DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Kadim Bilgi Hikayesi

misafirmisafir Gönderiler: 1593. Derece
Yazarın bir Kadim Bilgi tezi var. Bu tezde ana aktör Yahudileri görüyor. Yazar , Tufan olayından önce dünyanın gelişmiş bir medeniyete sahip olduğunu varsayıyor. Tezine göre bu medeniyetin bilgileri Tufan olayında gemiye yüklendiği daha doğrusu gemideki insanlarda bu bilginin olduğu. Adem'den başlattığı ırkı genetik aktarımın Gemide bulunanlardada olduğunu düşünüyor. Bu Kadim bilginin Mısır Piramitleriyle tekrardan gün yüzüne çıktığını düşünüyor.
Yazar, Mısır üzerinde başlıyor Ana aktör Yahudileri devreye sokmaya. Yahudilerin atası bir Peygamber olan İbrahim'in Mısır'a sızma girişimi yapıp Kadim Bilgiyi almaya çalıştığını ve bunda başarısız olduğunu aktarıyor. Bundan sonra devreye İbrahim'in torunu İsrail'in oğlu ile Bu Kadim Bilgiye ulaşıldığı söylüyor. Yakup'un oğlu Yusuf'un köle kılığında saraya girmesi ve ordan üst makamlara geçmesi ile kardeşlerinide getirmesiyle devletin tüm kurumlarına Sızarak O Kadim Bilgiye ulaştıklarını söylüyor.
Halbuki Araplar o Kadim Bilgiye ulaşmalarını şöyle söylüyorlar. Ataları İbrahim'in Mısır'a gittiğinde Mısır Sultan'ı yada Firavununun , (gerçi Mısırlılar Sultan yerine Firavunun kelimesini kullanıyorlardı. ) ataları İbrahim'e O Kadim Bilgiyi hediye ( emaneti teslim ettiğini) ettiğini söylüyor Araplar.
Firavundan aldığı hediyeye (emaneti )ve ondan olan çocuğu İsmail'i kimsenin olmadığı yere ( Mekkeye) bıraktığını ve o Kadim Bilgi Peygamberlerine emanetin sahibine takdim edildiğini söylüyor Araplar.

Yazarın ortaya attığı Kadim Bilgi tezi varsa bile Araplar tarafından çürütülüyor.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .