DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

2 Aydır Video Yok?

MustafaFlintaMustafaFlinta Gönderiler: 10
2 Aydır Video Yok Merak Ediyoruz...
«1

Yorumlar

 • SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 451
  Kardeşim bilindiği üzere bu pazar konferansımız olacak, biraz o konuda yoğunlaştık. Araya Ahmet ağabeyin gezileri girdi. En yakın zamanda yeniden yayına geçilecek. Hatta bugün,yarın yayınlanacak videomuz ile dönüşü yapacağız inşallah. Selam ve dua ile...

  Teşekkür edenler (1)MustafaFlinta
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 413
  FORUM DIŞINDA DEĞİŞİK KANALLARDA YAPILAN (WATTSAP...VB ) TARTIŞMA FİKİR TEATTİSİ YORUM VE GÖRÜŞLER FORUMU SAHİPSİZ VE YALNIZ BIRAKMIŞTIR. LÜTFEN BU KONUYA GEREKEN ÖZENİ GÖSTERELİM.   EĞER FORUM SADECE AHMET YOZGAT ABİMİZE AİT İSE SÖZÜM YOK, LAFIMI GERİ ALIYORUM.
   FAKAT FORUM AYNİ ZAMANDA ORTAK AKLIN ÜRÜNÜ OLACAKSA LÜTFEN TARTIŞMALARI FORUM ÜZERİNDEN YAPALIM FİKİRLERİMİZİ FORUM ÜZERİNDEN PAYLAŞALIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM. 
  SİZLER KONU HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ. ???
 • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 298
  Watsap grubunu kapatirsaniz sorun hallolur kendi kendine. Anca orda konusuyonuz buraya bisey yok hakim abiiii.  :#
 • ÖmerÖmer Gönderiler: 159
  ISO-CAN dedi:
  Watsap grubunu kapatirsaniz sorun hallolur kendi kendine. Anca orda konusuyonuz buraya bisey yok hakim abiiii.  :#
    Baştan desene burda boşu boşuna rol icabı forumu canlandirmak icin muhalefetlik yaptık. >:)
    Whatsapp grupla hangi abimiz ilgileniyor, bende katılmak isterim.

 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 640
  Siz whatsap tan takılın forum u Azer kardeşim le birlikte götürüyoruz. .begeni reyting imiz nedir bilmem ama..serdar kardeşimiz olcuyor dur..zaten..Ömer kardeşimiz rol icabı giriş yapıyo demek. .aktör umuz çok anlaşılan. .
  Teşekkür edenler (3)hakimbeyaz BiKarınca Azer
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 413
  TÜM ARKADAŞLARI FORUMA DAVET EDİYORUM. 
  Teşekkür edenler (3)nevres BiKarınca Azer
 • nevresnevres Gönderiler: 457
  İnşallah önümüzdeki dönemler daha sık videolar gelecek.
 • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 214
  Herkese hayırlı akşamlar dilerim

  Teşekkür edenler (2)nevres Azer
  SAYGILARIMLA
  HAKAN CERAN
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 413
  HAYIRLI AKŞAMLAR HAKAN ŞU 27 MAYIS OLAYINI BURADAN DEVAM EDELİM
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 413
  15 TEMMUZ OLAYI İLE ORDU-DEVLET YAPISI  TAM OLARAK  ORDU-MİLLET YAPISINA DÖNÜŞTÜ DENİLEBİLİR Mİ ?
 • nevresnevres Gönderiler: 457
  Bir adım atıldı denilebilir.Bir anda dönüşüm olduğunu düşünmüyorum.Ordu içindeki tek klik fetö olsaydı evet denilebilirdi ancak gidilecek mesafe uzun.
 • nevresnevres Gönderiler: 457
  Aytunç Aytındal'ın bahsettiği klik gibi!
 • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 214
  Ağabey; aslında 16 Nisan Refandumu sonrası forumda bir yazı yazmıştım. 16 Nisan'ı 27 Mayıs'ın rövanşı olarak gördüğümü ve devletin Türklerden alınıp dış güçlere peşkeş çekildiğini; 16 Nisan'dan sonra yeniden Milli bir devlet kurulacağını uzun uzadıya ifade etmiştim. Ve devam ettim 27 Mayıs, öncülleri yani öncesinde olan olayları ile anlaşılamaz zira öncesi başlı başına darbe için bir bahane oluşturma çalışmalarıydı. Yani yaşanılanlar 31 Mart ve son 5 yıldır yaşanılanların kopyası idi. İşin aslı darbenin görünen nedeni değil, arkasından yaşananlarda gizliydi. 27 Mayıs'ın şifresi ise 1961 Anayasının ta kendisiydi. Bu anayasayı inceleyen herkes darbenin kimler tarafından en azından arkasında milli bir yapı mı vardı, yoksa gayrimilli bir yapı mı vardı; kolaylıkla anlayabilir. Bugün 27 Mayıs'ta TSK'yı ele geçirenler kazandıkları gücü kaybetmemek için ordu; devlettir, propagandası yapıyorlar. Bunlar da organize çalışıyor. Arsız hızsız ev sahibini bastırırmış taktiği ile ordudan tasfiye edilen milli kanadın Nato'cular olduğunu ifade ediyorlar. Nato'ya 1952 yılında giren bir Türkiye'nin ordu kadrosu bütün generallerine kadar nasıl Nato'cu olabilir? Bu Generaller ne zaman kadroya alındılar da, general olacak zamanı buldular. Nato'cu olacak adamları 8 yılda kim TSK'ya yerleştirebilir. Bunlar zaman isteyen ve çatlak isteyen işler. Bu çatlağı ve kadro boşluğunu 27 Mayıs Darbesi ile TSK'ya yaptıkları darbe ve tasfiye edilen subaylar sayesinde elde ettiler. Bugün bütün dertleri tasfiye olmamak bir grup kendince Orduyu kutsuyor ve 27 Mayıs'ın rövanşını kaybetmemek için uğraşıyorlar. (Konu bitmedi ama bir misafirimiz vardı onları evlerine götürmek zorundayım, inşallah bundan sonra forumda bi karınca misali olmaya çalışacağım)
  Teşekkür edenler (2)hakimbeyaz Ömer
  SAYGILARIMLA
  HAKAN CERAN
 • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 214
  Ordu-Millet yapısına dönüşmedi. Millet sadece denge unsuru oldu. Ordu-Millet başlı başına bir sistemdir. !5 Temmuz son 300-400 yıldaki bir milattır. Bundan sonra TSK'da devrim yapılıp Ordu-Millet anlayışana dayalı teşkilat yapısı oluşturulmalıdır. Milletin orduya getirdiği denges; Ordu-Millet anlayışına uygundur ama bu bir teşkilat şeklinde değil daha çok psikolojik zemindedir.  
  Teşekkür edenler (2)hakimbeyaz Ömer
  SAYGILARIMLA
  HAKAN CERAN
 • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 214
  Mesele bu dengeyi yani Ordu-Millet teşkilat yapısını kurmada gizlidir. 15 Temmuz son 400 yılda ortaya çıkan muazzam bir fırsattır. İlk kez Ordu devletine Millet zoruyla biat etmek zorunda kalmıştır. Ordu dediğim kesim elbette rütbelilerdir. Ne Selçuklu'da, ne de Osmanlı'da bu kadro milletin evlatlarından bile değildir. Tamamı devşirmedir. Bu devşirmeler devletin uzaktan yakında sahibi olamayacakları gibi hep başka bir güç tarafından dengede tutulmuş; darbe yapmayı hayal dahi edememişlerdir. Ordu-Millet anlayışında rütbeliler; asıl ordunun yani milletin kontrolü altındadır. Bugün bu kontrol 15 Temmuz ile teşkilatlı ya da organize olmayan bir şekilde sağlanmıştır. Bugün develete biat eden paşaların milli mi? yoksa gayri milli mi? oldukları hiç önemli değildir. Zira üstlerinde ve altlarında millet ile milletin seçtiği kişi vardır. Her zaman itaat etmek zorundadırlar. Ne zamana kadar bu milletin gerçekten denge unsuru olup olmadıklarını bir kez daha test edene kadar. Ve devlet Orduda devrim yapabilir; organize bir ordu-millet teşkilat yapısı kurabilirse darbeyi hayal edebilen tek bir paşa daha kalmayacaktır. Rüyalarında görseler 3 gün uyuyamazlar. Fatih güçlüğü olduğu için ya da Kanuni güçlü olduğu için darbe yapılmadı değil! Veya rütbeliler vatan sevgisi ile dolup taşdıklarında darbe yapmadılar da değil: Tek bir sebep var bu milletten dahi olmayan devşirmelerin korkularından darbeyi hayal dahi edememeleridir. Bunun tek nedeni : Ordu-Millet anlayışıdır. Bu teşkilat 17 yy ile bozulmaya ve Batı tarzı teşkilatlanmaya dönmüştür.  Son 300 yıldır batı teşkilat tipi ile Ordu yapılandırıldı. 15 Temmuz ile bir anda 400 yıl öncesine döndük ama psikolojik zeminde döndük... Bu konu hakkında bir makale yazacağım inşaallah. Eski Türk devletlerinden günümüze kadar. Herşeyden önce şu bilinmelidir ki Ordunun teşkilat yapısı bile gayrimillidir. 
  Teşekkür edenler (4)Ömer hakimbeyaz Azer ARS
  SAYGILARIMLA
  HAKAN CERAN
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .