DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

EKOLLERİN METAMORFOZ DÖNEMİ

«1

Yorumlar

 • nevresnevres Gönderiler: 486
  2033 biraz geç değil mi?Hiç bir devlet yıkılmayı kabul etmez gibi geliyor.Savaş daha erken olacaktır
 • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
  Turkuvaz sözü herşeyi özetlemiş. Hamdolsun Allah'a sonsuzlarca kez.
  Teşekkür edenler (1)SerdarTopuz_
 • AzerAzer Gönderiler: 657
  Mayıs 2017 düzenlendi
  bu yuzyil avrupanin kontrol altina almak ucun bir firsadir 
 • AzerAzer Gönderiler: 657
  2023 kadar icimizdeki ekoleri tam temizledikden ve etkisiz hale getirdikden sonra 2033 de onlarin karsisina oylebir orduyla cikicazki yalniz ALLAHDAN korkan ve sevenler olucak,yani hocam didiyi gibi 1099 geri donduk ve eskiden yapdigimiz yanlislari anlayib donduk,yeni iperatorlugumuzu ALLAH kiyamete kadar yeryuzunun adalet qalasi tayin etsin,INSALLAH
  Teşekkür edenler (1)SerdarTopuz_
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 451
  Mayıs 2017 düzenlendi
  Trump' u  gözümüzde çok büyütmemeliyiz. Trump  iki arada bir derede kalan bir liderdir ve silahı temsil eder. Liderlik muktedirliği şuana kadar düşük bir profil izlemektedir. Oysa ki küreselciler çok daha aktif gibi duruyor.  Şahsen Küreselcilerin ve Trump' un bir noktada anlaşabilecekleri tezi de  bana çok mantıklı gelmiyor. Bu savaştan küreselcilerin galip çıkacaklarını zannetmekteyim.  Türkiyenin de oyununu buna göre kurmaya çalıştığını düşünmekteyim. Çok sürmez bir ay içinde bu durum netleşecektir.
  Sevgili Ahmet abimizin Türkiye'nin projesini araya sıkıştırması   küçük ama etkili bir kayıt olmuş. Kendisine teşekkür ederiz. Çini mesken edinen küreselciler ipek yolunu harekete geçirmeye çalışmaktalar. Çinin yanında küreselcilerle birlikte hareket eden Türkiye zaten ABD 'yi karşısına almış durumdadır. O nedenle Trump' dan stratejik ilişkiler beklemek büyük bir saftillik ve polyannacılık  olur.
  Benden söylemesi....... 
 • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
  Mayıs 2017 düzenlendi
  Turkuvaz Hanif Anadolu diyoruz. Doğru diyoruz. Güzeli ahlaklısı, helali doğrusu bu da...? 
  İşte burdaki "da" umutlarımız, hedeflerimiz ve çalışmalarımız. Başta nasıl/ne zaman olacak? Ne kadar sancılı olacak? Bedeli ne olacak? Elbet bir bedeli olacak...

  Bu bedel ne olursa olsun. Yeter ki İstanbul ve Roma cihadı olsun. 1500 senelik cihat Haniflerin Roma ile..! Atalarımızla aynı cihatı edeceğiz nasip olursa. Bir diğer sevincim Romayla cenk edecek levele ulaşacak olmamız(15 sene bekleyeceğiz belki ama)

  Lakin bunları konuşmadan önce 2023ü atlatmak gerekiyor. 23 Hedefleri için de halen süper güç olan ABDyle yakın ilişkiler kurmak elzem. Papa konusunda mutabık kalacağımız belli. Windsorun düşmesine bağlıyorum RTE ve TRUMP yakın ilişkilerini. Trumpın Beyaz Sarayda güçlenmesi bizim işimize gelecektir. Trump Küreselcilere bir darbe daha vurabilirse Türkiye için getirisi çok büyük olacak bence. Ben halen Trump'ın eli kolu bağlı olduğunu düşünüyorum.Ve Papaya karşı tek müttefikimiz olarak görüyorum Trump'gilleri.

  Saygılar
 • SarıçiçekSarıçiçek Gönderiler: 34
  Sevgili Ahmet abi 30 yıldır Nurcuların içindeyim. Bediüzzaman'ın külliyatını bir kaç defa okudum. Alman siyasetine hizmet eden ne bir kişi gördüm. Ne de bir cümle okudum. Külliyat imanın ve İslamın şartlarını anlatır. Bediüzzaman hazretleri ezanın Arapça okunmasından dolayı Adnan Menderes'e İslam kahramanı der. Yanında yetişmiş abilerin hepsi Sayın Erdoğan'a tam destek veriyorlar. Bediüzzaman da talebeleri de Türk Milletinin imanı için idam cezası ile yargılanmış hapis yatmış insanlar. Almanist felan değiller değiliz. Hepsi Anadolu'nun masum temiz insanları. Selam ve saygılar.
  Teşekkür edenler (1)AhmetYozgat
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 451
  Trump' un Suudi Arabistan, İsrail ve Roma ziyaretleri  gelecekle ilgili elbette ışık tutmakta. Lakin italyanların gelecekte bir güç olacaklarına şahsen inanmıyor bunu olası göremiyor ve hemen rezervimi de koymak istiyorum.Diğer yandan Trump' un Arabistan ziyaretini çok daha fazla önemsiyorum. Orta Doğu da ve islam coğrafyasında karizması ve onuru yerlerde sürünen bir ABD var. Her ne kadar buralara atanmış valiler tarafından davet edilse de durum ABD açısından hiç iç açıcı değil çok şükür. Yeni bir fitne arayışı içine giren   ABD islam devletlerinden bazılarını, Kudüs' yem yaparak  yanına alıp,  yek diğeri ile vuruşturamazmıyım diye düşünmekte. Umarım ve isterim ki İslam coğrafyası bu oyuna gelmeyecektir./ gelmemelidir. 
 • keremkerem Gönderiler: 49
  Ahmet abi
  evvela londra'daki hanedanlığın çekildiğini söylemişsin,lakin kanatimce hatalı çünki onlar çekilmiyorlar yada perde gerisine çekiliyorlar diyelim çünki ;gördüklerki ehli imandan müteşekkil çok kuvvetli bir akıntı geliyor buna mani olamayacaklar önünde dursalar helak olacaklar akıllıca olanı yaptılar başka birilerini sahaya sürüp kendilerini tekrar gizlemek yoluna gidiyorlar zira tahrip ettikleri isevi dininin mutaassıplık ve dahi fikri küfri'nin merkezi orası, vazifelerini devam etmeleri malumunuz hayatta kalmaları ile mümkün hal böyle iken onlar zahiren akıntıya muhalefet etmeyerek hakikatte ise şeytani vazifelerini idame etmek için akıntıya dahil olacaklar ta ki tekrar çoğalmak için kulaçkaya müsait bir zemin bulup diğerleri hakimiyeti amme davası ile uğraşırken onlar orada bir müddet hayatlarını devam ettirecekler ve tekrar vazifeye koyulacaklar.
  ikincisi;
  Bilemiyorum temenniden neşet eden arzularınızmı yoksa samimane doğruyu böyle düşündüğünüz için mi?
  Aids virüsü insan vücudunda nasıl tahribat yaptığını foruma katılan gardaşlar biliyordur bilmeyenlerede biz söyleyelim,bu illet girdiği vücudun bütün bağışıklık sistemini tahrip ediyor yani çökertiyor vücut bütün mikrobik hastalıklara karşı korumasız kalıyor grip ile dahi o insanın hayatı tehlikeye giriyor...gerisini siz hayal edebilirsiniz.
  Bunu şunun için söyledim bahse konu videoda bir kısmı zoraki,bir kısmı suni olarak türetilen ekollerle zaten çoğu bu necip milletin fıtratına uymayan hatta zıt olan ekollerle beraber  nurculuk ve sofilik adı altında tarikat ekollerininde anadolu'ya gölge etmemeleri ahmet abi tabiri ile ortada dımdızlak kalmaları arzusu dile getirilmiş lakin çok büyük bir hata edilmiş,
  çünki ; evvela kökü ta hz. hasan ve hüseyin efendilerimize dayanan ve 1000 küsür senedir bütün müslümanları hususan türk milletini istikamet,hakkaniyet ve adalet üzere gitmesini temin eden ve kısmı ekseri fırkai naciyeden olan tarikatlar ve son asırda 1000 küsür senedir islam hakkında tedarik ve teraküm etmiş ne kadar şüphe ve vesvese varsa onları delillerle zirüzeber eden,imanın 6 rüknünü 2*2 4 eder katiyetinde ispat eden ki ilmi tıbbın pederi sayılan ibni sina gibi bir dahi bile haşre(öldükten sonra tekrar vücuden diriliş) iman için bu nakli bir meseledir buna iman ederiz ancak akıl bu yolda gitmez dediği halde risalei nur'un 10 sözü olan haşir risalesinde bu hakaiki imaniye geceden sonra gündüzün gelmesi katiyetinde ispat edilmiş dileyen temin edip okuyabilir(öyleki malumunuz üzere bu milletin en kesif ve karanlık zamanlarından olan 1900-1950 yıllar ki  bir komisyon kuruluyor ve burdan ahirete iman etmenin kanunen yasaklanması için bir kanun çıkarılması isteniyor lakin komisyon üyelerinden birinin eline geçen haşir risalesi okununca bediüzzaman insanların elinden tutmuş ahiretin sokaklarında dolaştırıyorken biz böyle bir kanun çıkartamayız diyerek geri adım atıyorlar)hem anadoluya kominizm ve onun dini olan ateizmin girmesine (maddeperestlik,esbapperestlik ve tabiatperestlik gibi fikri küfrisini asayı musa eserindeki tabiat risalesi ile kökünden zirü zeber etmiştir.)mani olmuş,hem esasatı islamiyeyi ve sünneti seniyeyi ihya etmiş ve etmeye devam etmekte iken,hem bediüzaman gibi bütün ömrünü dini mübini islama ve onun bayraktarlığını yapan bu anadolu insanına vakf ettiği ,sırf bu hizmetleri için 30 seneye yakın hapis,tarassudat veya sürgün edildiği halde mücadele merkezinin anadolu olduğunu çok iyi bildiği hem imkanı olduğu halde ve ısrarda edilmesine rağmen anadoluyu terk etmediği,hem manevi mücadele ile beraber rus istilasında kendi talebeleriniden oluşturduğu gönüllü fedailer ile hem ruslarla hemde ermeni çeteleri ile savaştığına ve dönemin mülki ve askeri amirleri tarafından takdir beraatleri verilmiş olmakla beraber,ingilizlerin hilafetin merkezi olan istanbulu işgallerinin arefesinde angilikan kilisesinin baş papazının bugünkü diyanet riyasetinden  6 suale karşılık tahakkümvari 600 kelime ile istediği suallere hutuvatı sitte eseri ile onların yüzüne tükürürcesine verilen cevap ortada iken...hepsini buraya yazmaya benim vaktim olmadığı gibi sizinde dinlemeye vaktiniz olmayabilir.bu yüzden risalei nuru ve onun naşiri bediüzamanı lütfen en azından bir defa okuyun başkasının gözlüğünün rengi ile muhakeme etmeyin kendi şeffaf gözünüzle okuyun kararınızı ona bina edin.
  sadede gelelim işte ahmet abinin o kıymetsiz ekollerin içine attığı bu iki ekol tarihimizin ve halin şehadeti ile bu anadoluya yıllarca istikametle hizmet etmiş onlara kala ve siper olmuş,şimdi deniyorki anadolu insanın etrafından bu surlar kalksın taki damdazlak ortada kalsın ki o rençberleri  tahrip edelim .Evet anadolu insanı kısmen tahrip olmuşsada kahir ekseriyet hala mukaddesatını ve örf ve adetlerini muhafaza etmekte bunu en son referandumda da teyit etti işte bu küffarı kahr ediyor ve ısrarla burayıda ve onların şehirlerdeki evlat ve akrabayı tallukatınıda tahrip edelim diye bunun için zaten yüzlerce yıldır çalışıyorlar ,birileri bilerek ,birileride farkında olmadan hamiyet namına onlara hizmet ediyor Ahmet abi şahsınızı tenzih ederim lakin anadolunun etrafındaki bu kudsi surlar yıkılırsa vücudun bağışıklık sisteminin çökmesi gibi anadolu fikri küfri mikroplarına karşı savunmasız kalır islamın en son ve muhkem kalası tehlikeye girer her yerden tarruza açık hale gelir,ha farkındayım bu fikrinize noktai istinat fetö yalnız unutulmasınki her ağacın çürük meyvesi olur bunun için ağaç kesilmez hemde arı su içer bal akıtır yılan su içer zehir akıtır şu halde kabahat su da değil içenin fitratında gizli,nazarı insaf o dur ki birisinin hatası ile diğerini mesul etmez ,hem ehli dalaletin mühim bir adeti o ki kıymettar bir esere ilişemiyor ise eser sahibini çürütmek ile o esere ilişsin ,bu saldırılardan asıl hedefin risalei nur olduğunu biz biliyoruz zira bediüzzaman hayatta iken benzer vukuatlar olmuştur,lakin maksatlarına ulaşamadılar şimdi bediüzzaman hayatta olmadığı için onun zahirde müntesibi gibi gözüken bir münafığın ve onun tabilerinin harekatı ile risalei nurun halis diğer talebeleri ile dolayısı ile risalei nura ilişmek en az o münafık gürüh kadar hem kendinize hemde bu anadoluya büyük zarardır.
  selametle
  Teşekkür edenler (3)SerdarTopuz_ Sarıçiçek ARS
 • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
       Sevgili kerem o zaman hadi risalelerle gidiniz ve dünyayı feth ediniz.

       Askeri Tufan diye birşey var mı bilmiyorum ama olmalı kanaatindeyim. Ve şunu da unutma birileri sizin bu ekolü kullanıyorsa demek ki artık o ekol saf ve temiz dahi olsa Askeri tufanin karşısında duramaz. Ahmet ağabeyin bahsi geçen videoda bir sözü çok güzeldi gerçekten: "onların ekolü doğrudan Allah'a bağlı olmak." Mesele bu işte. Değişmeyecek tek hakikat İslamdır. Bu uğurda tek önder vardır o da Hz Muhammed Mustafa Sav Efendimizdir. 21. Yüz yıl bu iki Asıl gerçeğin tüm dünyada herkes tarafından yankilanmasini istiyor.
  Teşekkür edenler (2)SerdarTopuz_ Sarıçiçek
 • SarıçiçekSarıçiçek Gönderiler: 34
  Sevgili kardeşim Güney kutbu şimdi biz Ahmet abinin​ yorumlar​ını dinliyoruz beğeniyoruz. Diye Ahmet abicimi olduk. Peygamberimizi unuttuk. Elbette ki önderimiz Hz. Muhammed sav. Biz kimseyi dinlemeyelim mı? Her işin bir erbabı var. Konunun uzmanı var. Onların düşüncelerini dinlediğimizde Peygamberimizi önderlikten silmiş olmayız. Her gün gündem ve sorunlar değişti gibi asırlarda da sorunlar değişiyor. Kur'an'ı Kerim ve Peygamberimiz her asra hitap etmiştir. Ancak icmali bir şekilde bahsetmiş her asır yeri ve zamanı geldikçe derslerini onlardan çıkarmışlar. Bu asrımızda da fen ve felsefeden gelen bir inançsızlık ortaya çıkmış. Örneğin yağmurun yağması güneş yer yüzünde ki suları buharlaştırır. Sular gökyüzüne çıkar. Gökyüzünde soğuk hava tabakasına rastlar yoğuşarak. Yeryüzüne yağmur olarak düşer. Fen bu şekilde anlatmakta Allah'tan bahsetmemekte. İşte risaleler Kur'an'ı Kerimin ve hadislerin ışığında fen ve felsefeden gelen bu inançsızlığa karşı savaşır. Her şeyin temeli imandır. İnşallah Dünyanın fethi'de olur. Fetö'nün ilk saldırısı risalelere oldu. Sadeleştirme bahanesiyle orijinalliğini bozmaya çalıştılar. Devlet koruma altına aldı. Şimdi Diyanet işleri başkanlığı tarafından basılmaya başladı. Çok şükür devletimiz risale i nurun değerini anladı. Selam ve saygılarımla
   
 • AzerAzer Gönderiler: 657
  yuzde yuz ALLAHA ayid olan din islamdir, yuzde yuz ALLAHA ayid olan kitap kurani kerimdir, saydiklarimi ALLAH zaten koruyor,bizlerin gorevi islami tarikatsiz ekolsuz hanedansiz .v.s gorub ve gorsetmekdir cunki biz icimizde bir birimizle malum ve namalum akilarin urediyi ve tasarladigi ayrimciliklara aldanip ona gore haraket etsek ozam onumuzdeki savas baslamadan kaybedilmis olar,islam dunyani feth edecekdir bunan hickimsenin supesi olmasinda eger bizler H.Z Muhamed efendimizin anladigi ve isdediyi gibi islami yasasak ve yasatsak,benim hayada saygi duymadigim tek birsey olmusdur ada milletimin bolunmeyidir cunki islamin enguzel genetik kodlari bizlerde yazilidir ilk once bunu alnamak lazim, bediüzzaman sayid nursiye saygim ve hurmetim cokdur cunki bazi islam alimi olan ama islamla yakinda uzakdan alakasi olmayanlar gibi ancak oturub fetva uretmemisdir ve korkak olmamisdir,kimki ALLAH dediyini diyorsa ve tastik ediyorsa  hem zahiren hemde gorduyu islerle ve korkmadan benim sahse oyle insanlara saygim olmusdur milletinen asili olmamaq sartiyla,demem oki son 100 yilda ve son 40 yilda olanlar yeni yuzyilin tasarimi diyildir onumuzdeki 1000 yilin son seklini almasina yonelib ve bizlere dusen imanli yurekli ve akili olmakdir,bolunmek diyil, tabiki kim nederse disin bilen ve kalib olan hakiyla herseye gucu catan ALLAHDIR
 • keremkerem Gönderiler: 49
  Güney gardas risalei nurun hedefi dünya değil ama cenabı hakkın rahmet ve fazlından umit ederiz ki oda olur.medeni lere galebe çalmak ikna iledir cebir ile değil bu cihet ile risalei nur Bu vazifeyi bihakkin eda ediyor 40 dile çevrildi hemen her millet okuyor.bedevi kısmı ise onlar cebir ile yola geleceği doğrudur bu vazifeyi yapacaklarda mevcut ama inşallah ihtiyaç kalmaz.
 • hareket_ordusuhareket_ordusu Gönderiler: 1
  Mayıs 2017 düzenlendi
  hulusi akarın abdüllah gülle londrada 40 yıl önce çekilen fotoğrafını fitne hareketi diye yayınlamayıp sansürleyen, bu yüzden fotoğrafı yayınlayan diğer kemalistlere saldıran aydınlıkçıların atatürk kavgasından medet umacağını beklemek siz siyasal islamcıların ayıbıdır, ahmaklığıdır. ayrıca avrasyacılık rusçuluk olsaydı aydınlıkçıların arası diğer solcularla iyi olurdu ve faşist, devlet fraksiyonu, provokatör diye adlandırılmazdı.

  pek kıymetli siyasal islamcılar, böyle biliniz ki avrasyacılığımız ahıskadır, azerbaycanla aramızdaki ermenistanın kaldırılmasıdır, kırımdır

  eğer levanten arıyorsanız avrasyacılara saldıracağınıza sizin televizyon kanallarınızda boy gösteren rasim ozan kütahyalıya bakın pek kıymetli siyasal islamcılar. eğer erdoğan da sizlerle hemfikir ise vah ki sizlere vah vah.
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 677
  Peki bu avrasyacilik memleket e ne kazandırdı. .ismini hareket ordusu koymuş sun ..biz onu cennet mekan Abdülhamid i deviren Osmanlı'yı yıkan hareket olarak biliriz. .15 yılda ülkenin ne kazandığı bu İslamcı iktidar sayesinde biliriz. .siz bu ülkeye ne kazandırdıniz. .dur söyliyim darbede uzerinize yoktur..bunu iyi bilirsiniz
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .