DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Big data ve Teknoloji 4.0 Çok Önemli

Forumumuzda  yeni dünya düzeninden bahsedilmekte bende bilgisayar müh. öğrencisi bir kardeşiniz olarak yenidünya düzeninin teknolojik ayağını anlatmak isterim. 
Batı bilginin saklanabilnesi ve çok boyutlu makinaların yapılabilmesi için bilgisayar teknolojisini geliştirdi bilgisayar aslında herşeyin başlangıcı oldu.Bilgisayar teknolojisi elektirik geçen devrenin 1 geçmeyen devrenin 0 olarak kodlanmasıyla başlandı ve bu 0 ve 1 e bit dendi.0 ve bir 2 bilgiyi taşımakta iken ikitane bit yani 00 01 10 11 4 bilgiyi taşımaktadır yani 1 bit iki 2 bit 2.2 3 bit 2.2.2 4 bit 2.2.2.2 bilgi saklamaktadır. günümüzde bilgisayardaki 
1gb nin 1024 byte olması 1024 ün 2 nin katı olmasından dolayıdır.Günümüzde yavaş yavaş gelişen kuantum teknolojisimde ise her bit belki 10 belki 20 bilgi taşıyacaktır bundan dolayı bilgisayarın gücü biranda şuandakinin belki 1.000.000 üstüne çıkıp astronomik rakamlara ulaşıcaktır.
Batı bu gücü big data ve teknoloji4.0 ile değerlendirip muazzam bir güce ulaşmayı hedeflemektedir. 
Peki nedir teknoloji 4.0 ve big data
Teknoloji 1.0 Buhar gücü
teknoloji 2.0 elektrik
teknoloji 3.0 internet 
teknoloji 4.0 ise kuantum çipler akabinde gelişen robotik bilmi ve robotlar ve big data dır
Batı kuantum çipler ile kendi kendini üretebilen tamir edebilen ve üretim yapan robotlar tasarlamaktadır ve bu robotları üretim için fabrikalarda kullanıcaltır.
Yani hiçbir masrafı olmayan sadece robotlardan elektirikten ve internetteb oluşan fabrikalar tasarlanmaktadır hatta bı fabrikaları tren gemi uçak içine kurup lojistik harcamalarında sıfırlanması düşünülmektedir.Ve bu robotlar bigdata teknolojisi ile internet üzerinden tek bir merkeze bağlanıcak ve takibi yapılacal.
Big data nedir. 
Big büyük data veri veya bilgi demektşr yani big data büyük veri demektir. Batı kuantum teknolojisinin vericeği büyük hafızalama gücünü dünya üzerindeki bütün verinin tek bir merkezde ve bulutta toplanmasını hedeflemektedir bu teknolojinin günümüzde gizli bir şekilde kullanıldığını herkez bilmez
Mesela internette bir kitap veya araba veya bir tatlı firmasının araştırmasını yapınız ne tesadüfki internette gezerken karşınıza aradığınız kitap veya makyaj malzemesinin tıpatıp aynısının reklamı gekmektedir işte big data teknolojisi sizin o kitabı okumak istediğinizi görmüş ve o kitabın yandaş firmadaki reklamını otamatik karşınıza getirmiştir.Big data çok tehlikeli bir teknolojidir gerekli açıklamayı umarım yapmam.

Bu bilgiler bazı güç odaklarına mondros ateşkes anlaşmasını bile imzalamayı kabul etyipim halde hala üstüme gelmelerine cevaben derin dünya müktesabatına paylaşılmıştır.
Bu makale saldırı değil cevap özelliği taşımaktadır.

Hala üzerime gelmeye devam edildiği taktirde
 Aşşağıdaki başlığı taşıyan makaleler 
Big data teknolojisinin tehlikesi
Türkiyenin alt yapısını almanlar mı kurdu
İçinde öz geçen soyadların şifresi ve nazarboncuğu 
Türk gençliğindeki kripto yapılanma
Almanya ingiltere çekişmesi ve yivli tel olayı
Fetonun değimi ile pers terör örgütü yada türkiyedeki gizli nakşibendi ve menzil oluşumu.
Feto nakşibendi kavgası ve rıza zerrab
Eastpak çantanın şifresi
Düşen rus uçaklarında amerikan parmağı mı var.
Rusya ve israil anlaştı mı.
Ganyotçununda mı üzerine gidildi ganyotçu neden özür diledi
Ardanında mı üzerine gidildi arda neden karalanıyor
Rte ye yakın isimler neden karalanıyor
Dolar neden 3 yükselir 2 alçalır ve bir balıkçının hikayesi 
Amerikanın sanal derin devleti deep web
Uyuşturucu tacirleri deepweb ile türk gençliğini nasıl zehirliyor

Ve aklıma gelmeyen diğer başlıklar
Üzerime geldiğiniz her ay için bir tanesi yazılacak ve paylaşılacak. 

«13456710

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .