DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Tarihte Kültür savaşları-Hedef ülkenin kültürünün tahribatı ve kendi kültürünün yerleştirilmesi

2»

Yorumlar

 • gereksiz95gereksiz95 Gönderiler: 10
  Ahmet hocam madem internetiniz var neden yeni yazılarınızı okuyamıyoruz, daha ne kadar bekliyeceğiz.
 • misafirmisafir Gönderiler: 196
  Yıl 1935 Mankurt Türklerin atasının mason localarını kapattığına inanıyorsun. Bütün batılı yasa ve kanunları getirdiğine inanmıyorsun. Size göre gücü kuvveti yok o tarihlerde. :)))
  Hayatınız tiyatro.
  Teşekkür edenler (1)gereksiz95
 • çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 158
  Haziran 20 düzenlendi
  Atatürkün türklerin atası olmadığını türklerin atasının metehan timuçin atilla fsm ve diyerleri olduğu konusunda sizinle hem fikirim.
  Batılı kanunlar hakkında herhangi bir sözüm yok onu siz uydurdunuz.
  Gücü kuvveti elbette vardı ama takiye yapan kriptolar kadar hiçbir zaman güçlü olamadı.
  Devletin en güçlü zamanında bile Mustafa Kemale suikast düzenlenmeye çalışıldı istahbarati bakımdan ülke çok zayıftı.
  Hayatım hiçbir zaman tiyatro olmadı ve
  bu sebepten dolayı adım çokuğraştılar anlatmaya başlıyorum adlı makaleyi okuyunuz.
  Sizden artık rica ediyorum küçük çocuklar gibi kavga etmek yerine araştırmalarınızla bilginizle kültürünüzle makalelerinizle geliniz bu yaptığınız düşmanlarımızın ekmeğine yağ sürmek hatta siz balda sürüyorsunuz diyorumki bana eğer yanlış bildiğim birşey varsa öğretiniz öğretmiyorsunuz çünkü öğretmeniz için önce bilmeniz lazım.
  Eğer gerçekten gerçek bilgiye sahipseniz bir makale yazınız bende yanlış bildiğim şeyleri düzeltim ama derdiniz farklıysa onu bilemem.
  Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
 • çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 158
  Bu makalenin karşıt görüşten olan bizleri ayrıştırmaması gerektiği halde gereksiz yere aynı tavrı sürdüren ve sırf karşıt düşüncede olduğum için sinirlerine hakim olamayan arkadaşlar nedeniyle silinmesi taraftarıyım çünkü bizim yenilgi üzerine yenilgi aldığımız şu zamanda (geçmiş 300 yıl) birbirimizle tartışma kavga etme gibi bir lüksümüz yok
  Teşekkür edenler (1)ARS
 • çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 158
  Mehmetçiğimiz destan yazarken biz oturup kavga mı ediceğiz.

  Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 Azer
 • çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 158
  Birlik olmanın gücüne kudretine inanın.
 • misafirmisafir Gönderiler: 196
  Demek batılı kanunlardan haberin yok. Tezine göre incelesen yeterdi. Osmanlıda'ki yaşam ile Türkiye'deki yaşamı kıyaslaman yeterdi.
  Meşhur Kemalist Uğur Mumcunun Türk vatandaşı tanımı vardır.
  " isviçre medeni kanununa göre evlenen, italyan ceza yasasına göre cezalandırılan, alman ceza muhakemesi kanununa göre yargılanan, fransız idare hukukuna göre idare edilen ve İslam hukukuna göre gömülen kişidir. "
 • AzerAzer Gönderiler: 430
  Ahmet hoca tatilden donseydi bilgili ve yararli gunler baslardi sitede, kim kimi sever kime tapar neye tapar kendinin biliceyi isdir,  dunyada ve cografyamizda oynanan oyunlari analiz edib bilgi paylasmak varken, manasiz konusmalar yapmayalim bence
  Teşekkür edenler (1)gereksiz95
 • çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 158
  Haziran 21 düzenlendi
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 541
  Yahu arkadaş lar böyle kısır çekişme ile yol alamayız. .bizim başımıza ne geldiyse şu başı bozuk üniversite sisteminden geldi. .nasıl bir sistem kuruldu ise herkes farklı bişey söylüyor. .Burada yaratıcı fikirler paylaşmamiz. Gelecege dair fikir jimnastigi yapmamiz lazim.insanlara perde arkasinda olan olayları bilgimiz dahilinde söylememız lazım derim. .
  Teşekkür edenler (2)çokuğraştılar Azer
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 541
  Bizim derdimiz Atatürk değil. .O zaman o adam gerekli idi ha öyle ha böyle. .doğru veya yanlış. .biz geçmiş e takılmadan yurumemiz lazım. .gelecek.. daima gelecek. .Bu anadolu Coğrafya sindan çok yiğit çıkar. .ama hain çıkmaz. .Hain batıdan seküler kesimden çıkar. .Çünkü onların derdi para.. san.. şöhret.. tir ..Onların vatan i paradır. .namusuda paradir. .bizim anadolu insanının bastığı yer vatandir. .Toprak namustur ..kanla alınır kan la verilir. .savaşa anadolu insanı gider ..seküler kesim Paris te son tango ya gider. .savas biterse gelirler. .Bu döngü hep böyle. .
  Teşekkür edenler (3)çokuğraştılar Azer AhmetYozgat
 • misafirmisafir Gönderiler: 196
  Geçmişi olmayanın, geleceği nasıl olsun. Atatürk lazımdı diyenlerin gelecekleri, batılının çizdiği yaşam tarzından ileri gidemez. Ne düşünebilir nede sorgulayabilir.
  80 tane plan yazıp çiziyorsunuz bir tanesinin bile yakından uzaktan alakası yok.
  Tutturana kadar daha kaç plan yazarsınız bilemem. İlk önce somut verileri görmek lazım. Bu da YAPILAN işlere bakmak ile olur. Konuşulanlar sadece aldatmacadan ibarettir.
  Rex planı yok anti rex planı, bunlar tutmayınca papa plani. İki Amerikaydı, oldu 5 amerika, 2 ingiltereydi oldu 8 ingiltere, 2 almanya oldu 10 Almanya
  Atatürk neymiş Padişahın Yaveriymiş.Osmanlı'yı 1908 ile 1909 arasında işgal eden gruplar Padişah'a Yaver seçme imkanımı tanırlar. Hele birde 30 sene öncesinde böyle bir hata yapıp neredeyse kökleri kuruyacakken. Padişahların tebası ile olan bağlantıları, Mehmet Akifler,Said Nursiler,Elmalılar gibi bir çok şahsiyet yüzünden kopmuştur. Ozamanki toplulukta neydi belirsiz şahsiyetlere anlamlar manalar yüklemişti.Onun için 2.Mahmud gibi bir hareket yapamazlardı Padişahlar. Gazetelerin bundaki rolü çok büyüktü. Ne olduğu belirsiz şahsiyetleri topluma kakalamışlar.Toplum artık kontrol altına alınmıştı.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .