DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Alman Partisi,Dünya Savaşı ve Ülkemiz(BÖLÜM-2)(Ameliyat Girizgâh)

abdülCebbarabdülCebbar Gönderiler: 10
Kategori DÜNYA
Evvelden beri çoğu kez sakatlansa da Türk derin aklının ne denli hayret verici manevra kaabiliyetine sahip olduğunu konuşur dururuz. Bu kaabiliyet harp sahalarından siyasî mecralara kadar devam etmiş, en son Cumhuriyetle beraber ruhu hariç cesedi toprağa gömülmüştür..Bizler ruhun asla ölmediğine iman edenler olarak birgün o şaşaalı adalet İmparatorluğumuzun yine,yeni,yeniden neşvünema bulacağına kaniyiz.

Dünya Tarihinin çok önemli dönemeçlerinden geçtiği şu ilk çeyrek asır aralığında, Büyük Türk Devleti'nin Temmuz çelmesinden alnın akıyla çökmeden çıkması,geleceğe dair umutlarımızı ve Türk Derin Devleti'nin inşaasına olan imanımızı tekrar tazelemiştir. 

İman..Evet iman yani inanç yani umut yani başarmanın yarısı şeklinde kalp duvarlarımıza akseden bu kelime..ve bir ceset parçası olan yüreğimizi heyecanlandırıp tumturaklı kelimeler kurduran o kan deveranı..

O deveran ki Orta Asya'nın steplerinde acımasız putperestlere karşı verdiğimiz savaşların kış günü karanlığa temerküz eden soluk hohları..

Ve dahi Zülfikâr kılınçlarımızın adaleti tesis etmeye yemin etmiş kıvılcımlarının kehkeşanlara çıkan yansımaları..

Tarih yeni bir Türk İmparatorluğu'nun tevellüdüne şahitlik ederken belki de yaşlı dünyanın inkirazına on yıllar kala alevin sönmeden önceki son parlamasına şahit olacaktır.

Derin Devlet aslında en derin manâsıyla yingin yanındaki yangı tesis eden,beyazla karanın giriftinde bilmeceleri alaaddinin lambası çabukluğunda halleden,asıl ve yedeğin arasında,ortasında,üstünde ve altında ve dahi her yanında tecellî eden..

Ve daha mühimi zıtlığın da normalin de anormalin de sakinliğinde coşkunun da sahibi,yön vereni,kanalize edeni..

Kendi muhalefetini kendisi oluşturacak bir Akıl'dan bahsediyoruz. Türk aklı zamanın ve mekânın hızlı değişmesiyle beraber eksik taraflarını çok iyi gördüğü bu sistemi 'dönüştürecek' bir iradeyi elbette ortaya koyacaktır. Başkaları,büyüyen ve gelişen ülkemizin siyaseten ana damarlarını kuşatmadan, kendisi ,bizzat devreye girecek,geçmişteki hatalarından ders çıkarıp minimum sürede maksimum tamire başlayacaktır.

Peki neden bu mevzu bu başlığın 2.Bölümünde yazılıyor ? Zira beyni İngiliz,iradesi Alman,Kalbi Türk gibi çalışmaya başlayacak bu akıl, Alman Disiplininde ve fakat İngiliz Siyasetinde bir yapıyı Türk Devleti'nin merhametli kalbinde inşa edecektir..Yaban eller olaya el atmadan..

Peki Teorikte ne gibi hamleler düşünülüp Pratiğe dökülecektir ? Ve hangi hatalardan ders alınıp bu yola azimle ve mutlak inançla düşülecektir ?

Başlayalım..

Bir Ameliyatı icra etmeden evvel vaziyete bakılıp ona göre yapılacaklar liste edilir..Hastaya verilecek aşırı narkoz hastayı yataktan kaldırmaz..az verilirse de hoppa diye bıçak keserken hoplatır acıyla cancağızı..

Ameliyatta duygulardan ziyade mantık öndedir ve ona göre kâr zarar dengesi de gözetilerek işleme geçilir.

Böyle bir Ameliyata geçmeden evvel zorlu olacağını bildiğimizden ona göre dinlenmeli,ona göre kendimizi ayarlamalıyız. Zira ne dinlenmeye ne de başka boş işler yapmaya yahut konsantremizi bozacak en ufak vızıltıya tahammülümüz olmayacak,aramızdaki istişare ve empati mekanizmalarımız hariç..

...

Hasta bize getirildiğinde zaten narkoz halindeydi ve bu bizim işimizin kolaylaşacağı anlamına geliyordu. Bununla birlikte narkozda olmasına rağmen bazı kelimeler sayıklıyordu ki bu halet ona sanki yarı baygınmış izlenimi vermekteydi.

Bismillah diyerek Azizler ameliyata başladı..Ameliyathane dış kapısından zenci Ahmet'in kırık Türkçesiyle o şarkı yankılandı tâ östaki borusuna kadar :

-Yakarsa dünyayı,garipler yakar..


devam edecek..

Alman Partisi,Dünya Savaşı ve Ülkemiz
Bölüm-3 
(Azizlerin Nefesinden)

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .