DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

DerinDünya’dan Analiz ve Stratejiler

SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 451
Temmuz 2017 düzenlendi Kategori DÜNYA

Değerli kardeşlerim, dünyanın ve ülkemizin yoğun aynı zamanda da karmaşık gündemi malum. Gerek dünya ülkeleri gerek kendi ülkemiz hakkında, hem Ahmet ağabeyden hem diğer kaynaklardan edindiğimiz bilgiler ve nihayetinde kendi düşüncelerimiz doğrultusunda her üyenin kendi kafasında oluşturduğu şablonların, tespit ettiği durumların ve geleceğe yönelik stratejilerin daha rahat ve belirli bir düzende paylaşılması adına bu başlığı açmış bulunmaktayım.
 Zaman yetmiyor ki her olaya yetişelim, her olaydan haberdar olalım. Her gelişmeye ayrı ayrı anlamlar yüklemekteyiz ya da hiçbir anlam verememekteyiz. Bunun üzerine tüm takipçilerimiz için faydalı olacağını düşündüğüm bir çalışma başlatmak arzusundayım.


Oluşturmak istediğim ‘’Düşünceler Üzerine Düşünelim’’ projesi; farklı bölümlerden oluşmakta.
*Öncelikle her birinizin, şu anki bir ülke yöneticisi, bir teşkilat yöneticisi, bir yapı/oluşum yöneticisi, bir hanedan yöneticisi vs. gibi yöneticiler arasından herhangi birinin (sadece birinin) yerine geçmesini arzuluyorum.

*Bu yöneticilerin, dünyanın şu anki durumunda ve geleceğe yönelik durumunda en çok katkı payı bulunanlardan olması diğer takipçiler açısından da daha faydalı olacaktır. (Trump-Kraliçe-Putin-Rothschild-FETÖ-Esed-Sisi-Kim Jong-Aliyev-Ruhani…)

*Her yönetici veya devlet için sadece bir kişinin talip olmasını ve yönettiği ülke/yapı/hanedan hakkında analiz ve strateji oluşturmasını, ardından da diğer rakip ülkeler/yapılar/hanedanlar üzerine analiz ve strateji oluşturmasını arzuluyorum.

Yapacağımız bu çalışma esnasında ve sonrasında bilgilerimizin tazeleneceğine aynı zamanda düşüncelerimizin daha derli toplu olacağına inanıyorum. En azından düşmanlarımızın durum tespitine ve planlarına ulaşmak adına bir adım atmış oluruz. Seçilen yöneticilerin analiz ve stratejilerine elbette ki edep çerçevesinde katkılar, eleştiriler vs. yapılabilir. Başka bir yönetici düşüncesiyle cevap verilebilir.
2-3 haftalık bir çalışma üzerine yapmış olduğunuz analizleri ve üretmiş olduğunuz stratejileri https://www.facebook.com/ddhaber/ sayfamızda canlı yayınla da paylaşmayı arzuluyorum.
Yapılacak analiz ve stratejiler üzerine, bu çalışmanın devamı niteliğindeki yeni bir çalışmayı da, canlı yayın sonrasında sizlerle paylaşmayı arzuluyorum. Her katılımcıya şimdiden kolay gelsin. Her üyemiz için hayırlı ve faydalı olsun inşallah.

Teşekkür edenler (3)Azer ibrahimsarikaya AhmetYozgat
«1

Yorumlar

 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 331
  Çok güzel bir proje inşallah istenilen düzeye ulaşır. Burada sabır ve hata yapmaktan korkmamak aslolan. Önemli olduğunu düşündüğüm başka bir hususta tüm bunların dışında ;hak ve batıl, cennet cehennem, doğru yanlış, iyi kötü, Allah şeytan gibi karşıt durumlar temeline oturtulması. Burada unutulmaması gereken  üçünçü bir kavramda münafıklık kavramı. Seçilen hanedanlıkları yönetecek arkadaşlar mümin, münafık ve kafir kavramlarına çalışarak .tarih içerisinde bu kavramlarla özdeşleşmiş önemli şahsiyetleri inceleyerek ve Allah - şeytan düzleminde değerlendirerek  çalışılabilinirse çok daha verimli olur kanaatindeyim. Allah şimdiden yar ve yardımcımız olsun. rızasını kazanan kullarından eylesin. bu tarz çalışmaların hayırlı sonuçlarını bizlere göstersin. selametle.
  Teşekkür edenler (3)ilbeyiilingi SerdarTopuz_ AhmetYozgat
 • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 105
  Bir nevi keferenin uyguladigi "Think Tank" usülü yani. Güzel fikir. Lakin ben katilmaya cekiniyorum, kendimi cömez gibi gördügümden, kusura bakmayin.
  Teşekkür edenler (1)SerdarTopuz_
 • SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 451
  Amaçlarımızdan biriside varsa yanlışlarımızı düzeltmek, eksiklerimizi gidermek. Bence çekinmek yerine düşüncemizde ne varsa yazıya dökmek daha faydalı olacaktır. Forumun genel amacı gereği zaten her vakit bu uygulamayı yapıyoruz lakin biraz daha net bilgi ve ifadeler arzuluyoruz.
 • HakanKutalmisogluHakanKutalmisoglu Gönderiler: 20
  Ben bir deneme yapmak için gönüllüyüm. Keşke bir örnek verilseydi diye düşünüyorum ama ben o örneği oluşturmaya çalışacağım.
  Ben papa olsam. Yaşadığımız devir gereği ilk hedefim 2033-2039 aralığındaki kıyametimize hazırlanırdım ve tüm hristiyanları buna hazırlardım. Dünyada yaşanan bugünün olayları nedeniyle ve yükselen Türkiye'ninde hedefi olmamak için, 1453'ten sonra yaptığımız gibi bir Kutsal Roma inşa ederdim ve gözleri, düşünceleri üzerimden çekerdim. Ayrıca kendimce katmanların en üstünede oturmuş olurdum. Rusyanın derinlerinde gizlenmiş Almanya'yı kendi tarafımda tutmak en akıllıca şey olsa gerek. Ve ek olarak AB'nin birliğini farklı bir metodla yeniden derlemek gerekecek. Bu yeni bir hristiyanlık anlayışı olabilir, AB isminin başka bir isime evrilişi olabilir ama mutlaka onları bir arada tutmam gerekir. zira ortadoğunun bu karmaşık günlerinin arasına hazır bir haçlı ordusuyla girmek zorunluluktur ve gereksinimdir. Hindistan'da uyguladığımız misyonerlik faaliyetlerine hızlanarak devam etmeliyiz. Afrika'nın göbeğinden çevresine yayılacak şekilde İsa'nın çocuklarını yeniden inançlarına yöneltmeliyiz. Ortodoksluğun bizim yumuşak karnımız olduğunu biliyorum ama taban her zaman olduğu gibi bizi düşman görmekte ve emellerimize ulaşmakta bize engel olmakta. En büyük çekincemiz ise Türklerin Rusya üzerinden ortodoksları kendi dinlerine bağlamaları. Müslümanlığın değilde müslümanların içini boşaltmakla en büyük zaferimizi asırlar öncesinden almıştık. Özellikle Müslüman Türklerin bu zaferin intikamı için geleceklerini biliyoruz. Ancak bugünlerde bizim yok ettiğimiz düşüncelerinin eğer bir yerlerde gizlenmiyorsa soyu tükenmiştir. Soyu tükenen o düşünebilen Türkler bir yerlerden çıkmadığı sürece dünyada en büyük güç bizim gücümüz, Meryem oğlu İsanın gücü olacaktır.
  Son olarak kraliçeye yaşattıklarımızdan dolayı ingiltere istediğimiz noktaya doğru ilerlemekte. ABD ise güneyee inmedikçe bizim istediğimiz yerde. Romayı yeniden diriltiyoruz, kutsal haçlı ordusu adım adım savaşın başlayacağı noktaya ilerlemekte. 
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  hacli gorunusunde gelen ordu, tamda Musluman ve dusunebilen Turklerin istediyi yere adim adim kendi ayaklariyla geliyorlar 
  Teşekkür edenler (1)SerdarTopuz_
 • SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 451
  Tebrik ederim Hakan kardeşim. Vatikan'ın tarihine yönelik yazdıklarının altına imzamı atarım. Fatih'in Otranto seferiyle başlayıp, zehirlenerek öldürülmesiyle devam eden ancak Kanuni'nin de üstüne gitmesiyle sona gelinen durum... Ancak Fatih'in ölümünden sonra Vatikan adeta hedef tahtası olmaktan çıktı ve hedef Viyana oldu. Bu hususlar önemli vakit oldukça hem konuşmaya hem dinlemeye ihtiyacımız var. 
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Ne baskı imiş kardeşim. .Bu gidişle Türkiye yi terkedicen gibi
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Hayat hikâyenden soru işareti olan bölümler vardı. .
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
 • ÖmerÖmer Gönderiler: 163
  Temmuz 2017 düzenlendi
  .......................
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Şimdi bu Pakistan Başbakan i navaz serif i gorevden almışlar. .Bu neye dalalet ediyor arkadaş lar. .abd bişeyler ceviriyor o tarafa galiba. .engin görüşler e açığız. .
 • ÖmerÖmer Gönderiler: 163
  Temmuz 2017 düzenlendi
  Şimdi bu Pakistan Başbakan i navaz serif i gorevden almışlar. .Bu neye dalalet ediyor arkadaş lar. .abd bişeyler ceviriyor o tarafa galiba. .engin görüşler e açığız. .
  Pakistan'ın fetösü denilen Kanada'da yaşayan ve Pakistan devletine militanlarını paralel yapılanmayla sızdıran Muhammed Tahir-ül Kadiri adlı bir vaiz var ve son 3 yıldır Navaz Şerifin azledilmesi için her türlü melaneti yapıyordu.
  Adamlar boş durmuyor ve en sonunda Pakistanda yargı darbesi yapıldı.
  Allah'ın takdir ettiği gibi yalnız savaşacağız! Hasbünallah-u ve ni'mel vekil...
  Teşekkür edenler (1)BiKarınca
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Yani ingiliz darbesi. .
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Yanlız savaş makta sıkıntı yok. .

  O bizim tarihi kaderimiz. .biz nere o oraya..benim anladigim gorunurde islam aleminin nükleer koruyucu şu pakistandi.

  .şimdi iç istikrar sizlik baş gösteriçek bu arada Ortadoğu da bişeyler cevirecekler. .

  Suudi Arabistan tehlikede anlaşılan. .İran i pof pof layacaklar savaş çıkar diye. .

  peki bu işte Türkiye nerde esas soru bu...

  Ahmet abi nin dediği gibi Pakistan da nükleer el mi değiştirecek. ..
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .