DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

avrupada plaj modası

hicabundantleonesshicabundantleoness Gönderiler: 7
Kategori Diğer

Farklı bir moda anlayışından bahsetmek istiyorum. Türkiye’de tutar mı bilmem ama Avrupa’nın Akdeniz kıyılarında ufak bir tatilden sonra bir şey fark ettim ki mayolar yerini son derece tarz iç giyim ürünlerine, elbiseler ise [url=http://www.lcwaikiki.com/tr-TR/TR/urun/LC-WAIKIKI/kadin/Puskul-Detayli-Plaj-Elbisesi/2710427/526907]plaj elbisesi[/url] ve pareolara bırakmış durumda. Evet iç çamaşırı üzerine plaj elbiseleri giyilip tiril tiril ortada dolaşıyor insanlar ama kimse de dönüp aaaa kadının donu görünüyo demiyo.

Özellikle modanın kalbi Fransa’da dikkatimi çeken bi şey bu. Öncelikle mayo yerine çeşitli iç giyim ürünlerini giyiyor kadınlar. Bunun sebeplerine biraz bakalım. Bi kere herkes tatil yapmıyo. İnsanlar normal bi şekilde yaşıyo da o bölgede. İşe, yemeğe, gezmeye gidiyolar. Ama don atlet mi gidiyolar diyceksiniz? Hayır tabii ki öyle değil. Bi kere çılgıncasına bralet kullanımı var. Hem daha minimalist hem de tüllü braletler dışında bi de sütyenlere taş işleme modası var. Aslında çok şık duruyolar bana sorarsanız. Bi de bi mağazaya girdiğimde bir kaç yeni model bralet almak için çalışan kadın bana mayo kumaşının teri yeterince emmediğini ve durdukça koku yaptığını ama pamuklu kumaştan yapılan çamaşırların daha ferah tuttuğunu söylemişti. Buna da yöneliyo olabilir insanlar.

Gelelim plaj elbisesi kısmına… Mayo üzerine normal elbise giyip pekala sokağa çıkılabilir ama iy çamaşırı üzerine plaj ebisesi de ne ola ki? Hatta pareo! Yine moda, yine şıklık… Şimdi plaj elbiseleri biraz daha kısa, bol yırtmaçlı, transparan ve gerçekten çok ince kumaştan yapılıyo genelde. Her şeyden önce tabii ki sıcak havaların etkisi var. İkinci mesele de hem her an deniz-güneş-kum üçlüsüne hazır olmak hem de seçeneğin çoooook bol olması. 2-3 metre uzunluğunda pareolardan bağlanıp, iğnelerle tutturup rengarenk elbiseler yapıyor insanlar. Yarın farklı bağlayıp farklı bi elbise yapıyorlar. Tabi hazır plaj elbisesi modelleri de sınırsız sayıda. Sonuçta orası Fransa, orda çeşit bulamazsak hiçbi yerde bulamayız.

Bence görüntüler çok güzel. Plaj modası ile günlük modanın birbirine entegre edilmiş hali ve duyunca tuhaf bile gelse görüntüler gayet normal. Süslü püslü çamaşırların iç çamaşırı olduğu bile anlaşılmıyo bazen. Özel büstiyerler ve taytlar gibi görünüyolar. Elbise seçenekleri de o kadar bol ve renkli ki, yazlık ortamda olunca kısalığı filan dikkat çekmiyo hiç. Ha Türkiye’de olur mu? o biraz zor. Tatil yerlerinde mayosunu terliğini giyen beline havlu bağlayan sokakta gezinebiliyo da işe öyle gidemiyo mesela. Artık yoğun göbek dekolteli sütyen büstiyerleri vs. daha sık görür olduk sokaklarda ama git gide muhafazakarlaşan bi ülke olarak iç giyim ürünlerini öne çıkaran bi moda anlayışı bize uymaz gibi geliyo. İç giyimi geçtik bazen kafalarda [url=http://www.lcwaikiki.com/tr-TR/TR/kategori/kadin/yuzme-giyim]bikini[/url] ile ilgili bile soru işaretleri oluyor…

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .