DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

15 Temmuz Analizi

KURALSIZKURALSIZ Gönderiler: 332. Derece

1 - Darbenin üstünden bir sene geçti. Herkes - her grup - her parti darbe hakkında ki düşüncesini belirtti. Kimisi darbeye "kontrollü " dedi. Kimisi " tiyatro " dedi. Kimisi de " Amerikancı " dedi. Ben sustum ve izledim. Şimdi bildiklerimi , duyduklarımı , analiz ettiklerimi paylaşma zamanı geldi.

2 - Öncelikle darbenin arkasında ABD -Almanya ve İngiltere ' nin olduğunu düşünüyorum. Ancak İngiltere ' nin burda farklı bir amaç güttüğünü de ileride yazacağım. Şimdi konuşmamız gereken , ABD - Almanya ' yı darbeye zorlayan ne oldu ? Bunun bir çok sebebi var.

3 -Darbeyi etkileyen bir kaç olay var. Ben en başta gelen olayın , Ahmet Davutoğlu ' nun istifası olduğunu düşünüyorum. Daha öncede belirttiğim gibi Davutoğlu ' nun istifası Başbakanlıktan çok Dış Politikamızda oldu. Neo - Osmanlı politikasından vaz geçmiştik. Bu politikadan vazgeçince Rusya - Suriye - Irak gibi bölge Devletleri ile antlaşmalar yaptık. Bu ABD ' yi rahatsız etmişti.

4 - Darbeden bir ay önce Cia uyarı yapıyordu. " Türkiye ' de darbe riski var " ! Açıkça Türkiye ' yi tehdid ediyorlar. Direkt eski politikanıza dönün mesajı veriyorlardı. Aslında bana gelen bir bilgide darbenin Eylül ayında olacağıydı. Ancak Türk Devleti bu hamlesi ile darbeyi erkene çekti.

5 - Ortada Ağustos ayında yaşanacak YAŞ ' ta , Fetöcü askerlerin tasfiye olacağı söylentileri geziniyordu. Devlet burda ulusalcı paşaları devreye soktu. Ulusalcılar , Fetöcülere " Erdoğan yıllarca bizi hapislere attı , Yaş 'ta da sizi tasfiye edecek. Gelin birlikte bir darbe yapalım " dediler.

6 - Darbenin başı Adil Öksüz , bu konuyu Pensilivanya ile görüştü ve cemaat içinde darbenin erkene çekilmesini isteyen en kişilerin başındaydı. Ve darbeye erken doğum yaptırdı. Konuyu biraz daha açalım mı ?

7 - Darbe günü MIT ' e giden benim tahminimce cemaatçiden çok ulusalcı bir subaydı. Subayın itiraflarından sonra , Hakan Fidan Genelkurmay ' a giderek , önlem alınması gerektiğini söyledi. Ve hava kuvvetlerinde önlemde alındı. !!!

8 - Hava Kuvvetleri Komutanım önlem aldık demesine rağmen neden düğünde olduğuna kimse cevap veremez ! Ben cevap vereyim. Devlet darbeye müsade etti. Şimdi bu cevabıma kızanlar olacak ben o kızanlara bir kaç soru sormak istiyorum...

9 - 15 Temmuz sonrası orduda darbeye katılanların neredeyse 2 katı kadar asker tasfiye edildi. Bu tasfiye edilen askerler neden darbeye katılmadı ? Acaba bu askerleri Cemaatin içine sızdırdığımız bazı askerler mi önledi ?

10 - Mesela Erdoğan ' ı öldürmeye giden ekibi 4 saat Muğla dışında kim bekletti ? Yani şunu demek istiyorum. ABD ' de bir darbe yaptı. Darbede istediği şey Erdoğan ' ı öldürmekti. Ancak Cemaatim içine sızdırdığımız askerler , darbeye katılımı azalttı ve Erdoğan ' ı öldürmeye giden ekibi bekletti, Erdoğan otelden çıkınca ekibi harekete geçirdi.

11 - Yani ben bu darbeye yarı kontrollü darbe diyorum. Şimdi bunuda açıklayalım. Devlet, ulusalcılar üstünden sözde Fetö ile anlaştı darbe yapalım diye . Hava kuvvetleri " FETÖ ' den , Kara Kuvvetleri " Ulusalcılar " tarafından darbeye katılacaktı. Ancak darbe başladığında ulusalcılar ortada yoktu.

12 - Öyelki karada asker bulamayan Cemaat , öğrencileri sokağa döktü. Askeri öğrencileri görüntülerde görmüşsünüzdür. Darbede yalnız kalan FETÖ böylece tüm kadroları ile deşifre olmuş ve Devlete fırsat çıkmıştı. Cemaatin kökünü kazıma vakti gelmişti.

13 - Darbenim başı yani Adil Öksüz aslında devlete çalışıyordu. Biz buna istihbaratta " double agent " diyoruz. Öyle ki herkesin tutuklandığı o ortamda darbenin başı serbesr kalıyor elini kolunu sallayrak çıkıyor. Avukatı serbest ona yardım eden Ali adlı şahıs serbest. Onu serbest bırakan hakim serbest.

14 - Devlet " vücudunda yara açmadan , pis kanı akıtamazsın taktiğini uygulayarak darbeye erken doğum yaptırdı.

15 - Darbeyi Devlet değil , ABD yaptı , devlet bunu fırsata çevirdi. Bunada biz Güçlü Devlet taktiği diyoruz. Analizi yarın devam ettireceğim. Son >

Ayrıca şunu söyliyeyim. Siyasi Operasyonlar olduğunda en çok Fetöcü AKP ' den çıkacak. Hakikat !

- Muhammed Ali Yıldız

«1

Yorumlar

• HakanKutalmisogluHakanKutalmisoglu Gönderiler: 202. Derece
    son cümle herkesin bildiği birşey.
    gelelim darbenin taraflarına ki, ulusalcu dediğin tayfanın babası Almanya. Yani biz bunlara bir taraftanda ergenekoncular dedik. Karadan herakatı Almanya durdurdu ve böylece fetöcüler mal gibi ortada kaldı. Almanya bu hareketiyle ABD'nin hizmetindeki fetönün çoğunluğunu da kendi bünyesine kattı. 
    Devlet darbeyi fırsata çevirdi derken, darbenin başarısız olması zaten her devlet için fırsattır. Bunun örneğini görmediğimiz için anlatamıyoruz, kullanan seviyesi düşüklerde istediği gibi kullanıyor bu evreyi...
    Arada ''devlet ulusalcılar üzerinden anlaştı'' cümlesi yazıya ''sızdırılmış bir algıdır''. Ben okuyucuların bu söze dikkat ederek tartışmaya dahil olmasını öneriyorum.!
  • SekarSekar Gönderiler: 192. Derece
    Analizin gayet başarılı Muhammed Ali Yıldız tebrik ediyorum. Ekstra bir yorum yapmak için yazının tamamını okumayı düşünüyorum.(Devamını yazacağını not düşmüşsün)
     Akp'den - Lgbt'ye kadar her taşın altında olduklarına katılıyorum.
    Genel olarak yazıyı dikkatle okuyan arkadaşlarımızın aklında bir soru işareti kalmaması adına sormak istiyorum,
    1.Sana bir bilgi geldiğinden söz etmişsin, Kim yada kimler sana Devleti ilgilendiren böylesine önemli bir bilgi verdi?
    2.Siz buna 'Double Agent' diyorsanız, normal vatandaş "Çift taraflı çalışan" tanımımı yapıyor ? 
    3.Kontrollü Darbe vurgusunu yapan Kemal Kılıçdaroğlu, iki lafı bir araya getiremediği için mi yoksa Devlet adına çalıştığı için mi olayın açılımını yap(a)mıyor? Zira yeryüzünde iktidara bu kadar asist yapan ikinci bir ana muhalefet lideri görülmüş bir durum değil gibime geliyor.
    Ayrıca;
    4.  Kemalist düşünce!!! ve darbe girişimi arasındaki olumlu - olumsuz bağ nedir?
    5. Devlet kontrolundeki bu girişimin, bir nevi halkın tepkisini ölçmek ve Türkiye'nin darbelere olan bağışıklılığını güçlendirmek olduğunuda söyleyebilirmiyiz ?
    Emeğin ve paylaşımın için teşekkür ediyorum.
    Teşekkür edenler (2)KURALSIZ BiKarınca
  • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 2723. Derece
    Her doğru her yerde söylenmez derler ya tam da burası için söylenmiş bir sözdür bu. 1500 yıllık geleneği olan bir devlet aklı ve refleksi tarihi sayısız suikast ,darbe ve kalkışmalarla dolu olmasıyla ilintili tabi ki sistematiğini kurarken en ufak olasıkları bile düşünür. Burada önemli olan siz bu olasılıkları düşünürken sizi dinleyerek kaçamak dövüşen ve sizi, terör ve kalleş kayıtlarla köşeye sıkıştırmaya çalışan basit insanlara karşı verdiğiniz hakikatı arayan yaşam mücadelesidir. Burada da bu işe daha fazla inanan , kazanacağının hayali ile yaşayan , yani tabir yerindeyse zengin rusu döven fakir stallone filmi abd için gerçek olmuştur. Nitekim bu darbe olayının çözümlemesi de bu şekilde yapabilir. Devlet tüm argümanları yerinde ve doğru kullanarak rakibin silahını kendisine çevirtmeden basit ayak oyunlarıyla rakibini devirmiştir.Bizede bunu senelerce konuşmak kafa patlatmak kalmıştır.. Bunun adına siyaset diyoruz.
    Siyaset dünü unutturup bugünü de yarın daha iyi olacak ümidi ile tavize açık hale getirmenin adıdır. Bugünde nasılsa dün olacak ve unutulacaktır.
  • nevresnevres Gönderiler: 2653. Derece
    Ahmet Hakan gibi sadece soruyorum:Madem bu darbe biliniyordu neden halk sokoğa çağrılıp canları tehlikeye atıldı?
    AHMET HAKAN GİBİ OLMA . KENDİN OL YİNE SOR. KUDÜSLE İLGİLİ YAZDIĞIM YAZIDA AYAĞA KALKMAYANLARDAN BİRİDE ODUR. 
    Pyd elbiseleri ile savaşan abdlileri düşman sayıyorsun da Türk üniformalı bedenini ruhunu abdye satmış  abdlileri neden düşman saymıyorsun? Düşmanı öldürmek yada şehid olmak için için illa kamuflaj mı giymek lazım? 
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
    Şehid olmak elbette ki en büyük şereflerdendir o gün can verenlerde şehittir .Ama madem darbeden haberi vardı devletin halka zarar vermeden en az zaiyatla engellemesi gerekmiyor muydu?Benim bahsettiğim budur.
  • KURALSIZKURALSIZ Gönderiler: 332. Derece
    Hakan Kutlamışoğlu - Öncelikle şunu söylemem gerekir ki Ulusalcılar Almancı değil - Avrasyacıdır. Senin o hain diye gösterdiğin paşaları tasfiye etmek isteyen kimdir şimdi sana yazayım..

1 - Mıcheal Rubin , 30 Kasım ' da Perinçek -Erdoğan savaşı dedi. Aslında burda temennisini yazdı.
     2 - Emre Uslu YAŞ yaklaşınca Ergenekon savaşı başlıyor diye yazı yazdı.
     3- Fetöcü Türkiye gezetesi bizzat manşet etti . Ulusalcılar darbe yapacak diye yazı yazdı.
     4 - Fetullah Gülen YAŞ yaklaşınca darbeyi ulusalcılar yaptı dedi. 
     Bütün bunlar FETÖ nün kumpası. YAŞ ' ta ulusalcı askerlerimizi tasfiye ederek Erdoğan ' ı yalnız bırakmak istiyorlar.
    Nevres burası Muz Cumhuriyeti mi kardeşim devlet darbeyi bimiyor muydu ? Bak kardeşim 15 Temmuz olmasa ülkede akacak kanın hesabı yoktu?  Bu bağımsızlık mücadelesidir şehitte vereceksin gazi de  He ille de neden engellenmedi dersen git onu Kuvvet Komutanları - Hakan Fidan ve Erdoğan 'a sor. Perincek 1 gun once darbe olacak dedi. Alexandır Dugin Türkiyeyi ziyaret edip bunu söyledi. Bizim istihbaratta tandikları olab bir abimiz bile yazın darbe olacağını biliyordu. Erdoğan mı bilmeyecek ? Komik...
    Ağustos 1 düzenlendi
    İmkanım olsa da sorsam burda analiz paylaşıpta gidip onlara sor demen de ayrı komik. Ben burda başka bir şeye dikkat çekmiştim ama sen tabiki anlamadın.
    bunlar bir yerde kesişir zaten. Türkiye'dekilerin hedefi derinlerde rus avrasyasına hizmet eder! ha bunlar onu inkar eder o ayrı konu. rusların derini ise zaten almanlardır. Yanlış anlama DERİN ALMANYAdır. fetönün sahibi ile farklıdır. Kimseyi kahraman ilan etmenin anlamı yok!
    bu arada sekarın sorularının cevaplarını bende merak ettim

Derin Rusya Ingilizlere hizmet eder. Dugin 'in Rostchild ve Soros ile bağlantısı ortada. Siz bu söylemlerle fetönün istediğini söylüyorsunuz aslında.
    ingilizlerde ikiye ayrılır bir kolu saksonlar olarak almanyaya bağlıdır. siz söylediklerinizle ulusalcılar hizmet ettiğinizi açık ediyorsunuz.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .