DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

KAFAMDA DELİ SORULAR.....

ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 298
Kategori DÜNYA
Esselamün aleyküm derin dünya dostlarım. Öncelikle sözlerime bi serzenişle başliycam. Malumunuz pazar günü istanbul konferansı vardı. Forumda kac üye kayıtlı veya youtube, facebook gibi mecralardan kaç kişi takip ediyor bilmiyorum. Yorumlarda ve burda hep ahmet abiye baya methiyeler düzüyorduk. Ama koskoca istanbul dan 100 kişi bi pazar aksami 2 saatini ayıramamis. Yazıklar olsun size.
Neyse konumuza dönecek olursak....
Malum ahmet abi 2 ayı geçkin bir süredir vidyo yayinlamadi. Dunde konferansta bana zor soruyon diye soru sordurtmadı. Napalım cani sağolsun. Ona sorum genel hatlariyla şu. Birincisi abi son 1 yildir dunyada ne oluyo.ulke ulke anlatirmisin. Biz suan neredeyiz ne durumdayiz. Son olaylara bakarsan sanki acayip kusatildik gibime geliyo. Son vidyolarindan birinde halkbank operasyonlarinin falan gectigi, kraliceye yakalandik bizi kistirdi bizde anlasmak icin firat kalkanini bitirdik demistin. Rusyayla para operasyonu coktu gibisindende biseyler anlatmistin ve orda cokup cokmedigi s400 anlasmasina bagli demistin. Ve aradan cok zaman gecmeden kraliceye darbe olduuuu. Bizim s400 anlasmasi nerdeyse imzalandi ama bu seferde araplar su koydu gibi.Eeee simdi bizim durum noldu. Üstune bide katar sorunu cika geldi gecen sene erdoganda erdogan diyen suud krali selman dondu bize operasyon cekiyo. Kendide sallantida suan. Yine araplar tarafindan sirtimizdan hancerlendik mi ne. Şimdi noldu bizim durumlar iyice bi anlatta resim karman corman oldu iyice bende bi duzene girsin. Haaa bide bi sorumada daha once cevap vermeyecem demistin. Hani su mhpyle ilgli olan. Mhp anakronik zaman sasmasi yasiyo demistin bende daha sonra suanki durumunu sordugumda onunla ilgili bi durum var o bende kalsin soylemiycem demistin. Onuda araya biyere sikistirsan tadindan yenmez. Neyse daha fazla uzatmiycam olay donduuuu dolasti yine geldi catti benim (Herseyin Teorisi) fikrime. Anlat abi artik su herseyin teorisinide donusun muhesem olsun. Allaha emanet olun hepiniz. Ha bu sorularim hepinize arkadaslar en son ondan bekliyorum. Hepinizden herseyin teorisini  ayri makaleler olarak bekliyorum. Herkes kendi bakis acisindan yazsin su son 5-10 yilda donen olaylari. Simdiden kaleminize saglik.

Yorumlar

• ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 299
    Kardeşim sen cevapları vermişsin zaten istediğin nedir?  ana yolu açmışsın hala hangi patikadan gideyim diye soruyorsun. Sen bu soruları kendine sor cevabını bizimle paylaş. Malum Ahmet abinin en önemli özelliği kendisine sorduğu soruları cevaplama yeteneğidir. Sende sol kolu olarak bunu becer de alkışlayalım seni. Uğraştıma bizi. 
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 298
    Ağustos 1 düzenlendi
    Oooo yok oyle hemen kolaya kacma. Neden soruma soruyla cevap verdin ki. Yaz bi makale surda su oluyo, burda bu oluyo diye.ayrica bisey bildigim de yok. Son bir yila kadar ogrendigim hersey bu sene tekrar degisti. Yeni bi dunya portresine ihtiyacim var. Ondan sordum
  • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 299
    Kardeşim proje net vaad edilmiş topraklar. teodor hertz in planı ve taahhüdüne göre ilk 50 yılda israil devleti kurulacak, ikinci elli yılda vaadedilmiş topraklara ulaşılacaktı.1897 -1947 ilk 50 yıl israilin kuruluşu gerçekleşti, ancak 1997 vadedilmiş topraklar hedefine türkiye çomak soktu. Şimdilerde ikinci elli yıla bu hazırlık tam gaz devam ediyor. Barzani referandum yapıyor. Abd yahudi yerleşimcilerin güvenliğini sağlasınlar diye kürt görünümlü ama kürt olmayan kardeşlerimize silah desteğine devam ediyor. pyd eylülde muhtarlık ve yerel seçimlerin yapılacağını açıklıyor.İki yahudiden birinin çıkardığı suni kışkırtmayla türkiye hamas ve islami terör hattına çekilerek israilin kürt devletini destekleyelim resti geliyor. Bir yandan ırak  büyük bir pazarlık dahilinde irana peşkeş çekiliyor. Suudi arabistan ve katarla tehdit edilen türkiyede el babta çelik çomak oynuyor.Rusya israilcilik oynamaya devam ediyor.(devam edeceğim).
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 366
    Isa-can a katılıyorum. İbrahim bey. işin kolayına kaçma.yalnız bana göre hatası şu ki büyük resmin tamamını istiyor. sevgili iso biz sana büyük resmin tamamını sunamayız.  o anda kadraja giren küçük resmi kalbimizden geçtiği hali ile anlatabiliriz. Bu resmi birleştirecek olan sensin.
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 298
    Ağustos 1 düzenlendi

İzlemeyen varsa şu vidyoyu izlesin. Ben bu tatta bu üslupta bi makale istiyorum ibrahim bey. Öyle başa kakar gibi al oku işte değil. Okurken vaaaay beee nası olur falan diyecegim. Beni bu siteye iten vidyo buydu. Herşeyi ne kadar net ne kadar sürükleyici anlatmış tı. Bu tatta bişeyler istiyorum. Bu vidyoyu izleyip ben bişey anlamadım diyen çımlaz. herkesin kafasında bi dünya resmi oluşur. Sizden de beklentim bu tarz bişeyler. Allah a emanet olun.
    Teşekkür edenler (1)Azer
  • AzerAzer Gönderiler: 547
    israil vaad edilmis topraklari alamiyacagini iyi biliyor, bugun israildeki yahudi nufusu artiyormu azaliyormu? azaliyor ben ce peki neden? lanetli olduklarina goremi ? lenetli olmalari isin gorunen yuzudur, asil cevabi derinden dusunmek lazimdir, vidyoda Ahmet hocam Ates var cumlesini iyi dusunmek gerekiyor, beni dusunduren asil mesele iki yahudi ler anlasdimi? ve 13 yahudi kavmi  ortaya cikdimi? cikdiysa neyin pesindeler?

israil kendini ve etrafini yok etmeden ya onlarla anlasmak lazim yada durdurmak lazimdir kanahitindeyim

iran turkiyeyi vurucak pakistan irani vurucak israilse bulundu cografiyani yok edicek,ortada ne din nede iman kalicak

yahudiye vaad edilmis toproklar 100 150 yil sonra tamamen yasanilir hale gelicek ve bir tane kursun atilmadan gidib yerlesicekler, ve bir diyil iki yahudi devleti yaradilacak,birisi malum yerde obiri ise benim yasadigim cografiyada

adamin aklina okadar seyler geliyorki ve herseyin bir usulu olduguna ve yeri olduguna inaniyorum

bizler dinimize ve genimize sahip cikmasak ALLAH hin qazabina dus gelicez,kimlerinse vastaciligiyla
    yok sahib ciksak,ozaman dinde imanda ALLAH hindir ve o kendine itaat eliyenlere sahib cikicakdir

unutmayalim sinirsiz guc ve kudret sahibi olan yanliz ALLAH dir
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 366
    Bu resimde kuzey kore sürekli kafamı karıştırmakta ve bir türlü bir yere oturmuyor. şöyle ki ABD sürekli K.Kore'yi tehdit olarak görüyor ve her ne hikmetse hiçbirşey yapmıyor. Afganistan a Iraka suriye' ye bir bahane ile giren ABD, Kuzey koreye niye demokrasi götürmez ki ? yada oraya götüreceği demokrasiyi  herhangi bir zaman dilimine mi saklamakta ?. Güya Çine seslenmekte benim adıma demokrasi götür diyor. Çin oralı bile değil.  Bu arada kuzey kore laf ola beri gele Rusya ile yakınlaşmakta . Kuzey Kore' ye müdahale edince ne gibi olaylar zinciri gelişebilir ki ?

Teşekkür edenler (1)AhmetYozgat
  • nevresnevres Gönderiler: 429
    Ağustos 1 düzenlendi
    Sizce israil sadece vadedilmiş topraklara mı talip?Bence daha fazlası.
  • ÖmerÖmer Gönderiler: 159
    William Arthur Philip Louis Mountbatten

• MustafaFlintaMustafaFlinta Gönderiler: 10
    Azer dedi:
    iran turkiyeyi vurucak pakistan irani vurucak israilse bulundu cografiyani yok edicek,ortada ne din nede iman kalicak. Yahudiye vaad edilmis toproklar 100 150 yil sonra tamamen yasanilir hale gelicek ve bir tane kursun atilmadan gidib yerlesicekler, ve bir diyil iki yahudi devleti yaradilacak,birisi malum yerde obiri ise benim yasadigim cografiyada

Bende Azer'e katılıyorum Bizim De Nükleer Güç Olmamıza Göz Yumacaklar. Ortadoğu Da Nükleer Bir Savaş Sonunda Nüfus Ve Medeniyet Sıfırlanacak.

• Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 600
    İran bi kere turkiye yi vu.ra.maz...
  • misafirmisafir Gönderiler: 257
    P5+1 planını bilmek lazım. Bu konunun nükleer ile alakası olmadığı, bu plan ne ise İran'ın Yemen,Irak,Süriye,Lübnan,Türkiye,Kuveyt,Ürdün,Mısır vs ortadoğuda belirgin şekilde hakimiyet kurduğunu görüyoruz.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .