DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Davutoğlu / 15 Temmuz / Ortadoğu

KURALSIZKURALSIZ Gönderiler: 34
15 Temmuz darbesinden , depreminden önce Türkiye küçük bir deprem yaşamış ancak bunu kimse hissedememişti. Deprem Washington - Berlin - Vatikan hattında hissedildi. Bu darbe Türk Devletinin , 1 Mart Tezkeresinden sonra ABD ' ye attığı en büyük tokattı. 5 - 24 Mayıs darbesi : Davutoğlu ' nun istifası ! 

 Devlet kademesinde bir siyasi veya brökrat tasfiye ediliyorsa bu tasfiye ya o kişiyi ya o makamı ya da bir projeyi tasfiye amaçlı yapılmıştır. Ahmet Davutoğlu tasfiyesinde bu üç tasfiyede gerçekleşti. 

 1 - Ahmet Davutoğlu tasfiye edildi. 
 2 - Başbakanlık makamı artık tamamen ortadan kaldırılmış oldu. Dolaylı yoldan Başkanlığa geçiş yapıldı. 
 3 - ( En önemlisi ) Neo - Osmanlı projesi tasfiye edildi. 

 Davutoğlu ' nun , başbakanlık dönemini incelerken 2 kısımda incelemeliyiz. 7 Haziran öncesi ve sonrası ! Çünkü 7 Haziran sonrasında Başbakan değişikliği yaşandı. Bunu fark edemedik. Başbakan Bahçeli , Davutoğlu ise Bahçeli ' nin Ak Parti vekili oldu. Bunun ispatı 7 Hazirandan sonra , Ak Parti , Muhafazakar - demokratlıktan , muhafazâkar - milliyetçiliğe kayış yaptı. 

 7 Haziran ' dan sonra Çözüm Sürecinin bozulması ve Bahçeli ' nin her şeye hayır diyerek , Ak Parti ' yi iktidara taşıması , meclisin sıkışması halinde 5. Partiyi kurarız demesi bunlar Bahçeli ' nin gizli başbakanlığını ortaya koyar. 

 Biz Türk Milleti siyaseti düz okuyarak her zaman yanılmışızdır. O halde şu sonuca varabiliriz. Ahmet Davutoğlu ' nun istifası Başbakanlıktan çok , Dış İşlerinde yaşandı. Çünkü 24 Mayıs ' tan tam 12 gün sonra yeni Başbakan Binali Bey ; Suriye ' nin toprak bütünlüğü,  Türkiye ' nin toprak bütünlüğüdür demiş ve böylece Avrasyacı konuma geçmiştir.  7 Haziran 'da , Davutoğlu Başbakanlıktan , 24 Mayıs ' ta Dış İşlerinden tasfiye edildi. 

  Avrasya dediğimiz oluşum veya ittifak İngilizlerin elinde olan bir oluşum ve ittifaktır. İngilizler , Suriye - İran ( bir bölümü ) ve Rusya ' yı , NATO ' dan bağımsız olarak , ABD ' ye karşı savaştırıyor. Örnek vermek gerekirse ; 

 - Esad ' ın arkasında , Esma Esed ' in bağlı olduğu İngiliz aileleri var. Ve de Putin ' in akıl hocası Dugin , Rostchild ' in adamı. 


 24 Mayıs ardından , Gül -  İngilizlerle , Perinçek - Ruslarla görüşerek , Türkiye ' yi Avrasyaya kaydırdılar. Bunun içinde 15 Temmuz'da bir darbe yedik. Darbeyi yapan Vatikan - ABD - Almanya idi. 

 15 Temmuz sonrasında Rusya - Suriye - İran ile ittifak yapmaya başladık. Dış İşlerinde ki kadrolar artık Perinçek ' e bağlanmaya başladı. ( 5 - 6 yıl sonra bu kadrolar da tasfiye edilecek ) 

  Bölgenin kaderi için şuan , Rusya - Türkiye ittifakından çok İran - Türkiye ittifakı önemli. Haşdi Şabi denen örgütün Musul ' da mezhep savaşı çıkarma planları ve Suud ' un , Yemen ' e savaş açma planları tamamen İngilizlerden alınmış bir emirdir. 

 İngiltere ve ABD ' yi yöneten güçlerin ortak bir planı var : Mezhep savaşı ! Bunun için ülkemizde bazı Ehli Sünnet Cemaatlerin dikkat etmesi gereken bir konudur. Türkiye ve İran düşerse Ortadoğu düşer. 

 Tahminim bundan 5 sene sonra Türk Devleti emperyal bir vizyona geçiş yapacaktır. Emperyal vizyona geçiş yaptığımızda bölgede ne Daeş ne PYD - PKK ne de Barzani kalacaktır. Türk Devletini ve Ortadoğu ' yu zor günler bekliyor ! 
Teşekkür edenler (1)SerdarTopuz_

Yorumlar

  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
    Mart 9 düzenlendi
    Dünyaya ayar veren fırfırlar içeride hem sağ kanada hem sol kanada aynı anda oynayıp kendilerinin uzun vadeli yüzyıl planları için tıpkı Çin'e yaptıkları gibi, Türkiyeyi de bir sıçrama tahtasına çevirmenin peşindelerse, işte o zaman senin bu analizin çöpe gider kuralsız. 1000 defa yanılıyor olmayı isterim Yüce Allah'tan.
    İnşallah Derin Türk Devletimiz tuzakların farkındadır.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .