DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Derin Dünya Okul

gurkanmertguvengurkanmertguven Gönderiler: 81
Kategori Diğer
       Galiba hepimiz Derin Dünya'yı bir okul olarak görüyoruz.Tabii ki yazarlık okulu. Yazarlık iddiası olmayanlarda galiba bilgi pazarı olarak görüyordur. Ya da bir süzgeç gibi de görebiliriz. Zira Merak eden milyon lardan izleyen on binlere, okuyan bin lerden yazan yüz lere, daha da derin düşünmek isteyen on lardan yapan birkaçlara düşmesi başka şekilde açıklanamaz.
   Tabi bu okulun müfredatı ise videolar. Müfredatı anlamak bir yılımı aldı denilebilir. Zaten şahsen sindiremeden yazılmıyor(DD formatında). Zayıf not aldığımız konular da oluyor mutlaka. Ama Ahmet ağabey gidiş yolunada puan verir elbet.Hepimiz el kaldırıp Ahmet ağabey peki şu nedir,bu nasıldır tarzdaki sorular da  sınıfın çok sesliliğini gösteriyor. Zorlandığımız yerlerde yan sıradan yardım alıyoruz,herkes birer tabak getirir mutlaka masana, yalnız değilsindir. Bazıları tuzunu biberini ayarlayamaz tadını kaçırır belki, ama her zaman da tatlı yenilmiyor. O yüzden her çeşit tarifi bulabilirsin bu okulun kantininde. Çaydı kahveydi derken yıl sonu yaklaşınca ne iş yapacaz der gibi dolanırsın koridorda. Sonra karşına Derin Dünya Haber çıkar ve staj başlamıştır artık. Günlük,haftalık,aylık çalışan gibi  görmeye başlarsın kendini,merak edenlerin gözünden. Bazen de müdür çıkar karşımıza aylak aylak gezerken,"Şunları derli toplu yazında çöpe gitmesin" diye serzeniş kopartır.
Ve sonra kendine gelip binersin sandalına,alırsın eline keskin küreğini,daldırırsın ilim deryasına,açarsın beyaz yelkeni,birde eserse ilham rüzgarı,kayboluncaya kadar yazarsın ufukta..Ümit edersin birgün daha uzun kanatlı sayfalar için..
                                                                                                                               "Cahil Ve Günahkar"       

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .