DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Rothschildler ve Atatürk

124

Yorumlar

 • nevresnevres Gönderiler: 479
  olamaaaaz hastayım
  Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  eger elinde bilgi olan birisi sana gelibde,gel birlikde  ortak  dusmanlarimiza karsi calisalim derse,sende dogal olarak kabul edib calisirsin, burda soru sen sana elinde bilgiyle gelene ne kadar inanib ve birgun o bilgili adam sana sorun yaradirsa ne yapacagindir?
  1 calisdigin adamin dusmani elbet seninde dusmanindir, ama sen o dusmani tamamen yok edersen yarin senin o bilgili arkadasinin planlarinin onundeki engel sen kalirsin yanliz,yani ortak olan dusmanla dusmanlikdan baskada  isbirliyide yapicaksin,cunki elinde bilgiyle gelen birisi hicbir zaman sana elindeki tum bilgini vermez ve asil hedefini sana soylemez 
  2 bilgili arkadasinin konsularini kontrolun altina alib, arkadasina guvende oldugunu hisedirirsin,eger yarinda senin sozunden ciksa aslinda sen olamasan guvende olmadigini gosterirsin ve derinde isbirliyi yapdigin ortak dusmaninada yeni bir dusman yaradirsin, nasilmi? ortak inanclariyla oynamakla birinin birinden ustun oldugunu herbirine ozelde propaqanda yapmakla ve. s
  3 ve bilgili arkadasininda arkadasinin konsularininda dusmaninda gorunusde guvenli gorunen dost yaradacaksi n, bir sartla senin kontrolun altinda olmak sartiyla, ve yaradigin o dost gorunuslu adama karsida yeni bir dusman ve ona karsida yeni bir dusman, ve sen boylece oturub kendi adanda olanlari seyredersin taki herkes ve hersey senin kontrolundeyise
  elbet o bilgili arkadasinda sen yapdigini sana yapicakdir, cunki her ikinizin hedefi aynidir

  sorun Ata turkun ve ya Erdoganin kimin eliyle geldiyi  diyil, ne yapmak istedikleridir
  bazen kazanmak ucun bilincli sekilde kaybedeceksin ve senin kontrolunun sende diyil, bilgili olanin ve onun arkadasinda olduguna inandiracaksin 

  bildiyim birsey var oda herkesin ne yapmak istediklerini ve ne yapacagini  bilen  guc ve qudret sahibi olan ALLAH dir

  Teşekkür edenler (1)ibrahimsarikaya
 • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 298
  Yaw siz eskiye ne kadar takilip kaliyonuz oyle. Yok erdogan ingilizle anlastiydi falan. Arkadaslar ahmet abi demedimi son vidyosunda kraliceye darbe yapildi. Bu kraliceye darbe yapildiysa kim geldi suan. Ingiltereyi ki yonetiyo suan. Daha onemlisi madem erdogan kraliceyle anlasmisti anlasma noldu. Suan ne durumdayiz. Dunya kayniyo derin dunyada konusulanlra bakin mezhep savaslari. Oooooo irana ne gerek var biz zaten yapiyoz kendi icimizde mezhep savasi. Arkadaslar birakin bunlarida artik derin dunya formatina geri donun. yarin ahmet abiye bikac soru soracam ama once size sorup goruslerinizi almak istiyorum. Kalin saglicakla
  Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Yav çarşı karışmış. .Bu mezhep leri kim çıkarmış diyorum. .biz onumuze bakalim elin oğlu jüpiter e uydu gönderiyor. .biz hala mezhep olayindayiz. .
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Bu işte bi tuzak var diyorum. .iyi yada kötü Atatürk kurucu bir lider di..ama islamiyet i modern hala getirmek ne demek
 • KraliçeyeDarbeKraliçeyeDarbe Gönderiler: 17
  Iso-can bırakın bunları uğraştığınız şeylere bakın dönün derindünya formatına. Ahmet abisi demişki Kraliçeye darbe olmuş ona bakalım diyiyor.
  Iso-Can darbe yapan gücünü kuvvetini, yetkilerini arttırır. Elindeki yetkiler alınmaz.
 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 330
  Başlığı açan kardeşimizden Allah razı olsun dünyaya fitne yayıp sömürme yarışına girenlerin başında oturan adamın ismini yazması forumda konuyla alakası olmasa da fitne çıkmasına sebep olmuş ve kalpler kırılmıştır. Kalp kırmak kolay onarmak ise zordur. Bizim Türk insanı zoru sever farkındayız ancak başka zorluklarla uğraşmak varken basit projeler dahilinde vakit harcamak israftan öte bir şey değildir. Malumunuz israf sadece yemekte olmuyor. Mezhep tartışmalarına girecek ilmi seviyede gördüğüm kimse yok bu forumda hiç kimse kusura bakmasın. Kaldı ki bunu ilmi derinliği olan adamlar bile sadece İslami kaynaklardan beslendikleri ve hayat bilgisine sahip olmadıklarından gereği gibi tartışamıyorlar. Ahmet abiyi  çok katmanlı olaylara yaklaşabilen bir tarihçi olarak diğer hocaları da kuranı okuyan anlayamaya çalışan ama tarihsel olarak değerlendiremeyen insanlar olarak görebilirseniz sorun çözülür. Ne Ahmet abinin hocalık iddiası nede diğer Hocaların tarihçilik iddiası vardır. Derin dünya kardeşliğinin yapması gereken bu sentezdir. Bunu yapmayı önce bir öğrenin sonra kalplerinizi ben kırmasını bilirim.Bu arada herkes haddini de bilsin burası Dingonun ahırı değil. Son toplantı sonrası alınan en önemli karar proje dahilinde yazılan yazılar ve yazıcılara müsamaha gösterilmeyeceğidir. Buranın bir jargonu var . Evvela birinci sınıftan başlanıp bu jargon öğrenilir. Sonra edepli bir şekilde yazı yazılır. Samimi ve güvenilir bir şekilde yazmak isteyenler yazar.İstemeyenlerde işine bakar. Hata kula mahsustur. Hatadan dönmek de erdemdir. Haydi dönün de erdemli insanlar görelim. Konu başlığını da göz ardı etmeyin.Selametle.
  Teşekkür edenler (3)ARS Azer hakimbeyaz
 • KraliçeyeDarbeKraliçeyeDarbe Gönderiler: 17
  Dingonun ahırı ; Dingo paytonculuk yapan biri, Ahırı güzel bir semtte olduğu için belirli adres mekan belirtmek için kullanılmış, insanların buluşma noktası olmuş. Nerde buluşuyoruz Dingonun ahırının orada.
  Mezhepler ve ilim Said Nursi'nin dünyasından ibaret değil. Bu zamana kadarda Said Nursi'yi bu konuda muhattap olan olmamıştır.
  Said Nursi'de kendini Şafi ve Eş'ari olarak tarif etmiştir.
  Eş'ari mezhebinin en büyük özelliği Mutezileye karşı verdiği mücadeledir. Bu mucadele koruma kalkanı şeklinde gelişmiş, ana hatlar korunmak için kapanma modunda olmuştur.
  Son toplantınızda, Ahmet hocanız tarihçilik konuşması değil dinde yeni bir akımı oluşturma konuşmasıydı.
 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 330
  Müslümanın kardeşleriyle buluştuğu yer cami ,Ailesiyle bulustuğu yer evidir. Ahıra gitmek isteyenler gidebilir. Bizim buluşmamızda tarihe tanıklıktır.Ahmet abinin dini bir akım oluşturma gayretleri var isede bende karşılık bulmaz. Ahmet abi yarım konuşmayı sever ve kalan kısmın karşısında onu iyi anlayan insanlar tarafından doldurulması ister. Benim bu doldurma ile alakalı sıkıntım yoktur.Sıkınıtı olanlara ders verebilirim.
  Teşekkür edenler (1)ARS
 • KraliçeyeDarbeKraliçeyeDarbe Gönderiler: 17
  Öğrenmeye talibim. Buyrun
 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 330
  özelden yazışabiliriz.
 • KraliçeyeDarbeKraliçeyeDarbe Gönderiler: 17
  Öğrenmeye talibim dedim. İstediğiniz yerden ders verebilirsiniz
 • MustafaFlintaMustafaFlinta Gönderiler: 10
  Herkes Onu Abdülhamid'e Benzetirken, Ben Erdoğan İle Atatürk'ü Benzetiyorum:

  1. 2'si De Batılılarla Anlaşarak İktidara Geldi. Burada Hemfikir Miyiz?

  2. Ya 2'si De Kahraman Ya 2'si De Tam Tersi, Yada Atatürk Fetö Gibi Devlete Sızdırılmış Bir Grubun Başına Getirilmiş Olabilir. Tarih İse Eroğan'ı Başarırsa Kahraman Başaramazsa Hain Yazacak.

  2. Ya 2'sinin De Bir Şeyden Haberi Yok Kaderin Memuru :)
 • KraliçeyeDarbeKraliçeyeDarbe Gönderiler: 17
  3.'sü mutlak doğru. Herkes memurdur hiç kimsenin hiç birşeyden haberi yok.
  1. ve 2. Yanlıştır. Yanlız şu gerçek Erdoğan artık kurucu bir lider sınıfında. Yavaş yavaş ülkenin yapısının değişeceği aşikardır.
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  İngiliz in söyle bir lafı var kardes
  .biz Türk lider lerine güç ve iktidar verdik ama onlar gücü eline alınca bize sırt döndüler. .bizde onları cezalandır dik. .


  Kim bunlar. .
  1 Atatürk
  2 Menderes
  3 Özal
  4 Tayyip

  Bu liderler ilk önce bunların adamı sonra milli adam olmuşlar. .ama ne yazikki can lari ile odemisler ..

  Erdoğan farklı ilk defa bir lider halkın desteği ile yuruyor. .

  Erdoğan kurucu bi lider. .Derin devlet arkasındadır ..

  Yeni bir devlet kurmak için mevcut devleti yıkman lazım. ..

  Gelenek bu...

  Şimdi demeyinki Atatürk'ün kurduğu devleti yikacak. .Hayır. .bir üst lig olan süper güç ler kategorisinde yerimizi alacağız. .
  Teşekkür edenler (3)BiKarınca MustafaFlinta ARS
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .