DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Tarihte Kültür savaşları-Hedef ülkenin kültürünün tahribatı ve kendi kültürünün yerleştirilmesi

çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 158
Haziran 19 düzenlendi Kategori DERİNDUNYA YAZARLARI
Öncelikle şunu belirtim her türk niccolomachiavelli prens adlı kitabı okumalıdır okuyunuz okutunuz çocuklarınıza da okutunuz.

İnsanları bir arada tutan insanları devlet haline getiren ve birlik olarak kalmasını sağlayan ortak dil ortak din ahlak ve kültürdür.
İnsanları bir arada tutan öğeler var olmadıkça devletlerin yaşaması imkansızdır.
Biz türkler tarihte hep kılıç ve kalkanla savaştık bu bizim en büyük zatıf noktamızdır ama diğer devletler sadece askerleri ile değil
ekonomileri kültürleri dinleri kültürleri dikili taşları ve teknolojileri ile savaştılar bizim ekonomimiz kültürümüz veya teknolojimiz yokmuydu evet vardı ama tarihimizin bütününe baktığımız zaman sadece osmanlı tarihini değil bütün tarihimizi düşündüğümüz zaman hep bir adım geride kaldık.

Kültür savaşları ilk çağda tanrılar ile başladı öyleki bazı devletlerin tanrıları binlerceydi hemen hemen her uygarlığı bir arada tutan uygarlığın kendine has tanrıları olmuştu.Yunanlıların zeusu mısırlıların ra sı anadolu halklarının kibelesi şamanist türklerin 
 göktengrisi vs....
Tanrının ve kültürün önemini ilk çağlarda anlayan uygarlıklar işgal ettikleri ülkelerde ilk yaptıkları dini dikili taşları putları din adamlarını dini binaları tahrip ettiler yıktılar ve bu sayede o dini o kültürü o inancı sonsuza kadar yok ettiler.
Daha sonra tek tanrılı dinler çıktı ve tek tanrılı dinler binlerce putu dikili taşı tanrıyı tek başlarına yok etti.
Ve daha sonra 3 büyük din ortaya çıktı.

Yahudileri bir arada tutan musevilik
Avrupayı bir arada tutan hristiyanlık
Ortadoğuyu ve türk devletlerini bir arada tutan islam.
.
Hristiyanlar ve museviler islamın son din olmasından dolayı kendi dinlerinin biterebileceğini düşünerek islamı tehtit olarak gördüler ve haçlı seferlerini başlatılar. Kutsal topraklar hiç bir zaman umurlarında olmadı amaçları kutsal toprakları ele geçirerek kendilerinin en büyük tehtidi olan islamı bitirmekti.
Tarihin her safasında yenilgi üzerine yenilgi aldılar anladılarki islam ve islamın koruyucusu olan türkler kılıç ile yenilemezdi
ve batılılar osmanlıya 1. dünya savaşına kadar 200 yıl boyunca askeri saldırıları durdurarak ekonomik kültürel dini savaş açtılar.
Bir taraftan kendi ekonomilerini kültürlerini dinlerini geliştirirken bir yandanda osmanlının ekonomisini dinini kültürünü ve hatta askeriyesini ajanlar vasıtası ile tahrip ettiler.
İslam dini ajanlar vasıtası ile yozlaştırıldı tekke ve zaviyeler gerçek islamdan bambaşka hale getirildi.
İslam dini ilim çindede olsa gidip alınız dediği halde tekke ve zaviyeler ilimi batının desteği ile ilimi engellemiş gavur icadı demiştir.
Hareme cariye sokarak osmanlı padişahlarının genlerine kadar girdiler.
Ve yavaş yavaş osmanlıyı içerden çökertip hasta adam haline getirdiler.
Osmanlı ordununun istihbrati bilgileri casus cariyeler ile osmanlı subaylarından çalındı.
Ve osmanlı zaman içinde  çökertildi.
Batının planı osmanlıyı tamamen parçalamaktı fakat mustafa kemal atatürk ve atalarımız yüzbinlerce şehidimiz 7 düveli yenerek bunu engelledi.
Mustfa kemali severiz sevmeyiz ama Mustafa Kemal Atatürk kesinlikle hain değildi Mustafa Kemal kudüsü israile satmayan padişahımız Abdülhamitin akıbetine uğramıştır yani Abdülhamit etrafındaki hainler tarafından bitirilirken mustafa kemal öldürülmüştür.

Kültür savaşlarının günümüzdeki durumu.
Günümüzde askeri ve kültü bakımından ingilizlerin ezici üstünlüğü varken ekonomi bakımından yahudilerin üstünlüğü vardır..
Dünya ingilizin dilini konuşurken yahudinin parasını kullanmaktadır.
Kültürün ve teknolojinin önemini bilen ingilizler hedef ülkelerdeki dini dili ahlakı bilimi irfanı tahrip etmektedir.
Amerikan ordusu ırakın işgalinde ilk kütüphaneleri vurdu daha sonra askeri hefleri vurdu çünkü ırak kütüphanleri islam kültürüne dair çok önemli eserler taşıyordu.

İslam dinini koruyunuz batı ne kadar islamı gerici yobaz bağnaz hale getirmeye çalışsada işid ile dünyaya kötü göstermeye çalışsada islam ilim irfan dinidir islam devletlerinin kütüphaneleri el yazmaları batıya kök söktürür bunuda unutmayınız ilk gök bilimciler islam devletlerinden çıkmıştır unutmayınız.
Batılıların dini cennetten yer satarken islam dini gerçek adaleti savunmuştur unutmayınız.

Ateşe karşı ateşle cevap vermek konusunda inat ettim işin ucunda ölüm olsa bile....  Öhhöhöhöhöhö hapşuuuu

«1

Yorumlar

• gereksiz95gereksiz95 Gönderiler: 10
    Haziran 19 düzenlendi
    Hacı forumun tadını kaçırmak istemiyorum? Bu yazdıklarınla Amerikayı tekrar keşfetmeye çalışmışsın bilmediğimiz birşey söylemiyorsun ayrıca bu yazdıkların çok yüzeysel  bence. Demişsin ki İslam kendinden önceki dinleri öldürmeye çalışmış. Bunu kabul etmiyorum kardeşim din kalmış olsaydı İslam gelmezdi ki zaten dinler bozulduğu hakikat namına hiçbir şey kalmadığı için İslam geldi. Ve öyle bir anlatıyorsun ki dinleri Cenab-ı Allah göndermemişte komünizm yada rönesans gibi kendiliğinden oluşmuş yada bir zümre tarafından oluşturulmuş birer hareketlermiş gibi bahsediyorsun. 
  • çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 158
    Haziran 19 düzenlendi
     Söz veriyorum bundan sonra herkesin bilmediği kanıtları olan işin derinine giren ve yavan olmayan yazılar yazıcağım   :)

edit 1:
    Haklısınız herkezin bildiği konular , bilmeyenlerin olduğunu düşünerek yazmıştım bundan sonra bilinmeyenleri yazıcağım  daha çok yazıp daha az sıklıkla paylaşıcağım bu sayede forumdaki makale kirliliğini engellemeyi düşünüyorum.

Haziran 19 düzenlendi
    Yazının yavan olması birçok imla hatasının yapılması yüzeysel olması üzerimdeki ciddi baskı olması ve yazının acele yazılmasından dolayıdır.
    Ama üzerimde bu kadar baskı varken ben yaşadıklarımı her şeye rağmen her türlü baskıya rağmen sizinle paylaştığım halde  sizin hakaret eder düzeyde bir cevap vermeniz çok doğru ve yakışık değil lütfen bir sıkıntınız varsa daha düzgün bir dille böyle herkesin içinde rencide edercesine değil de güzelce mesaj olarak  atabiliriseniz daha iyi olur ama sizin derdiniz farklı ise onu bilemem.
    islam hakkında rahatsız olduğunuz kısım asıl söylenmek istenen düşünce ile değiştirdim.
    Ve öyle bir anlatıyorsun ki dinleri Cenab-ı Allah göndermemişte komünizm yada rönesans gibi kendiliğinden oluşmuş yada bir zümre tarafından oluşturulmuş birer hareketlermiş gibi bahsediyorsun.
    Kesinlikle bunu ifade etmek istemedim yanlış anlamışsınız.
    Hacı forumun tadını kaçırmak istemiyorum ama sende biraz özgüven fazlası mı var?
    Kusura bakma ama bu mevzular sana 2-3 gömlek fazla gelmiş.

Burası bir forum ve toplum toplum içinde saygı sevgi çerçevesinde birimizi aşşağılamayan  hakaret etmeyen yazılar yazalım.
    En küçüğümüz 25 yaşında lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim
    Toplum içindeki davranış kurallarına uyalım.
    Yazı yazmamdan ve yazdığım yazılardan başka rahatsız olan varsa lütfen mesaj atarak bildiriniz bende kimseyi rahatsız etmemiş olurum.
  • gereksiz95gereksiz95 Gönderiler: 10
    Kardeşim anlayışın için teşekkürler, haddimi aşan yerleri düzelttim. 
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 537
    Şu derin bilgileri merakla bekleriz kardes. .
    Son paylaştığınız makale bilinenler. .bize bilinmeyen lerden bahset kardeşim. .anında fokus olalim ..vaybe diyelim. .mesala ben sana 1 bilinmeyen söylüyorum. .Kıtalararası uçaklara kimyasal malzeme yükleyip içme suyu baraj larina atılması. Insanlarda cesitli hastalık lar turetmek..ne amaç için. .Örnek keneler. .veya su klon bombası. .
    Bizden kan topladilarya. .Oktay babuna hatırla. .o kanlar nere gitti. .
    Bize boyle sır olan seylerden bahset. .yüzeysel takılmadan. .
  • misafirmisafir Gönderiler: 193
    Arkadaş ne yazdığının farkında değil :)))
    Diyiyorki batı (hristiyanlar )200 yıllık uğraşlarla işgali dinini töresini değiştirerek yaptığını söylüyor.
    Mustafa Kemal'in ( mankurt Türklerin atası) 1923 ile başlayıp ölene kadar çıkardığı yasaların hepsi Batı yasaları.
    Arkadaş bunları yazarken ne kullanıyorsunuz.
    Ya senin tezin yanlış yada Mustafa KAMAL yanlış.
    Senin tezine göre Osmanlıya sızdırılmış ajanların sonradan Batı tarzı yasa ve kanunlarla toplumu Batılılaştırması daha mantıklı ve Tezinin doğruluğunun kanıtı olmuş olur.
    Teşekkür edenler (1)gereksiz95
    Haziran 20 düzenlendi
    Birşey içtiğimiz yok.
    Tarih elle tutulur bilgilerle yorumlanmış kişiden kişiye göre değişebilecek geçmişte olanlar dizisidir( tabi gerçekte olanlar bir tanedir o ayrı )beğenmiyorsanız kendi tezlerinizle çürütünüzki bizde doğrusunu öğrenelim.
    Haziran 20 düzenlendi
    Peki bilader Mustafa Kemal mason loncalarını neden kapattı sende buna cevap ver o zaman.
    Çetvelle cizilen ülkelerin sınırları düzdür kanla çizilen ülkelerin sınırı girdili çıkıntılıdır dediğin gibi olsaydı sınırlarımız dümdüz olurdu emin ol.
    Bilgiye dayalı karşı tarafa saygılı güzel yazılar yazınız 'misafir' bizde yanlışlarımızı öğrenelim aksi taktirde herzamanki olduğu gibi sağcı solcu kemalist komünist türk-kürt gibi ayrışırız buda birliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde batılıların ekmeğine yağ sürer.
    Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat Cengizhan_29
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .