DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Derindünya da ne arıyorsunuz?

Abad_Yusuf_ArasAbad_Yusuf_Aras Gönderiler: 15
Kategori Diğer
Sorumu aslında Ahmet Yozgat'a yöneltmiştim, cevap gelmedi. Zannımca yoğunluktan... Ancak bu sebeple üyelere de soralım. O yazıyı tekrarlıyorum.
Ahmet Yozgat bana veya bize derindünyanın genel amacı nedir bir mektupla açıklayabilir misin? Elbette bu zamana kadar bir rota çizmiş, duraklar belirlemiş, yolun devamına değinmişsinizdir. Lakin affedin beyefendi ve bizim için yeniden ortaya bir mesele/dava çerçevesi çizilmiş tablo koyun. Bunca insan burada ne arıyor? Ne buluyor? Ne hedefliyor? 
Eyvallah kapınız her gelene açıkta, aranızdaki tartışmalar neden bir nevi savaşa dönüşmemiş? Yani karşıt görüş ya da daha açık bir şekilde aranıza sızmalar nasıl olmadı? Buraya dikkat çekmek istiyorum. Rakipleriniz, sizi istemeyenler mutlaka vardır, olacaktır. Bundan dolayı yapılanmanızda küfür olmayışını bana nasıl açıklarsınız? Tespit ettiğim 10-12 insan var. Sanki hepsi Ahmet Yozgat'mış gibi. Bunları ne ara hangi metodla yaptınız? 
Kusura bakmayın açıktan yazıyorum ama hedefim bir yandan da diğer insanların görüşlerini, olursa tepkilerini, kazanabilirsem sevgilerini görebilmek... Şimdilik bu kadar..
Mail adresinizi de gördüm, oradan da bazı konularla ilgili size bilgi akışı sağlamaya gayret göstereceğim.

Yorumlar

• SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 451
    Sevgili @Abad_Yusuf_Aras  öncelikle aramıza hoş geldin. Aslında tam da soruna dair bir paylaşım hazırlanıyor. Bundan dolayı ben cevabımı oraya bırakıyorum. Ancak diğer kardeşlerimizde bu soruyu yanıtsız bırakmayacak, layıkiyle cevaplandıracaklardır inşallah. Selam ve dua ile...
    Teşekkür edenler (1)Mehmet Akif Sancaktar
  • AzerAzer Gönderiler: 419
    kardes savas dediyin sitede diyl meydanda olar,kufur dediyin bizlere yakismaz,karsit gorusdu insanlarlada isimiz olmaz,ahmet abinide sahsen tanimam amaki bilgisine saygim vardir,ben kendim sahsen dunyanin umetin ve turkun bugunki durumunu ve kimlerle karsi karsiyayiz bilgisini bilmek ucun ve kari kizla sohbeden faydalidi diye burdayim,siteninde amaci nedir onu diyemerem ama gorduyum kadar zarari yokdur, saygilar
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
    Hakikatin bulunduğu yere küfrün girmesi meseledir. Ha girmiştir bir şekilde bu durumda nasıl barınabilir ki? Ya küfründen vazgecek yada çekip gidecek.... İkisinin de örneklerini gördük/görüyüyoruz/göreceğiz.
       Derinlerde ne aranır? şahsen ben biligiyi arıyorum. Peki bu bilgi hakikat midir? Bence evet, burdan elde edilen bilgiyi kendimiz de araştırıyoruz. Bu bilgileri tartışıyoruz ve bilginin özüne, hakikate iniyoruz. Bu öz çok değerli ve bu özü yaymak için cümle küfre haykıryoruz. Elbette inkar ediyorlar olmadı küfür ediyorlar bu da bizim yolumuzun doğruluğunu ispatlıyor. Aslında çoğu yanlışını görüyor. Biz bilginin zekatını veriyoruz. 

Biz dediğime bakma tekiz yekiz hiçiz zamanı gelince de(15 Temmuz) herşeyiz. 
  • Mehmet Akif SancaktarMehmet Akif Sancaktar Gönderiler: 135
    Hoşgeldin Yusuf kardeş.  Sorularına cevap bulmak için geldiysen için ferah olsun doyuncaya kadar cevap var burada. Ha sadece soru sorayım sonucu olmayan dikkat çekici sorularla oyalanayim diyorsan yazık zamanına. Öyle ki kardeşlerim cevap verirken dahi analizlerden fikrini alamaz ve yazdığı cevabı kendisine ve bizlere fikir kapıları açmış olur. Yani oyalanan biz değiliz bu durumda. Nihayet inandığın şeyler için soruyorsundur diyerek bir iki cümle konuşalım.
    Çerçevesi çizilmiş bir tablo?
    İlk izleniminde belirgin bir tablo ve çerçeve göremediğini anlamış olduk. Bunu söylerken herhangi bir zayıflıktan bahsetmiyorum. Hepimiz bunu yaşadık. Resmin tablonun çerçevenin ne olduğunu görebilmek için hala uzaklaşıyoruz uzaktan bakmaya çalışıyoruz. Uzaklaştığımiz şeylerin başında ezberlerimiz var. Gerçek kabul edilen herseyden uzaklaşıyoruz. Bütün dusuncelere eşit mesafede olduğumuz zaman parçaların kendi kendine eklendiğini ve netlesmeye başladığını görüyoruz. Ahmet Yozgat'a ait fikirleri anlamak için bu ön şart gibi bir formül benim anlayışımda.
    Diğer göze çarpan soru neden karşı fikirlerle savas olmamış? Bunu ne kadar çok istedigimi anlatamam. İyi bir pehlivan olsa da mücadele öğrensek diyerek. Şimdiye kadar birkaç girişim oldu da oyunbozan çamura yatan çizgiden kaçan pehlivan (!)lardi. O yüzden antrenman duzeyindeyiz. Müsabakalara rakip arıyoruz. Kispetin yoksa bizde yedek var. İlgilenenlere duyurulur. 
    Selam ve dua ile.
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 335
    Mayıs 10 düzenlendi
    Ayni amaç ve doğrultu da bir araya gelmiş birliktelikti  Derindünya  forum kardeşliği,
    Sevelim sevilelim bu dünya bize de kalmaz demekti Derindünya  forum kardeşliği,
    Mazlumun yanında olanların zihin dünyasını açık ve diri tutmaktı Derindünya forum kardeşliği,
    Edebiyattı, şiirdi, tarihti, siyasetti Derindünya forum kardeşliği,
    Dünyadaki olanı biteni anlamaktı Derindünya forum kardeşliği,
    Soyut olan kardeşliğin somut olan kardeşlikle perçinlenmesiydi Derindünya forum kardeşliği,
    Sanal alemde şaha kalkan  Öz kardeşlikti Derindünya kardeşliği. 

Sevgili Abad Yusuf Aras kardeşim,  Ahmet YOZGAT abimizin bu sorulara cevap vereceğini zannetmiyorum. Belki de yanılırım bilemiyorum. Ahmet abimiz seninde söylediğin gibi herkese kapısını açan, birisi. Tanıdıkça sende seveceksin.  Şahsen bu şekilde tanımadığı bir ortama gireni de ilk defa gördüm. ilginç bir yaklaşımın var doğrusu.
    Ahmet YOZGAT abimiz  alan el değil, veren el oldu.sırrı burda. En önemli değeri BİLGELİĞİ verdi. sende aramıza katıl sende istifade et. yada etme takdir senin. 

Biz Ahmet Abimizi seviyoruz.Bizim için emek sarfediyor,zamanını harcıyor, tarihsel kurgu yapıyor.Bunlar kolay şeyler değil sende takdir edersin. sende ayni emek ve çabayı gösterirsin seni de severiz inşallah.
    Selam ve saygılarımla.

• ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 291
    Yusuf kardeş ya dünyada proje eğitimi veren insanların eğitim sistemi 15 temmuz sonrası farklı bir hale evrildi ve bu evrim dahilinde sen bir projesin ve buradaki insanları anlamaya ve toplamaya çalışıyorsun, yada gerçekten kendi halinde samimi birisin ama usul bilmiyorsun. Her iki durumda da hoş geldin ama boş gelme .Bırak bizi sen önce kendini bir anlat .Kimsin , nesin bir topluma giren kişi önce kendini bir tanıtır. öyle değil mi? biz ilmi hal ve adabı muaşeret kitaplarını okurken bunları gördük.Önce sana değer verelim sonra sorularına cevap ta veririz.
  • SekarSekar Gönderiler: 19
    Bu sabah Ahmet ağabeyin twitter üzerinden yazdığı ve 79 tweet ile saniye saniye okuduklarım, aslında uzun süredir yaptğı işlerin ne kadar doğru olduğunun da bir ispatıydı.

Kendisini 2,5 yıl kadar önce Youtube da  izlediğim bir video sayesinde tanıdım.
    Adını tarayıcıma yazarak biyografisini okudum. Bilmiyorum aranızda bu yola başvuranlar varmıdır ancak, hakkında düşündüklerim kendisinin çok geniş bir çevreye aynı zamanda sağlam bağlarla bağlı insanların bu çevre içerisinde ve etrafında olabileceğini anladım.

Ahmet Yozgat ismini bir makalenin ucunda,bir karikatürün, anlatabileceklerinin arkasında,bir şiirin bir çok satırında hatta satır aralarında gördüm.
    Kendisinin yazdığı ve çoğunuzun bu platformda okuduğunuza inandığım Ahmet Yozgat tarifi ile bire bir örtüşen mütevazi kişiliği, aslında Fakir sıfatının gönül zenginliğinden geldiğini ve bu zenginliğin bizleri de bir yol üzerine içtimaya aldığını göstermiş oldu.
    Ahmet ağabey adının öne çıkartılmasını istemeyen, kendisine iliştirdiğimiz sıfatları kibarca reddederek aslında bütünlüğün ve iş'in "Biz" çoğulu ile mümkün olabildiğini öğreten bir öğretmendir.

Yaptığı işlerle paylaştığı derin içeriğin farkına vardığımızda, cömert ve olabildiğince büyük bir kalp ile ümmeti milleti kucakladığını fark ederiz. 
    İşte bu samimiyet bu gün bizleri bir arada tutar ve öğrendiklerimizi birbirimizle kardeşçe paylaşmamızı sağlar.

Madem konusu açıldı,kendisine buradaki kardeşlerimin de huzurunda teşekkürü bir borç biliyor en derin saygı ve sevgilerimizi sunarken muhabbet ile kucaklıyorum...
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
  • Abad_Yusuf_ArasAbad_Yusuf_Aras Gönderiler: 15
    Merhabalar sevgili derindünya üyeleri. Başlıklarım ilginizi çektiği gibi tepkinizide çekmiş tahmin ettiğim gibi. Elbette deeindünyayı uzun zamandır takip etmekteyim sadece birkaç merak diyelim bunlara. Acı olansa güzel cevaplarda olmasına rağmen sınıfta kalanlarda var. Ben beklerdim ki her gelen hoş karşılana yani her gelene proje gibi bakılmaya. Tabiiki insanlara hak veriyorum. Başlıklar şüpheci bir tavır sergiliyordu ancak yinede zaman mı tanınmalıydı? Bu başlıkla derindünya üyelerinin ne konumda olduklarının farkında olup olmadıklarını öğrenmeyi hedefledim. Diğer başlıktaysa durum gayet netki Erdoğan'a ya da tam manasıyla devlete sahip çıkışınız ve aynı zamanda bilinciniz. Bırakalım burayıda hani denilmiş ya kendinizi tanıtın diye oraya geçelim. Ben Abad Yusuf Aras. Mesleğime serbest diyelim. 79 Giresun doğumluyum. Bir zaman önce üst düzey yakın korumalık yaptım. Sonrasında gönüllü olarak Suriye'ye inenlerden oldum. Daha sonra geri döndüm. Derindünyayı sevdim, Ahmet Yozgat'ıda, üyeleride. Güzel ve gayet mücadeleci bir çalışma yürütüyorsunuz. Hepinizi tebrik ediyor, alnınızdan öpüyorum. Bundan sonrası için önerim; tamam kimseye eyvallah etmeyin ancak tanıdıktan sonra. Kendisini tanıtmadıysada tanıtmasını bekleyin derim. Hepimiz bu varanın evladıyız. Öyle zannediyorum ki iki ya da üç kişinin dışında tüm üyeler aynı gaye ve amaç uğruna bu çalışma içerisinde. Unutmayın ki hoş karşılamak ve sahip çıkmak, kucaklamak bizim işimiz. Tabiiki ihanet içinde olanın hakkını vermekte bizim işimiz. 
    Erdoğan başlığına çok takılan olacaktır. Ona iyice bir açıklık getirmek zorunluluk. Bugünlerde bir kavga vardı ve ardından gelen Ahmet Yozgat'ın vidyosu. İşte o kavga içinde olanlardan varmı acaba dedim? Yoksa derindünya tümüyle ümmü anadolu çocuklarıyla mı dolu? Yani merak etmeyin. Proje falanda değilim. 
    Son olarak belki şahsıma değil ama düşünce diyerekten işime sorular gelecektir. Bu konuda Ahmet Yozgat'tan başka muhattabım olmayacaktır bilesiniz. Gerektiğinde ben sorup ben cevaplarım o tür soruları. Mesela Suriye'den neden döndün en çok merak edilen olacaktır. KISA geçeceğim. İki askerimiz kaybolmuştu. Yani haberlere öyle düşmüştü. O andan sonra olan olaylar üzerine döndüm. O iki asker daha sonra şehit düştü haberleride çıktı. Oralara değinmek değilde hatırlarmısınız bu konulara hassasiyetiniz varmı bilmem. O iki asker kaybolduğunda yanlarında birde rehber vardı. O da yanlarında gitti de bir daha haberi bile çıkmadı adamcağızın. Belkide isimsiz kahramanlardan sadece bir tanesiydi. Neyse o ben değilim. Size göre kısa, bize göre upuzun bir zaman sonra bir haber geldi ve o haber üzerine de bir süreliğine geri çekildim. 
    Bunları bahane ederekte birkaç cümle edeyim. Bundan sonra siz siz olun, devletinize bırak birşey yapmayı, laf söyleyecek çakala lafını söylettirmeyin. Devlet bugün nerede? Devlet bugün heryerde. Afrika'nın en ucunda, Çin'in en kıyısında, ABD'nin her noktasında, İsrail'in tam ortasında. Avrupa'ya zaten söze gerek yok. Hani nerde demeye devam edeceksiniz. Bu da sizin hakkınız ama herşeyin bir zamanı var ve herşeyi bilmek gibi bir sıfatımız yok.
    şimdilik görüşmek üzere iyi akşamlar diliyorum.

Teşekkür edenler (2)KağanDemir nevres
    Ooo Yusuf gelmis. Gizemli yönleri olan sinirdisi operasyonlarla ilgilenen profil fotosuna mit tabelası koyarak dusunceyi desteklemeye gayret eden yusuf abimiz. Hele bizi ziyaretinin sebebini de anlasaydik. Devlet heryerde zamanı gelince göreceksiniz sloganını beğendim de bu beklentiye ben biliyorum siz bekleyin demeni anlayamadım. Hadi diyelim ÜST düzey biryerden öğrendiğin bilgiler var. Sorgulamak gerekmez mi. Acaba doğru mu. İhtimal üzerine neler üretilir neler. Daha gerçek bir tanışma olabilmesi için gizemli olmaktan ziyade varsa bilgi vermeni tercih ederim. 
  • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 291
    Ve aleykum selam kardeş .Allah'ın selamını aldık.rahmeti bereketi seninde üzerine olsun. Sınıfta kalma konusuna değinmeyeceğim zira üzerime alınmadım.Bizi Allah imtihan eder sonuçları da yanlız ve yanlız O bilir .Eskiden insanlar kendilerini belli etmeden bir yerlere sızmaya çalışırlardı.Bunu anladığınız zaman iş işten geçmiş olurdu.15 temmuz sonrası bu biraz değişti . Senin göstere göstere gelişini bu minvalde değerlendirmek istemediğim için öyle bir giriş cümlesi yazdım. Sende anlayacağını anladın zaten sorun yok.Burada yazamayacağını düşündüğün yada sana verilen cevapların burada yazılması durumunda sıkıntı olacağına inandığın soru ve çözümlemeler ile vakit kaybetmezsen sevinirim. Önceliğini burada bulunan insanların ruhsal yapıları ile zihinsel bakış açılarına ayırırsan senin çözümlemen açısından daha faydalı olur. Ama ben senin yerinde olsam kendimi dalgaların akışına bırakır daha önceki deneyimlerinden farklı bir deneyim yaşayabilmek için kalıplarımı kırardım.Böyle davranırsan daha derinlere inebilirsin. Allah yardımcın olsun.
    Mayıs 17 düzenlendi
    Mehmet Akif'im ziyaretimin sebebi, senin burada bulunma sebebinden pekte farklı değil. Umarım bu anlaman için yeterlidir. Mit tabelalı fotoğrafa takılmanızı doğal olarak karşılamaktayım. Açıklama zorunluluğuda hissetmiyorum, sahte değil bende değilim bunu bilin yeter. Burada yazdığım veya bundan sonra yazacağım bilgilerini ise olaylar sonrasında tartışabiliriz ki haberiniz olursa. Haber demişken haber sitenizde var ya nasıl olsa. İşte orası şimdilik iyi gidişat yapıyor. Arada sırada verilen haberlerin üstüne düşerde takibini sürdürürseniz, oradan dahi öğrenebilirsiniz. Şimdilik bu kadar olsun.
    İbrahim Selamı verdik ve sağolasın aldık. Üst satırları tamamıyla okudun mu bilmiyorum. Muhtemelen okumadınki hala proje diye mesaj gönderme çabası içerisindesin. Ben projeyim veya değilim. Sen yazdıklarımı oku, anlamaya çalış. Eğer bir projeye hizmet ettiğini düşünüyorsan cevap yazma! Yok öyle değilse, yanlış olana yanlış, doğru olana doğru de ve üzerine bir daha düşün! Merak etme hassasiyetini de anlıyorum. Çünkü dediğim gibi uzun zamandr takipteyim ve  kimlerin gelip geçtiğini de bilmekteyim. Bir gün müsait zamanda balıklı göl civarında çay içmek için Mehmet Akif'in yanına gider oturur uzun uzun konuşuruz. Sen dert etme kafanı bunlara yorma böylece derindünya üyelerinide o güzel ve lazım olan düşüncelerinden mahrum etme.
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 297
    Yusuf bey bayadır tanışma faslındasınız. Guzel hoşgeldin baştacısın da artık yavaştan anlatmak istediğin, surıyede yaşadıgın acı tatlı olaylardan anlatsanda bizide neler dönüyo oralarda, kimler neler çeviriyo, iyimi gidişat kötümü falan bilgilendirsen keşke. Bayadır senin anlatacaklarını merakla beklıyorum. Bide forumdan şikayetim her gelip birşey yazan çizen olduğunda neden hemen saldırıya geçiliyo. Adam anlatsın anlatagı şeyi iyiyse bişey kaparız, kotuyse cevap atmayın karşılık vermeyin çekwr gider. Her gelene hain, dalkavuk damgasıyla yaklasılıyo bayadır forumda onemli bi konu doğru duzgun tartışılmıyo bile. Kim bi fikir paylaşacaksa bırakın söylesin fikrini iyi yada kötü. Ama nedense hep sonu yada başı kavgaya gidiyo.
    Teşekkür edenler (3)Azer percin Mehmet Akif Sancaktar
    Yusuf kardeş. Hala ayakların yere basmıyor. Balıklı göl sır değil aşikar. Misafir ağırlamak sevdiğimiz durum. Yazarak olmayacaksa hay hay. Tez vakit oturalım masaya sohbetimiz olsun. Öyle ki yorumlarımiza katmanlar olusturacak bilgileri sükunetle memnuniyetle şükranla dinleriz inşallah.  
    Sizlerden sabır bekliyorum. Her zaman giremiyorum kusura bakmayın.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .