DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Süleyman tapınağı ve kızıl düveler

TevekkülTevekkül Gönderiler: 141
Kategori DÜNYA
mescid i aksa da olanlar malumunuz arkadaşlar israil yıkıp süleyman tapınağı inşa etmek istiyor bunu da artık biliyoruz geç oldu ama öğrendik bir yandan da büyüyen bir hıttın savaşı korkusu da var israil de özellikle biz türkiye cumhuriyeti devleti müslümanlarından korkuyorlar ilerleyen günlerde bu konular daha çok konuşulacak gibi duruyor söylenenlere göre kurban edilecek kızıl düveler bile hazır... bu sapkın israil durmayacak peki biz neler yapabiliriz ? oturup israille konuşmak bir yol olabilir mi ? 
Sana ağır gelen o bir secde var ya, binlerce secdeden alıp kurtarır seni. 
-Muhammed İkbal-
Teşekkür edenler (1)BiKarınca

Yorumlar

• yörükyörük Gönderiler: 215
    kendini sapkın israil diye tanımladığın israilli olarak düşün, belkide bin yılda bir gelecek bir fırsat ortamı var diye görüyorlardır, dünya müslümanlara karşı düşman, müslümanlarsa diğer müslümanlara karşı düşman. israilin zulmünden çok daha fazlasını müslümanlar birbirlerine yapıyor. ben o israillilere bir kabahat bulmuyorum kabahat bizde, nasıl bir akrep fıtratı gereği sokuyorsa israillide fırsatını buldumu süleyman tapınağını yapacaktır.
    zannımca yapılabilecek birkaç şey var. müslümanlar kendi içinde çatışsada dışarıya karşı tek kuvvet olarak hareket etmeli, bu biraz hayal oldu galiba müslümanların kendi içinde çatışmadığı oldumu bilmiyorum hep çatıştı diye biliyorum o yüzden kendi içimizde çatışsakta dışarıya karşı bir olmalıyız dedim. birlik ancak hilafet vatikan tarzı bir birliktelikten olur o da olacağa benzemediğine göre bizi anca para birleştirir herkesin anladığı dil. müslüman devletlerin ticaretini çıkarlarını diğerlerine karşı koruyan bir birlik olursa ancak biz tek güç olabiliriz.
    bu israil yahudi musevi herneyse bildiğim kadarıyla onlarda biz gibi bölünmüş haldeler karşıt gruptakileri desteklemek siyasetin gereği olarak görünüyor. hatta yahudilerin %90 lık kısmı hazar yahudilerinden oluşuyormuş bir hazaristan yahudi devleti kurdurdukmu onları kendi içlerinde çatıştırır orta doğu da bize kalır.(ukrayna meselesine bu gözle bakıyorum)
    bu israil radikalleşe radikalleşe işbilir adamları değil en radikal adamları başa getirmeye başladı kendilerine duydukları özgüvenle birleşince israil in en büyük düşmanı gene kendisi olacak gibi görünüyor.
    arap baharı dalgasını bitmiş olarak görmüyorum sadece suriye de takılı kaldı mısırda darbeye uğradı, buralardan alınacak derslerle devam edecektir. suudi lerdeki ve güdümündeki diğer arap ülkelerindeki hareketliliği buna bağlıyorum sıranın onlarada geleceğini görüyor olmalılar.
    zaman ilerliyor ve bizim lehimize ilerliyor gibi görünüyor.
    Teşekkür edenler (2)Tevekkül BiKarınca
  • TevekkülTevekkül Gönderiler: 141
    açıkçası bende kabahat bulmuyorum lakin doğruya doğru bu adamlar sapkın mı ? evet.... onlar kendi tıynetlerinin gereğini yapıyorlar sorun ise bizim tepki koymamamız mesela israil ürünlerini almak gibi... bu çok basit görünebilir ama israil bunu çok önemsiyor 
    -Muhammed İkbal-
  • AzerAzer Gönderiler: 424
    bir hayudi isini sansa birakmaz,simdi olan olaylar israilinin isine yariyor,en azindan yararlanmaga calisiyor ve calisdiriyorlar her tarafdan,olay suleyman mabedi diyil,tamamen baska birsey,bugun hazara siniri olan devletlerin icinde finte sesleri gelmeye basladi, olaylari n nangi yonde ve derinliyinde gidiyine bakmak lazimdir, ama herkes iyi biliyor ve bilsinki bir turkun yasadigi yer ona vatandir, ve o yere gore seve seve canindan gecer, kardes kardesini harciyorsa ziyana ve tuzaga dusmusdur  
    AZER KARDEŞİM MALESEF BİLGİ EKSİKLİĞİN VAR ramazan kurtoğlu-evanjelizm kitabını öneririm sana
    -Muhammed İkbal-
    Temmuz 24 düzenlendi
    dediyin kitabi okurum Insallah,  benim bilgim az ola biler, ve anlatmak istediyim tamamen baska bir mevzudur Tevekkul kardesim,
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 537
    Ramazan Kurtoğlu nun şu lafı aklima geliyor daha suriye savaşı yok ortada. .Türkiye 75 bin şehidi göze alıp suriye ye girmek zorunda bu beka sorunu dedi. .adamın 2015 de söylediği şeyler 2015 de gerçekleşti. .hele du Çamlıca camii yeri ile olan şey ilginç. .bide kanal istanbul un güzergah ini bu adam değiştirdi. .
    Evengelizm kitabını okudum ..Dünya Çarkı dönmesi için 450 milyon kişiden bahsediyor. .Bunlar Evengelizm yahudi olucak diyor. .2025 ve 2040 yılları arasında nüfus kiyimindan bahsediyor. ..ve söyledikleri hersey çıkıyor. .
    Teşekkür edenler (1)Tevekkül
    aynen bilgili bir insan önemli bir değer kitaplarını alıp okumak lazım
    -Muhammed İkbal-
  • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 85
    Temmuz 25 düzenlendi
    Bu adamlar daha evvel atalarinin uydurdugu ve seytaninda o yola ilettigi kehanetleri gerceklestirmek icin ellerinden geleni yapiyorlar. Onlarla oturup konussan bile sen gittikten sonra "buna ne oluyor be? atalarimin yolundan gidiyorum" diye islerine devam ederler. Israilin yaptigi elbette bir yere kadar sürecek, cünkü Allah c.c. buyuruyor ki "Ve sakın o kâfirler, onlara mühlet vermemizi, kendileri için bir hayır sanmasınlar. Sadece günahlarını artırmaları için onlara mühlet veriyoruz. Ve onlar için ”Alçaltıcı Azap “ vardır.(Al-i Imran Suresi, 178. ayet, kaynak: http://www.kurantefsiri.com/kuran/ali-imran-suresi-ayet-178-kuran-tefsiri.aspx).

Mevla görelim neyler. Neylerse güzel eyler.
    Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 Tevekkül
    bamsı beyrek kardeşim katılıyorum sana
    -Muhammed İkbal-
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 537
    Yahu arkadaş lar adamlar peygamber şehit etmiş lanetlenmis topluluk. .Bunlar düzelir mi sizce. .Allah u teâlâ ya bile hasa meydan okuyorlar. ..
    düzelmezler sanrm
    -Muhammed İkbal-
  • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 85
    Bunlar hem peygamber öldürmüs millet, hem Hz. Musaya "bize Allahi acikca göster" demis millet, ve buzagiya tapinmis bir millettir, ki hâlâ tapindiklarina dair süphelerim var. Düzelmeleri imkansizdir.
    kuran kerimdeki  az bir kismi haric kalani lanetlenmisdir yaziyor, bunlarin duzelmeyi ahirete kalmisdir, o az bir kismi na ayit olanlari bulub toplamak lazimdir bence, kafalarindakilar lazim olucakdir
  • yörükyörük Gönderiler: 215
    Kuran dan anladığım kadarıyla süleyman tapınağını şeytanlar yapmış.
    sad 37. ayet

Veş şeyâtîne kulle bennâin ve gavvâsın.

1.ve eş şeyâtîne: ve şeytanlar
    2.kulle: her, hepsi
    3.bennâin: bina yapanlar
    4.ve gavvâsın: ve dalgıçlar, derine dalanlar
    37.Bina ustası olan ve dalgıçlık yapan her bir şeytanı
    38.Ve daha diğerlerini de zincirlerde bağlı olarak (Onun emrine verdik.)
    39.İşte bu bizim ihsanımızdır. Artık sen de (istediğine) hesapsızca ver yahut verme” dedik.

birde süleyman tapınağında çalışan bina ustalarının birlik olup ilk mason teşkilatını kurduklarını hatırlarsak, masonluğun şeytan işi olduğunu zaten anlıyabiliyorduk ayetlede açıklık getirmiş oluyoruz. Süleyman tapınağı peygamber işimi şeytan işimi aklım karıştı. belkide ilk mason teşkilatı şeytani değildi sonradan şeytan bu işi ben size öğrettim baş ustalık benim hakkım diyerek teşkilata sızıp bozdu...... 38. ayetteki bahsedilen teşkilatı kuran hiram usta ve diğerleri olsa gerek zincirli olduğuna göre teşkilat ilk başta da bozuk olmalı. birde neden onlar emrine veriliyor imece usulu kendileri neden yapmıyor, demekki o emrine verilenlerin bir hususi özelliği var bu işten anlıyorlar, mısır yada babil kökenli olmalılar geldikleri yerdeki ustalığı bilgiyi her neyse kudüs e getirmiş olmalılar başka şeylerde getirmiş olmalılar inançları gibi.

bakara 102. Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların (ve şeytan tıynetli insanların) uydurdukları yalanların ardına düştüler. Oysa Süleyman (büyü yaparak) küfre girmedi. Fakat şeytanlar, insanlara sihri ve (özellikle de) Babil’deki Hârût ve Mârût adlı iki meleğe ilham edilen (sihr)i öğretmek suretiyle küfre girdiler. Hâlbuki o iki melek, “Biz ancak imtihan için gönderilmiş birer meleğiz. (Sihri caiz görüp de) sakın küfre girme” demedikçe, kimseye (sihir) öğretmiyorlardı. Böylece (insanlar) onlardan kişi ile karısını birbirinden ayıracakları sihri öğreniyorlardı. Hâlbuki onlar, Allah’ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. (Onlar böyle yaparak) kendilerine zarar veren, fayda getirmeyen şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun, onu satın alanın ahirette bir nasibi olmadığını biliyorlardı. Kendilerini karşılığında sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bilselerdi!

daha sonraki dönemlerde hristiyanların tapınak bölgesini çöplük olarak kullandıklarını hatırlarsak onlarda süleyman tapınağını şeytani olarak görmüşler sonucuna ulaşabiliriz, haçlı zamanlarında tapınakçılar peydah oluyor hristiyan hacıların güvenliğini sağlama görevini üstlenip bölgeye çöküyorlar masonlarla aynı amaç için çalışıyorlar tapınağı tekrar inşaa etmek. gerçi 2 mi 3 defamı yıkılıp tekrar yapılmış tekrar yıkılmış. Allah'ın izniyle hz Süleyman neden tapınağı şeytanlara ve diğerlerine yaptırıyor.
    Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 Azer
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .