DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

KATAR KRİZİ ve YENİ FİRAVUN TRUMP MI?

AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 309
Haziran 2017 düzenlendi Kategori DERİNDUNYA MAKALELERİ

Şimdiye kadar planlanmış ve hayata geçirilmiş en hızlı operasyon gündeme bomba gibi düştü; patladı/patlamaya devam ediyor, yankısı sürecek...

Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dahil bazı Arap ülkelerinin Katar ile ilişkilerini kesmesi, Körfez bölgesinde son yıllarda görülen en büyük diplomatik krize yol açtı.

Mısır "ikinci bir emre kadar" Katar uçaklarına hava sahasını kapattı.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Yemen de Katar ile tüm hava, kara ve deniz trafiğini kesti: Katarlı diplomatlara kendi ülkelerine dönmeleri talimatı verildi.

Konu yeni sayılmaz yani Diplomatik ilişkilerin kesilmesine kadar uzanan kriz, bir günde ortaya çıkan bir gerilim değil.

Katar ve diğer Körfez ülkeleri arasındaki gerilim son aylarda artmıştı.

Suudi Arabistan Katar'ı, 'Orta Doğu'da terörizme destek vermekle' suçluyor. Doha'ın adını "Şam'ın Fethi Cephesi" olarak değiştiren Nusra Cephesi'ni ve DAEŞ örgütünü desteklediğini iddia ediyor.

Suudi Arabistan'la birlikte Mısır'ın da ortak suçlaması ise Katar'dan 'Müslüman Kardeşler hareketine hem siyasi hem de finansal destek verilmesi' Malum, Mısır ve Suudi Arabistan, Müslüman Kardeşler hareketini de "terörist" kabul ediyor.

Bahreyn'in gerekçesi ise Katar'ın ülkedeki 'İran destekli silahlı gruplara destek vermesi' olarak açıklandı.

Mayıs sonunda Katar Emi, Şeyh Tamim Bin Hamid es-Sani'nin bir törende yaptığı konuşma gerilimin başlangıcı olmuştu.  es-Sani o konuşmasında, İran ve Körfez ülkeleri arasında artan gerilimi eleştiriyor, Hizbullah ve Hamas'a karşı anlayış gösterilmesi gerektiğini söylüyor ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray'da uzun süre kalamayacağını belirtiyordu.

Sorun çıkınca Katar, bu haberin ajans sunucularına sızan bilgisayar korsanları tarafından yerleştirilmiş "kara propoganda" olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını söylemişti.  Son gelişmelerde de Katar Dışişleri ülkenin siber saldırı kurbanı olduğunu, çıkan haberlerin yalan olduğunu iddia etti. Fakat muhatablarını inandırdığı da söylenemez...

 Durum bu...

***

Dostlarımızdan biri: “Ağabey Körfez'de olanlar, Trump dahilinde anlattıklarına mı işaret? Afrika vs. Göz koyma meselesi mi?” diye bir soru yöneltti. Ve yine kardeşlerimizden Sevgili Birkan da mesajında: "Hocam kafamı kurcalıyor.” dedi. “Sürekli Youtube üzerindeyim; yorumlara, makalelere bakıyorum. Kimse, "Katar ne yaptı da bu noktaya gelindi?" sorusuna cevap veremiyor? Cumhurbaskanı da büyükelcilere verdiği iftar da olayı çözemediklerini ifade etti. Devlet aklı bile bunu göremiyor ve sadece; "Katar'ın yanındayız!" anlamına gelen sözle yetiniyor. Niye? Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz cevabınızı merak içerisinde bekliyorum. Sağlıcakla kalın..."

Bunun üzerine biz de şöyle cevap verdik kardeşlerimize: 2017 Mayıs ayı başında Baycanlı kardeşimiz Heyderov'a şöyle yazmıştık: "... Vatikan, Rex Deus'la yakın değil; Anti-Reksçileri iç etmekle meşgul. Bu anlamda epey bir mesafe kat etti demek de mümkün.

Bu itibarla İngiltere'de, 2017 Mayıs başında, Buckhingam Sarayında bir darbe kotarıldı. İşte, bu “Mound Hanedanı Darbesi”nden sonra planlar ve taraflar alt üst oldu. Bu karmaşada, tek başına hareket etmeye başlayan ABD, Vatikan’ın da ötesinde ve genel anlamda "Batıl"la en yüksek seviyeden; şimdiye kadar denenmemiş, yeni bir ilişki çeşidi kurmak üzere harekete geçti. Bu anlamda ilk iş olarak “Sarışınlar Cephesi”nden bağımsız olarak, aynı cephenin “Anti-Rex Planı”nın güney kanadına çökmek üzere sağlam bir plan yapmış görünüyor…

Ve böyleceşu sıralar kendi hesabına, "FİRAVUN EKOLÜ Planı"nı kurgulamaya çalışan bir Waşington’a şahit oldu dünya. Bu manadaTrump, Üç Semavi Dinin Merkezi anlamında Saudiya, İsrail ve Roma'yı ziyaret etti ya... Bu üç merkezin ipini Mısır’da ve “Firavunizm” kazığına bağlamak niyetindeydi aslında. Ve ABD'yi Neo-Firavunculuğun merkezi yapmaya kararlıydı. Şimdi de kararını kesinleştirmiş durumda. Bu son plan… Ya da planlar son versiyonlarını gerçekleştirme aşama ve çalışmasında. Allahualem...."

Bu arada garip olan ise… Amerika, "Fravunist Plan"a çok hızlı başladı; hem de haddinden fazla hızlı... Çünkü ziyaret ettiği İsrail ve Vatikan'la bir anlaşma zemini oluşmamış gibi görünmekte. Ki Türkiye ile de bir anlaşma ortaya konmuş değil. Erdoğan’ın ziyareti bir nevi; “Biz sizinle anlaşamıyoruz!” durumunun anlaşması şeklinde geçmişti...

Bu anlaşamamaların söz konusu ülkelerde ve tüm dünyada, anlaşılmasına ve içselleştirilmesine veya karşı atak geliştirilmesine meydan vermemek “Firavun Hızı”nı doğurdu.

Ama ABD, başta Suudilerle anlaşmaya vardı diyebiliriz. Peki, nasıl oldu da vardı? Şöyle ki: Bu antlaşmanın alt katmanı daha önce döşenmişti… Tıpkı Buckhingam Saray Darbesi gibi bir Kral Salman'ın Riyad Saudi Sarayı Darbesi yapmasına meydan verdi ABD hatta belki de CIA eliyle planladı. (Malun, yirmi sene önce Küçük Kral Hüseyin’i, ölüm döşeğinden kaldırarak, Ürdün'de de aynısını yapmışlardı. Bir benzeri şimdi Londra’da hayata geçirilmek üzereydi.)

Bu Saray vuruşla bir bakıma, Suudi de de tıpkı Ürdün ve İngiltere’de olduğu gibi hanedan değişti. Kurulduğu 1925 tarihinden beri İlk defa hanedan, başka bir babanın oğulları üzerinden yani Ben-i Salman silsilesinden yürüyecek hale getirildi. Zira Veliaht azledildi. Bununla birlikte, Ben-i Salman'dan olmayan Suud hanedanı mensuplarına, devletten el çektirildi ve alt akrabalar tecrit edildi. Bitmedi… Öyle zannediyoruz ki benzeri darbe planları, diğer Arap Hanedanları için de hazırlandı ve yol taşları döşendi ve son aşamada donduruldu. Katar operasyonu başladığında da, darbe planları, emirlerin önüne konuldu. Darağaçları kurulmuş; cellatlar, hanedanların boğazına urganlar geçirilme aşamasındaydı.

Sadece, Katar hariç. Ya Katar, bu palnı çözdü ve geçersiz kıldı. Ya da Katar’ı, bile bile bu seri operasyonun dışında tuttular. Ve şu andaki krizin gerekçesi olarak, bir siber saldırıyla düğmeye bastılar.

Daha evvel sözünü ettiğimiz "HalkBank Dolar Operasyonu"nun Türkiye- Rusya” ortaklığı, Londra tarafından durdurulmuş ve “Türkiye-İngiltere” ortaklığına dönüştürülmüştü kanaatimizce.  Ve “Türkiye-İngiltere” bağlantısı da, Waşington tarafından durduruldu. Ve ABD, para operasyonunu kendi bağlamında çözme kararı aldı. İlk hamle olarak Trump, silah alması karşılığında Suudilerle 750 milyon doların tam yarısını, 380 Milyonluk kısmını ödeme anlaşması yaptı.

Şu anda… Kalan paranın ne kadarı Türkiye'de ve ne kadarı ABD'de bilmiyoruz. Fakat söz konusu paranın bir kısmı da PYD-YPG örgütüne verilen silahlarla ödeniyor. Mevzubahis örgütün yeni ve üçyüz tırlık ağır silahları kullanarak katılımıyla gerçekleşen Rakka Operasyonuyla birlikte DAEŞ, Terör tarihinden silinmekte. Ondan boşalan yerlere Kuzey Suriye Teröristleri ikame edilmekte…

Bu teröristlerin hedefi, “-Amerika yetkililerin de dediği gibi- şimdilik Türkiye değil; Arabistan'ı ve Körfez Arap İşbirliği müttefiklerini, güvenli bir yay ya da koruyucu kalkan gibi Hatay'dan Basra Körfezine kadar sarmalamak… Türklerden ve İranlılardan, yarımadayı korumak diye yutturulmakta. Belki İranlılardan korumak evet...  Lakin Türklerden korumanın anlamı başka...

Yukarıda söz ettiğimiz "Fravunist Plan" böyle bir korumayı gerekli kılmakta. Zira ABD, bu planla “Sünniliğin Güney Kanadı”nda bir "İfsad Operasyonı" başlatmak niyetinde. Bu İfsad Harekatında işgal edilecek yerlerden biri de Hicaz olacaktır yani Mekke ve Medine... Allahualem... Allah Korusun!

Böyle bir durumda, buna karşı duracak olan tek ülke Türkiye,15 Temmuz Ruhu ve bedeniyle harekete geçmekte tereddüd etmeyecek ve Cerablus kapısından bölgeye inecektir. Buna mecburdur Türkiy zira mecburiyet gerekçelerinden ikincisi de “İfsad Zehirdarı Fetoizm Sapkınlığı”dır çünkü.

Ve söz konusu “İfsad Komplosu,” bu sapkınlığın Mısır kolu “Nur Partisi” periferisinde kotarılmak istenmekte. Bilindiği gibi bu kol, Sisi darbesini destekleyen tek İslami unsur olarak lanse edilmişti, o zaman…

Hülasa… Şu an ABD, Mısır merkezli bir dünya kurmaya karar vermiş durumda: Hem siyaseten hem de diyaneten... Yani Waşhington'a göre bundan böyle dünyanın merkezi Anadolu değil, Nil Deltası... Yani şu anda Arap Devletlerinde başlatılan şok dalgası, şu ünlü Hollyvood’un "Delta Harekatı"nın ta kendisi… Gölgelerin Efendisi Firavun adına...

Ve çağımızda NeoFiravun'un adı galiba ABD yani şimdi de Trump...  Ya da bu “Sarışın Adam”ın ruhunda başka bir Firavun mu saklı? Şimdilik bilmiyoruz.

Allahualem!

*** 

Teşekkür edenler (3)yörük Azer enobasi

Yorumlar

 • AzerAzer Gönderiler: 633
  erdogan arab ulkelerine seferleri bu gunler icin iydi,INSALLAH erdoganin cikip arab halklarina cihata cagirmagina iytiyac olmaz, cunki oyunu kuranlarin istediyide budur,ama firavun hesaba katmadigi karsilarinda korkak olan yahudi yok,imanli ve ALLAHDAN baska hicbir varlikdan korkmayan turkler var,devletimiz ve milletimiz ALLAHIN izniyle bunlari sonkez kizil denizine tokmeyi bizlere nasib eyliyer
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  hanedanlari deyismek icin bir firsadir bence
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Yani abd kendi kicini kurtarmak için Ortadoğu da savaş cikaricak gibi. .pekâlâ benim anlamadigim İran nolucak. ..veya pyd ye bu arada çıkan karisiklikta ne yaptiracaklar. .mekke ve medine tehlikeye düştüğü zaman Türkiye nin müdahalesine engel olmak mi. .yav yine kafam karıştı. .Bu savaş i bizden cikaricak gibi ler. Bu şerefsiz ler .yine batı rahat mı olucak..
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  iran zaten oyunun bir parcasi yani meke ve medine saldirisi, sia gorunumlu yahidiler tarafinan gerceklesdirilmek isteniyor,pyd ve ypg yem olarak kulanilacak,medinede peyqanber efendimizin kabri dagitilmak isteniyordu 100 yil bunan once ama arab kralina giden bir mekdub onlari bu isi yapmakdan vaz kecirdi,simdi oynanan oyun 100 yil bundan oncesine hizmet ediyor,maksad ayni bu sefer oyuncular varkli.esqanadze yahudi firavunun son fitnesidir
  Teşekkür edenler (1)gereksiz95
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Desene kardes bizim bu müslüman lar sıkıntı çekmeye devam edicek. .üç beş toplama ingiliz vahhabi arabi nin yaptığı şeye bak..Bu işten İsrail karli çıkacak gibi..ama allah in da bir hesabı olucaktir..emanetler in sahibini kim durdurarak. .
 • yörükyörük Gönderiler: 266
  petrol 40 dolarları gördüğünde rusya suriye ye indi sonrasında petrol 60 dolarlara çıktı, geçenlerde petrol 50 doların altına geriledi birden bire katar krizi peydah oldu petrol yönünü yukarı dikti. sarıların trump da bu meseleyi kendine mal ederek iç politika malzemesi yapıyor.
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  "100 yıl önce gönderilen mektup. "
  Hayaller ve Hayatlar.
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  hayaller hayelde kaldikca hayeldir
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .