DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

ERDOĞAN'IN ÖLÜMÜ ÜZERİNE

Abad_Yusuf_ArasAbad_Yusuf_Aras Gönderiler: 15
Kategori TÜRKİYE
Derindünya üyeleri, evet başlık ilginizi çekti. Hemen koştunuz. Belki okuyunca da tepkinizi çekecek ama olsun. 
Ben diyorum ki; hem dış güçler olsun hem devletimiz olsun bu kadar plan proje yapılıyor. Şu bir gerçek ki tüm planların tam orta yerinde Cumhurbaşkanı var. Yani tüm planları etkiliyor aslında. Elbette milletinde beklentileri var, hayalleri var vs. Peki şimdi şuan Allah hayırlı uzun ömürler versin, Cumhurbaşkanına bir şey olsa şahsi olarak ne yaparsınız? Düşünceleriniz ne olur? Derindünya olarak ne yaparsınız? Ne düşünürsünüz? Bu ve benzeri olaylar için planınız, projeniz var mıdır?

Yorumlar

• ÖmerÖmer Gönderiler: 159
    "Düşünceleriniz ne olur?"

Siz kendinizi kurtarmak için ,küresel güç baskısından , lordlar eleştirisinden yara almamak için Reis`in arkasına gizlendiniz sonra da onu aç kurtlara yem ettiniz. Bu bir devlete asla ve asla yakışmayan bir tutumdu.
    Batı'dan ithal, Haçlı icâdı hiç bir siyâsi "izm"le Türk Milletine istikbal sağlanamaz!  Millî yol, millî yöntem uygulamak zorundayız! Demokrasiyle de yetinmeyip "İleri Demokrasi" iddiasıyla milletin başına belâ gibi çöken dayatmalardan, ancak Millî bir yöntemle kurtulabiliriz.Siz Bunları Zaten Biliyorsunuz!

Can alıcı sorunuza gelince: "Cumhurbaşkanına bir şey olsa şahsi olarak ne yaparsınız?"

Son peygamberin vefatında olduğu gibi (Âl-i İmrân-144) Âyetiyle kendimi belki sakinleştirebilirim.
    Lakin aramızdan Hz Ömer gibi kükreyenler cikar ve "Kim öldü derse boynunu vururum" diye gözü kara olur.
    Ateşle oynamayın, türk'ün millî öfkesine muhatap olmak, kıyâmete eş değer bir yaptırıma muhatap olmaktır!

"Derindünya olarak ne yaparsınız?"

Bu soruya kendimde cevap verme hakkı görmüyorum. Söz sahibi Ahmet Yozgat ve ekibidir.
    şahsi görüşümü belirtmem gerekirse; Derin Dünya gözlerimizi açıyor, inadına sağırlar da duysun diye Türkçe nârâ atıyor, inâdına kör gözlere parmağını sokuyor! Bundan sonrada kör gözleri parmaklamaya devam edecektir!

"Bu ve benzeri olaylar için planınız, projeniz var mıdır?"

Konjonktürel bakmayı mahâret sayan teslîmiyetçi dinciler, korkak Haçlı Müslümanlar, milliyetsiz milliyetçiler, ürkek vatanseverler geçmişte Obama'ya yalamalık yapanlar şimdi de Trump yalamalığı yapmaya devam ediyorlar. Geçmiste Amerika yalamalığı yapanlar şimdi de İngiliz yalamalığı yapıyorlar! Plan proje bahane ,toptan temizlik olmadan bunun sonu gelmez.

• AzerAzer Gönderiler: 490
    erdoganda herbir fani gibi olucek,ve erdogana suikast yapmak kolay isdiyil ve yapmak ve yapdirmak isteyen bir yok bin kere dusunse iyi olardi,cunki yapan ve yapdiran bunun bedelini oyle oderki aklinin ucuna bile gelmez,cani veren ALLAH vakti gelince cani alicakdir,ama o gune kimi ALLAHIN korumasi altindadi ve erdoganan sonrasida erdogan akilda ve maksadinda biri gelicekdir,ALLAH zahirde diyilde kalbinde umeti milleti icin calisan savasan insanlari korusun ve uzun omur versin,neyin nasil olucagini ALLAHDAN baska hickimse diyemez
    Teşekkür edenler (1)SerdarTopuz_
  • SekarSekar Gönderiler: 19
    Sıradan, her yurttaşın aklından geçebilecek bir sual. Dediğiniz kadar telaşa da kapılmadım açıkçası..
    Eminim ki, bu Aziz Milleti istikamet üstüne koyan Yüce Yaradan,aynı istikamet üstüne başka bir Erdoğan daha nasip ederdi.
    Atatürk öldüğünde hüngür hüngür ağlayan insanları görmüştüm siyah beyaz kayıtlarda, her biri kozadan çıkmış kelebekleri andırıyordu üstelik. 
    Bir anda üzerlerinden atılmış Osmalı kimliklerinin yerini TC vatandaşlığına bırakmışlardı. 
    Dede Osmanlı yoktu artık. Onun yerinde çiçeği burnunda yepyeni ancak her bakımdan sıfır kilometre bir ülke vardı.
    Taze, savunmasız, ekonomik ve sosyal yönlerden eksik ve silahsız..

Eminim bu ağlayan insanların aklından bu sorduğunuz çok mühim sual geçmiş olmalıydı, Ne yapacağız şimdi ?
    Kimsenin bir şey yapmasına gerek kalmadan sistem kaldığı yerden 1960 yılına kadar devam etti.

Asıl soru şu olabilirmiydi ?
       Erdoğan'ın ölümü üzerinden bu sefer ne gibi tezgahlar kurulabilir ve bu tezgahlardan ne emeklerle dokunmuş komplolar çarşı pazarı süslerdi?  gibi bir soru ahaliyi heyecanla buraya çekerdi kanımca ..
    Aklıma nerede gördüğümü hatırlayamadığım bir not geldi;
    Lütfen tekrar deneyiniz!
  • fatihdyrfatihdyr Gönderiler: 105
    Muhafazakar Türk milliyetçisi ailelerden sınavla devlet adamı yetiştirmek amacıyla çocuklar toplanıp belirli yatılı okullarda bu öğrencilere memeleketin en kaliteli öğretmen ,siyaset bilimci ve dil uzmanlarıyla eğitim verdirerek eğitmektir.Böylece bir Tayyip gitse bayrağı bir başkası alacaktır.Hatta bu sefer Erdğan'ın düştüğü yanılgılara da düşülmeyecektir.
  • capuacapua Gönderiler: 11
    Mayıs 11 düzenlendi
    Bu devlete bir sey olmaz baskalari gelir ve devam eder.
  • Abad_Yusuf_ArasAbad_Yusuf_Aras Gönderiler: 15
    Diğer başlıktan buraya ekliyorum. Kafa karıştırmasın. Orada görenler olur, burada göremeyenler.
    Merhabalar sevgili derindünya üyeleri. Başlıklarım ilginizi çektiği gibi tepkinizide çekmiş tahmin ettiğim gibi. Elbette deeindünyayı uzun zamandır takip etmekteyim sadece birkaç merak diyelim bunlara. Acı olansa güzel cevaplarda olmasına rağmen sınıfta kalanlarda var. Ben beklerdim ki her gelen hoş karşılana yani her gelene proje gibi bakılmaya. Tabiiki insanlara hak veriyorum. Başlıklar şüpheci bir tavır sergiliyordu ancak yinede zaman mı tanınmalıydı? Bu başlıkla derindünya üyelerinin ne konumda olduklarının farkında olup olmadıklarını öğrenmeyi hedefledim. Diğer başlıktaysa durum gayet netki Erdoğan'a ya da tam manasıyla devlete sahip çıkışınız ve aynı zamanda bilinciniz. Bırakalım burayıda hani denilmiş ya kendinizi tanıtın diye oraya geçelim. Ben Abad Yusuf Aras. Mesleğime serbest diyelim. 79 Giresun doğumluyum. Bir zaman önce üst düzey yakın korumalık yaptım. Sonrasında gönüllü olarak Suriye'ye inenlerden oldum. Daha sonra geri döndüm. Derindünyayı sevdim, Ahmet Yozgat'ıda, üyeleride. Güzel ve gayet mücadeleci bir çalışma yürütüyorsunuz. Hepinizi tebrik ediyor, alnınızdan öpüyorum. Bundan sonrası için önerim; tamam kimseye eyvallah etmeyin ancak tanıdıktan sonra. Kendisini tanıtmadıysada tanıtmasını bekleyin derim. Hepimiz bu varanın evladıyız. Öyle zannediyorum ki iki ya da üç kişinin dışında tüm üyeler aynı gaye ve amaç uğruna bu çalışma içerisinde. Unutmayın ki hoş karşılamak ve sahip çıkmak, kucaklamak bizim işimiz. Tabiiki ihanet içinde olanın hakkını vermekte bizim işimiz. 
    Erdoğan başlığına çok takılan olacaktır. Ona iyice bir açıklık getirmek zorunluluk. Bugünlerde bir kavga vardı ve ardından gelen Ahmet Yozgat'ın vidyosu. İşte o kavga içinde olanlardan varmı acaba dedim? Yoksa derindünya tümüyle ümmü anadolu çocuklarıyla mı dolu? Yani merak etmeyin. Proje falanda değilim. 
    Son olarak belki şahsıma değil ama düşünce diyerekten işime sorular gelecektir. Bu konuda Ahmet Yozgat'tan başka muhattabım olmayacaktır bilesiniz. Gerektiğinde ben sorup ben cevaplarım o tür soruları. Mesela Suriye'den neden döndün en çok merak edilen olacaktır. KISA geçeceğim. İki askerimiz kaybolmuştu. Yani haberlere öyle düşmüştü. O andan sonra olan olaylar üzerine döndüm. O iki asker daha sonra şehit düştü haberleride çıktı. Oralara değinmek değilde hatırlarmısınız bu konulara hassasiyetiniz varmı bilmem. O iki asker kaybolduğunda yanlarında birde rehber vardı. O da yanlarında gitti de bir daha haberi bile çıkmadı adamcağızın. Belkide isimsiz kahramanlardan sadece bir tanesiydi. Neyse o ben değilim. Size göre kısa, bize göre upuzun bir zaman sonra bir haber geldi ve o haber üzerine de bir süreliğine geri çekildim. 
    Bunları bahane ederekte birkaç cümle edeyim. Bundan sonra siz siz olun, devletinize bırak birşey yapmayı, laf söyleyecek çakala lafını söylettirmeyin. Devlet bugün nerede? Devlet bugün heryerde. Afrika'nın en ucunda, Çin'in en kıyısında, ABD'nin her noktasında, İsrail'in tam ortasında. Avrupa'ya zaten söze gerek yok. Hani nerde demeye devam edeceksiniz. Bu da sizin hakkınız ama herşeyin bir zamanı var ve herşeyi bilmek gibi bir sıfatımız yok.
    şimdilik görüşmek üzere iyi akşamlar diliyorum.
    Teşekkür edenler (2)nevres BiKarınca
  • nevresnevres Gönderiler: 395
    Mayıs 12 düzenlendi
    Devletimiz için Suriye'ye gittiyseniz baştacısınız benim için,Allah razı olsun.Şahsen nabız yokladığınızı anlamıştım.Selamlar .
    Nevres ilgin ve desteğin için teşekkürler. Nabız yoklaması adınada tebrik ederim. Senin bu hoş karşılamanı neye borçluyum yada gençliğinle mi ilişkilendireyim?
  • nevresnevres Gönderiler: 395
    Mayıs 17 düzenlendi
    Mizaç olarak yumuşak huyluyum diyeyim.Ayrıca bir dolu hakaret içeren saçmalayan yazılardan sonra kat kat hoş bir girişti.İyiliğe iyilikle karşılık vermek bizim borcumuzdur.
  • AzerAzer Gönderiler: 490
    erdogan korumalari vastasiyla ypg ve onun besleyenere oylebir mesaj verdiki 
  • Mehmet Akif SancaktarMehmet Akif Sancaktar Gönderiler: 140
    Konu başlığını acil durum senaryoları gibi değerlendiriyorum.
    Erdoğan olmazsa; 
    Beylikler dönemine geri gideriz. Baskın genlerin resesif genlere üstünlüğü gibi doğal seçilim gerçekleşmesi beklenebilir. En iyi teskilatlanabilen yapi iktidar olma savaşı verecek. Kimini çeyiz olarak bünyesine katacak, kimini kılıçla ikna edecek. Kimine de koalisyon mantığındaki gibi bakanlıklar vaadiyle bünyesine ekleyecek. Bu hazırlıkların her aday tarafından dikkatle sürdürülmeside gayet olağan bir durum. Zira Erdoğan in ölümsüz olmadığını kabul etmeyen yoktur. Tek tek değerlendirmek için zaman kaybetmek istemiyorum adayları. Çünkü henüz o profili netlestirecek aday kendini belli etmiş değil kanısındayım. Öyle bir hamle olmalı ki şehzadeleri iktidarına razı edecek güç belirmeli otagindan. 
    Siyasetteki maddi vaadler in tesirini etkisiz görerek manevi değerlerle, milli damarların kapsayıciligina önem vererek ileri beklentide, istemeye değer hedefler koyan bir aday olursa yanında olacağız inşallah. 

İhtiyacımız olanı biliyoruz. Kimi sececegimizide...
    Doğal olmayan bir yonlendirme mümkün mü? Darbe gibi mesela. Propagandaya, provake ortamlara dayanıklılık kazandık diyebilirim. Dayatma ile mümkün görünmüyor baş olmak. Millet bananecilikten sıyrılmaya başladı diyebiliyorsak askeri unsurlardan faydalanmak yeterli olmayacak darbe niyetlilere. Taktik-siyaset-uzlaşma süreciyle lider arayacaksak, dünyanın kaos haldeki durumuna gelindiğinde aceleyle seceneksiz bir aday benimsemek yerine liderlik kesifleri yapmalı ve sürprizlerle karsilasmamaliyiz. 

Teşekkür edenler (2)KağanDemir Abad_Yusuf_Aras
    Mehmet Akif sonunda konu üzerine düşüncelerini aktarabildin teşekkür ederim. Bu düşünceleri her üye önemsemeli. İlgili yorumu çok geçmeden yapmaya çalışacağım şimdilik kusura bakmayın.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .