DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Davutoğlu / 15 Temmuz / Ortadoğu

KURALSIZKURALSIZ Gönderiler: 34
15 Temmuz darbesinden , depreminden önce Türkiye küçük bir deprem yaşamış ancak bunu kimse hissedememişti. Deprem Washington - Berlin - Vatikan hattında hissedildi. Bu darbe Türk Devletinin , 1 Mart Tezkeresinden sonra ABD ' ye attığı en büyük tokattı. 5 - 24 Mayıs darbesi : Davutoğlu ' nun istifası ! 

 Devlet kademesinde bir siyasi veya brökrat tasfiye ediliyorsa bu tasfiye ya o kişiyi ya o makamı ya da bir projeyi tasfiye amaçlı yapılmıştır. Ahmet Davutoğlu tasfiyesinde bu üç tasfiyede gerçekleşti. 

 1 - Ahmet Davutoğlu tasfiye edildi. 
 2 - Başbakanlık makamı artık tamamen ortadan kaldırılmış oldu. Dolaylı yoldan Başkanlığa geçiş yapıldı. 
 3 - ( En önemlisi ) Neo - Osmanlı projesi tasfiye edildi. 

 Davutoğlu ' nun , başbakanlık dönemini incelerken 2 kısımda incelemeliyiz. 7 Haziran öncesi ve sonrası ! Çünkü 7 Haziran sonrasında Başbakan değişikliği yaşandı. Bunu fark edemedik. Başbakan Bahçeli , Davutoğlu ise Bahçeli ' nin Ak Parti vekili oldu. Bunun ispatı 7 Hazirandan sonra , Ak Parti , Muhafazakar - demokratlıktan , muhafazâkar - milliyetçiliğe kayış yaptı. 

 7 Haziran ' dan sonra Çözüm Sürecinin bozulması ve Bahçeli ' nin her şeye hayır diyerek , Ak Parti ' yi iktidara taşıması , meclisin sıkışması halinde 5. Partiyi kurarız demesi bunlar Bahçeli ' nin gizli başbakanlığını ortaya koyar. 

 Biz Türk Milleti siyaseti düz okuyarak her zaman yanılmışızdır. O halde şu sonuca varabiliriz. Ahmet Davutoğlu ' nun istifası Başbakanlıktan çok , Dış İşlerinde yaşandı. Çünkü 24 Mayıs ' tan tam 12 gün sonra yeni Başbakan Binali Bey ; Suriye ' nin toprak bütünlüğü,  Türkiye ' nin toprak bütünlüğüdür demiş ve böylece Avrasyacı konuma geçmiştir.  7 Haziran 'da , Davutoğlu Başbakanlıktan , 24 Mayıs ' ta Dış İşlerinden tasfiye edildi. 

  Avrasya dediğimiz oluşum veya ittifak İngilizlerin elinde olan bir oluşum ve ittifaktır. İngilizler , Suriye - İran ( bir bölümü ) ve Rusya ' yı , NATO ' dan bağımsız olarak , ABD ' ye karşı savaştırıyor. Örnek vermek gerekirse ; 

 - Esad ' ın arkasında , Esma Esed ' in bağlı olduğu İngiliz aileleri var. Ve de Putin ' in akıl hocası Dugin , Rostchild ' in adamı. 


 24 Mayıs ardından , Gül -  İngilizlerle , Perinçek - Ruslarla görüşerek , Türkiye ' yi Avrasyaya kaydırdılar. Bunun içinde 15 Temmuz'da bir darbe yedik. Darbeyi yapan Vatikan - ABD - Almanya idi. 

 15 Temmuz sonrasında Rusya - Suriye - İran ile ittifak yapmaya başladık. Dış İşlerinde ki kadrolar artık Perinçek ' e bağlanmaya başladı. ( 5 - 6 yıl sonra bu kadrolar da tasfiye edilecek ) 

  Bölgenin kaderi için şuan , Rusya - Türkiye ittifakından çok İran - Türkiye ittifakı önemli. Haşdi Şabi denen örgütün Musul ' da mezhep savaşı çıkarma planları ve Suud ' un , Yemen ' e savaş açma planları tamamen İngilizlerden alınmış bir emirdir. 

 İngiltere ve ABD ' yi yöneten güçlerin ortak bir planı var : Mezhep savaşı ! Bunun için ülkemizde bazı Ehli Sünnet Cemaatlerin dikkat etmesi gereken bir konudur. Türkiye ve İran düşerse Ortadoğu düşer. 

 Tahminim bundan 5 sene sonra Türk Devleti emperyal bir vizyona geçiş yapacaktır. Emperyal vizyona geçiş yaptığımızda bölgede ne Daeş ne PYD - PKK ne de Barzani kalacaktır. Türk Devletini ve Ortadoğu ' yu zor günler bekliyor ! 
Teşekkür edenler (1)SerdarTopuz_
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .