORSANIZ BENİ, BU YORUMUMU BEĞENİN!! EĞER Kİ 5 DEN FAZLA BEĞENİ OLURSA SÖZ BU SİTEYE BİR DAHA GİRİP SİZİ RAHATSIZ ETMEYECEĞİM!! SİZLERE ÇAĞRIM !!!

BU VİDEO BÜTÜN ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ İÇİN,TEK BAŞKOMUTAN GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA İÇİN !!!

• AzerAzer Gönderiler: 3153. Derece
    seni dilin uzamis,kendini birsey sanma, benim digi adamdan ne sen dusunduyun gibi seriatci nede insana tapan cikmaz ama senden nedesen cikar ve gunah sende diyil senin yazina cevab veren bizlerdedi,kendine azda olsa hurmetin varsa get isinen gucunen ol 
    Teşekkür edenler (3)nevres BiKarınca KağanDemir
  • AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 2603. Derece
    Değerli kardeşlerim!
     "Osmanoğulları Gerçeği" tartışmanızı takip ettik. Kardeşlerin birbirine karşı menfi ve hakaretamiz tutumundan ve tartışma konusu yapılan kişilere yapılan sinkaf ve hakaretlerden hoşnut olduğumuzu söyleyemeyiz. O kadar!
    Dedik ya burası özgür alan; ancak birbirimize ve tartışılanlara karşı "edepli" olmak şartı vardı. O şart, bu sayfalarda kırılmış ve daire aşılmış durumda.
     Birbirimize "Kardeşim" diye diye hakaret etmemizi nasıl tarif etmek lazım? İkiyüzlülük olarak mı bilemedim.
    Ve en önemlisi; "Neredeyse her namazda okuna gelen Kafirun Suresinin 6. Ayetinin meali olarak; 'Sizin dininiz size, benim dinim de banadır.' hükmündeki "din" ifadesini "inanç, inanılan, kabullenilen, saygı duyulan husus" şeklinde seyrelterek okuyabilirsek, burada yapılan hatanın, söz konusu ayetin içselleştirilemediğinin göstergesi olur. Ki Rahman'a sığınmak gerekir bu durumda. Tabii ki bir de Son Nebi'nin o ünlü hadisini hatırlamak lazım; "Sövmeyin birbirinizin kutsallarına..." şeklinde olan... Buradaki "kutsallarına" ifadesini de bir seferliğine "değerli bulduklarınız veya fikirleriniz" şeklinde anlamak durumundayız...
    Gelinen çizgi itibariyle... İstirhamımız, tartışmayı burada sonlandırmanız ve başka konularda, şartı kırmadan ve daireyi aşmadan hasbihale devam etmeniz...
    Dileğimiz o ki Fakirin bu kutuya yazdıkları, tartışmanın son mesajı olsun. Ve başka bir şey yazılmasın...
    Tartışmanın amacı, elbette gerçeğin anlaşılmasına katkı sağlamaktı. Maksat hasıl olmuş, karşı görüşler ortaya konmuş ve terazinin iki kefesi de dolmuş durumda.
    En önemlisi de... Konuya dair önümüzde, iki büyük pencere açılmış ve tek pencereden bakma "körlüğü" ortadan kalkmış oluyor. Yani bir bakıma tercihimiz özgürleştirilmiş olmakta. Bu durumda açılan pencerelerden bakıp görünenler ışığında, terazideki dengeyi bozmak ve gerçeği işaretlemek bizim anlayışımıza bırakılmış oldu. İlla anlaşmaya varılacak diye bir şeyi zaten beklemek durumunda değildik. Burada anlaşma sağlanılamadı, başka konularda sağlarız nasılsa... 
    Aşılan edep dairesinin virüs sözcükleri" dışında yazıp çizdiğiniz fikirleriniz sebebiyle hepinize minnettarız ve şükranlarımızı arz ediyoruz.
    İstemeye istemeye yapılan bu uyarının bir daha tekrar ettirilmemesi dileğimi de ekleyerek...
    Selamlarım ve dualarımızla!
    Teşekkür edenler (3)oguz Azer ibrahimsarikaya
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .