DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

28.Mektup:CENGİZLİLER ELİYLE HANİFLİK

AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 309
Ağustos 2017 düzenlendi Kategori DERİNDUNYA MEKTUPLARI

Bilginin peşinde asla yorulmayan kardeşim, Sevgili Güney Kutbu son mesaj mektubunda şöyle yazdı: “Selamun aleyküm sevgili ağabey! Bugün, bir şeye karar verdim; daha doğrusu önceden düşündüğüm tahminimi noktaladım. Cengiz Han'ı ve Hasan Sabbah'ı herhalde “Devlet” bölgede Hanif İslam’a karşı filizlenen Antiislamik akımları engellemek için gönderdi. Sabbah'ı sosyal açıdan Ve nitekim Cengiz'in torunu olan Hülagü ile sonlanan Moğolları da askeri açıdan.. Tabi bu arada depremin bir ucu da heralde Orta Asya’dan Moğol adı altında gelen çapulcuların Anadoluluya verdiği kıyım oldu. Yine de benimkisi tahmin hakikatı Allah biliyor.

***

Sevgili Güney... Konuya dair bir makale nicedir aklmda. Hatta geçen yıl başladım ama tamamlama fırsatım olmadı. Sen de son mektubunda hususla ilgileninca artık yazma zamanı geldi sanırım.

Konuya şöyle bakalım diyorum: Senın deyiminla “Devlet - buna İyi Üst akıl ya da bizim Üst Aklımız da veya Kingeş de diyebiliriz herhalde.- Gnostik Mısır-Filistin-İran ve hatta Hindistan’ın kıskacında kalmış olan Arabistan’ın Hanıf İslam’ı ya da Muhammediliğin içine sızıp da karakteri bulandırma özelliği bulanan Saabii Arabların İslam’ı veya Gnostik İslam ortaya çıkmaya baslamış olunca harekete geçti. Ve senın deyiminle “Devlet” - buna İyİ Üst Akıl ya da Kengeş demiştik.- Orta Asya bozkırında yaşamakta olan İslam oncesı Bozkırın Proto-Hanifliği hayatını yaşamakta olan Türkleri yerinden oynattı ve bunlar İslam cografyasına iner inmez, İran girişinde alel acele Müslümanlaştılar. Ve Haniflik artık bu unsur içinda yaşamaya başladı.

Bunlar Selçuklu adıyla devlet olup Bağdat’ı Sabii saldırıdan kurtardı. Boylece ALLAH, aktini yani İslam’ı koruyacağına dair vaadini korumuş oldu, Selcuklular eliyle. Bunun üzerine şimdilerde “Üst Akıl” olarak nitelenen kötü, Sabii, Gnostik, Hermetik akıl harekete geçti ve üç koldan; Mısır cihetinden Fatimiler adıyla Haçlı Seferlerıyle Avrupa’dan ve Hasan Sabbahçı Fedaiyan ve dailerin hamleleri ıle İrandan...

Söz konusu saldırı 200 yıl sürdü. İslam, bir daha çökme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine Bozkırlı Proto Hanifliği, senin deyiminle “Devlet” - buna İyi Üst Akıl demiştik.- bir daha ve spontan olarak hamle yaptı. İşte, bu hamleciler Cengızlılerin yol aııcı öncülüğündr ya da korkutuculuklarıyla açılan yodan Anadolu’ya geldiler. Onlar “Hanif Kayılar ve diğer “Oğuz Boyları”ydı... Böylece bir kere daha, çöken yapı Haniflere emanert edilerek korunmuş oldu İslamlık tabii ki İlahi kaderle....

Ne yazık kı Gnostık Üst ve Kötü Akıl, bu kez Ezoterık bir hamleyle onları da Sabiileştirecekti. TC, bu Sabiileştirmenin son ve Ronesans hamlesiydi. Kısmen basarılı oldu. Ve 1960’lardan başlayan bir Gnostık ve Ezoteryan Tarikat, devleti kurmak üzere “İkinci Hermes’i” planlandı. O Fetullah Gülen adında biriydi. Senın deyiminle “Devlet - buna İyi Üst Akıl demiştik şimdi İlahı Plan diyebiliriz artık.- son kez uyandırdı ”Bozkır Hanifleri”ni Ankara da. Ve 15 Temmuz yaşandı.

Hakıkati ve bundan sonrasını O cc biliyor.

dua ıle...

***

GüneyKutbu sana bir mesaj daha gönderdi ve dedi ki; “Ya da şu: yerlerini yurtlarını terk etmeyen Türkmenler, bir süre sonra zaten Çin’in asimile edici politika ve nüfusu ile Çinlileşecekti. Batı da bizim Selçuklu kumandanları her ne kadar da dirayetli şekilde Bizans ve Haçlı Seferlerine direnseler de bir müddet sonra eriyen nüfus altında uzun zamandır kalıcı bir yurt aradığımız  ve coğrafi olarak bize de uygun gördüğümüz Anadolu’yu istemeden de olsa terk edecektik. Bir vesile lâzımdı nüfus için. Bu da Moğol oldu galiba literatürde...

***

Sevgili Güney... Düşüncen doğru. Tabii ki Moğollar, önüne kattıklarını Batıya sürmeselerdi, sadece Selçuklu Oğuzluları, Anadolu'yu ellerinde tutmakta zorlanırlardı. Zira 1071'den tam 20 sene sonra Haçlı sürüleri geldiler; 1099'da... Yeterince savaşçısı bulunmayan Selçuklu’dan Kılıçaslan gibi bir kahraman doğmayabilirdi. Çünkü Anadolu'daki Selçukluların, İran'a doğru geri çekilmesi sonucunu mukadderdi yeni savaşçı boylar arkadan yetişmeseydi. Bu ricat hareketiyle birlikte bölge İç, Doğu ve Güneydoğu Anadoluyla birlikte tüm Suriye, Ürdün bölgesinin Haçlı Latin Krallığının mülkü anlamı taşıyacaktı hem de savaşmadan.

 Daha da ilerletelim tahmini: Allah korusun! Son günlerin gündemini oluşturan Kudüs’ten sonra Haçlıların hedefleri Hicaz (Mekke ve Medine) olabilirdi. Oğuz Türkleri de İran da boğulur kalırlardı; geri de dönemezlerdi çünkü Asya’nın iç bölgeleri henüz Müslüman değildi.... Fakat Allah'ın biçtiği kader işledi. Mevla, Moğollar eliyle Oguzluları, Şamanist Türklerle ve hatta yine Moğol atlılarının bizzat kendileriyle destekledi. Malum; Moğol alayları 50 yıl içinde hem Müslüman hem de Türk (Turkuvaz) oldular.

Selamlarımla.

***

 

Yorumlar

  • yörükyörük Gönderiler: 266
    aynı mantıkla afrikalıları avrupaya süren güç aynı güç olabilirmi!
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
       Ahmet ağabeyin bir videosun da mı yoksa makalesinde mi şöyle birşey dediğini hatırlar gibiyim: "İki yiğit hanif kağan, Cengiz Han Ve Atilla videolarını sorun bana..." 

       Böylelikle ikilemden ilkini, Cengiz Han'ı araladık gibi. Artık, Atilla ne zaman Ahmet Ağabeyin kalemine dökülür onu da Allah bilir. Foruma tekrardan hoşgeldin Sevgili Ağabey.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .