DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

Gündeme Dair

GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 2173. Derece
     Son günlerde kimileri belgelerle kimileri ise işkembeden olmak üzere Mustafa Kemal Atatürk hakkında iddialarını ortaya atıyorlar. Hay hay efendim o zaman bizde bu furyaya katılalım hele bir.

Diyorum ki acaba Mustafa Kemal Atatürk bizatihi Abdülhamid Han tarafından Yıldız istihbarat teşkilatına bağlanıp, jön türk ve de ittihatçıların arasına yerleştirilmiş olabilir mi? Bence gayet normal bir iddia. Neden olmasın? Sonuçta birisi son sultan diğeri ise yeni devletin kurucusu. Arada bir bağ olması gerekiyor kanaatimce. Daha doğrusu mantık bunu söylüyor ben değil. Her şeyin doğrusunu Allah bilir.
Teşekkür edenler (1)Azer

Yorumlar

• KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 2173. Derece
    Falif Rıfkı Atay'ın Atatürk'ün anıları çalışmasında 153. sayfasında böyle geçer 
    “-Paşa, Paşa!... Şimdiye kadar devlete çok hizmet ettin! Bunların hepsi artık bu kitaba girmiştir (bu bir tarih kitabıdır)! Bunları unutun, dedi, asıl şimdi yapacağın hizmet hepsinden daha önemli olabilir... Paşa, Paşa... Devleti kurtarabilirsin!... "
    Söyleyen Sultan Vahdettindir. Bu bağlamda ve Abdulhamit Hanın teşkilatlanma çalışmalarını göz önünde bulundurursak bu ihtimal güçleniyor. Bu ihtimale askerlerin Abdulhamit Han gözetiminde rütbe atladıklarınıda katarsak neden olmasın. Onlar Vatanına sadık Ali Osmaniyenin şerefli subaylarıydı ve Padişaha bağlıydılar. Dediğin gibi mantık bunu söylüyor.
     Yine dediğin gibi en doğrusunu Alim olan Allah biliyor.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .