DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

TEKNOLOJİ 4.0 VE BİG DATA DEVAM

çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 158
Temmuz 4 düzenlendi Kategori DERİNDUNYA YAZARLARI
BUu makaleyi 2. paylaşımım çünkü 1. makaleyi paylaşırken bir hata oldu umarım 2 makale birden çıkmaz forumumuzda.

Öncelikle forumumuz.derindunya da kenarlarda çıkan reklamlarda bu gün  bluetv ve csgo kasa açma sitelerinin reklamını gördüm ne tesadüfki bu hafta cs go sitelerinin tamamında ücretsiz kasaları açtım ve blue tv den putin belgesellerini araştırdım. Ve bu gün başka bir sitede adanadan istanbula otobüs firmalarının reklamını gördüm ne tesadüfkü sabah yarın için istanbula otobüs biletimi kesmiştim. :) Büyük ihtimal sitemiz harici bir reklam firması ile anlaşmıştır ve reklamlar otamatik geliyordur.
Bu sitenin domain+hosting masrafı tahminimce 250-300 liradır belli ki para kazanmak için değil gönüllülük esaslı kuruşmuş bir site burdan bütün yazarlara sesleniyorum reklamlara kasıtlı olarak tıklayalım  sitemize sahip çıkalım site sahibini masraftan kurtaralım burası hepimizin forumu forumumuza sahip çıkalım.

Batı kuantum çipleri başlangıç aşamasına getirir ,  sıra kuantum çiplere yavaş yavaş özellikler yükleyip ilerde yapılacak olan yüksek teknoloji robotlarının ilk prototiplerini yapmaya geçer.Ülkenin en iyi boya ustaları bulunur boya ustalarına para verilir ve önlerine boyanmamış duvarlar yerleştirilir.Boya ustalarına sadece boyamaları söylenir boya ustaları boyar ve onlar boyarken bilim adamları boyama şekillerini yüksek teknoloji kameralarla çeker. Boya ustlarının bütün el hareketlerinin analizi çıkarılır.En iyi ustanın el hareketleri alınır ve daha sonra kuantum çipler ile makinalara aktarılır artık ilk prototipler en iyi boya ustasının boyadığı şekilde boyayabiliyordur boya ustası ölecektir ama kuantup çipteki boyama şekli artık sonsuza kadar yaşıyacak.

Bu duyduklarınız bilim kurgu filmi değil şuan gizli labaratuarlarda araştırılmaya devam eden dünyanın yeni teknolojisi.
Hatta günümüzde amaliyat yapan doktorların el hareketlerinin robotlara aktarılmaya çalışıldığını duydum boya ustası  biraz eskide kaldı.

Robotlar                                                          -                           İnsanlar
Elektirik ile çalışır         ucuzdur.                                  Karnının doyması gerekir.          Masraflıdır.
Barınma ihtiyaçları yoktur.                                           Barınma ihtiyacı vardır.
Yıllık izinleri yoktur bayramlardada çalışırlar                Yıllık izinle birlikte yılda en az 3 ay tatildir.
Pazar günü tatil değildir.                                              **************************
Geceleride çalışırlar.                                                     Geceleri dinlenmek zorundadırlar günde sadece 8 saat çalışırlar.
Kolayca nakil edilebilir.                                                  Çocukları ve ailesi vardır kolayca şehir değiştiremez.
En önemlisi 
Üretimi kolaydır kısa sürede imal edilir                          Nitelikli elemanın yetişmesi yıllar sürer.
Maaş almazlar.                                                               Aylık maaş ile çalışırlar.

Aradaki fark ortada burda bahsedilmeyen daha bir sürü etken var ayrıca.

Gelecekte işçi sınıfı ölücektir bunu ön gören batılılar kendi devletlerinde ve uydu devletlerde artık çocuklara ingilizcenin yanında 
kodlama eğitimi ve *etik hackerlık eğitimi vermekte ve Bilgisayar müh. makine müh. ve elektirik elektronik müh. bölümlerine daha çok yatırım yapmaya başlamışlardır.
Benim kendi bölümüm her sene kontejanı artırmış ve başlangıçta 30 olan kontenjan bu sene 120 kişiye kadar çıkmıştır.
Hatta istanbulda bile çocuklara kodlama eğitimi verilmeye başlamıştır.
Dünya hızla değişiyor ve buna ayak uyduramayan devletler zamanın tozlu raflarına karışacaktır.
Boya ustasına yapılan işlem pilotlara yapılamaz mı yada askerlere yapılamazmı doktorlara zaten yapılıyor bence bu işlem sadece bilim adamlarına yapılamaz yapılsada her an namlunun ucunda olurlar.

Tehlikenin farkındamısınız.

Etik hacer= Hack yapmayı bilen ama bu işi güvenlik için kullanan ve bu sayede para kazanan kimse.

Baskılar son zamanlarda azalmış fakat bitmemiştir yazıdıklarımda azalmış ama bitmemiştir baskılar bitmeden bitmeyecektir.

Teşekkür edenler (2)Azer Cengizhan_29
«1

Yorumlar

• AzerAzer Gönderiler: 424
    Temmuz 4 düzenlendi
    zalatoy milyard, gelecek planin esasi budur zaten, 1 milyart insan kalsin dunyada, korkak ve itaatkar,kalan isleri ise zaten robotlar yapicak
    ama bu 1 milyart insanin,icinde 1 tane bile saf turk kani tasiyan bir insan istemiyorlar, cunki turk ALLAHA itaet eder kula diyil, ilk islem turku aptalasdirib, ikinci islem aramiza fitneni salib ve bir birimizi olduturub, ucuncu islem ise geride kalan nufusu yok edip, altin milyart plani uyqulamaga baslamakdir,  turku yok ede bilsen,dunyanin sahibisin ve ortada islam dini kalmaz, cunki arabdan dini koruyan cikmaz,bunu ve hersiyi goren ve bilen ALLAH turku simdiki cografiya yonlendirdi, kufurun asil sorunu islam dini diyil, dini korumakla gorevledirilen Turkdur
    Teşekkür edenler (1)gereksiz95
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 537
    Evanjelist Yahudiler dünya daki Çarkı dönmesi için 450 milyon insan a gerek olduğunu hesaplamislar ..

bunlarindan üstün ırk veya ari ırk dedikleri yahudi Evanjelist lerden olusacagini söylüyorlar. .

geri kalan insanlar in yok edilecegini bu işlemin 2025 ile 2040 yılları arasında olacagini söylüyor lar. .son yıllarda üzerinde çalıştıkları klon bombası. .muhtemelen yapmışlardır. .ve değişik hastalık türleri ile insanoğlu da seyreklestirme işlemi Afrika dan başlattıkları biliniyor. .sırada Ortadoğu var...sonra Rusya ..Hindistan. .Çin. ....nanoteknoloji nin geliştirme işlemi ile kuantum fiziği yapay zekanın önünü açmıştır. .

Bu sayede karadelik lerin çözümlenmesi. .Boyut değiştirme işlemi. .ve çeşitli metafizik olaylar. .Bu işlemi yapanlar şeytanın usaklari olan ruhunu şeytana satan insanlar. .hak ve hakim olan Rabbime meydan okuma var.

Azer kardeşim doğru söyler. .islam in muhafizi turklerdir. .Türklerin islam inancinin ortadan kaldırılması. .veya islam dininin içinin boşaltılması ..feto nun görevi bu isdi. .ama Yaradan Rabbim müsade etmedi. .Bu ruh suzlarin önündeki tek engel islamdır. .

onun için muhafizi ortadan kaldırmak gerekiyor. ..Savaş bu..kuantum fiziginin bi cit üstü metafizik olaylardir. .zihin okuma. .zihin e girip yönlendirme. .kontrol etme. .sadece fotoğraf a bakıp insanları beyin dalgaları yönetme. .

yaa arkadaş lar bunları düşününce Rabbim e şükürler olsun diyorum. .Kıyamet bunlara var dir..biz Dinimizi hak olarak yaşayalım. Ogretelim.

.ama şeytanın ordusu var sa hakim olan Rabbimin de bir ordusu var dir ..oda şerefli Türk ordusu. .

.bizler anadolu insanı olarak Rabbimin izinden ayrilmadigimiz sürece onlar sefa sürdüğünu zannetsinler. .sonuçta onlar cehennem e biz inananlar insallah cennete gideriz ..
    Teşekkür edenler (1)Azer
    eger dunyada insan nufusunu fazlasiyla azaltmak istoyorsan, dunyada bulunmuyacaksan, en azindan bir zaman, yani demek istediyim, bunlar uzayda yeni bir arzu mevud ariyorlar bence,belkide bulmuslar, cunki top yekun savaslar veya virus salqinlari, bunlaradan yan kecmiyecekdir, bildikleri ucun yeni bizlerin aklina bile gelmiyen planlari var
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
    Adamlar zaten değişik galaksiler keşfetti. .sadece karadelik yapısı ni bilmiyorlar. .Burada kuantum fiziği en üst noktada. .üstün ırk olarak uzayda koloni kurmanin hesabını yapiyorlar
  • ÖmerÖmer Gönderiler: 159
    Adamlar zaten değişik galaksiler keşfetti. .sadece karadelik yapısı ni bilmiyorlar. .Burada kuantum fiziği en üst noktada. .üstün ırk olarak uzayda koloni kurmanin hesabını yapiyorlar
    Hepsi palavra. Nasa yalan söyleyerek dünyayı kandırıyor...

Teşekkür edenler (1)BAMSI_BEYREK

• BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 85
    Ben de NASAnin cogu kesiflerinin palavra oldugunu duydum ve okudum. Zaten kendileri söylüyorlar bilmem kac milyar km veya isik yili uzakliginda falan diye. Bu kadar uzaga gidip resim cekebilen kesiflerimiz gercekten var mi? Yoksa bazilari hayal ürünlerini Hollywood ve satilmis enstitüler araciligiyla bizlere mi kakaliyorlar? Elbet gercekler ortaya cikacak. 
    nasa bildiyiniz gibi islere bakmiyor, gorunen yuzu baskadir gorunmeyen yuzu baska

Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
    Yapmayın arkadas lar uzay teknolojisi durduk yere olmadı. .haarp teknoloji ile adamlar yaz ortasında kar yagdirdilar. .insanlar la robotik teknoloji yer değiştirecek ..keşfedilen yeni galaksiler vardır. .adamlar uzaya o kadar parayi çöp olsun diye dokmuyorlar. .tabi biz düştük laiklik derdine. .sakalı vardı yoktu. .adamlar jüpiter e uydu gonderdiler
    Teşekkür edenler (1)Azer
    Bu arada ahmet abi nin tatili bitmistir umarim. .zindedir şimdi. .yeni makaleler bekleriz kendisinden. .mesala Barzani konusunu merak ederim şahsen. .
    Temmuz 6 düzenlendi
    arkadaslar nasa dogruyu soyluyesi diyil her halde, 1997 yilda okyanus sahilinde apple 5 model telefonlar bulundu yuzlerle, ama bizler 2013 - 2014 yilinda tanis olduk apple 5 le yanlis hatirlamiyorsam, bu haberi ozaman hickimse dunyaya duyuramadi, mevzu nasanin veya baska bir kurumun devletin dogru veya yanlis soylemesi diyil, mesele bizler onlardan geri kaldigimiz ucun onlarin dedikleriyle kifayetlenmemizdir, basimizi kaldirib etrafimiza iyice baksak bizleri nasil ve neyle oyaliyib oyunda tutduklarini gore bilerik, bugun gok turkun gorevi sadece dunyaya bakmak diyil benim zanimca, ama en dogrusunu Alim olan ALLAH biliyor
  • çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 158
    Barzani hakkında şunu söyliyebilirim barzani yahudilerin kayıp 13. kavmine mensup israil için çalışan kürt yahudilerinin lideridir bu kayıp kavmin içinden hepimizin bildiği bir isimde yılmaz erdoğandır kendisi kürt yahudisidir.
    Kürt yahudilerinin derdi ise israildir barzani israilin bir numaralı adamıdır güven olmaz.
    Ama yinede ahmet abiden dinlemekte fayda var yinede.
    bu 13 kavim kuzey afrika colunde kaybolan kavimdimi?
  • çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 158
    işin sırrı Ahmet abinin pakraduniler adlı videosunda gizli.
    Pekâlâ Barzani konusunda bu devlet ikircik li bi tavır sergiliyor. .suan görünen pyd kötü polis Barzani iyi polis. .Barzani nin muhalefet karşısında gücü azalmaktadır Goran hareket i ve Talabani karşısında. .referandum karari ile rakiplerini durdurmustur. .Türkiye suan Barzani'ye ortulu destek vermektedir..acaba diyorumko turkiye sag gösterip sol mu vuracak diye ..ama bu seferde yerine koyacak adam yok. .korumaları bile mit buldu..suan Türkiye koruyor bu adamı. .İsrail ile anlaşma varmı bu işin içinde. .Ahmet abi allah için şu Barzani ve pyd konusunda bişeyler soylesen. .
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .