DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

RFID-Chip

BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 93
Kategori DÜNYA

Merhaba abilerm ve kardeslerim.

Size bugün bir cok zamandir hakkinda söylentiler olan ama son yillarda, özellikle batida, adindan cok defa bahsedilen RFID-cipi hakkinda nacizane bie seyler yazmak istiyorum.

Evvela nedir bu RFID-cipi?

“Radio Frequency Identification (RFID) ya da “Radyo Frekanslı Tanımla” şeklinde Türkçeleştirilirse; canlıları ya da nesneleri radyo dalgaları ile tanımlamak için kullanılan teknolojilere verilen genel isimdir. Birçok tanımlama biçimi vardır ama en yaygın olanı bir canlıyı ya da nesneyi tanımlayan bir antene bağlanmış mikroçip (ki buna RFID etiketi denir) içine kayıt edilebilecek diğer bilgiler de eklenerek tanımlama daha belirgin hale getirilebilir. Anten, çipin tanım bilgisini bir okuyucuya iletilebilmesini sağlar. Okuyucu RFID etiketinden aldığı radyo dalgalarını dijital bilgiye dönüştürerek bilgisayar sistemine geçmesini sağlar ve bu da işe yarar bir hale gelir.”

(kaynak: http://www.sembolbarkod.net/rfid-nedir/)

“Bir pirinç tanesi büyüklüğündeki bilgisayar çipi kolaylıkla deri altına monte edilecek, ancak çıkarılması ve taklit edilmesi zor olacak.”

(kaynak: http://www.turkiyeningercekleri.com/1w2o3r4d5p6r7e8s9s0/rfid-chip-nedir-ne-sekilde-kullanilir/)

Evet. Okudugunuz üzere bu cipi derinin altina monte etmek istenilecek. Ilk baslarda gönüllü olarak yapilir diye düsünüyorum fakat sonra zorunlu hale gelebilir. Simdilik bu cip sadece kimlik kartinin icinde mevcut.

Ben birk ac haftadir arastirma yapiyorum bu konu hakkinda. Hem müspet hem de menfi yanlarindan bahsedilir.

Müspet yanlari: Bütün kimlik bilgileri bunun icinde olacak; banka ve hesap bilgileri ve paraniz icinde olacak; böylelikle alisveris yapabileceksiniz, hem de elinizi ve kolunuzu cihaza sürterek; ev ve araba anahtarinin da icinde olacagi söylenir; uydudan izlenilmek (müspet mi degil mi siz karar verin); tibbi ve saglik bilgilerimiz icinde olacak.

Bunlar belirgin avantajlar. Bunlara bakarak cok güzelmis gibi gelebilir. Ama gercekten öyle mi?

Menfi yanlari: 7/24 izlenebilirlik: Devlet veya cesitli istihbarat örgütlerinin radarinda olacaksiniz. Özellikle “Yeni dünya düzeni” kavraminda “Yeni (kölelestirilmis) insan modeli” kavraminda bu istenilen bir sey. Ne yaptiginiz, parayi nerede harcadiginiz, fikirleriniz, hatta vücut issiniz gözetim altinda olacak. Özellikle para konusu beni düsündürüyor. Zira bir kac seneden beri konvansiyonel (madeni ve kagit) paranin tedavülden kaldirilacagi ve tamamen dijital paraya gecilmek istendigi söylenir. Bunun yani sira bu cip radyo frekansla, nano dalgalarla calisacak ve icimizde olacak, digger teknolojik cihazlarin bu dalgalari yaydiklari yetmiyormuscasina, bir de icimizde olacak.

Düsünün, “yeni dünya düzeni”ne aykiri hareket ettiniz, ve ceza olarak bu cipi devre disi biraktilar, ne olur acaba? Para harcamak mümkün olmayacak (bildigimiz para tedavülden kalkarsa), belki ise gidemeyeceksiniz, cünkü sirketin sistemi size tanimlayamayacak vs.

Cesitli alman TVlerinde bu cipin reklami dahi yapildi. Isvec ve bazi Afrika ülkelerinde uygulamaya gecilmis ama burada hala yokmus, cok geri kalmisiz falan diyordu haber sunucusu (ZDF TVsiydi). Hatta bir muhabir bir teknoloji fuarinda kameralar önünde cipi bas ve isaret parmagi arasinda bulunan bölgeye taktirdi ve mutlu oldugunu söyledi. Cocuk TVlerinde dahi reklami yapildi!

Bunun yani sira, kaynagini bulamadim, bir Suudi Arabistanli is adaminin sanirsam 2006 veya 2007 yilinda bunun patentini aldigi yazilir. Ama basit bir cip icin degil, icinde belli miktarda zehir bulunan bir cip. Yani birisi aykiri bir sey yapsa, atiyorum 1 km uzakliktan bu cipe radyo dalgalariyla müdahale edilip, zehrin vücuda dagilip, söz konusu kisinin öldürülebilecegi konusuluyor.

Ayrica „Henüz piyasaya çıkmamış olmasına rağmen çip ABD’de farklı dini gruplardan yoğun tepki alıyor. Teolog Terry Cook kimlik belirleyici çipin “şeytanın işareti” olacağını savunarak, İncil’de dünyanın sonuna doğru insanların belirleyici bir işaret takmak zorunda kalacaklarının belirtildiğini hatırlatıyor.“ (kaynak: http://www.turkiyeningercekleri.com/1w2o3r4d5p6r7e8s9s0/rfid-chip-nedir-ne-sekilde-kullanilir/).

Bu dini yanini bir videoda izlemistim. Incilde bunun seytanin veya hayvanin isareti olacagina ve alisverisin sadece bununla mükmün olacagi belirtiliyor ve bu isaretin ele veya alina yapilacagi ve yaptiranin cehenneme atilacagi söyleniyor.

Internette bir röportaj var. Alan Russo ile yapilan. Kendisi Rockefeller ailesine mensup olan birisiyle dostluk kurmus daha evvel. O da kendisine 2001 yilinda insanlara cip takmak istediklerini söylemis, bir nevi sir ifsa etmis. Parayi da ortadan kaldirip, sirf dijital ortamda ödeme yapilmasini istediklerini söylemis. Bu röportaj sanirsam 2005 yilina ait ve Russo bundan bir yil sonra „kansere yenik düsmüs“.

Bana sorarsaniz bu cip hayra alamet degil. Sizin görüsleriniz nedir?

«13

Yorumlar

• AzerAzer Gönderiler: 548
    Allah seni ozgur yaratmisken,baskasinin kolesi olma,   Hz. Ali

• BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 93
    Temmuz 26 düzenlendi
    Ne de güzel demis. Ama maalesef bir cok insan medyanin da etkisiyle tesir altinda. Allah´in c.c. Kuran´da buyurdugu aksine aklini kullanmiyor. Nasil ki firavun eskiden insanlari büyücülerle alikordu, bugün de insanlar daha dehsetlisiyle karsi karsiya. Akibetimiz hayrolsun.
    Teşekkür edenler (1)TheHUN
  • nevresnevres Gönderiler: 436
    Zaten tv bilgisayar moda vb. şeylerle insanları hipnoz ettiler.Para ile bağımlı kıldılar.Bir süre sonra bunu alenen yaparlarsa şaşırmam.
    Teşekkür edenler (3)BAMSI_BEYREK ibrahimsarikaya TheHUN
    Acaba suni bir kriz patlatip "bu paranin da artik modasi gecti, tamamen yeni bir ödeme sistemine gecmemiz lazim" deyip parayi tedavülden kaldirip, zaten milletin alismis oldugu kredi karti ve/veya internet üzerinden ödemeyi zorunlu hale getirecekler mi diye düsünüyorum.

Zaten Avrupa basta olmak üzere, bazi yerlerde nakit para tasimada bir üst sinir belirlenmisti daha önce, bunu gittikce asagiya cekebilirler. Nakit para özgürlüktür.
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca TheHUN
    sorun bence cip ler diyil, sorun cip lerin qayri milli olmasidir bence, bize sozde diyil hakiketen milli bir merkez lazim hersey ucun
    Bence bunun Millilikle alakasi yok. Bu topyekün bir kölelik antlasmasi olur. Hic kimse bu cipleri vücuduna sokturmamali. Düsün icinde senin paran olacak. Ama kontrol sende olmayacak, bankalarda olacak. Bankalarin cogunun millilikle, dinle, irkla alakasi yok. 
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca TheHUN
    elbet cip ler ficudun icinde diyil, goz onunde olmali, bakalar bugun qayri millidir yarini bilmek olmaz, islam bakasi simdiki gibi yahudinin ingilisin vatikanin diyil hakikaten islamin olsa ve islam kanunlarina biat etse ozaman milli derim ben
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 600
    Fetocu larda çip olabilir. .Bu cip isini Dino kemal de.denesek .sahibi havla dese hart yapıyor. .Komut da dinlemez bu şimdi. .yürü desen durur. Koş dersen oturur. .
  • misafirmisafir Gönderiler: 257
    Bununla ilgili bir film vardı.
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 600
    Evet. .sonunda isyan çıkıyor ama
  • misafirmisafir Gönderiler: 257
    Zengin chiplilerin şehri ve fakir chiplilerin banliyösünde geçiyor. Chip polisleri chip bankaları tam bu konu ile ilgili filmdi
    Tesekkürler TheHUN. Resmi unutmusum bak.
  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 264
    Ağustos 13 düzenlendi
    Ben de mikroçipler konusunu gündeme taşıdığın için sana teşekkür ederim Bamzı. Çok mühim bir konuya değindin.
    Bu arada site benim gönderdiğim Türbülasyon dönemi başlıklı ilk yazımı aradan daha 2 saat geçmeden siidi. Acaba kimleri rahatsız etti yazımın içeriği? Araştırmacı yazar Ahmet Yozgat abiyi uzun zamandır youtube'dan takip ediyorum. Ve kendisinden çok faydalı bilgiler edindim. Lakin şimdi bu gibi siteleri hazırlayanlar hakkında insanın aklına binbir türlü soru işareti de gelmiyor değil. Site üyeliği silinmek istendiğinde silinmiyor ama ne hikmetse yazılanlar site editörleri tarafından apar topar silinebiliyor!!!! Kimseyi hedef göstermeden kendi görüşümüzü belirtemeyeceksek o zaman bu site niye var?
    Ortalığın ateş çemberi olduğu böyle bir zamanda ve dış istihbarat örgütlerinin cirit attığı bu türden sitelerde kimin elinin kimin cebinde belli olmadığı düşünülürse kime niye güvenelim!!! Kimler kimlere çalışmaktadır? Yahut kimlerden ve neden çekinmektedirler?
    Eğer öyle ise o zaman kimse araştırmalarını ve öğrendiklerini sanal ortamda paylaşmasın.. Yok eğer bu tür sitelerin amacı istihbarat bilgileri toplamak değil ve kimlerin hangi safta olduğunu belirlemek değil ise o zaman herkesin fikrine saygı gösterilsin..
    Yıllardır sanal ortamda kullandığım amblem ve logo'dan zaten hangi tarafta olduğum bellidir. Ben vatanı için ölmeye hazır muhazafalar vatansever bir Türk evladıyım. Ve bunu da fetöcü hainler ve diğerleri gibi takiyye yaparak gizlemem. Göründüğüm gibiyimdir. Ve Cenabı Allah'dan başka da kimseden çekinmem.
    Sosyal medya kullanıcısı da değilim benim ne facebook'um ne twitter'ım var. Bu siteyi ilk açıldığı vakitten itibaren takip etmemin sebebi Dünya'da ve Ülkemiz'de meydana gelen politik ve jeopolitik gelişmeler hakkında hızlı bilgiye ulaşmaktı.
    Ama üzülerek söyleyeyim ki ağız tadında bir şeyler yazmak içimden gelmedi. çünkü dediğim gibi kimin eli kimin cebinde belli değil. Kime güveneceğimizi bilmiyoruz. Ve bından sonra da bu türden siteler de birşey yazmam. Zaten gerek de yok.
    Teşekkür edenler (5)misafir Azer BiKarınca ibrahimsarikaya ARS
    olaya bir pencereden bakma arkadas
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .