DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

27.Mektup: Bir MHP Yorumu

AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 2603. Derece
Ağustos 1 düzenlendi Kategori DERİNDUNYA MEKTUPLARI

Eski dostlarımızdan, Temmuz sonu İstanbul çıkarmamızda yüz yüze tanıma fırsatını da bulduğumuz çok Sevgili ISO-CAN bana bir mesaj-mektup gönderdi. Ve dedi ki: "Selamun aleyküm güzel insan. Bana Derindünya’yı sevdiren, forumda söylediğim vidyoya ulaşım adresi aşağıda. Ne kadar yalın ve net anlatmıştın her şeyi. Bi izleyip de bunun güncel bir versiyonunu yaparsan benim dediğim her şeyin teorisi vidyosu tamam olacaktır. Bir bak, dünya düzenini ne kadar güzel anlatmışsın orada. Eğer böyle bir vidyoyla dönersen vallahi dönüşün muhteşem olur.  

Bu arada… Forum iyice rayından ve asıl muktesebatından çıktı. Ne yazık ki millet mezhep savaşı veriyor forumda. Aylardır dünya düzeni konuşulmuyor. Ya da sensiz olmuyo vallahi abi.

Geçen seneki vidyolarınızda bahçeli ve MHP için “zaman şaşması yaşıyor, anakronik karmaşa içinde…” falan demiştiniz. Bu arada yaşananlar ve son olaylardan sonra… 15 Temmuz darbe kalkışmasında gösterdiği olağanüstü etkinlik olsun, AKP’ nin sıkıştığı zamanlarda hükümete verdiği desteği olsun vs… Bunlara bakarak, şimdilerde ne düşünüyosun. Bildiğiniz gibi ben, MHP nin ya da temsil ettiği değerlerin bu devletin bir nevi sigortası olduğunu düşünegeliyorum. MHP nin şuanki duruşu tavrı sizce nedir çıkabildimi o karmaşadan yada okuyabiliyomu dünya düzenini sizce.

Abi malum! Bu soruyu daha önce de sormuştum… Galiba “Bahçeli ve Gorbaçov Planı” adlı vidyonuzda bişeyler anlatmıştınız.  Ve sonunda “MHP ile ilgili bi durum var; ilerde belli olacak… Şimdilik o, bende kalsın yani şimdi söylemiycem…” demiştin. Söylemiycem dediğin her neyse beni de iyice meraklandırdı. “Acaba nedir? Hla meraktayım. Onu da bi anlatsan kısaca ya da özelden mesaj atsan acayip hora geçer. Kal saglıcakla!"

Aleykümselam Sevgili İsmail... Öpüyorum alnından.

Tabii ki senin sorduğun soruyu hatta iki kere tekrarladığın ve benim de cevap vereceğimi yazdığımı hatılamaktayım. Lakin o aylarda, Mhp’nin gidişatı ve bu gidişattan ötürü oluşan “MHP üzerine kararlar” o kadar değişkendi ki… Bugün yarın derken cevabımız uzadı hatta ortadan kalktı. Ya da kalkmadı; Bahçeli’nin “Getirin Meclise bakalım!” dediği gün konuyu toparladım ve bir video çektim. İtiraf etmeliyim ki söz konusu vide hiç de müspet bir çalışma değildi ve MHP hakkındaki kararlarım daha da kararmıştı. Lakin bir süre sonra yine muğlak bir gidişat ve AK Parti MHP ilişkisi başları. Yani Ağlar giler ayı gibiydi… MHP, samimiyet noktasında hep gider gelir durumdaydı kanaatimce. Ya da MHP dışında kalan ve parti hakkında karar vericiler, plan kurucular partiyi gözden çıkarma ve çıkarmama ikilemini yaşamaktaydı. Bu düzlemde en samaimi tavır Ak Partideydi. Meclise götürme kararlığında bit yeniği yoktu. Yani onlar MHP’ye inanmışlardı. Ben onlar kadar değildim. Bu nedenle Ak Partililer gibi düşünmeye karar verdim ve söz konusu videoyu yayınlalama kararı aldım. Fitne yapmayalım diye. Ta ki “Eyaletlerden söz eden C.Başkanı danışmanı” konuşuncaya kadar. O gün gençlere; videoyu sordum; “Hazır mı?” diye. Değilmiş. Mecburen erteledik, hazır olsa yayınlayacaktım. Referandum sonuçlarını neredeyse başabaş çıkmış olması, videoda anlattıklarımı kısmen haklı çıkarmıştı. Baktım Ak Partililer, bu mesele üzerine konuşma niyetinde değillerdi. Onlara göre amaç hasıl olmuştu ya çöplüğü karıştırmaya gerek yoktu. Biz de karara saygı duyduk ve yayılamama karaı aldık ve belki de kaldırıp attık o kaydı. Durum bu.

Daha sonrasına, bugüne doğru uzayan sürece gelince… Şunu görüyoruz: MHP'nin eski ve yeni hali tamamen farklı. Zaman şaşkınlığı geçti lakin... Şimdi de kendisi için biçilen kaderin şakınlığı içerisinde. Zira parti hatta hareket paramparça olmuş durumda. Çünkü dünyanın lordları artk böyle istemekteler. Yani onların açısından da ikircik sonlanmış durumda.

Sadece dünya lordları mı? Hayır! Yerli lordlar da MHP'yi defterden silmiş vaziyetteler. Yani bundan böyle Türk Siyasi Tarihinde eski güçlü ve “Yalnız Kurt” MHP’nin olma ihtimali yok. Bu minvalden olmak üzere sana şunu söyleye bilirim ki… Gerçekten de orta ve uzak gelecekte bir MHP yok. Bunun gibi bir Saadet de yok hatta pekçok parti de… Çünkü Sistem resmen değişti ve 2019 olmasa bile 2023 itibariyle Düalist Siyaset” işbaşı yapacak; seçmenler de sistemin “İkici Karakteri”ne adapte olacaklar. Ya da şöyle izah ederek noktayı koyalım 16 Nisan Referandumunda “Hayır” diyenler de fikren “Evet”lerle aynı çizgide sabitlenecek. Parlamenter Sistem dirilmemek üzere öldü. Bu hususta, Kılıçdaroğlu son hamlesini “Adalet Yürüyüşü”yle yaptı. Amaç hasıl olmadı...

Dönelim: Hayattan yumuşak adımlarla çekilme sürecinde olan parti, siyaset arenasında olmayacak ama MHP'nin fikri mirası iktidarını sürdürecek. Onun düşünsel mirasını AK PARTİ ve Perinçek paylaşmış durumda. Bu yarışta, miras pastasından bir pay da Fetullahçılar kapma yarışında, Meral Akşener eliyle.

Bu durum, şu açıdan önemli; yukarıda ikrar edildiği gibi MHP, yaşamayacak ama (Hira Dağı kadar Müslüman) fikri parçası Ak Parti içinde sağlam bir kök oluşturacak; "Tanrı Dağı kadar Türk) parçası da Ulusalcılık adı altında Vatan Partisinde kök salacak kanatindeyiz. İlerleyen zamanda ise… Şimdilerde, CHP ve Meral Hanımın muhtemel partisinde hissedilen ülküsel fikri koku ve renk yavaş yavaş yok olacak gibi ilerlemekte. Zira bu iki grup, fikre değil ülkücü sayısına talip samimiyetsizliğini saklamakta. Hedefledikleri ülkücü sayısına ulaşamayınca, başka mecralara yelken açacaklardır demekte bir beis görmüyorum. Bu arada; BBP'nin de “sırf elli kişi”nin finase ettiği bir dernek olduğunu biliyoruz yani zaten hükümsüz.

Bu anlamda son söz olarak... Sayın Bahçeli, dünü görememişti-görmesinin engellenmesine fırsat oluşturmuştu, fakat ve şükür ki bugünü çok iyi gördü ve gördüklerinden yola çıkarak geleceği çok muhkem inşa etti. Bu gidişatla ve ilerleyen zaman için AK Partinin bilge adamı olması muhtemel... Akıl danışılan, fikri sorulan… İşte, iyi olan bu; hem partisi, hem fikriyati, hem de “budun” açısından.

Sevgili İsmail, unuttuğum videoyu izleyeceğim. Konuya yeni eklemelerle bir dönüş yapacagız inşallah! Senin her daim “Halk Bilgeliği”yle konuştuğuna ve yazdığına şahitiz Sevgil İsmailim. Gözlerinden öpüyorum. İşin gücün rast gele...

Sevgili İsmail'e göre, her şeyin teorisi niteliğinde bir Derindunya kaydı... 

https://www.youtube.com/watch?v=f6tP8gasLwk

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .