DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

2023 HEDEFİ SAÇMALIĞI

Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116

Ülkemizde bu aralar yapılmak istenen bir şey var,oda Atatürk'ü tarih sahnesinden çıkarmak.Ancak bu o kadar basit mi ? Elbette hayır.Bazı şahsiyetler vardır,sırf kendi ülkesinin tarihine geçmemiş,dünya tarihine geçmiş.İşte o liderlerden biri Atatürk'tür.Daha önce de belirttiğim gibi son 15 yılda artan hakaretler,son günlerde tavan yapmış durumda.Bir oyuncu eskisi de kalkıp,izmir marşına hakaret etmiş.Sonra da ben bilmiyordum ki, İzmir marşının bu kadar değerli olduğunu demiş.Bak evladım, ben sana tek cümleyle söyleyeyim;İzmir marşı,Hasan Tahsin'in işgalci yunanlılara sıktığı ilk kurşunla başlayan,bir milletin ayağa kalkıp vatanını geri almasıyla ve İzmir'in kurtuluşuyla biten bir zaferin marşıdır.Yani ulusal bir marşdır.Elin oğlu,uzay da hayat bulmaya çalışıyor.Evrenin yaradılışını çözecek.Bizimkiler hala yok Atatürk'ün kızı,Atatürk'ün annesi,dinsizmiş Atatürk bilmem ne abuk sabuk meseleler.Şu aşırı radikalcilerin Atatürk ile, ne alıp veremediği var doğrusu anlamak çok güç.

Diyorlar ki halifelik niye kalktı? Yahu,Osmanlı halifesi cihad ilan etmesine rağmen araplar bizi ingilizler ile anlaşıp,arkamızdan vurmadılarmı?.Gereksiz bir kurumu savunmanın ne manası var!

Diyorlar ki bir gece de alimlerimiz cahil kaldı.Niye harf devrimi yaptık?.Yahu,Osmanlı zamanında okuma yazma oranı %8 di. Zaten cahildin.Latin harflerine geçildikten kısa bir süre sonra okuma yazma oranı %40 a çıktı.

Diyorlar ki şapkaya ne gerek vardı ?.Ben de diyorum ki imam haricinde sarık takmaya ne gerek var ozaman.Hocalar asılmış bilmem ne...O asılanların tamamına yakını vatan hainidir.Başta İskilipli atıf hoca dahil olmak üzere.Bir şapka yüzünden onlarca adam asıldı diyerek olayı küçültemeyiz.Sonuçta şapka da,devrimin bir parçasıydı.Dünyada ki bütün devrimlerde,inkılaplara karşı olmak vatan hainliğidir.İdamı gerektirir.

Diyorlar ki Kuran-ı kümesler de sakladılar,yok Medreseleri kapattılar,Şeyhler şöyle oldu böyle oldu...Böyle diyenlere diyorum ki ,Atatürk din tüccarları için bunu yaptı.Bugün bile içimizde bulunan din tüccarları için bunu yaptı.Atatürk sizin kıblenizimi değiştirdi,Kur'anlarımı yaktı,Camiileri mi kapattı,Yoksa dininizi yaşamanızımı engelledi.Bunların hiç birisini yapmadı.Aksine dini modern bir hale getirdi.

Ve Atatürk'ün bir çok sözünü söylüyorlar;Gökten indiği sanılan,Peygamber efendimiz ile ilgili,din ile ilgili,yaradılış ile ilgili bir çok söz...Bu sözlerin genelinin doğru olduğunu tarafsızca bakan biri net şekilde görebilir.Atatürk,büyük bir siyasetçidir.Atatürk hayatı boyunca birbirinden zıt binlerce şey söylemiştir.Bunlar,siyasetin gereğidir.O dönemin şartlarıyla değerlendirmek gerekir.Zaten Atatürk'ü,İsmet İnönüden ayıran fark,ikiside iyi bir askerdi ancak İnönü,iyi siyasetçi değildi.Atatürk,siyasetin gereğini yapmış ve o sözleri söylemiştir.Söylemiş olduğu çoğu sözde, büyük cesaret ister.%98 i müslüman olan bir ülkede,şeriatı bitirmek ancak böyle bir liderlikle olur.Dünya da bunu başarmış tek liderdir.

Gelelim Atatürk'ün din ile ilgili görüşlerine,

Atatürk,tarih çalışmaları sırasında Hz. Muhammet’i eleştirmeye kalkanları, “Hz. Muhammet’in kıymetinden habersiz cahil serseriler bizim tarih çalışmalarımıza katılamazlar” diye azarlamıştır. Hz. Muhammet’ten, “Benim senin adın silinir ama o ölümsüzdür” diye söz etmiştir.Böyle sözleri okadar fazladır ki yaza yaza bitiremem.Taaruz başlamadan önce Atatürk'ün ağlayarak Allah'a duası;"Allahım" diyor. "Bu yüce Türk Milletine giriştiği bu kutsal davada yardım et, onun bu kutsal davasını başarıya eriştir. Bu millet büyük, asil bir millettir. Bu milleti giriştiği bu davada muzaffer eyle" diyor ve bir yandan da gözyaşlarını akıtıyor.

Diyanet işlerini kurduran,Yunanı denize dökerek camiilerde ezanların kesilmesini engelleyen,Elmalılı Hamdi Yazır a Kur-an'ın Türkçe mealini yaptıran,Buhari hadislerini Türkçeye çevirten,onlarca camii açtıran ve daha niceleri...

Benim üstünde durduğum ve araştırdığım bir konu da,Atatürk'ün şehit edildiği.Belki de tarih yeniden yazılacak.Atatürk'e yapılacak olan otopsiyle herşey halledilecek.Atatürk'ün ölümü neden 1938 hiç düşündükmü?.

Mason localarının kapatılması,İsrail devletinin kurulmasına karşı çıkılması ve 2. dünya savaşı öncesinde,Atatürk'lü bir Türkiye'nin olması.Acaba ölümünün hızlandırılma sebepleri bunlar olabilirmi?.Ben,Atatürk 1950'li yıllara kadar yaşardı diyorum.Fatih Sultan Mehmed Han ve Atatürk artık siz buradan bir sonuç çıkarın.Yani bana göre,Gazi Mustafa Kemal değil,Şehit Mustafa Kemal'dir.

Ayrıca şunu da belirtmem lazım,kurtuluş mücadelesinin ilk başlarında,60.000 kadar askerimiz vardı.Bunların tamamını;Kemalist,Atatürkçü,Milliyetçi ve Ulusalcı kesim oluşturuyordu.Ki o yıllarda da kemalizm vardı.Mustafa Kemal zaten Çanakkale de ünlenmişti.Yani o yıllarda da onu aşırı sevenler vardı.Geri kalan muhafazakar ve aşırı radikal islamcı kesim,Vahdettinden haber bekledi.Ancak Vahdettin o sırada saraydan kafasını çıkartamıyordu.Saray da haremcikleriyle eğleniyordu belki de.Ancak Vahdettin hain değil,korkak bir padişahtır bunu da söylemek lazım.Haber gelmeyince,sonuçta o söylediğim kişiler de,''MUSTAFA KEMAL'İN ASKERİ'' oldular.Bu sayede zaten 1 yıl içinde asker sayımız,200.000 oldu.Yani muhafazakar kesim de şunu demesin''İşte bize çok eziyet ettiler,müslümanı ezdiler'' falan demesin,Mustafa Kemal sadece hainleri ezmiştir bukadar basit.

Gelelim 2023 hedefi...Acaba bu hedef Atatürk'süz bir Türkiye'nin temelinimi atmak.Dini bir yönetimemi geçmek.Benim aklıma başka bir şey gelmiyor.Ben bütün bu küfürlerin ve Atatürk'e eleştiri dozunu aşacak sözlerin,hükümet tarafından yapıldığını düşünüyorum.Amaçları Atatürk sevgisini azaltarak,15 Temmuz'u 30 Ağustos'un yerine koymak.Ben de buradan sayın Erdoğan'a sesleniyorum;''Aman padişahım bu kadar aldığın oylara güvenme,tarihi şahsiyetleri ayaklar altına almaya çalışma,yoksa gün gelir o sana verilen oylar öyle bir düşer ki! Sen bile şaşırır,kalırsın''.Çünkü bu ülkenin en az % 80 i Atatürk'ü sever ve saygı duyar.geri kalan % 20 ide zaten aşırı radikal şeriatçı,fetöcü kesim.Yani  Erdoğan bu kafa da devam ederse,ülkenin sadece % 20 sine hitap eder.Başkanlıkta hayal olur,İktidar da.İşte ben o yüzden sayın Erdoğanın 2019 da başkan olmaması lazım diyorum.Olduğu an bu hakaretler devam edecek ve ülkeyi dini yönetime götürecekler.İsmimizde hazır''Türkiye İslam Devleti'' Araplar gibi yaşarız artık...

Bu oyunu yine bu halk bozacak,akp nin bence siyasi ömrü bitti.2019 da kat-iyen başkan olmaması gerekir Erdoğan'ın.Olduğu an bu iş bitmiştir geçmiş ola.

O yüzden,2023 e giden yolda akp belasından bu ülkenin acilen kurtulması elzemdir.Aksi takdir de 2023 de Atatürk'süz bir Türkiye için tüm gayretlerini ortaya koyacaklardır.Daha şimdiden başladılar zaten.

Biz Cumhuriyet'in ve Atatürk değerlerinin bekçisiyiz elbette,buna izin vermeyiz.Ancak bu da yetmeye bilir.Tetik de olmalıyız.Ve akp nin 2023 hedefini net şekilde görmeliyiz.

2023 hedefi,Kurtuluş mücadelesi dönemini ve Gazi Mustafa Kemal'i silme hedefidir !!!

Yazan Yazsın görüşlerini saygılı bir şekilde !!

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .