DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Katar Krizi Ve Emperyalist Kıskaç

KuralsızKuralsız Gönderiler: 2

Katar krizi yaşandığı gibi hemen yazımı yazmak istemedim. Sükut içinde olanları izledim. Yazılanları okudum , konuşulanları dinledim. Benim vardığım sonuçla şunu söyleyebilirim ki bizim medyamız Katar ‘ a çekilen operasyonu sadece Türkiye ‘ ye endeksleyerek hata yapıyor. Rusya – İran –Türkiye üçgeninin dış politikasını ve bütün Körfez Ülkelerin dengelerini değiştiren böylesine büyük bir operasyonun asla bir amacı yoktur. Bu tür operasyonların birçok amacı olup operasyon planının son noktasında görünemeyen çok büyük bir hedef yatar.

Katar ‘ ın geçmişine , geçmişten günümüze Türkiye olan ilişkilerine göz attığımızda , Katar ‘ ın Türkiye – İsrail –İngiltere üçlüsüne yakın olan bir ülke olduğunu göreceğiz. Bunun sebebi I. Dünya Harbinde , İngilizlerle kaptırdığımız , Arabistan Yarımadasının bir kısmını bölgeden çekilirken parçalamamız ve ve böldüğümüz parçaların dinamikleriyle oynamamızdan başa bir şey değildir.

Katar ‘ a uygulanan bu politikanın nedenlerinde Türkiye ‘ de olsa da asıl hedef şuanlık İran ‘ dır. ABD , 2018 yılına kadar , İran ‘ ı içten karıştırmak ve 2019 yılında da bir plan ile yok etmek daha doğrusu parçalamak istiyor. Bu plan dahilinde Arapları bir pakt altında toplamak istiyorlar. Buna karşılık da Türkiye – Rusya – İran – Suriye ‘ yi de bir pakt altında toplamak istiyorlar. SADABAT PAKTI ! Ancak bu pakt uzun vadeli olmayacak ! Ve bunu başardılar da diyebiliriz. Türk Devletinin artık denge politikası çökmüştür. Bu Sadabat Paktı kurulmuştur ! İran , Dış İşleri Bakanı Türkiye ‘ ye geliyor ! Ancak bu pakt yakın zamanda İran ile olan gerek mezhepsel gerekse tarihsel farklılıklarımızdan dolayı bozulacaktır. Zaten İran ‘ da kendi içinde karışacaktır. Hedef bir an önce İran –Türkiye ilişkisini koparmak ! Devlet ilişkilerinde 3 evre vardır. İlk evre iletişim evresidir ki bu evrede Devlet iki taraftan bir tarafa daha yakın durarak denge politikası güder. (Örnek – Türk Devleti , 15 Temmuz ile birlikte Avrasya ‘ ya yakın durarak denge politikası gütmüştür ) Devlet ilişkilerinde ikinci evre gelişme evresidir ki bu evrede de Devlet , iki taraftan bir tarafı artık seçer ve denge politikasından vazgeçer. 3. Evre ise bozulma evresidir . Bu evrede ise Devlet ya diğer tarafa yakın durur eski müttefikine karşı denge politikası güder ya da Tam Bağımsız olur. Kendi tarafını oluşturur.
Türkiye ilk evredeyken Katar krizi ile birlikte ikinci evreye kaymıştır. Türk Devletinin denge politikası çökmüştür. ABD ‘ nin bu operasyonu yapmasında ki amaç Türk Devletini direkt ikinci ardından üçüncü evreye geçirerek İran ile ilişkilerini bozmasıdır. 2019 için meclise bir tezkere sunmaya çalışacaklar ! Karışan ve parçalanmanın arefesinde olan İran ‘ a askeri harekat düzenlemek için mecliste tezkere göreceğiz. Peki bu dayatmayı nasıl yapacaklar ?

1 – Şuana kadar yazdığım her yazıda belirttiğim gibi Erdoğan ‘ ın etrafını sarmış olan Pelikan grubu her konuda olduğu gibi bu konuda da Erdoğan ‘ a bir dayatma yapacaktır.
2 – Erdoğan bu dayatmayı kabul etmek zorunda kalacak çünkü Türkiye – İran savaşını sadece ABD değil aynı zamanda müttefik İngiltere ‘ de istiyor. Türk Devleti emperyalist kıskançtan kurtulmak için Hükümeti feda edecek ve Erdoğan İstiklal Mücadelesinin başladığı tarihin 100. Yılında Tam Bağımsız Türkiye için çok büyük bir adım atacak.
3- Hükümetin meclise tezkere sunmasının bir nedeni de ekonomik sıkıntılar. Yani KATAR ! Katar ‘ da yakında bir darbe girişimi muhakkak olacaktır. Emirin ailesinden ABD ‘ ye yakın olan daha doğrusu ABD beslemesi olan bir ismin geçmesi kaçınılmaz. Katar , Arap Devletleriyle kurulacak Arap Paktına katıldığı an Türkiye ‘ de ekonomik sıkıntılar başlayacaktır. Tarihten de bildiğimiz üzere ekonomisi sıkıntılı olan Devletler dayatmalara maruz kalır.

Bu 3 nedenden dolayı meclise tezkere sunulacaktır. Ancak 1 Martta olduğu gibi ABD ‘ nin istediği sonuç meclisten geçmeyecektir. ABD ve İngiltere ‘ nin planlarına göre meclisten tezkere geçerse her iki ülkede yani İran ve Türkiye parçalanacak ve Rakka ‘ dan Daeş ‘i kovan YGP bölgede bir Kürt Devleti kuracak. Rakka ‘ dan çıkan Daeş , Güneye kayacaktır. İsrail ‘ e saldırması ile birlikte İsrail , Daeş ‘i bahane ederek Suriye – Irak yani Ortadoğu ‘ yu işgal edecek. Büyük İsrail ‘ e direnen iki Devlet İran ve Türkiye çöktüğüne göre BOP ‘ un adımları atılmaya başlanacaktır.
Türk Devletinin planı ise şu şekilde olacaktır. Emperyalist kıskaca kurban giden Hükümet içinde ki Gladiocular ile birlikte tarih olacak. Ve tezkere meclisten geçmeyecek. ABD ve İngiltere büyük bir tokat yemiş olacak !

Hülasa Katar krizinin arka planı yani daha doğrusu hedefi Türk Devleti ve İran ‘ ın savaş yapması ve BOP ‘ un bir an önce gerçekleşmesidir.

100 yıldır Dünya ‘ nın şah damarı olan Ortadoğu ‘ ya operasyon çeken Emperyalist güçler son operasyonunu çekiyorlar. Ya kazanıp Tam Bağımsız olacağız ya kaybedip yok olacağız ! Allah bizimle !

MUHAMMED ALİ YILDIZ/D.D Haber

Teşekkür edenler (1)Azer

Yorumlar

• AzerAzer Gönderiler: 430
    abd sakli ortakindan biri irandir,yani ben iranin oyunun icinde olduguna inaniyorum...Allahualem ...erdogan her halde bunu biliyor,bence iran deasi bahane edib irak ve suryeni iskale kalkisacak,sonrada israile devir edib cekilecek,bugun katara asker sevkiyati yapilmasi suidilerin katari iskale kalkisacak diye yapilmadi cunki onlarda oyle yurek yokdur,iranla Turkiyeni savastirmak ne abd nede ingilisin isine gelmez,cunki iranda 40 milyon Turk yasiyor ordunun ucde ikisi ne yakini turkdur,savas olsa iran Turkiye ve ermenistanla olan siniri Turkun konturolunda olacakdir buda odemekci ermenistan cokecek,ayrica pakistanida unutmak olmaz,yani iran aslinda abd ingiltere israil hata rusyayla birlikde hazirlanan,Turku cokertmek planin icindedir,oyunu Turkiyeni misirla akdenizde savasdirmak ve iran sia ni bahane ederek surye ve iraka Azerbaycana girmekdir,iranda daes saldirisi bahenenin ilk adimlaridir, boylece israile irak ve surye kalicak Azerbaycan ise irana kalicak,ayrica bugun gurcustanda nato askerleri neyi bekliyor sence,aranin karismagini,kibristaki ingilis askeri misirdaki hristiyan alemini bahane ederek,kibrisi ve turkiyeni iskalde misira yardim ucun ordalar,ayrica livandaki hristiyan nufusuda bahane ederek,orta doguyada girilicek,hizbulah ise bunlara hizmet ediyor,yani aklima cok seyler geliyorda ama bekliyib gorucez,Turku devreden cikartmadikca bunla biliyorlarki kurduklari oyunlar bosa cikacak,asil ve gizlin hedef Turkiye ve Turklerdir,ama bu isyankar toplumunun hesaba katmadigi cok sey var,mutefiklerin en guzeli ve en buyuyu ALLAHDIR ve odediyi olucakdir,HASBUNALLAH
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 256
    çelişkili bir yazı olmuş. hem diyorsun savaşalım hem de diyorsun savaşmayalım. bu işin sonu arabistanın bölünmesi olur vesselam.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .