DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

2 Aydır Video Yok?

2»

Yorumlar

• hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 2933. Derece
    Temmuz 27 düzenlendi
    sana katılmakla birlikte ordunun içinde birçok subayın eğitim yada adı her ne olursa olsun yurtdışında yetiştirilmesine şahsen şiddetle karşı çıkanlardanım.Nato ya dahil olmamız nedeni ile bile birçok subayın kafası yıkanmakta kendi öz benliğinden soyutlanarak batı ve batıtarzı eğitim ile donatılmaktadır. Hele şu ordudaki kurmaylık olayı tam bir garabet içler acısı bir durumdu.  Rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU'nun söylediği '' Namlusunu millete çeviren askere selam durmam'' sözü üzerinde uzun uzun düşünülecek bir söylemdir. 15 temmuz olayından sonra şahsen CİMER' e görüş ve öneri iletmiş Rahmetli Muhsin Beyin bu söyleminin tüm kışlalara, askerin gazinosuna, hatta ve hatta traş olduğu aynanın üzerine büyük harflerle yazılması gerektiği yönünde bir talebimi iletmiştim.Sonuç ne oldu bilemiyorum.
    Burda en en önemli faktör şundan emin olun ki millettir.yani bizler. Allahın izni ile de bizler yaşadığımız sürece adı her ne olursa olsun her türlü askeri kalkışmanın önünde duracağız. Bunuda tüm generaller ve dünyada böyle bile.Bundan zerre kadarda bir korkumuz yada şek ve şüphemiz yok. Bu konunun sayın Cumhurbaşkanının şahsı ilede alakası yoktur. o olmasa bile artık bizler ordunun yönetime el koymasını ilelebet engel olacak, tankların şehiriçlerinde değil sınırlarda olması gerektiğini savunacağız.
    Artık çok şükür bu millet uyandı ve kendisini yöneten öz ve milli olmayan sünepelerden  sonsuza dek kurtulmak istiyor
    Teşekkür edenler (3)BiKarınca Azer Cengizhan_29
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 1633. Derece
    Bazı kesimler milli olanın millet olduğunu ve 15 Temmuz'u unutturmak istiyorlar. Bunun için emellerine Ordu'yu alet ediyorlar. Zira bu çevre zorbalık ve silah zoruyla dünyevi anlamda "en güçlü ben olacağım" zevkini tatmak isteyen bir kesim. Burada Ordu-Kurum derken rütbesi omuzunda olanları kastediyorum. Ordu-Kurum'da elbette milli bir damar vardır. Lakin bunlar bir kilo siyah boya içindeki 100 gram beyaz boya kabilindedir. Bunların "milli" oldukları ile övünmek mevcut statükoyu korumak isteyenlerin yürüttüğü politikadır. Zira bu devletin Ordu teşkilatı tekrar Ordu-Millet'e dönerse yani millet Ordunun bir ferdi olarak rütbelileri kontrol edip devlete itaate mecbur bırakırsa ve bunu da sağlam bir organizasyona dayandırabilirsek bu ülkenin 20 yılda dünyayı kasıp kavuracak süper güç olacağını biliyorlar. Hayır! Herhangi bir paşa "millidir" diye övünmeyin! Ne demek "milli paşa!" Bu zaaftır; demek ki bu orduda gayrimilli olanlar hayat buluyorlar ki milli olanı görünce seviniyoruz. Bu durum 15 Temmuz'da değişti. Bundn sonra millet öyle bir baskı unsuru olmalı ki paşa isterse İngiliz olsun hiç önemli değil! Seve seve "milli" olmaya mecbur olmalıdır. Hatta, öyle ki bırakın darbe yapmayı, devletine karşı en küçük bir hatanın dahi affedilmeyeceğini bilerek diken üzerinde yaşamalıdır. Osmanlı ve Sekçuklu'da devletin gazabından en çok korkan kadro 15 Temmuz'dan önce bu milletin seçtiği lideri tehdit etmeye ve devletin sahibinin, derinin kendileri olduğu iddiasında bulunuyorsa ortada tarihi bir anomallik ve orduda milletin mührünün eksik olmasından dolayıydı. Bugün Genelkurmay başkanlığına kim gelirse gelsin "milli" olmaktan başka şansı yoktur. Çünkü buna millet mecbur bıraktı. Asıl olan da budur! Biz kim milli kim değil diye niye uykularımızdan olalım. Ya seve seve ya da seve seve milli olacaklar ve kasten hata da yapmayacaklar. Bunu bugün sağladık. Tekrar söylüyorum ne zamana kadar bu itaat zorunlulukları devam edecek? Bu millet ikinci kez test edilene kadar. Umarım bu korkuyla ikinci bir test olmadan Ordu tamamen milletin emrine geçirilir. Osmanlı'da ne zaman millet ordudan uzaklaştı işte tam o zaman Yeniçeriler siyasete karışmaya hatta padişah öldürmeye başladılar. Bunun sebebi Ordu-Millet yapısının bozulması idi. Eğer bu yapı Fatih döneminde bozulsaydı Fatih'in Aslanları da padişah öldürmeye kalkarlardı. Zira bunun milli olup olmama ile alakası yok. Çünkü güç her kişiyi sarhoş edebilir. Neden devleti kontrol edebilecek ve hatta yönetebilecek iken padişahtan korkarak yaşasın! Zor mu darbe yapmak evet Ordu-Millet de bırak darbe yapmayı gece rüyasında göreni sabah asarlar. Türkiye'de böyle olmayacak ama rüyalarında dahi darbeyi göremeyecekler. Osmanlı'nın en iyi dönemlerinde bile bütün paşaları canı boğazında yaşamış ve milli olmaya mecbur bırakılmışlardır. Gayrimilli olma şansları yoktu ki gayrimilli olsunlar. İşte mesele burada o şansı vermeyeceksin. Kişi ya da kurum değil sistem önemli...
    Teşekkür edenler (3)Cengizhan_29 hakimbeyaz ARS
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • AzerAzer Gönderiler: 3153. Derece
    ankara  merkezli milli ve tum islam turk devletlerinin milli evlatlarinin okuyacagi (askeri,polis,istibarat, ve.s) akademyalar kurulsa faydali olar bence
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 3243. Derece
    15 temmuzda millet uzerine düşeni yapmistir. Sıra ordu da..askeri Şura da ne olucak bakalim anlarız o zaman milli mi ..milsiz mi..
  • AzerAzer Gönderiler: 3153. Derece
    milli anlayisimiza milli gorunumlu qayri milli sizma olmasa o zaman is tamamdir
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    Askeri sura icin bi komisyon kuruldu. Kim rutbe atlayacak kim ihrac edilecek hepsi belirlenecek.benim korkum bu komisyonlar ne kadar guvenilir. Feto degilse bile ulusalci zihniyetten olusmuyordur insallah. Yoksa fetoyu temizliyoruz diye ulusalcilar eliyle bizimkileri ayitlamazlar insallah.
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
  • MustafaFlintaMustafaFlinta Gönderiler: 92. Derece

Seculer Türkler Böyle Ağlıyor "Yüksek Sivil Şura"

Apolet düşmanı ırkı ve mezhebi belli olmayan badem bıyıklı bir grup güruh, Disiplin Tanrısı Metehan'ın kurduğu orduya yön veriyor.

Bu tablodan yüksünmüyor musun? Öyleyse Siyasal islamın katıksız bir çomarısın.

• MustafaFlintaMustafaFlinta Gönderiler: 92. Derece
    Sosyal Medyada Devşirilen Türkler ile Devşiremedikleri Türkler Arasında Muthiş Bir Kutuplaşma Pompalanıyor. Kürtler Bu Tartışmada Geri Plana Düştü...

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .