DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Uyuyan Millet Gerçekten Uyandı mı?

GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 296
     Şu son 1 yıla baktığımızda yaşanan 15 Temmuzu milletin uyanma hareketi olarak görebiliriz. Geçen yıl bu zamanlarda halk vermiş olduğu reye yani namusuna adeta geçmişe nispet yaparcasına ölümüne sahip çıktı. Geçmişe nispet çünkü Menderes asılırken, Özal zehirlenirken ve Erbakan indirilirken kimse ölüme koşmamıştı. Geçen yıl bu zaman aslında insanlar Lider Erdoğanın kara kaşı kara gözü içinde koşmamıştı ölüme. Başkan Erdoğan bir vesile idi sadece. Şunun bilincindeydi halk: " Menderes, özal ve Erbakan'ın gitmesi mesele değil nasıl olsa içimizden hep bir Erdoğan çıkıyor. Asıl mesele benim oyumla ülkenin yönetimi yabancının eline geçmesi meselesi! Benim oyumla beni hor gören zihniyetin beni yönetmesi! Çoğunluk olmama rağmen beni hiçe sayan mahlukların beni yok sayması meselesi!"

Kısacası evet millet o gece uyandı. Uyanmakla da kalmadı destan yazıp uykusuz nöbetlere koştu, onunla da yetinmeyip ordusuna moral verip suriye'ye girmesine vesile oldu. Hamdolsun Yüce Allah'a.

Evet tüm bunlar, 300 yıla yakın bir süre bastırılmış bir milletin, bir gece de yapmış olduğu destandı. Burası açık ve net. Peki zamanla bu güzel millet o destansı geceyi daha bundan üç beş gün öncesine kadar o gece ki olan duygusu ile anımsıyor muydu? Bence hayır! Bu geçen bir yıl şunu açıkça gösterdi ki evet milletimiz anlık refleks olarak demir bir yumruk fakat zamana bağlı olarak ise unutmaya meyilli duygu yüklü... Burada siyasilerin de illaki hataları var. Nasıl mı? Geçtiğimiz kış aylarında o gece için kontrollü darbe yapıldığı çığırtkanlığı yapanlara gereken cevap bence yeterli derecede verilmedi. Verilecek olsa bile bunun içine halkı da katarak yapmak en mantıklısı idi. Neticede o gece şehadete giden millet sanki bir an da kendi kendine intihar eden bir deliymiş görüntüsü ile karşı karşıya kaldı, kaldırıldı. Yazık değil mi Peki? Yanlış anlamayın şahadete gidenler için demiyorum. Keşke onlar gibi olsa sonumuz Ne mutlu onlara. Lafım kalanlar için yani hepimiz için. Bu millet için. Peki ne yapılabilir? Uyanık görüntüsünde ki bu milleti uyandırmak için ve nasıl bir destan yazdıklarını 365 gün aynı o gece ile yaşamaları için... kısacası basite aldıkları olayın dünyaya  nasıl bir etkisinin olduğu, nasıl anlatılabilir? Çözüm açık ve net! Evet Erdoğan önderliğindeki devlet için 15 Temmuz 2016 bir milat ise halk nezdinde bu milat 15 Temmuz 2017 olmalı. Yani bugünden itibaren şu an yarı karnaval havası yaşayan milletimize bu destanın en azından ay da bir kere görkemli bir şekilde hatırlatılması gerekir. Yoksa bu necip millet korkarım ki o günü unutup gidecektir hemde yakın bir zamanda. Bunun psikolojisi, Allah göstermesin aynı bir durumda bilinç altına yerleşirse millet nezdinde sonuçları ağır olur kanaatini taşımaktayım. Çünkü anlık verilen refleksi gören düşman bunu ilk etapta bastırırsa milletin direnci kırılır, bunu görüp şimdiden tedbir almak gerekir.

Dönelim ilk cümleye... Milletin uyanma hareketine. Fazla söze gerek yok bence, bu sözün üzerine. Henüz uyanmadık sadece alarm çaldı gözlerimizin çapağını siliyoruz. Yarı uykulu ve kısmi rüyadayız. O yüzden ilk cümlede bu uyanışa hareket dedim. Devam eden bir hareket... Keşke uyandı diyebilseydim. İleride keşke dememek için yazımı bir soruyla bitireyim o hâlde? Sizce de Uyandık mı?

Bir Türk Atasözü: "Su da Uyumaz, Düşmanda!.."

Selam Ve Dua ile...
Teşekkür edenler (2)çokuğraştılar gereksiz95

Yorumlar

• Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 600
    Türk millet uyuduğu doğru idi. .15 temmuz da uyanmistir. .normal bi Uyanış olmamıştı bu..kendisine yapılan darbeyi silah ile değil yüreği ile parcalamistir. .ve dünya ya tank in önünde nasıl durulması gerektiğini göstermiştir. .ve yüreğinde saklı gücü tarihe kazimistir. .işte tarih ben burdayım buyurun gelin geri adım yok..KANA KAN DİŞE DİŞ. .gücü yeten gelsin. .Bazi mihraklar bu işi sulandiriyor ama kartal yuvadan çıktı. .VE KARTAL LAR YÜKSEK UÇAR. .vesselâm
  • yörükyörük Gönderiler: 240
    Ahmet abi nin dikkat çektiği bu konuda uyanmıyoruz uyandırılıyoruz diyordu, o zamanlar bunun ne demek olduğunu anlamamıştım muhtemelen hala daha anlamamışımdır :) ama kim uyandırıyorsa bizi çok sevdiklerinden değil bir bildikleri vardır. kümeleşen insan yığınları bunlara önderlik eden yapılar dikkatimi çekiyor herbiri bize ayrı ayrı düşmanımızı tarif ediyor, bazı yerlerde sadece ingiliz düşman diye gösteriliyor başka yerde sadece alman başka yerde abd, israil, iran, rusya, araplar yunan diye liste uzuyor. beynimize vura vura şu varya sana böle böle etti şu zamanda diye bilgiler sunuyorlar. zannımca bizi kimler uyandırmak istiyorsa iti ite kırdırmak olarak tarif edebileceğim bizi birilerine düşman edip çatıştırıp zayıf düşürmek istiyorlar en son kendileri as solist olarak tepemize çökecekler.
    İpek Yolu projesi. ..Petrol ve doğalgaz in geçtiği tüm güzergah larda Türkiye. Nin etkisi var onay vermeden bu planlar geçersiz olur..kim uyandırır ve uyandığında yanında olursa güç lu o olur. .Her coğrafi bölgede ister istemez bi Türk e rastliyorlar. .Türk demek müslüman demek.
    Uyanma işi yine Erdoğan in başarısı. .tebrik etmek lazım. .referandum da 51 oy.hayal kırıklığı olarak algilandi ama lider liderliğini yaptı ve büyük basari dedi. .Halk da onu takip etti. .Uyanış böyle başladı. .devam edermi edicek. .yusa Hz yeşil kitabesinde 2016 ve 2020 yılları ile ilgili Yahudiler le Türkler arasında güç savaşları olucak. .2016 yi biz kazandık. .2020 de bakalım kim kazanacak. .gonlumuz hak ve hakim olan Rabbimin yardimiyla biz kazanalım. .
  • AzerAzer Gönderiler: 548
    uyuyani uyandiran ALLAH dir, kullu diyil kul sadece ortada vastacidir, 10 - 11 asirlarda uyandig ve lazim olan yerleri fetih etmeye basladig ve edik, 20 - 21 asirda yene uyandig simdide lazim olan yerleri fet etmeye basladik ve ediceyiz, her zamanin kendine has fetih usulu var, bizlere dusman olanlari milliyetine ve dinine gore secmiyelim, bizlere dusman olanlar ne milletine nede dinine saygisi ve sevgisi olmuyanlardir, yani milletsiz ve dinsiz olanlardir, asil musluman hayvan gibi ne dusuner nede davranar, devlet gizlinde ve askarda dusmanla yan yana gorune biler,ama devlet ne yapdigini iyi biliyor elbet, bu uyanis dostun ve dusmanin isi diyil, yarim kalmis isi bitirmek ucun uyandirilmisik, dost ve dusman sadece uyanmagimizda vastaci oldular, bu uyanmakdan dostda dusmanda yararlanmak istiyordur elbetde, ama kurulan tuzaklar bazen tuzak kurani tuzaga saliyor, vatana hakiyla hizmet edenler disardan nasil gorunduklerine diyil, hizmeti hakiyla yapmagi dusunurler,
    Ayıp bişey değil bu sadece.. UYANDIK ..ne var bunda. .300 yıl mağarada uyuyan yedi uyurlar nasıl ilahi emirle uyandilar sa..bizim uyanmamiz da böyle bişey. .sadece ŞİMDİ DÜNYA DÜŞÜNSÜN. .
  • TevekkülTevekkül Gönderiler: 141
    %30 uyandık diyebilirim dışarıdan saldırılara çok duyarlı hale geldik bir olmayı daha iyi biliyoruz lakin para oyunlarını din üzerinde oynanan oyunları pek çözemiyoruz... hep dedim diyorum diycem eğitim sistemi baştan aşağı değiştirilmeli doğru bilgilerle okutulmalı çocuklar din eğitimi çok üst düzeyde verilmeli din eğitiminn içinde islam tarihini de öğretmeli çocuklara.... yahudi tarihini bütün çocuklara okutmak lazım
    Teşekkür edenler (1)çokuğraştılar
    Sana ağır gelen o bir secde var ya, binlerce secdeden alıp kurtarır seni. 
    -Muhammed İkbal-
  • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
    Şunu unutmayın genç arkadaşlarım,bu milletin uyanması ancak tarihini bilmesi ve bu vahim olaydaki tüm gerçekleri bilmesiyle olur.Ha Osmanlı geri gelecek rüyası ise kasdettiğiniz şey,onu unutun şimdiden söyleyeyim.
    Bize tarihî ek.sik.siz okutuyor lar zaten..Osmanlı yi yıkan İttihat ki telakki. .Atatürk un kurduğu Cumhuriyet i yamali bohcaya çeviren telakki nin yan sanayi sürümü chp..hala surundur meye calisiyor. .bi yakamizdan düşse. .iskender füzeleri gibi uzayı birak jüpiter e gideriz o gazla. .
  • AzerAzer Gönderiler: 548
    Temmuz 24 düzenlendi
    Osmanli biryana gitmemiski, gelmeyinide hayal edelim, 2 hukumranliga dogru yol almakdadir sadece sakin ve sesizce
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .